Jump to content

Ateizm Yozlaşır mı?

Recommended Posts

Yani sen dinci değil, sade bir dindar müslümansın.

Ama aynı zamanda komünistsin de.

Sen sadece cahil değil bunun farkına varamayacak kadar aptalsında.Hiç bir donanıma sahip olmadığın alanlarda

ahkam kesebileceğini sanıyorsun bu şuna benziyor;Ben şimdi çıkıp genetik,mutasyon,dna gibi konularda ahkam kesmeye

kalkıyorum ve örneğin Anibal de bana;"chidikmoja ayıp oluyo bu senin alanın değil ve yeterli donanıma sahip değilsin."diyor.

bende ona olsun banane ben yinede sallamaya devam edecem diyorum.Bu sedece benim aptallığımı tanıtlar.Yazdıkların

seninkini kanıtladığı gibi..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 101
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Başkalarını aşağılayarak mı komünüzmi savunuyorsunuz?...

Komünizmin ne mal olduğu bu cümlenizden anlaşılıyor.

Benim komünizmi karalamama gerek bile yok.

Sizin gibi sapıklar varken.....

Hadi oradan komü.....

Hacı yine kaşınmaya devam ediyor e bizde kaşıyalım.Asıl sapkınlık savaş,yoksulluk ve acıdan başka hiçbirşey

üretmeyen bu vahşi emperyalist sisteme omuz vermeye çalışan sizin gibi zavallıların yaptıklarıdır.Yukarda saydıklarımın

dünyadan silinmesi ve insanın insanı ezmediği,yoksullaştırmadığı,öldürmediği bir dünya isteyenler eğer sapkınsa

bu ünvanı taşımaktan zevk duyarım.Sefilce ateist olduğunu iddia ederken dinlerin ve sınıfların eseri olan bu dünyanın

değişmesi için hiçbir öneri sunmayıp statünün devamından yana sizin gibi sülükler sapkın değilde,başka bir dünya

mümkün diyen komünistler sapkınsa bu ünvan hoşgeldi.safa geldi..

Sitelerde Paylaş
Hacı yine kaşınmaya devam ediyor e bizde kaşıyalım.Asıl sapkınlık savaş,yoksulluk ve acıdan başka hiçbirşey

üretmeyen bu vahşi emperyalist sisteme omuz vermeye çalışan sizin gibi zavallıların yaptıklarıdır.Yukarda saydıklarımın

dünyadan silinmesi ve insanın insanı ezmediği,yoksullaştırmadığı,öldürmediği bir dünya isteyenler eğer sapkınsa

bu ünvanı taşımaktan zevk duyarım.Sefilce ateist olduğunu iddia ederken dinlerin ve sınıfların eseri olan bu dünyanın

değişmesi için hiçbir öneri sunmayıp statünün devamından yana sizin gibi sülükler sapkın değilde,başka bir dünya

mümkün diyen komünistler sapkınsa bu ünvan hoşgeldi.safa geldi..

Sülüklerin kim olduklarını biliyoruz..

Bizim tavsiyelerimiz deneylerden başarı ile geçmiştir.

Sosyal demokrasiden şaşmayacaksınız..

Komünizm hiç bir zaman eşitlik getirmeyecektir.

Bu sizin gibi şarlatanların palavrasıdır..

Lenin ve çetesi, Muhammed ve çetesinin başlattığı İslam gibi, komünizmi başlatmış ve uygulamaya koymuştur.

Marx'dan 60 yıl sonra bu çete SSCB'inde terör havası estirmiş ve milyonlarca insanın ölümüne neden olmuştur.

Kimdir bu adamlar.. Lenin ve Stalin.. Ve diğerleri..

Bunlar haydut ve çapulculardır.. Hayatlarına bir göz atın bu sapıkların..

Muhtemelen sizin kadar bile dünya görüşleri yoktur.

Sizin dünya görüşünüz bu kadar berbat ve sefilse, nerdeyse 90 yıl önce pratik uygulamasına başlanan komünizmin bu kurmayları sizden bile sefildir.

Komünizm neyi paylaşır?

Bunun tek bir yanıtı vardır. Komünizmde paylaşılan zenginlik değildir. Fakirliktir.

Sizin insanlığa vadettiğiniz kendi sefil ve sapık adalet duygusunun kitlelere uygulanmasıdır.

Gerçekten adalet peşinde olsaydınız ve insanlığın geleceğinin mutlu ve zengin olması için çalışsaydınız, komünist olmazdınız.

Sadece kendi sefil ve aşağılık duygusundan muzdarip egonuzu tatmin etmek için komünist naraları atmaya devam ediyorsunuz..

Komünizm hiç bir zaman insanlığı yönetecek bir yaşam tarzı olmayacaktır.

Çünkü komünizm böcek toplumlarından adapte edilmiş bir ahmaklıktır.

Sitelerde Paylaş
Sülüklerin kim olduklarını biliyoruz..

Bizim tavsiyelerimiz deneylerden başarı ile geçmiştir.

Sosyal demokrasiden şaşmayacaksınız..

Komünizm hiç bir zaman eşitlik getirmeyecektir.

Bu sizin gibi şarlatanların palavrasıdır..

Lenin ve çetesi, Muhammed ve çetesinin başlattığı İslam gibi, komünizmi başlatmış ve uygulamaya koymuştur.

Marx'dan 60 yıl sonra bu çete SSCB'inde terör havası estirmiş ve milyonlarca insanın ölümüne neden olmuştur.

Kimdir bu adamlar.. Lenin ve Stalin.. Ve diğerleri..

Bunlar haydut ve çapulculardır.. Hayatlarına bir göz atın bu sapıkların..

Muhtemelen sizin kadar bile dünya görüşleri yoktur.

Sizin dünya görüşünüz bu kadar berbat ve sefilse, nerdeyse 90 yıl önce pratik uygulamasına başlanan komünizmin bu kurmayları sizden bile sefildir.

Komünizm neyi paylaşır?

Bunun tek bir yanıtı vardır. Komünizmde paylaşılan zenginlik değildir. Fakirliktir.

Sizin insanlığa vadettiğiniz kendi sefil ve sapık adalet duygusunun kitlelere uygulanmasıdır.

Gerçekten adalet peşinde olsaydınız ve insanlığın geleceğinin mutlu ve zengin olması için çalışsaydınız, komünist olmazdınız.

Sadece kendi sefil ve aşağılık duygusundan muzdarip egonuzu tatmin etmek için komünist naraları atmaya devam ediyorsunuz..

Komünizm hiç bir zaman insanlığı yönetecek bir yaşam tarzı olmayacaktır.

Çünkü komünizm böcek toplumlarından adapte edilmiş bir ahmaklıktır.

Evet bir anti komünistin ağzından salyalar akıtarak devam ettiği çarpıtmalar bu kadar oluyor.Bu çarpıtmaları yaparken

sosyalizm-komünizm arasındaki farkı bilmeden yapmıyor bunları aslında domuz gibi biliyor.Marx dan 60 yıl sonra diyerek

aklınca marx ı ayırıp leninist açılımı farklı biryere koyabileceğini sanıyor ama bu da boş bir çaba.Komünizmin yoksulluğu

paylaştırdığı safsatası, rekabetçi sistemler olmadan gelişmenin olamayacağı kapitalist tezine(yutturmacasına)dayanıyor.

Rekabet olgusunun temelindeki hırs duygusunun; kısakançlık,altetme,öneçıkma özellikleriyle insanın özünde varolan

bir durum olduğuna inanmamızı istiyorlar.Buna inanınki rekabet öngörmeyen komünist kuramın insanın özüne aykırı

olduğu sonucunu çıkarın diyorlar bize.Elbetteki binlerce aldatmalarından biri sadece bu.Kendi sistemlerini göğüslerini gere gere savunamayan ve sadece karşısındakini, elinde bulundurduğu büyük iletişim kanalları aracılığıya karalamak

dışında bir şey yapmayan bu kokuşmuş keneler; "insan hakları.bireysel özgürlükler"gibi uyduruk sloganlarla uyuttukları insanlığa "demokrasi"ler ihraç ediyorlar yüzbinlerce insanlarını öldürüp doğal kaynaklarını sömürdükleri halklarla alay ediyorlar.Bunları yaparkende bir yandan komünizm in hoş ama ütopik bir düşünce olduğunu pompalayarak insanlığa seçeneksiz efendilerini kabullenen bir rol biçiyorlar.Komünizmin ütopik olması safsatası karşısındaki devasa gücün karşısında elden birşey gelmeyeceği argümanına dayandırılıyor.O "devasa"gücün dün Vietnam da,bu gün Irak ve Afganistan da ne kadar "devasa"olduğunu bütün dünya görmüşken..

Elbetteki Hacı gibi gönüllü uşaklar her tarihte efendilerine hizmet etmekten mutlu olacaklardır.Ama bu köle ruhlu sefillerin;"İslam da kölelik-cariyelik var bu olmamalı"demelerinin ne kadar inandırırcı olduğunu gösterir yalnızca.

Sitelerde Paylaş
Evet bir anti komünistin ağzından salyalar akıtarak devam ettiği çarpıtmalar bu kadar oluyor.Bu çarpıtmaları yaparken

sosyalizm-komünizm arasındaki farkı bilmeden yapmıyor bunları aslında domuz gibi biliyor.Marx dan 60 yıl sonra diyerek

aklınca marx ı ayırıp leninist açılımı farklı biryere koyabileceğini sanıyor ama bu da boş bir çaba.Komünizmin yoksulluğu

paylaştırdığı safsatası, rekabetçi sistemler olmadan gelişmenin olamayacağı kapitalist tezine(yutturmacasına)dayanıyor.

Rekabet olgusunun temelindeki hırs duygusunun; kısakançlık,altetme,öneçıkma özellikleriyle insanın özünde varolan

bir durum olduğuna inanmamızı istiyorlar.Buna inanınki rekabet öngörmeyen komünist kuramın insanın özüne aykırı

olduğu sonucunu çıkarın diyorlar bize.Elbetteki binlerce aldatmalarından biri sadece bu.Kendi sistemlerini göğüslerini gere gere savunamayan ve sadece karşısındakini, elinde bulundurduğu büyük iletişim kanalları aracılığıya karalamak

dışında bir şey yapmayan bu kokuşmuş keneler; "insan hakları.bireysel özgürlükler"gibi uyduruk sloganlarla uyuttukları insanlığa "demokrasi"ler ihraç ediyorlar yüzbinlerce insanlarını öldürüp doğal kaynaklarını sömürdükleri halklarla alay ediyorlar.Bunları yaparkende bir yandan komünizm in hoş ama ütopik bir düşünce olduğunu pompalayarak insanlığa seçeneksiz efendilerini kabullenen bir rol biçiyorlar.Komünizmin ütopik olması safsatası karşısındaki devasa gücün karşısında elden birşey gelmeyeceği argümanına dayandırılıyor.O "devasa"gücün dün Vietnam da,bu gün Irak ve Afganistan da ne kadar "devasa"olduğunu bütün dünya görmüşken..

Elbetteki Hacı gibi gönüllü uşaklar her tarihte efendilerine hizmet etmekten mutlu olacaklardır.Ama bu köle ruhlu sefillerin;"İslam da kölelik-cariyelik var bu olmamalı"demelerinin ne kadar inandırırcı olduğunu gösterir yalnızca.

Çirkefe taş attım galiba..

Benden bu kadar.. Bu polemik uzar gider..

Sitelerde Paylaş
Sen sadece cahil değil bunun farkına varamayacak kadar aptalsında.Hiç bir donanıma sahip olmadığın alanlarda

ahkam kesebileceğini sanıyorsun bu şuna benziyor;Ben şimdi çıkıp genetik,mutasyon,dna gibi konularda ahkam kesmeye

kalkıyorum ve örneğin Anibal de bana;"chidikmoja ayıp oluyo bu senin alanın değil ve yeterli donanıma sahip değilsin."diyor.

bende ona olsun banane ben yinede sallamaya devam edecem diyorum.Bu sedece benim aptallığımı tanıtlar.Yazdıkların

seninkini kanıtladığı gibi..

Bu sedece benim aptallığımı tanıtlar

Sen günlerdir söylediklerinle bunu tanıtladın zaten, o nedenle de kimse ciddiye almadı.

Zavallı ahmak seni... Kahvehane komünisti...

Sitelerde Paylaş
Bu sedece benim aptallığımı tanıtlar

Sen günlerdir söylediklerinle bunu tanıtladın zaten, o nedenle de kimse ciddiye almadı.

Zavallı ahmak seni... Kahvehane komünisti...

Yirmi tane soru sormuşuz bi tane yanıt yok hala çene çalıp "mahalle kadınları gibi konuşuyosun"demem için beni zorluyor

sun ama söylemiycem.

Sitelerde Paylaş
Yirmi tane soru sormuşuz bi tane yanıt yok hala çene çalıp "mahalle kadınları gibi konuşuyosun"demem için beni zorluyor

sun ama söylemiycem.

Bana bak kardeşim;

Başından beri dikkat çekmek için ona buna saldırıp küfür ediyorsun.

Sen kimsin de ben senin sorularına yanıt vereyim?

Yine de çok ümit beslememekle birlikte, belki tavrın değişir, doğru düzgün konuşursun diye

sana yanıt da verdik. Ama hala aynı şeyi, dozunu da yükselterek yapmaya devam ediyorsun.

Terbiyeli ve edepli ol. Sen beni sanırım etrafındaki kadınlarla karıştırdın.

Bu çarıklı zekan sadece senin "mahallende" söker.

Benden uzak dur.

Sitelerde Paylaş
Bu iletinizi yazdıktan sonra okudunuz mu?

Sosyal demokrasi bir izm değildir.

Bunu anlamayacak kadar kafasız mısınız?

Sosyal demokrasi bir uzlaşma rejimidir. Sosyalizm ile demokrasi uzlaşır bu rejimde.

Dolayısıyla sosyal demokrasi bir izm değildir.

HACI

demek sosyal demokrasi taraftarı olmak erdem.....hımmmmmm

o zaman sayın haci bey;

şu sosyal demokrasinin insanlığa vaad ettiği .... yaşam tarzını buraya yazarsanız... seviniirm.... güzel birşeyse bizde sosyal demokrasi yanlısı olalım.... ( sosyal demokrasiyi kitaplardan öğrenmek yerine ... direk sizin gibi görmüş etmiş birinden duymak daha sağlıklı olur kanısındayım vaktiniz olduğunda yazarsanız sevinirm...)

Sitelerde Paylaş
demek sosyal demokrasi taraftarı olmak erdem.....hımmmmmm

o zaman sayın haci bey;

şu sosyal demokrasinin insanlığa vaad ettiği .... yaşam tarzını buraya yazarsanız... seviniirm.... güzel birşeyse bizde sosyal demokrasi yanlısı olalım.... ( sosyal demokrasiyi kitaplardan öğrenmek yerine ... direk sizin gibi görmüş etmiş birinden duymak daha sağlıklı olur kanısındayım vaktiniz olduğunda yazarsanız sevinirm...)

Bu konuda benim ahkâm kesmem doğru olmaz..

Size bazı Batı Avrupa ülkelerinde yaşayanların yaşam tarzlarını oralarda yaşayan Türk'lere sormanızı tavsiye etmekten başka elimden bir şey gelmiyor.

Biliyorum bu benim açımdan biraz tembellik.. Ama sizin tembelliğiniz kadar kötü değil..

İsveç'ten başlayın..

Sitelerde Paylaş
Bana bak kardeşim;

Başından beri dikkat çekmek için ona buna saldırıp küfür ediyorsun.

Sen kimsin de ben senin sorularına yanıt vereyim?

Yine de çok ümit beslememekle birlikte, belki tavrın değişir, doğru düzgün konuşursun diye

sana yanıt da verdik. Ama hala aynı şeyi, dozunu da yükselterek yapmaya devam ediyorsun.

Terbiyeli ve edepli ol. Sen beni sanırım etrafındaki kadınlarla karıştırdın.

Bu çarıklı zekan sadece senin "mahallende" söker.

Benden uzak dur.

Hı hı nette sanal şöhret peşindeyim.Bu kadar süzme salaksın işte.

Sitelerde Paylaş
  • 9 years later...

bu başlık eskirse  paslanırsa, ki baya olmuş,   ateizm niye yozlaşmasın...keeehkeeeh.... ateizm yozlaşmaz tabiki.. tutunacak bir dalı var oda Allah.. . . ben nasıl Allah var diyorsam oda yok dedimi iş tamam olur.. bu durum  nalları dikene dek yani kıyamete kadar sürer tabiki . ateizm yozlaşmaz fakat deforme olur. çoğuda  müslüman oluyor zaten. darısı başına hacı kardeşim...bir ara şu mistizme takmıştın kafayı bişeyler çıktımı hacı.. çift yarık deneyi fizikçilerden çok tasavvufçuları hayrette bırakmıştı.. uçuştular üstüne üstüne, işte nuraniyetin aynada görünen akisleri falan demişlerdi..tabi şu yarık olayı aklı selimi etkilememesi mümkün değil di.

Allah varsa Nur’da var enerjide var maddede var ölümde var ahirette var var var işte. ne yok ki.

gani.....

Sitelerde Paylaş
36 minutes ago, zuhri said:

bu başlık eskirse  paslanırsa, ki baya olmuş,   ateizm niye yozlaşmasın...keeehkeeeh.... ateizm yozlaşmaz tabiki.. tutunacak bir dalı var oda Allah.. . . ben nasıl Allah var diyorsam oda yok dedimi iş tamam olur.. bu durum  nalları dikene dek yani kıyamete kadar sürer tabiki . ateizm yozlaşmaz fakat deforme olur. çoğuda  müslüman oluyor zaten. darısı başına hacı kardeşim...bir ara şu mistizme takmıştın kafayı bişeyler çıktımı hacı.. çift yarık deneyi fizikçilerden çok tasavvufçuları hayrette bırakmıştı.. uçuştular üstüne üstüne, işte nuraniyetin aynada görünen akisleri falan demişlerdi..tabi şu yarık olayı aklı selimi etkilememesi mümkün değil di.

Allah varsa Nur’da var enerjide var maddede var ölümde var ahirette var var var işte. ne yok ki.

gani.....

Ateizm sadece senin putunu değil, bütün putları reddediyor. Hemen putuna pay çıkarma. 

Ayrıca hiç bir ateist müslüman olacak kadar salak ve gerizekalı değildir, en fazla agnostikliğe kayar. Bir insanın İslam'ın ne aşağılık, rezil ve kepaze bir din olduğunun bilincine vardıktan sonra İslam'a dönmesi için bunaması, aklını ve mantığını yitirmesi gerekir.

Sitelerde Paylaş

Ateizm yozlaşmaz ama ateistler yozlaşır.

Tanrı yerine birçok tanrılar edindiler.madde doğa insan vb.

Bilim dünyasıda acaipleşti.Artık gözlem ve deney ile doğrulanmayan şeyleri kabul ediyorlar.Çoklu evrenler,çok boyutlu uzay,kara madde,kara enerji,string ve mmebran kuramı ıvır zıvır.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş

Ateizm ateistlerden oluştuğu için, ateistler yozlaşırsa, onların savunduğu ateizm de yozlaşır. Yozlaşan tek bir ateist bile  savunduğu ateizmi yozlaştırabilir.

Bu bağlamda ateizm yozlaşmaya çok yatkındır. Teizme çok benzer ve onun gibi yozlaşmaya eğilimlidir.

Her ne kadar bilim insanları deneylerle doğrulanmayan gözlemleri bilimsel olarak kabul ediyorlarsa da, bu zorunlu bir kabul ediştir. Örneğin astrobiyoloji ve kozmoloji gerçek bilim dalları değillerdir. Buna rağmen laboratuvar ortamında tekrarlanabilen diğer somut bilim dalları ile aynı kategoride değilse bile, benzer bir kategoride incelenmeleri zorunluğu vardır.

Sitelerde Paylaş
18 hours ago, GREENHOUSE said:

Ateizm yozlaşmaz ama ateistler yozlaşır.

Kısmen katılıyor, başka bir bağlamda ise kısmen katılmıyorum(ne dedim ben acaba)

Şöyle ki: "Gerçek" bir ateistin ve beraberinde de Ateizm'in, teistler ve Teizm'den çok daha zor yozlaşacağını düşünüyorum.

Çok derinlemesine düşünmeden yazdım bunları, ancak pratiğin çok uzağında olduğunu da zannetmiyorum.

Tanrı yerine birçok tanrılar edindiler.madde doğa insan vb.

"Tanrı"nın tanımını yaparsan, edinilmiş bir tanrı olmadığını da görür, bizleri de deli etmezsin Tenten kardeşim. :)

Bilim dünyasıda acaipleşti.Artık gözlem ve deney ile doğrulanmayan şeyleri kabul ediyorlar.Çoklu evrenler,çok boyutlu uzay,kara madde,kara enerji,string ve mmebran kuramı ıvır zıvır.:0_80cbc_37a71a73_L:

Senin kafadaki biri muhtemelen(aslen kesin olarak) 1500'lü yıllarda mesela, ya da icap ettirdiği kadar geri bir tarihte; izafiyet teorisi, yuvarlak dünya, kuantum vb. gibi hususlar hakkında da böyle düşünüyor olurdu herhalde. :0_80cbc_37a71a73_L:

Hacıı, birileri atom diye bir şey uydurmuş, adam sende yahu, bak sen şu işe puhahhaa :)

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...