Jump to content

Ateizm Yozlaşır mı?

Recommended Posts

56 dakika önce, teflon yazdı:

Kısmen katılıyor, başka bir bağlamda ise kısmen katılmıyorum(ne dedim ben acaba)

Şöyle ki: "Gerçek" bir ateistin ve beraberinde de Ateizm'in, teistler ve Teizm'den çok daha zor yozlaşacağını düşünüyorum.

Çok derinlemesine düşünmeden yazdım bunları, ancak pratiğin çok uzağında olduğunu da zannetmiyorum.

"Tanrı"nın tanımını yaparsan, edinilmiş bir tanrı olmadığını da görür, bizleri de deli etmezsin Tenten kardeşim. :)

Senin kafadaki biri muhtemelen(aslen kesin olarak) 1500'lü yıllarda mesela, ya da icap ettirdiği kadar geri bir tarihte; izafiyet teorisi, yuvarlak dünya, kuantum vb. gibi hususlar hakkında da böyle düşünüyor olurdu herhalde. :0_80cbc_37a71a73_L:

Hacıı, birileri atom diye bir şey uydurmuş, adam sende yahu, bak sen şu işe puhahhaa :)

Hawking ışıması   hangi deney ve gözleme dayanıyor?

Mutlak sıfır altına inildiğinde ısının tekrar arttığını iddia etmiştin.Bunu  gösteren deney ve gözlem var mı?

Nobel ödülü bile yok bu konularda.Ama nedense tanrı gibi var olarak kabul ediliyor.:0_80cbc_37a71a73_L:

Sitelerde Paylaş
  • İleti 101
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

6 minutes ago, GREENHOUSE said:

Hawking ışıması   hangi deney ve gözleme dayanıyor?

Mutlak sıfır altına inildiğinde ısının tekrar arttığını iddia etmiştin.Bunu  gösteren deney ve gözlem var mı?

Nobel ödülü bile yok bu konularda.Ama nedense tanrı gibi var olarak kabul ediliyor.:0_80cbc_37a71a73_L:

Mutlak sıfırla ilgili yeterince yazıldı ilgili başlıklarda. Konuyu bir daha açıp da ikimizi birden hasta etme. Kast edilen şeyi ya anlamadın, ya da anlamak istemedin orada. Aç bak Boltzmann eğrilerine bir daha..Neyse..

Sen verdiğim örnekten ve ~1500 yılında falan bu kafa yapısıyla nasıl düşünürdün, ondan haber et bize :)

Laga luga demogoji yapacağın yerde 

taca atma topu :)

Aklınca dalga geçtiğin türde hipotezler üzerinden tanıtlandı bir çok şey.

N'apsın millet? Mal gibi oturup beklesin mi?

tarihinde teflon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...