Jump to content

ATATURK VE 18 MUCIZESI !

Recommended Posts

Edip herkes hata yapar. Sende Atatürk konusunda hata yaptın.

Belkide Allah, Atatürk ile seni sınıyor ne dersin ?

19 olayını bir insana vererek onu kutsallaştırmış oluyorsun.

Atatürk'ü kutsadığım yok. Onu hatalarıyla sevaplarıyla değerlendirebiliyorum. Ne onu putlaştırıp mezarına raporlar verenlere ne de ona her türlü iftirayı ve hakareti yakıştıranlara katılmıyorum.

Eğer vakit bulursam o konuda yarım kalan tartışmayı ve eleştirileri değerlendireceğim, inşallah.

Selam,

Edip

Sitelerde Paylaş
  • İleti 124
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Mesala bir insan için doğum tarihi ile ölüm tarihi bir parametre olabilir.

Bunun dışında kimlik numarası bir parametre olarak değerlendirilebilir.

Bunlara ek olarak öldüğü yaşıda söyleyebiliriz.

Ama bu dördü dışında olan herşey tamamiyle keyfi seçimlerle 19a yada 18e ayak uydurtulabilir.

1) Doğum tarihi: 1881=19x99

2) Ölüm tarihi: 1938=19x102

3) Öldüğü Yaş: 57=19x3

4) Kimlik No: 993814=19x52306

Evet bunlar gerçekten ilginç bir tesadüf.

Bunun dışında olanlar ise bir parametre içermeyen keyfi seçimler;

"NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ". Bu saheser cümle 19 harftir. KEYFİ..

Harb akademisinden aldığı sicil 317-8 dir. Bu rakamların tek tek toplamı 19 eder. KEYFİ..

harp akademisi devresi: 57'inci (19x3) KEYFİ..

dolmabahcedeki cenaze namazi: kasim 19. KEYFİ...

9u 5 geçe öldü. 95 = 19x5 KEYFİ..

"İSTİKLAL GÖKLERDEDİR" Ne rastlantıdır ki, Atatürk' ün bu sözleri de 19 harftir KEYFİ...

Böyle gidiyor bu. Doğrusunu söylemek gerekirse içlerinden ilginç olanları yok değil. Ama koca 57 senelik bir hayattan her türlü şey çıkartılabilir düşüncesindeyim.

Ki Atatürk islama inanmayan bir insan. Mesala ben bu 19 olayını Reşad Halife'de görmek isterdim. Çünkü hal böyle olunca daha bir anlamlı olacaktı. İşte o zaman kabul edilebilir tüm bunlar. Ama Atatürk'te sanmıyorum pek..

Aslında biz bunlara bakarken en büyük mucizeyi kaçırıyoruz. 19. YÜZYIL MUCİZESİ.

Bilim ve teknoloji olarak 19. yy çok önemlidir. Aslına bakarsak bunu Kuran ile ilişkinlendirenlere birşey diyemem işte :)

Sitelerde Paylaş

ASlında Edip, Atatürk ve 19 mucizesinin Kuran'ı lekelediği düşüncesindeyim.

Yani adamlar atatürk ve 18 mucizesi yapınca , sanki Kurandaki 19 mucizesi de bir palavradan ibaretmiş gibi bir izlenim yaratıyor.

Nasıl bahailer 19u kutsallaştırdı diye insanlar Kuran ve 19a ön yargılı yaklaşıyorsa, senin bu yaptığında Kuran ve 19a insanların önyargılı yaklaşmasına yol açıyor.

Bilmem anlatabildinmi.

Sitelerde Paylaş

burda ondokuz harf var

herkesin hayatında her türlü sayıyı çarpıp toplayıp bulabiliriz. 1881 de dünyada çok kişi doğmuştur. her yıl harp okulunu bir kişi 19. olarak tamamlar. hatta bütün okullarda mutlaka bi 19. kişi vardır. v.s. bunlar bir kelime bir işlem oyunu. içinde ondokuz olan olayları arka arkaya yazarsan sanki bi mucize varmış gibi görünür. bi kalecinin sadece yediği golleri yayınlarsan kova kaleci olur. ne mutlu türküm diyene= 19 tamamda. ben sporcunun zeki çevik ve ahlaklısını severim =41 olmadı.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...