Jump to content

ATATURK VE 18 MUCIZESI !

Recommended Posts

• İleti 124
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ustelik Asal sayi olsa ne olur

19. lar ne diyor

19 38

Yas 57

ev no 76

yani 19 u 2 3 ve 4 le carpiyorlar bunun 18 den ne farki var???

38 in 36 dan

57 nin 54 ten

76 nin 72 den ne farki var !!!

Asal sayiyla filan ilgisi yok. Kimse 19u veya 18i baska bir sayiya bolmeye calismiyor. 18in ve 19un katlari ile ugrasiyoruz ki bunlarda esit sayidadir , yani sonsuz tane.

Bu anlamda 18 in 19 a gore hic bir avantaji yoktur. Hatta 1900+lerde yasamis biri icin (Ataturk) senin de belirttigin gibi 19 daha avantajlidir.

Dort islem insanizm'in biraz kafasini karistirmis olabilir :)

tarihinde redfinity tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ATATURK VE 23 MUCIZESI

-29 Ocak 1923 Latife Hanim ile evlenir

-29 Ekim 1923 Cumhyuriyet'in Ilani,19.yy a girildikten 23 yil sonra

-Bandirma Vapurunda kendisi ile beraber bulunan Subaylar 23 kisi idi

-23 Nisan 1920 TBMM acildi

-23 Agustos 1921 Sakarya Meydan Muharebesi basladi

-3 Ekim 1922 Mudanya konferansi toplandi Yilin 276.gunu 276/12=23

-Gazi Mustafa Kemal Ataturk =23 harf

(276/12=23 isleminde ayni zamanda 2+7+6+1+2+2+3= 23

-24 temmuz 1923 Lozan Baris Antlasmasi imzalandi

-1 KASIM 1927 ATATURK 2.KEZ 46 YASINDA CUMHURBASKANI SECILDI.46/2=23

-ERZURUM KONGRESI 23 TEMMUZ 1919 DA TOPLANDI.

-ATATURKUN KARDESI MAKBULE ATADAN 69 (69/3=23)YIL YASAMISTIR.

Goruldugu gibi kisa bir arastirma bile Ataturk un hayatindaki 23 leri ortaya koymaya yetmistir.

23 sayisina kutsallik ithaf etmemizi gerektiren pek cok sebep var Ataturk'un Cumhuriyeti Kurmasi,TBMM yi acmasi,Evlenmesi vs gibi olaylar hep 23 le iliskilidir.

Bu liste daha da uzatilabilir.

Sitelerde Paylaş

Insanizm,

Bak kardesim,ben eger Ataturk ve 9 Mucizesi (veya 6) yapsam sen hakli olabilirdin.Ben 9 la bir IP sayisindan ne kadar keramet urettim assagida gorebilirsin.Ataturk ve 9 desem sonsuz mucize bulurdum,ama ben 19 a en yakin olan 18 sayisini sectim ikisi arasinda sayi anlaminda fark yoktur.Ben once kendime karsi durust olmaliyim,kendimi kandiracak halim yok.

Tabii ki 23 sayisinin bulunmasi ihtimali daha azdir 37 nin 47 nin daha da azdir,buyudukce azalir.

Fakat neden Edip e sunu sormuyorsun

"Ey monoteist musluman kardesim,hani nufus kagidi,hani Chopin'in notalari,hani bankadaki miras ,hani madalyalar vs vs bunlar hic "19 Rules of Inference" e uymakta mi???"

Ne diyor cenaze namazi 19 kasim da kilinmis peki saat kacmis???

saat sekizi on gece yani 08.10 oda toplam 18

kissadan hisse arayan bulur,essege de semer vuran cok olur.

tahmin ediyorum daha bu konuda bir zirilti kalmamistir.

9 sayisinin kerameti

(Login emre_k)

81.215.152.198

Emre kardesin IP no sunu inceliyoruz !!!

Neden 9 cunku bugun ayin dokuzu hic bir ozel sebebi yok !!!

ilk blok 81 yani 9x9=81

81 sayisinin rakamlar toplami 8+1=9

ilk blok 81 ile 2.blok 215 'i carparsak sonuc 17.415 cikar

17415 sayisinin rakamlarinin toplami 1+7+4+1+5=18 dir

ki hem 1+8=9 dur

hem de 18/2=9 dur

17415 ayni zamanda 9 a bolunebilir 17.415/9=1935

1935 sayisinin rakamlar toplami ise 1+9+3+5=18

hem 18 sayisinin rakamlarini toplarsak 1+8=9

hem de 18/2=9 buluruz

81 ve 215 i toplayalim 81+215=296 cikar

bunu da 9 la carpalim 296x9=2664

2664 sayisinin rakamlarini toplayalim 2+6+6+4=18

Evet yine 18/2=9 ve 1+8= 9

Simdi 215 ten 3. blok olan 152 yi cikaralim

215-152=63

yani 6+3=9

ve 63 9 a tam olarak bolunur 7x9=63

Simdi 215 ten 81 cikaralim kalir 134

carpalim 9 la 134x9=1206

1206 rakamlarini toplayalim 1+2+0+6=9

yine 9

son blokumuz 198

yani 1+9+8=18

yani 18/2=9

ve 1+8=9

198 9 a kalansiz bolunur

198/9=22

simdi bu 4 bloku birbiri ile carpalim

81x215x152x198=524121840

rakamlarini toplayin 27 eder yani 3x9

524121840 sayisini 9 a bolun 58235760 cikar ki

bu sayinin rakamlar toplami da 36 dir yani 4x9

simdi ilk iki bloku carpalim

81x215=17415

rakamlari toplayin 1+7+4+1+5=18

yine 18/2=9 ve 1+8=9 a geldik

simdi bir ve 3. bloklari carpalim

81x152=12312

toplayalim 1+2+3+1+2=9

evet hayretle yine 9 cikti

simdi 1. ve 4. bloku carpalim

81x198=16038

rakamlari topluyoruz 1+6+0+3+8 =yine 18

yani 2x9

simdi 3 ve 4. bloklari carpalim

152x198=30096

rakamlari topluyoruz yine 18

simdi 2.bloktan 3.bloku cikaralim

215-152=63

Aman my god 6+3=yine 9

ve 63 =7x9

Simdi 4. bloktan 1.bloku cikaralim

198-81= 117

oh my god 1+1+7=yine 9

ve 117=13x9

Sitelerde Paylaş

Sezanin örneklerine bir örnekte benden.

Atatürk radikal islamcilari hic sevmezmis. Bunlarin radikal kararlarini kaldirma isinide 1926 da ciddi bir sekilde baslatmis.

1926> 1+9+2+6=18

Seza burda çok büyük bir çakallık yapıyor. Aslında herkes bu çakallığın farkında fakat işin ucunda kutsal görülen bir sayı olduğu için kimse gıkını çıkartmıyor.

Biz sezanin girgir gectigini anladik onun icin gikimiz cikmiyor. Peki diyelim cakallik yapiyor yada ayni sekilde ciddi ciddi ekrana bile cikip ayni seyi yapan Celakil gibiler sana göre ne yapiyor birde onu söylersen sevinirim.

SAYGILAR

Sitelerde Paylaş

Sevgiler Saygideger Seza :)

Uzun bir aradan sonra hosgeldin...

Borsa su aralar herkes icin tepetaklak. Burada FED, borsanin toparlanmasini ancak faizleri 0.75 puan dusurerek saglayabildi. 2001 krizinde bile 0.50 dusurulmustu sadece.

Gectigimiz yillarda bir ara finans, borsa ve trading konusunu incelemis, o konuda pek cok sey okumustum. Hatta bilgimi arttirmak icin 2 ay ders calisip Series 7 lisansi almistim. (Broker olma lisansi). Meslegimle alakasiz bir konu olmasina ragmen. (Ben arada bir ilgilendigim konuyu hakkiyla ogrenebilmek icin boyle tuhaf seyler yaparim).

Su anda eskiye gore cok daha fazla sey biliyorum bu konularda. Bir ara ateistcafe'de bu konularda seninle sohbet etmek isterim.

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş
Ve bu hodri meydanı Atatürk gibi kutsallığı olmayan bir insan üzerinde deği bilakis KURAN üzerinde uygulamalıdır.

Ewtt.. Seza'nın adil davranacağını düşünerekten 18'i bırakıp, "Kuran ve 23" adlı bir topik açıp, Kuran'dan 23 değil! "19 sistemi gibi" bir "23 sistemi" çıkartmasını bekliyorum. Hadi şimdiden kolay gelsin.

Seza Atatürk konusunda ben Edip'e katılmıyorum zaten, bu yüzden 23 ve Atatürk olayından söz etmedim, fakat gördüğüm kadarıyla 23'ün katı olarak çok az şey alabilmişsin, çünkü 23 asal sayıdır.

Burda Atatürk ve 19 yanlıştır önermesini bize kanıtlamam Kuran'ın bir yalandan ibaret olduğu manasına gelmiyecektir. Asıl konumuz Kuran ve 19 olmalıdır. Zira Edip Kuran'dan 19'un katı olan ifadeler çıkartıyor. Sen Atatürkten bile 23'ün katı olan ifadeleri zor çıkartın acaba Kuran'dan nasıl çıkartacaksın ?

Şimdi senin bir ateist olarak muhatabın Kuran olmalı. "Kuran ve 23" yada "Kuran ve 17" olarak bize "sistem" şeklinde bir düzen çıkartman gerekir ki tartışmalar faydalı olsun. Yoksa Atatürkte 19 varmış yada yokmuş hiç bir şekilde Kuran'la ve dinle alakası yoktur. Olsa olsa kişisel olarak Edip'le alakası olur.

Şimdi senden 17 yada 23 sayılarıyla Kuran'dan "bir sistem" çıkartmanı bekliyorum. Yani Çelakılın yaptıgı yada bible code gibi uyduruk bir şey olmuyacak, 19 sistemine benzer anlaşılır düzenli bir sistem olacak bu.

Sitelerde Paylaş

Sevgili insanizm,

neden Kuran ve 19? Neden böyle bir şart olması gerekiyor? Hadi oldu diyelim, Kuran ve 23 bulunsa ne değişecek? Bakın bu içerikten kaymadan bir şey değil. Konuyu başka alana çekme gayreti göstermek hiç mantıklı değil. Asıl mesajı unutturmak mı maksat? Hem ''üzerinde 19 vardır'' ayetini nasıl oluyorda senin gibi Kuran kendini meal eder yaklaşımı sergileyen bir insan Kuran'ın üzerinde 19 olarak algılar? Şaşırıyorum...

Sitelerde Paylaş
Kuran ve 23 bulunsa ne değişecek?

Kuran ve 19 diye bir şey kalmıyacak. Edip ve onun gibilerde kafalarını toprağa sokacaklar.

Beni ondokuzcu olarak görmeyin bu arada. Bu konuda katıldığım yerler var tarafsız olduğum yerler var. Seza gitsin Kuran ve 19'u incelesin ve asıl vurgunu yaparak Edip'i devirsin. Burdaki amaç kişselliğe kaydı iyice, fakat seza Kuran'ı muhatap almalıdır diyorum, bu benim düşüncem.

Sitelerde Paylaş
Kuran ve 19 diye bir şey kalmıyacak. Edip ve onun gibilerde kafalarını toprağa sokacaklar.

Beni ondokuzcu olarak görmeyin bu arada. Bu konuda katıldığım yerler var tarafsız olduğum yerler var. Seza gitsin Kuran ve 19'u incelesin ve asıl vurgunu yaparak Edip'i devirsin. Burdaki amaç kişselliğe kaydı iyice, fakat seza Kuran'ı muhatap almalıdır diyorum, bu benim düşüncem.

Bana sorarsan bu tür bir arayışa iten sebepler sorgulanmalıdır. Sorgulanmalıdır ki 19 üzere olan Kuran'dan neden iki ayetin çıkarılması gerektiği anlaşılabilsin. Kuran mı kutsal olan yoksa 19 sistemi ile korunması mı? Eğer kutsal olan 19 ise o zaman senin elinde bulunan Kuran tahrif edilmiştir. Bunu kabul etmek zorundasın çünkü Tevbe süresinin son iki ayeti 19 kutsalına uymadığı için sonradan eklenmiştir görüşünü içerir. Burada anlatılmak istenen şu: Matematik ile istenilen bir çok sonuca ulaşılabilir. İster Atatürk tezi ile çıkılsın yola, ister Kuran ile. Şimdi katıldığın yerleri bir daha düşün. Kutsal olan Kuran mı yoksa Matematik mi? Eğer cevabın Kuran olursa ardından şunu sor lütfen: Acaba Kuran'dan iki ayeti çıkarmak onun korunmuşluğu ile çelişki yaratırmı, yaratmaz mı? Eğer yaratır dersen Matematik ile Kuran'ı bağdaştırmanın tehlikelerini Atatürk örneğinden hatırlarsın.Bir gün 2 yerine 18 ayeti Kuran'dan çıkarmak zorunda kalmaman için söylüyorum bunları...

Sitelerde Paylaş
19 olayını bilmediğin için bu cümleleri kuruyorsun. Şimdi uzunlamasına sana anlatamıyacağım. Edip'in "üzerinde 19 var" adlı kitabını www.19.org sitesinden indir.

Peki Tevbe süresinin son iki ayetinin ekleme yani bir anlamda Kuran'da ki tahrifat olduğunu sen de kabul ediyormusun?

Bahsettiğin kitabı indereceğim.

Sitelerde Paylaş

İnsanizm, bu konuda tarafsız olunamaz. Ya evet dersin ya da hayır. 19 kutsalına inanıyorsan bu iki ayetin ekleme olduğu görüşünü de ya kabul etmelisin yada onu çürüten bir anti tezin olmalı. Tarafsız olmak burada geçerli olabilecek türden bir tutum değil. Çünkü Kuran korunmuş mudur? Kuran tahrif edilmişmidir? soruma ''Bilemiyorum,tarafsızım.'' deme gibi bir şansın yok.

Sitelerde Paylaş
Çünkü Kuran korunmuş mudur? Kuran tahrif edilmişmidir? soruma ''Bilemiyorum,tarafsızım.'' deme gibi bir şansın yok.

Bilmediğin için yazıyorsun bunları. Kitabı okusaydın bu soruyu bana sormazdın. Bu yüzden okuduktan sonra gel lütfen.

Hem ne demekdir şansın yok demek ? Bir kısmını araçtırmamıştırım ve gözatmadığım yerleride bilmeden kabul etmek istemem. Araçtırdığım yere kadar da Edip haklı çıktı..Al indir sende araçtır.

tarihinde insanizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bilmediğin için yazıyorsun bunları. Kitabı okusan sormazdın..

İnsanizm,

o zaman insanların pekala, bu 19 kutsalını bilmeden önce o iki ayeti Kuran ayeti gibi kabul edip okuduklarını ve Kuran'ın insanlar tarafından yüceltilen ancak aslında yüce olmayan insan yapısı olduğunu da kabul etmen gerekir. Çünkü insanlar o iki ayeti yüce kabul etmişlerdi. Halbuki eklemeymiş! Demekki insanlar yüce kabul ettikten sonra yazılanların ehemmiyeti kalmıyor.

Sitelerde Paylaş

Insanizm kardes,

Bu baslik ile alakali olmayan tartismalari baska yerde yapmaniz sayan-i tavsiyedir.

23 den az ornek cikmasinin sebebi 19 dan buyuk olmasidir,bunu soylemistim,Ataturk un hayatinda 19 ve 18 yas'in katlari 3 kere vardir,23 ise 2 kere vb vb dir,umarim anlamissindir.Ataturk 1900 lerde yasamistir,okursan bir yerlerde bende 18 sayisini 1800 lerde yasayan birisi uzerine uyguladim,cok fazla sonuc cikti,Ataturk 2300 lerde yasasa Samsuna da 2323 de cikardi muhtemelen !!!

Ayrica 23 sayisi ve Ataturk arasinda cok daha fazla iliski kurulabilir,ben kisa bir calisma yaptim,yine de bayagi iliski cikti.

Kuran'in uzerinde 23 veya 17 ile ugrasacak degilim,zaten bunun icin Arapca bilmem lazim,ustelik acikca sikici olur.Zaten Edip'in beslendigi kaynak da burasidir,Hoca nin dedigi gibi "inanmazsan sayda bak" hesabi.

Ataturk uzerinde ugrasmamin sebebi,Ataturk'un bu yobazlarca kendi sapik fikirlerine alet edilmesini onlemek adinadir,ve bir takim arastirmasini sevmeyen insanlarin da,kolaycilik yaparak bunlara inanma egilimi gostermesidir.

Kuran da 19 olsa bunu Edip ten baska savunanlar da olurdu,oysa butun musluman alemi Edip ve Resat halife'nin 19 'unu zirva olarak degerlendirmektedir,hatta din dusmani murted vs ilan edilmistir,eger tum Islam kesimi ayni seyi soylese o zaman Kuran ve 17 calismasi yapmanin bir mantigi olurdu.

Her absurd idda'yi ciddiye alamayiz,o zaman Omer Celakil vb'nin da yanlislarini ortaya dokmek icin bir suru ugrasalim.Veya burada 11.oldugunu iddia edenler de var,Emre gibi.

Edip Ataturk ve 19 meselesini buraya asarken acikca bir suru sahtekarlik yapmistir(ya da isine geldigi icin incelemeden asmistir )

-Ataturk'un nufus cuzdani

-Chopin'in marsinin adi ve nota sayisi

-Mezun olus sirasi

-bandirma vapurundaki subay sayisi

-Biraktigi miras

Ve diger kanitsiz hukumleri vardir,bir bolumunun de mantigini gosterdik.

Bunlar bize Edip'in Kuran ve 19 konusunda ne kadar "durust" ve "bilimsel" yontem izlediginin teminati olsa gerek.

Ancak nedense "cakalligi" hala benim yaptigimi iddia edebilecek kadar gozu kararmis insanlarin oldugunu gormek te aslinda bize nasil olup ta tum gerceklerin ortada olmasina ragmen irrasyonel tavirlarin surdurulebildigine guzel bir ornek teskil etmekte.

Zaten elestiriler ortada.

Ote yandan eger bir Tanri bir kitap gonderiyorsa neden bunun icine kanitlanabilir bir sifre koysun???

Veya neden daha sonra bulunacak bilimsel gercekleri sifreli olarak bildirsin??

Bunun Tanri'nin sifatlari ile bagdasan hic bir mantigi olamaz, en azindan bilgisayar caginda yasayan kullari ile,oncekiler arasinda bir ayrim yapmasi mantiga aykiridir.

Fakat nedense her devirde yasayanlar Kuran'in sadece kendileri icin,ve kendi zaman dilimleri icin geldigini dusunmekten kendilerini anlamaz,bu zamansal baglamda oldugu gibi,kisisel baglama dahi indirgeyenler pek cok olmustur,basta Said-i Nursi pek cok sahis Kuran'in kendilerini isaret ettigini dahi iddia etmistir.

Dan Brown da meydana gelen butun olaylarin Tevrat ta sifreli olarak bildirildigini iddia etmektedir.

Bunlarin hepsi su veya bu sekilde Ruhsal hastalik belirtisidir.

Sitelerde Paylaş
Seza Atatürk konusunda ben Edip'e katılmıyorum zaten,

O zaman Edip'i elestirmen gerekmezmiydi?????????

Ama sen nedense benim cakallik yaptigimi vs soyleyip durdun???

Madem katilmiyorsun,Haydi buradan Edip'e seslen cagri yap,sen sahtekarmisin,gel su yazdiklarini savun de !!!

Veya Edip'in yazdiklarinin neresi yanlis sen goster biz ogrenelim

Ilk yazina tekrar baktim,hic Edip'e katilmadigin vs gibi bir ifade yok,tam

tersine savunuyorsun adami

O halde yukaridaki ifadeni "zorunlu bir cark" olarak kabul etmek durumundayiz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...