Jump to content

ATATURK VE 18 MUCIZESI !

Recommended Posts

• İleti 124
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

alemsin dehri..

edip yükselin sitesinde kuranda 19 koduyla alakalı yazıları okuyup şaşırınca sen de bu başlığı güncelleme gereği duymuşsun..

ama hala ilginç olduğunu düşünüyorum..yani kuran ve 19..özellikle de muddessir suresini okuduktan sonra..

bu arada benim iman etmiş olmamın 19 la falan hiç ilgisi olmadığınıda söyleyeyim..kuran beni hep şaşırtmıştır:)))

19 mucizesi dünya çapında konferanslarda gösterilen bişi.

Bu denli bişi dehrinin dediği gibi basit değil tabi.

Sitelerde Paylaş

Cahillerin matematik bilmine sarilip mucize aciklamasi, bilmin onlari zorlamasindan ya da kendi süphelerini cocukca aciklamalarla zapta almak istemelerinden kaynaklanir.

Matematik 3-5 veya 19 gibi basit sayilardan ibaret degildir. Türev vardir, dikiriminant vardir, iki bilinmiyenli denklemler vardir; vardir da vardir. Tabi bunlarla aciklamaya kalksalar ne kendileri anlayacak ne de cahil inanan takimina anlatabileceklerdir.

Birakalim bunlari metamatikte sayilar sonsuzdur. Sonsuzlugu kabul etmeyen bir anlayis ne isi var da matematige sarilir.

Madem bu kadar mucize vardi da kuranda, islam alemi niye hep sinifta kaldi bilime ve insanliga katki konusunda. Yahu bir ilac bulsaydiniz ya da bir teknolojik gelisme saglasaydiniz. Kurani hatip ederken basinizi kuma gömeceginize digital sayilari bulsaydiniz, aspirini veya pensilini bulsaydiniz.

Yok iki denizin sulari karismiyormus, kuranda yaziyormus; karadelikleri coktan yazmis zaten, edison gizli müslümanmis.

Martaval anlatmayin, simdiye dek bilinmeyeni bildirin insanliga faydasi olacak.

Hadi bir daha okuyun bastan sona. Özal in 3 ün 1 i mucizesini bulursunuz belkim. Bol sanslar............

Sitelerde Paylaş
  • 5 months later...

Acaba Ataturk ve 18 arasindaki bu mucizevi iliskilere Edip bey in bir yorumu olacakmidir????

Kendisi hazır tekrar buraya gelmişken ona direkt tekrar soralım .. Geçen sefer bu başlık açıldıktan sonra forumada yazmaya ara vermişti..  Şimdi cevplama fırsatı.. Edip beyin cevabını bekliyoruz..

Sitelerde Paylaş

23 numara diye bir film vardı . Baş rolünde jim carrey . Adam başta bir dedektifti ama yine bir numaraya kafayı takmıştı . Numara 23 tü . Adam her yerde o numarayı görüyor en sonunda fıttırıyodu . Kendini bir binadan aşağı attı ama ölmedi . Hafızasını kaybetti yepyeni bir hayata başladı .

Sitelerde Paylaş

Kendisi hazır tekrar buraya gelmişken ona direkt tekrar soralım .. Geçen sefer bu başlık açıldıktan sonra forumada yazmaya ara vermişti..  Şimdi cevplama fırsatı.. Edip beyin cevabını bekliyoruz..

Adam gelmişken yine kaçacak.

Sitelerde Paylaş

Atatürkle ilgili 19 iddiasını önce başlığa atalım.Edip'in siteden alıntılıyorum.

http://19.org/index.php?aid=234

Doğum tarihi: 1881 (19x99)

Nüfus kütük numarası: 19

Nüfus cüzdanı numarası: 993814 (19x52306)

Harp okulunu Türk subayları arasında 19'cu bitirdi.

Harp akademisinin 57'inci (19x3) devresine kaydoldu.

Yüzbaşı olarak orduya katılırken 38'inci (19x2) kişidir.

38'inci (19x2) piyade alay komutanlığı.

57'inci (19x3) piyade alay komutanlığı.

Albay oluşu: 19 Aralık 1915

19 gün sonra Çanakkale'de 19'uncu tümen komutanı oldu.

Samsun'a çıkması: 19 Mayıs 1919 (19x101).

Bandırma vapurunda kendisi dahil 19 komutan vardı.

Mareşal ve General unvanlarını 19 Eylül 1921'de aldı.

Cenaze töreninde 19 notalı 19'uncu şopen marşı çalındı.

Kendisine verilen toplam madalya sayısı: 19

En eski Meclis kütüğünde sıra numarası: 19

İstanbul Akaretlerdeki ev numarası: 76 (19x4)

10 Kasım 1938 (19x103) de 57 (19x3) yaşındayken öldü.

Cenazesinin nakli ve cenaze namazı: 19 Kasım 1938

İsminin harf sayısı: 19 "Mustafa Kemal Atatürk."

Bu başlığı açan Deha nickli üye de burada olsa iyi olacak.B

19 ile ilgili eleştiriler buradan yürüsün.

tarihinde Alphabeta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Bu yaptığınız 19u karalamak değil tam tersine ekmeğine yağ sürmek oluyor.

Yani "Atatürk ve 18 mucizesi" diyerek bir takım arkadaşlar uğraşmış ve doğal olarak bir takım uyumlar bulmuşlar.

Fakat "Kuran ve 18 mucizesi" adında her hangi bir şey gösterememişler.

Sonuçta bir beşer üzerinden gidilince Edip Yüksel'i alt etmeniz çok kolay olabiliyor.

Ama işin ucu Kuran'a gelince eller, gözler ve beyinler kilitleniyor anlaşılan.

Bu da 19un Kuran için bir uydurma değil , gerçek olduğunu kanıtlıyor.

Sitelerde Paylaş

Çok güzel olmuş deha. Edip bu başlığı gördüğü an toz olucak bence, belkide görmüş ve toz olmuş bile :)

Jadı bu başlık açıldığında sanıyorum geçen seneydi.. O zaman Edip Bey i bir daha görememiştik.. Sanırım çok işleri vardı burayı biraz boşladı.. Kendisine bu sefer hatırlatmak isterim.. 

Sitelerde Paylaş

Jadı bu başlık açıldığında sanıyorum geçen seneydi.. O zaman Edip Bey i bir daha görememiştik.. Sanırım çok işleri vardı burayı biraz boşladı.. Kendisine bu sefer hatırlatmak isterim.. 

Yine yok ortalıkta, belki yine işleri yoğunlaşmıştır.

Edip bey " eğer 19 olmasa kurana bende inanmazdım " diyecek kadar bu mevzuda takıntılıdır. İnancının çok büyük kısmı buna dayanıyor yani, hassas davranması normal. Belki imanının zarar görmesinden korkuyordur :)

Sitelerde Paylaş

kaçırdınız Edip'i neden bu başlığı güncelliyorsunuz ne alakası var yani?

Edip'in kendisi sayısal uyumlara dem vurmadan duramıyor ki git diğer başlığa Kuran'da ay 12 gün 365 kez geçer vs diye sayıklamış.Gören de takvimi Muhammed icat etti sanacak :)Bunlar kafayı sayılara takla attırmakla bozmuş.Ne ayarsız adamlar Kuran'dan miladi takvim mucizesini buluyorlar ibadetlerini HİCRİ takvimle yapıyorlar.Bu sayısalcı putperestler bir başka komedi.

tarihinde Alphabeta tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

19'cuların belirli bir sistematiği yok.

Yerine göre topluyorlar, yerine göre fark alıyorlar, yerine göre bölüp çarpıyorlar vs.

Bu işlemlerle elbette istediğin bir sayıya ulaşabilirsin.

Kuran bağlantılı bir örnek verebilirmisin bu dediklerini ispatlayacak.

Sitelerde Paylaş
  • 1 month later...

Kuran bağlantılı bir örnek verebilirmisin bu dediklerini ispatlayacak.

Evet ya.. Müslüman ezberine -'mantığına' diyemiyorum çünkü onlarda yok- göre, Kuran'dan icazet almayan mucizeye mucize denmez.

Hani 'Üzerinde 18 var' türünden bir ayet göstermedikçe, bu kadar uğraşıp didinmeniz boşuna..

Gerçi 'Mucize diye bir şey mi var?' diyeceksiniz şimdi; o da ayrı hikaye.

Sitelerde Paylaş

Edip hazır buralardayken yeni başlıklar açacağına daha önceki başlıkları bir cevaplasa.. 2 yıl oldu bu başlık onu bekliyor.. 

Geçen yıl burada Atatürk'ün hayatındaki 19 konusunu tartışmıştık. Sunduğumuz bazı tarihi bilgiler eleştirilmişti. Hatta, birisi Atatürk'e ait olduğu iddia edilen bir kimlik kartındaki kimlik numarasının bizim verdiğimiz numaradan farklı olduğunu bağıra bağıra ilan etmişti. Beni yalancılıkla suçlamıştı. Daha sonra yaptığımız incelemede Atatürk'e ait iki kimlik kartının ortalıkta dolaştığını ve benim numarasını verdiğimin Anıtkabirde gördüğüm kimlik kartı olduğunu belirlemiştik. O arkadaşın resmini astığı kimlik kartının ise nereden çıktığını öğrenmiştik...

Birkaç günümü ona ayırdıydım. Hatta, daha önce Atatürk'ün hayatında 19 olduğu konusundaki kanaatimi şiddetle eleştiren Yasin adında bir arkadaşım konuyu araştırmaya karar verdi. Burada yayınlanan eleştirileri haklı buluyordu. Çok güzel bir araştırma yapmıştı ve araştırma sonunda fikrini değiştirdi.

Eleştirilere verdiğim cevapları içeren dokümanın maalesef kopyasını yapmayı unutmuş ve hepsini kaybetmiştim. Bu yüzden o tartışmayı yarıda kesmiştim.

Şimdi bu konu yine hortaldıldı ^_^ Hem de Atatürk'ün hayatının en önemli noktalarını ilgilendiren 19'a nazire olarak 18 sayısı etrafında iddialar üretilmeye çalışılarak.... 19 sistemiyle 18'i karşılaştıranlar aradaki farkın Cocacola ile Colatürka arasındaki farktan çok daha büyük olduğunu farkedecektir. Biri elmas diğeri ise cam parçası.

Ama, "Nasıl inkar edersen et, ama inkar et. Alaya al, saçmala, hakaret et; ama inkar et!" mantığıyla yaklaşanlarla bu konuyu tartışamıyacağımı biliyorum.

Görenler görür, görmeyenler ise kendilerini 18 ile kandırırlar:)

Selam,

Edip

Sitelerde Paylaş

Edip herkes hata yapar. Sende Atatürk konusunda hata yaptın.

Belkide Allah, Atatürk ile seni sınıyor ne dersin ?

19 olayını bir insana vererek onu kutsallaştırmış oluyorsun.

Ki Atatürk dinlere inanmayan bir insan.

Birde bu insan bir türk. Arabistandan biri olsa araştırmayacaktın.

Atatürkten 18 mucizeside çıkar, 19 mucizeside çıkar, 25 mucizeside çıkar.

Sonuçta koskoca bir hayat. Birbirinden bağımsız olaylar için bir takım mucizeler üretmek kolaydır.

Kuranın belli başlı parametreleri var.

Ama koskoca bir hayatın ne gibi bir parametresi olabilir ?

tarihinde antiateist_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

bence Atatürk konusunu bir kenara bırakıp gerçek 19'u Edip YÜKSEL den AAYRI BİR TOPİCTE dinleyelim.forum üyeleri içinde önemli bir fırsat olur çünkü olayı direkt uzmanından öğrenmiş olurlar

tarihinde muslumangenc tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...