Jump to content

ATATURK VE 18 MUCIZESI !

Recommended Posts

Sevgili Seza, konuyu sen actigin icin sana sormak istedim. Izin verirsen, buradaki muhtesem mucizeleri, ateistplatformdaki mucizeci bir müslüman icin foruma asmak istiyorum.

Ozur dilerim,yazinizi yeni gordum,tabii ki asabilirsiniz ve asmalisiniz,"Ibretin Vesikasi" basliginda da bu husuta yapilan sahtekarlik ve carpitmalarin ornekleri var.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 124
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Gectigimiz yillarda bir ara finans, borsa ve trading konusunu incelemis, o konuda pek cok sey okumustum. Hatta bilgimi arttirmak icin 2 ay ders calisip Series 7 lisansi almistim. (Broker olma lisansi). Meslegimle alakasiz bir konu olmasina ragmen. (Ben arada bir ilgilendigim konuyu hakkiyla ogrenebilmek icin boyle tuhaf seyler yaparim).

Evet ben de konuyu hakkiyla ogrenebilmek icin bayagi bir okudum inceledim,tabii sadece isin teknik yonlerini ogrenmek mumkun,agirlik insan psikolojisinde gibi,yani bilmek baska uygulamak baska gibi.

Su anda eskiye gore cok daha fazla sey biliyorum bu konularda. Bir ara ateistcafe'de bu konularda seninle sohbet etmek isterim.

Tabii ki,sen musait oldugun zaman konuyu ac,ben katilirim.

Selamlar

Sitelerde Paylaş

eskisi gibi köpürmeden yazıyor diyorsan nasıl oluyorda köpürüşünden tanıyorsun ulen ibibik :)

iki satır bile tutarlı olamıyorsun

tipik teist sendromu

tarihinde DeHRi tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

1938..

açarsak bindokuzyüzotuzsekiz..

allahtan 20 harf oluyor..

19 çıksaydı yağlandıra ballandıra önümüze koyarlardı..

1881..

açarsak binsekizyüzseksenbir..

allahtan yine 20 harf oldu..

bir dakika bir dakika..

atatürk 20. yüzyılda mı ölmüştü..

bir milyon tane daha yazarım..

19 mucizesiymiş..

pehhh..

Sitelerde Paylaş

türkiye cumhuriyeti..

atatürk'ün kurduğu cumhuriyet..

her nedense 18 harfli..

ne tesadüf ki türkiye cumhuriyetinin kurulduğu yıl..

1923..

yani bindokuzyüzyirmiüç..

buda 18 harfli..

birde tam tarihi verelim..

bakalım mucize var mı..

29 ekim 1923..

yani..29.10.1923..

şimdi zurnanın zort dediği yer..

29+10+1923=1962..

18x109=1962..18'in katı çıktı..

yersek..

Sitelerde Paylaş
Kuran da 19 olsa bunu Edip ten baska savunanlar da olurdu

Merak etme Edip'i destekleyenler daha fazla bu ülkede. Diğer ülkeleri saymıyorum bile.

Ben nerde "Edip'e Atatürk konusunda katılıyorum" gibi bir cümle kurmuşum bana göster.

Ben Edip'i samimi buluyorum. Bu yüzden çıkıpta sen sahtekarsın demen, sadece bu konu hakkında hatan var derim ve hatalı oldugu yerleri gösteririm.Her hangi bir savunması olmazsa kendisi bizzat hatasını anlayıp kabul eder.

Dragon, her 19 sistemini bilen o 2 ayeti atmıyor. Haberin olsun..

Seza, ben 19 sistemini Kuran'da zamanım olduğu müddetce baktım. Sadece arapça haflerin yazılışını bilmen sana yetecektir. Fakat arapça bilmeden de bazı şeyleri kontrol edebilirsin;

Örnegim besmelenin 114 defa geçtiğini sende görebilirsin....Sure sayıda 19 un katı. Ayet sayıda 19'un katı deniliyor (incelemedim fakat )

Tevbenin son 2 ayetinde ki rahim ve Allah ismini saymadığın zaman besmeledeki 4 kelimenin ( Rahim ve Rahman olan Allah'ın Adı ile) Kuranda geçiş sayısınının 19' un katı olarak çıkması ilginçtir. Arapça bilmeyen birisi görebilir bunu. Rahim 115 defa geçer atılan ayetlerle beraber. Rahman ve İsim'de ise sorun yoktur, biri 57 defa geçer diğeride 19 defa geçer. Fakat Allah ismi çok bulundugu için onu sayıpta test edemedim henüz...

Ayrıca besmeleninde 19 harften oluştugunu herkes bilir.

Yani kısacası besmelenin başlı başına 19 sistemi içinde olduğunu söyliyebiliriz ve tevbenin son 2 ayetini bu sistemde uyarı verir..

Diyanet Vakfı Meali Meali tevbe 128. Ayet Açıklaması

Allah Teala bu ayette kendi isimlerinden olan, ?rauf=çok şefkatli ve rahim=pek merhametli sıfatlarını Peygamberimize de vermiştir ki, önceki peygamberlerden hiçbiri bu sıfatların ikisine birden mazhar olamamıştır
.

Evet sadece Allah'a ait olan sıfatlarında sadece bu 2 ayettte peygambere verilmeside işin bir başka ilginç noktasıdır.

Besmele dışında kontrol etmediğim diğer olaylarıda, Kuran'da başka matematiksel olayları gördüğümde dolayı vede Allah'ın ayetlerde "insanlara ve cinlere" hodri meydan okuyarak benzer sureler istemesinide göz önünde bulundurarak, Kuranın diğer matematiksel olaylardan ayrı olarak bu 19 sistemin de doğru olma ihtimalinin oldukça yüksek olduğunu düşünüyorum.

tarihinde insanizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Insanizm alinma ama maalesef boyle zeka yapin daha alt turlere isaret etmekte ,biz zaten herkesten bizimle ayni fikirlere ulasmalarini istemedik ve beklemedik bu zeka nin yaninda durustluk,kendine saygi,tarafsizlik vs gibi erdemleri gerektirir ki bunlarin zerresi sen de yok

nasil mi???

Ben Edip'i samimi buluyorum. Bu yüzden çıkıpta sen sahtekarsın demen, sadece bu konu hakkında hatan var derim ve hatalı oldugu yerleri gösteririm.Her hangi bir savunması olmazsa kendisi bizzat hatasını anlayıp kabul eder.

Edip'i samimi buluyorsun olabilir ama bni de "cakal" buldun"

"Edip'e hatan var derim" diyorsun ama "hatasini gosteririm" diyorsun

peki neden boyle yapmadin???

haydi daha gec degil cikip aslan gibi soylesene "Edip burada hatalisin arkadas" diye

Bekliyoruz !!!!!

Edip'in hatasini kabul edecegi de senin hayal'in,bunu ederse gorecegiz ama bana karsi olan tavri hatasini kabul edecegi yerde bana surpriz cevaplar vercegi veya bana bir takim tavsiyeler seklinde idi,hic oyle bir hali yoktu.

Dunya uzerinde hic bir canli 19 gibi bir kavramin Kuran da veya Ataturk'te vs sahtekarlik yapilmadan savunulabilecegini aklinin ucundan bile gecirmemelidir.

Sen Edip'i samimi buluyorsun ama ben seni hic samimi bulmadim,andolsun senin samimiyetinden uzak olmak isteyenlerdenim.

Sitelerde Paylaş
Edip'i samimi buluyorsun olabilir ama bni de "cakal" buldun"

"Edip'e hatan var derim" diyorsun ama "hatasini gosteririm" diyorsun

peki neden boyle yapmadin???

haydi daha gec degil cikip aslan gibi soylesene "Edip burada hatalisin arkadas" diye

Bekliyoruz !!!!!

Edip'in hatasini kabul edecegi de senin hayal'in,bunu ederse gorecegiz ama bana karsi olan tavri hatasini kabul edecegi yerde bana surpriz cevaplar vercegi veya bana bir takim tavsiyeler seklinde idi,hic oyle bir hali yoktu.

Dunya uzerinde hic bir canli 19 gibi bir kavramin Kuran da veya Ataturk'te vs sahtekarlik yapilmadan savunulabilecegini aklinin ucundan bile gecirmemelidir.

Sen Edip'i samimi buluyorsun ama ben seni hic samimi bulmadim,andolsun senin samimiyetinden uzak olmak isteyenlerdenim.

Seni çakal buluyorum çünkü 2 yıllık deneyimlerimle konuşuyorum. Senide diğer ateistlerle karıştırmışsan özür dilerim.

Edip'e daha önce Atatürk konusunda katılmadığımı söyledim, mesajlarıma bakabilirsin. Bu cümlem Edip'i Atatürk konusunda hatalı gördüğümü gösterir..

19 sistemi ile de Edip'e bazı hatalarının olduğunu her zaman söyledim ben. Tabiki ediple sadece bu forumda konuşmuyorum ben. Daha geçen gün bir hatasının olduğunu belirterek uyardım. Fakat sonraki incelememizde herhangi bir sorun olmadığını gördük. Şu ana kadar hatalar benden kaynaklandı.

Ben Edip'i gerek programlardan gerek röportajlarından çıkardığım sonuç Edip'in kendini beğenmiş kibirli bir insan olmadığıdır.

Evet fazla kişilere girmiyelim, konu sapmasın.

Sitelerde Paylaş
2 saniye göz attım bahtım deha (seza) buradaymış.. yazısını köpürüşünü 10 metre öteden tanırım....gaaaaaak geeeek:))

eskisi gibi köpürmeden yazıyor oluşu şaşurtucuu:P

eskisi gibi köpürmeden yazıyor diyorsan nasıl oluyorda köpürüşünden tanıyorsun ulen ibibik :)

iki satır bile tutarlı olamıyorsun

tipik teist sendromu

Belki bazı yazılarında köpürüyordur, bazılarında da köpürmüyordur. :P

Sitelerde Paylaş
Seni çakal buluyorum çünkü 2 yıllık deneyimlerimle konuşuyorum. Senide diğer ateistlerle karıştırmışsan özür dilerim.

Insanizm istersen hic konusma bu mevzuda,

Yazdiklarima itirazin varsa onlari dinleyelim,somut kanitlarin fikirlerin varsa dinlerim.

Edip,medip beni ilgilendirmez viz gelir tiris gider

Sitelerde Paylaş
Insanizm istersen hic konusma bu mevzuda,

Yazdiklarima itirazin varsa onlari dinleyelim,somut kanitlarin fikirlerin varsa dinlerim.

Edip,medip beni ilgilendirmez viz gelir tiris gider

Atatürk'ten 18 gibi asal olmayan bir sayıyı çıkarmak için uğraşmana itirazım olmuştu. Yoksa sen git 17 yada 23 çıkart umrumda olmaz yine. Benim muhattabım Atatürk değil. Bir insanda kutsal değerler bulunamaz.

tarihinde insanizm tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

18 mi 19 mu?...

Özür! tüm yazılanları okumadım...

Başlığa bağlı olarak yanıt:Ne Atatürk de nede bir başka kimlikte "mucize" aramayın...

Evren sayısal değil...

Atomaltı ölçekte sayısal değerlere sığınan;bizim insansı zekamız.. :P

Belki de anlama yeteneğimize destek aramamızdan..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...