Jump to content

ATATURK VE 18 MUCIZESI !

Recommended Posts

• İleti 124
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Seza,

Uslubunla, fikirlerinle, yazdigin mesajlarin formati ile, pek cok acidan bana bu forumun eski efsane isimlerinden birini hatirlatiyorsun.

Once sadece bir benzerlik diye dusunuyordum ama sonra farkettim ki alternatiforum bilim forumunu, vs biliyorsun. Yani bu forumlarin gecmisini biliyorsun.

Ayrica sonra hatirladim ki o bahsettigim arkadas forumda yazmayi biraktiktan sonra bir ara geri donup 'eza' adiyla yazmisti.

Simdi de seza.

Acaba diyorum bir rastlanti mi?

Sadece sunu soyle, asagida yazacagim cumleyi hatirliyor musun:

BILIMIN BIZE VEREMEDIGINI, BASKA BIR YERDE ARAMAK YANILSAMANIN TA KENDISIDIR

Eger bunu hatirliyorsan, kim oldugunu anlayacagim. Sen kendin aciklamadan da baskalarina aciklamayacagim.

Sitelerde Paylaş

Saygideger Mantik,

Dusunceleriniz icin cok tesekkur ederim,goruyorum ki bu forumda cok degerli ve bilgili arkadaslar var,gercekten seviye cok yukselmis,bunun icin sizi ve Saygideger Oguz kardesimi ve diger emegi gecen arkadaslari kutluyorum.

Ben her zaman yazamiyorum,hem bazi gorevlerim vardi,hem de Borsa da yatirimlarim var,hic sasmiyor ne zaman forumlarda yazmaya baslasam borsalar tepetaklak oluyor,yine ayni seyler olmakta,yani yazmanin bedelini maddi olarak inanilmaz agir oduyorum.

Dolayisi ile gecmiste kendimi frenleyerek yazmamaya gayret ettim,bunun meyvelerini de aslinda bayagi bir topladim,emegimi Borsa ya kanalize etmenin odulunu aldim.

Tabii ki yazamasam da,her zaman izlemede oldum,bu forum'un cok genis kitlelere ulastigini ve faydali oldugunu gormek cok sevindirici.

BILIMIN BIZE VEREMEDIGINI, BASKA BIR YERDE ARAMAK YANILSAMANIN TA KENDISIDIR

Gercekten cok guzel bir cumle,bir forum'un slogani olabilecek turden.

Selamlar

Sitelerde Paylaş

Seza burda çok büyük bir çakallık yapıyor. Aslında herkes bu çakallığın farkında fakat işin ucunda kutsal görülen bir sayı olduğu için kimse gıkını çıkartmıyor.

18= 2*3*3

Seza aslında 18 e bölünen değil şu yukardaki 3 çarpana bölünen sayıları alıyor :) Yani bu tarz şeyleri bulması gayet doğal gördüğünüz gibi. Her sayıyı hemen hemen 3'e ve 2'ye bölünecektir.

Şimdi seza adam akıllı bir hodri meydan uygulamak istiyorsa Edip Yüksel'e, öncelikle oyunu kurallarıyla oynaması gerekir. Edip'in sayısı 19 ve 19 bildiğiniz gibi bir asal sayıdır.

Seza bu 19 konusuna cevap verirken adil davranmayıp kendisi bir çift sayı olan 18'i tercih ediyor. Hatta bu 3,9 sayılarına da bölünebiliyor . Fakat 19 sadece 19'a bölünüyor.

Seza bu konularda adil davranacak ise, 2 haftadan beri cevap verdiğini sandığı Edip'e, 23 gibi bir asal sayıyı kunlanarak hodri meydan uygulamalıdır.

Ve bu hodri meydanı Atatürk gibi kutsallığı olmayan bir insan üzerinde deği bilakis KURAN üzerinde uygulamalıdır.

Ewtt.. Seza'nın adil davranacağını düşünerekten 18'i bırakıp, "Kuran ve 23" adlı bir topik açıp, Kuran'dan 23 değil! "19 sistemi gibi" bir "23 sistemi" çıkartmasını bekliyorum. Hadi şimdiden kolay gelsin.

tarihinde insanizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Seza burda çok büyük bir çakallık yapıyor. Aslında herkes bu çakallığın farkında fakat işin ucunda kutsal görülen bir sayı olduğu için kimse gıkını çıkartmıyor.

18= 2*3*3

Seza aslında 18 e bölünen değil şu yukardaki 3 çarpana bölünen sayıları alıyor :) Yani bu tarz şeyleri bulması gayet doğal gördüğünüz gibi. Her sayıyı hemen hemen 3'e ve 2'ye bölünecektir.

insanizm sen daha iyi bilirsin ama bence 18 e ve 19 a bolunen sayilarin sayisi esittir :)

Sitelerde Paylaş
Seza bu konularda adil davranacak ise, 2 haftadan beri cevap verdiğini sandığı Edip'e, 23 gibi bir asal sayıyı kunlanarak hodri meydan uygulamalıdır.

Ve bu hodri meydanı Atatürk gibi kutsallığı olmayan bir insan üzerinde deği bilakis KURAN üzerinde uygulamalıdır.

Degerli arkadasim,

Ataturk 1900 lerde yasadigi iicin 19 bulmak kolaydir,ustelik hayatinda o kadar cok olay ve tarih vs var ki tabii ki iclerinden bir bolumunun 19 olmasi cok normaldir.

Yalniz sana teesuf ederim ki,ben hic bir yalan bilgi yazmadim,cakalligi yapan,sahtekarligi yapan burada bellidir,Chopin in 19 notali marsi,nufus kagidi,miras vs gibi bir cok konuda aslinda 19 olmadigini yalan soylendigini,cakallik yapildigini ispatladim.

yani Edip veya digerleri Ataturk 19 iliskisi kurarken zaten bir bolumunde hile yapmakta yalan soylemektedir.

Yani Edip yok gelemiyor yuzu kalmadi,senin bir derdin varsa buyur sen savun,gorelim.

haydi benim yalanimi yakala gorelim,benim gibi cik ortaya belgelerle.

ben bunu belirttim,Ataturk ile 17 iliskisi de kurarim ama madem sen istedin Ataturk ve 23 Mucizesi uzerine de calisiriz.

Siz 19.musunuz bilmemizde mahsur var mi?????

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...