Jump to content

ATATURK VE 18 MUCIZESI !

Recommended Posts

• İleti 124
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

eskisi gibi köpürmeden yazıyor diyorsan nasıl oluyorda köpürüşünden tanıyorsun ulen ibibik :)

iki satır bile tutarlı olamıyorsun

tipik teist sendromu

bre densiz:) atlamadan evvel dikkatli okusana..

2 saniye göz attım bahtım deha (seza) buradaymış.. yazısını köpürüşünü 10 metre öteden tanırım....gaaaaaak geeeek:))

eskisi gibi köpürmeden yazıyor oluşu şaşurtucuu:P

yazısından tanımışım demişim..

yazısını ve köpürüşünü 10 metre öteden tanırım ve eskisi gibi köpürmüyorsun dediğimde köpürüşünden mi tanımış olurum imbecile:) yazısından tanımışım ki köpürmeyişini not düşmüşüm.. keaah keaah..

Belki bazı yazılarında köpürüyordur, bazılarında da köpürmüyordur. :P

görüyoın di mi rexino ne kadar lüfersi bi çocuk.. hemen atlıyor kerata:))

selamlar bu arada..

Sitelerde Paylaş
  • 3 months later...

Buyrun arkadaşlar.. Bu da Atatürk ve 19 mücizesi.. Daha sağlam :lol:

1. 1881'de 19. yüzyılın bitimine 19 yıl kala doğmuştur.

2. Sağlığında, İngiliz İmparatorluğu Hükümeti Atatürk' ün doğum gününü tebrik için Türk Hükümeti 'nden sormuş, ATATÜRK 19 Mayıs 1881 diye yanıtlamış ve kayıtlara böyle geçmiştir.

3. 1900'de 19 yaşında Harbiye' ye girmiştir.

4. 19 Aralık 1904' de bağımsız düşümcelerinden ötürü yıldız sarayına çağrıldı.

5. Harb akademisinden aldığı sicil 317-8 dir. Bu rakamların tek tek toplamı 19 eder.

6. Çanakkale Savaşının zaferle sonuçlanmasında 19' uncu fırka' yı (tümen) kurmuş ve ona komuta etmiştir.

7. 19 mayıs 1915' de albay oldu.

8. Mahiyetindeki komutanlara: "Ben size, taarruz edin demiyorum, ölmeyi emrediyorum. Biz ölünceye kadar yerimize başka kuvvetler gelebilir" demiş elindeki çok az kuvvetle 19 Mayıs 1915' e kadar oyalama muharebesi ile düşmanı tutmuştur. Düşmanın yine Çanakkale' deki başarısızlıkları sonucunda 10 Aralık 1915' te Gelibolu Yarımadası boşaltılmıştır.

9. Zor bir duruma düşen 7. Ordu' ya komutan tayin edilen M.Kemal, bir düşman saldırısını seziyor ve hazırlanıyor. Nitekim 19 Eylül sabahı düşman harekete geçiyor, hem de kat kat üstün kuvvetlerle. Sağındaki ve solundaki kuvvetler epeyce kayıp verdikleri halde M.Kemal zamanında aldığı tedbirlerle kayıp vermekten kurtuluyor.

10. 19 Mayıs' ta Samsun' a çıkacak olan Atatürk' ün bindiği vapurda 19 yolcu vardı.19 Mayıs 1963 tarihli Cumhuriyet gazetesinde Prof.Dr. Tarık Zafer Tunaya' nın 19 Mayıs ve ötesi adlı makalesinden.

11. 19 Mayıs 1919' da Samsun'a çıkıyor. Bu tarihte 3 tane 19 rakamı vardır ki Atatürk' ün ömrü de zaten 3x19 dur. 19 Mayıs 1919' da iki ondokuz=38 yaşındaydı.

12. 19 yıl Türk Milleti' nin hakimiyetine bilfiil hakim olmuş, Türk Milletine Baş Komutan ve Devlet başkanı olarak hizmet etmiştir. (1919-1938)

13. Milli Mücadele' ye fiili olarak başlaması için komutanlara yaptığı konuşma ve Meclis' te Milli davanın gerçekleşmesi yolunda güdülecek siyasetin karara bağlanma tarihi de 19 Kasım 1919 'dur.

14. Sakarya Meydan Muharebesi' ni kazandıktan sonra, başarısına karşılık TBMM kendisine olan minnet ve şükranını belirtmek için 19 Eylül 1921' de kabul ettiği özel bir kanunla Mareşallik ve Gazilik ünvanı vermiştir.

15. Millete yayınladığı bir beyanname ile Osmanlı Devleti' nin hayat ve egemenliğinin sona erdiğini belirterek Türk Milleti' ni hayat ve bağımsızlığa kavuşturmak için, Ankara ' da olağanüstü bir Meclis toplantısı ve Türk Milleti' nin iradesini bu Meclise devretmeyi 19 Mart 1920 'de kararlaştırmıştır.

16. Hitabet sanatının bir şaheseri olan Büyük Nutuk' un sonundaki Türk Gençliği'ne Hitabesi de başlangıç cümlesiyle beraber 19 cümledir.

17. Büyük devlet adamı ve eşsiz kahramanın adı ve soyadı ^^MUSTAFA KEMAL ATATÜRK^^ 19 harftir.

18. "NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ". Bu saheser cümle 19 harftir.

19. "İSTİKLAL GÖKLERDEDİR" Ne rastlantıdır ki, Atatürk' ün bu sözleri de 19 harftir.

20. 10 Kasım 1938 (19x2x19) (10 Kasım günü saat 9 da 10+9=19) 3x19 =57 yaşında ölümlü yaşama gözlerini kapamıştır.

21. Cenazesi büyük bir merasimle 19 Kasım 1938 günü Yavuz zırhlısı ile İzmit' e götürülmüştür.

22. En Büyük Kahraman' ın ebediyete intikali üzerine arkadaşı ve halefi İsmet İnönü' nün Türk Milletine beyannamesi 19 cümledir.

23. Doğum ve ölüm yılları (1881 ve 1938), 19 sayısının katlarıdır.

24. 1919 rakamında 101 tane 19 vardır.

25. İlk 19 yılda hazırlandı, ikinci 19 yılda siyaset ve askerlik alanında savaştı, üçüncü 19' uncu yılda devlet başkanı sıfatı ile hizmet etti.

Yakında 20'si de çıkar.

:lol:

Sitelerde Paylaş
  • 11 months later...
Hayır, herhangi bir sayıyı bir yaşamdan elde edilebileceği gösteriliyor.

Kuran ve 18 mucisesi getirilseydi kitap konusunda haklı olabilirdin.

Kuran'da 19 vardır.

Bu tartışmasız şekilde apaçık.

Aynısını 19'la yaparsak "19 mucizesi"nin saçmalık olduğunu kabul edecek misin?

Sitelerde Paylaş
Hayır, herhangi bir sayıyı bir yaşamdan elde edilebileceği gösteriliyor.

Kuran ve 18 mucisesi getirilseydi kitap konusunda haklı olabilirdin.

Kuran'da 19 vardır.

Bu tartışmasız şekilde apaçık.

Bu başlıkta anlatılana karşı çıkmanın sebebi 19 yerine 18 kullanılması değil mi bu yazdığına göre? Ben mi yanlış anlıyorum dediğini?

Herhangi bir kitapta 19 geyiğini bulursak ne yapacaksın diye soruyorum.

Sitelerde Paylaş

E akıllım; herhangi bir sayısı bir kitap ve hayattan elde edebiliyorsan bu 19 geyiğinizin nesi mucize?

Sitelerde Paylaş

alemsin dehri..

edip yükselin sitesinde kuranda 19 koduyla alakalı yazıları okuyup şaşırınca sen de bu başlığı güncelleme gereği duymuşsun..

ama hala ilginç olduğunu düşünüyorum..yani kuran ve 19..özellikle de muddessir suresini okuduktan sonra..

bu arada benim iman etmiş olmamın 19 la falan hiç ilgisi olmadığınıda söyleyeyim..kuran beni hep şaşırtmıştır:)))

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...