Jump to content

İslam köleliği kaldırmamıştır

Recommended Posts

koleleri 5 yildizli otelde mi besliyorlarmis? sanirim bir harem mevzuu soz konusu. ve dunyanin her tarafinda bu tur seyleri gorebiliriz. yalniz dikkatimi ceken bir husus var ki; o da arap milletini asiri keyifci ve alengirli olmalari. ellerindeki materyali, hazineyi hic calismadan ter akitmadan elde ettiler, ediyorlar ve sefa surmekten baska birsey yapmiyorlar. bu gercek islam felsefesine ters..

Sitelerde Paylaş
koleleri 5 yildizli otelde mi besliyorlarmis? sanirim bir harem mevzuu soz konusu. ve dunyanin her tarafinda bu tur seyleri gorebiliriz. yalniz dikkatimi ceken bir husus var ki; o da arap milletini asiri keyifci ve alengirli olmalari. ellerindeki materyali, hazineyi hic calismadan ter akitmadan elde ettiler, ediyorlar ve sefa surmekten baska birsey yapmiyorlar. bu gercek islam felsefesine ters..

Sarayda köle olmaz mı? Dinin izin vermesi önemli bu işlerde... Din, "kölelik ve insan kullanmak kesinlikle yasaktır" deseydi bu kadar kolay yapamazlardı müslüman arkadaşlar bu işleri... Bu olayların ardı gelecek; merak etmeyin... Variline 150 $ pek bir semirtti müslümanları...

Sitelerde Paylaş
Hz Muhammed kölesini azad etmiştir .

başka söze gerek yok..

evet islam köleliği hemen kaldırmasada yavaş yavaş bu uygulamayı esnetmiştir..peygamberin kölesini azad etmesi gibi..

ayrıca bi ayet.

nur:

33. Vel yesta'fifillezıne la yecidune nikahan hatta yuğniyehümüllahü min fadlih vellezıne yebteğunel kitabe memma meleket eymanüküm fe katibuhüm in alimtüm fıhim hayrav ve atuhüm mim malillahillezı ataküm ve la tükrihu fetaytiküm alel biğai in eradne tehassunel li tebteğu aradal hayatid dünya ve mey yükrihhünne fe innellahe mim ba'di ikrahihinne ğafurur rahıym

33. Nikah (imkanı) bulamayanlar, Allah onları Kendi fazlından zenginleştirinceye kadar iffetli davransınlar. Sağ ellerinizin malik olduğu (köle ve cariyelerden) mükatebe isteyenlere -eğer onlarda bir hayır görüyorsanız- mükatebe yapın. Ve Allah'ın size verdiği malından onlara verin. Dünya hayatının geçici metaını elde etmek için -ırzlarını korumak istiyorlarsa- cariyelerinizi fuhşa zorlamayın. Kim onları (fuhşa) zorlarsa, şüphesiz, onların (fuhşa) zorlanmalarından sonra Allah (onları) bağışlayandır, esirgeyendir

bu ayette Allah ın size verdiği dünya malından sizde köle ve cariyelerinize verin diyor..

tarihinde Kosovalı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
>>> bu ayette Allah ın size verdiği dünya malından sizde köle ve cariyelerinize verin diyor..

Yani dünya malından köle ve cariyelere verince, kölelik ve seks köleliği mübah mı olmuş oluyor?

kıvırmayı keste cevap ver..

bu köleler hep bayanmıydı?

köle erkek cariye kadındır..

peki islamdan önceki müşriklerin uygulamaları nasıl biliyormusun sen?

hangi müşrik köle ve cariyesine para vermiştir?

ayrıca islam evlilik olayını azaltmıştır..islamdan önce müşrikler için kadın demek iç çamaşırı demekti..adamlar istedikleri kadınla gönül eğlendiirlermiş..

resmen mal gibi kullanıyolarmışş..nikah filanda yokmuşş..

Sitelerde Paylaş
başka söze gerek yok..

evet islam köleliği hemen kaldırmasada yavaş yavaş bu uygulamayı esnetmiştir..peygamberin kölesini azad etmesi gibi..

ayrıca bi ayet.

nur:

33. Vel yesta'fifillezıne la yecidune nikahan hatta yuğniyehümüllahü min fadlih vellezıne yebteğunel kitabe memma meleket eymanüküm fe katibuhüm in alimtüm fıhim hayrav ve atuhüm mim malillahillezı ataküm ve la tükrihu fetaytiküm alel biğai in eradne tehassunel li tebteğu aradal hayatid dünya ve mey yükrihhünne fe innellahe mim ba'di ikrahihinne ğafurur rahıym

33. Nikah (imkanı) bulamayanlar, Allah onları Kendi fazlından zenginleştirinceye kadar iffetli davransınlar. Sağ ellerinizin malik olduğu (köle ve cariyelerden) mükatebe isteyenlere -eğer onlarda bir hayır görüyorsanız- mükatebe yapın. Ve Allah'ın size verdiği malından onlara verin. Dünya hayatının geçici metaını elde etmek için -ırzlarını korumak istiyorlarsa- cariyelerinizi fuhşa zorlamayın. Kim onları (fuhşa) zorlarsa, şüphesiz, onların (fuhşa) zorlanmalarından sonra Allah (onları) bağışlayandır, esirgeyendir

bu ayette Allah ın size verdiği dünya malından sizde köle ve cariyelerinize verin diyor..

Yani ölümü anında paygamberin hiç köle ve cariyesi olmadığını mı iddia ediyorsunuz? Bir de bu ayette, "para kazanmak için cariyesini erkeklere kiralayanları affedeceğim" diyor Allah; ne iş?

Sitelerde Paylaş

onları satarsanız(pezoluk yaparsanız) allah sizi bağışlar,esirger,bağrına basar falan diyor.ayeti tam okumadan yapıştırdın heralde

tarihinde jadı tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yani ölümü anında paygamberin hiç köle ve cariyesi olmadığını mı iddia ediyorsunuz? Bir de bu ayette, "para kazanmak için cariyesini erkeklere kiralayanları affedeceğim" diyor Allah; ne iş?

biz peygamberin köle ve cariyesi yok demedik zaten..ama islamın köle ve cariye sisteminin esnettiğini belirttik..

o ayetin anlamı budur..

bak ne diyor ayette iyi oku.

33. Nikah (imkanı) bulamayanlar, Allah onları Kendi fazlından zenginleştirinceye kadar iffetli davransınlar. Sağ ellerinizin malik olduğu (köle ve cariyelerden) mükatebe isteyenlere -eğer onlarda bir hayır görüyorsanız- mükatebe yapın. Ve Allah'ın size verdiği malından onlara verin. Dünya hayatının geçici metaını elde etmek için -ırzlarını korumak istiyorlarsa- cariyelerinizi fuhşa zorlamayın. Kim onları (fuhşa) zorlarsa, şüphesiz, onların (fuhşa) zorlanmalarından sonra Allah (onları) bağışlayandır, esirgeyendir..

kim onları<cariyeleri> fuhşa zorlarsa,şüphesiz onların<cariyelerin> fuhşa zorlanmalarından sonra Allah<onları/cariyeleri> bağışlayandır esirgeyendir..

onları satarsanız(pezoluk yaparsanız) allah sizi bağışlar,esirger,bağrına basar falan diyor.ayeti tam okumadan yapıştırdın heralde

kardeşim eğer satılacak olsa ayette satabilirsiniz ben sizi bağışlarım demezmi be..neden fuhşa zorlama olayından bahsediyor? bağışlanmaktan bahsedilen cariyelerdir..siz ne biçim ayet okuyorsunuz anlamadım?

siz ateistler....

cidden durumunuz vahim..

Sitelerde Paylaş
biz peygamberin köle ve cariyesi yok demedik zaten..ama islamın köle ve cariye sisteminin esnettiğini belirttik..

o ayetin anlamı budur..

bak ne diyor ayette iyi oku.

33. Nikah (imkanı) bulamayanlar, Allah onları Kendi fazlından zenginleştirinceye kadar iffetli davransınlar. Sağ ellerinizin malik olduğu (köle ve cariyelerden) mükatebe isteyenlere -eğer onlarda bir hayır görüyorsanız- mükatebe yapın. Ve Allah'ın size verdiği malından onlara verin. Dünya hayatının geçici metaını elde etmek için -ırzlarını korumak istiyorlarsa- cariyelerinizi fuhşa zorlamayın. Kim onları (fuhşa) zorlarsa, şüphesiz, onların (fuhşa) zorlanmalarından sonra Allah (onları) bağışlayandır, esirgeyendir..

kim onları<cariyeleri> fuhşa zorlarsa,şüphesiz onların<cariyelerin> fuhşa zorlanmalarından sonra Allah<onları/cariyeleri> bağışlayandır esirgeyendir..

kardeşim eğer satılacak olsa ayette satabilirsiniz ben sizi bağışlarım demezmi be..neden fuhşa zorlama olayından bahsediyor? bağışlanmaktan bahsedilen cariyelerdir..siz ne biçim ayet okuyorsunuz anlamadım?

siz ateistler....

cidden durumunuz vahim..

eh harun zavallı kadınları kendi isteği dışında satıp birde gelir elde ediyorlar,bağışlayıp esirgemesin de ne yapsın.birde zina yaptılar diye taşa tutun diyecek hali yoktu heralde.burada bağışlananlar satan müminlerdir.

Sitelerde Paylaş
eh harun zavallı kadınları kendi isteği dışında satıp birde gelir elde ediyorlar,bağışlayıp esirgemesin de ne yapsın.birde zina yaptılar diye taşa tutun diyecek hali yoktu heralde.burada bağışlananlar satan müminlerdir.

33- Nikaha güç yetiremeyenler de, teşebbüs ettiği halde nikah için gerekli olan şeyleri tedarik edemeyen ve yardım göremeyen bekarlar da Allah kendilerini varlıklı kılıncaya kadar iffetini korumaya çalışsın ve bu cümleden olarak ellerinizin altında bulunanlardan mükatebe yapmak isteyenleri eğer kendileri hakkında bir iyilik biliyorsanız hemen mükatebe yapınız.

MÜKÂTEBE: Kitabete kesişmek, köle veya cariyenin vermeyi taahhüd ettiği bir bedel karşılığında hür olmak üzere kendisini efendisinden satın alması anlaşmasıdır ki, bedeli ödeyince hür olur. Ve Allah'ın size vermiş olduğu malından siz de onlara veriniz ve dünya hayatının geçici menfaatlarını elde edeceksiniz diye, namuslu kalmak isteyen cariyelerinizi fuhşa zorlamayın. Rivayet edildiğine göre münafık Abdullah b. Übeyy b. Selûl altı cariyesini zorla zinaya sevkediyordu. İkisi gelip Resulullah'a şikayet ettiler, bu âyet indirildi Bu cümlenin önceki geçen cümleye olan bağlantısıyla anlamı da şu mânâya gelir:

İşte yukardaki emirleri ihmal etmek namuslu kimseleri istemeyerek zinaya sürüklemeye yakın kötülüğe sebeb olur. O halde günah kimin? Zorlayanın mı? Zorlananın mı? İkisinin de mi? Kim onları zor altında bırakırsa şüphe yok ki Allah, onlar zorlandıktan sonra, yani o cariyeler razı olmayıp zorla sürüklendikten sonra bu biçarelere çok bağışlayıcı ve merhametlidir. Yani yapılan fiilin zorlayan için de zorlanan için de günah olduğunda şüphe yoktur. Fakat zorlanan biçareler de bu günaha razı olmayıp zorla sürüklendiklerinden dolayı özür sahibidirler. Ve bağışlayıcı ve merhamet sahibi olduğunda şüphe olmayan Allah yanında bağışlanmaya ve merhamet edilmeye layıktırlar. Bu sebepten bu zavallılara acımalı kurtulmaları için yardım etmelidir. Fakat zorlamayı isteyerek yapanlar, sûrenin başında geçtiği üzere acımaya layık olmayıp razı olduğu günahın azabına layık oldukları gibi, zorlayanın da bütün vebali yüklenerek büyük azab ve nefrete müstehak olduğunu hatırlatmaya gerek yoktur.

burdan anlaşılacağı gibi cariyelik oalyı kölelikle aynı statüdeydi çoğu zaman..yani ev işlerini vs yapan hizmetçi gibi birşey..

tecavüze uğrayıp peygambere şikayete gelen cariyelerden anlıyoruz bunu..

Sitelerde Paylaş

İslam köleliği kaldırmıştır diyen saftirik Müslümanlara Osmanlıya göz atmalarını tavsiye ederim.

http://tr.wikipedia.org/wiki/Osmanl%C4%B1%27da_k%C3%B6lelik

Birde tarih bol bol Arapların eline düşen Türk kölelerden bahseder..

Muaviye'nin ikinci Horasan valisi, halife Osman'ın oğlu Said de ...... Semerkand'a sefer yapar; şehre girmeyi başararak orayı yağmalar. Bununla da yetinmeyerek 30 bin Türk gencini esir alır ve köle pazarlarında satmak üzere onları Horasana kadar sürükler. (Esmau'l Mu'talin'den akt. Z. Kitapçı -s.216/7-

Yine bu Müslümanlar Kuranda kölelik kalkmıştır diye bir ayet getiremezler.

Kuranda köle affetmek kefaret ödemektir.

Bir günah işlerseniz ya 3 gün oruç tutarsınız ya da köle affedersiniz..

Köle para demektir.

Bir nevi köle sahibine para cezasıdır..

Aynen günümüzde 1 ay hapis ya da 10.000 YTL para cezası gibi bir kavramdır.

maide suresi 89 ayet: allah sizi yeminlerinizdeki boş lakırdıdan ötürü hesaba çekmez, ama bilinçli olarak gerçekleştirdiğiniz yeminlerden sizi sorumlu tutar. böyle bir yeminin keffareti, ailenize yedirmekte olduğunuzun orta derecesinden on yoksulu doyurmak, yahut onları giydirmek, yahut da özgürlüğünden yoksun kalmış bir benligi özgürlüğüne kavuşturmaktır. bunlara imkan bulamayan üç gün oruç tutar.

Allah işi kolaylaştırandır.. Köle azad etmek yerine 3 gün oruç tutun yeterli.. Resmen insanlıkla dalga geçiyor bu Kuran..

Sitelerde Paylaş

Ya Kosovalı neyi savunuyorsun hala kardeşim..Ayet gözüne girecek neredeyse; ilkel bedeviler kölelerini (cariyelerini) diğerr erkeklere pazarlıyorlarmış işte..

Bunun öyle veya böyle kıvırması yok kardeşim, beyhude uğraşma...Sizin müslolarınız anlayacağın süzme PEZEVENK ..

Benim anlamadığım ; hala daha bu pis arapların kıçını yalamanız; onların kültürlerini onaylamanız..

Kardeşim , adamlar pezevenk, sapık , hırsız , yalancı ; ne pislik ararsan var..Ve sen bunların dinni baştacı yapıyorsun..

Uyanın artık uyanınnnnnnn.... <_<

Sitelerde Paylaş

1925 yılında bile Mekke de hala köle alınıp satılıyordu..

Ancak 1969 lu yıllarda Arap ülkelerinde kölelik tam olmasada ortadan aklkmıştır..

Moritanya ise köleliği en son yasaklayan ülkedir..Hem de 1981 yılında..

Moritanyada her ne kadar kölelik kağıt üzerinde yasak olsa da devam etmektedir.

Moritanya Parlamentosu köleliği cezalandıran bir yasayı kabul etti. Aykırı davrananların 10 yıla kadar hapis cezasına çarptırılmaları söz konusu. Peki Moritanya’da kölelik 1981’den bu yana yasak iken böyle bir yasaya neden gerek duyuldu? İnsan hakları savunucuları Moritanya’daki Arap kökenlilerin evlerinde yaklaşık 600 bin siyah Afrikalının kölelik yaptığını söylüyor...

Evet şimdi 2008 li yıllara gelelim..

BM raporları:

Çad da hala köle satışları devam ediyor.

Araplar çocuk yaşta ki Müslüman olmayan köleleri satın alıyorlar.

Aynen Osmanlının yaptığı gibi kendi dilleri ve etnik kökenleri unutturuluyor.

"Şüphesiz biz insanların kimini kiminden üstün yarattık, hiç bir köle ile hür bir olur mu?" dedikleri, bildiğiniz gerçek kölelerden.

Kucağındaki çocuk da, sahibininin yeğeninden olma bir çocuk. Tecavüz çocuğu yani.

Buyrun bu da firar ettikten sonraki reportajı:

"One escaped Mauritanian woman slave (pictured) said: "I was tied up all night and all day. They only untied me so I could do my chores. In the end I could barely move my limbs. All those years, and I don't even own a goat. They raped me often. At night, when everyone was asleep, they came for me and I couldn't stop them. If I had been free I would never have let this happen to me. My master is the father of my first child, my master's son is the father of my second child and my baby girl's father was my master's nephew."

Türkçesi:

"Firar etmiş bir Moritanya'lı köle kadın (resimdeki) anlattı: "Gece gündüz bağlıydım. Beni sadece günlük işlerimi yapmam için çözüyorlardı. Sonunda (Çalışma sonunda) ancak kol ve bacaklarımı oynatabiliyordum. (Bağlı olduğu için). Bütün bu yıllar geçti, şu anda kendime ait bir keçim bile yok. Bana sık sık tecavüz ettiler. Gece herkez uyuduğunda bana geliyorlardı ve ben onları durduramıyordum. Eğer serbest olsaydım(Bağlı olmasaydım) onların bana bunları yapmasına asla müsade etmezdim (savaşırdım). Sahibim ilk çocuğumun babasıdır, sahibimin oğlu ikinci çocuğumun babasıdır ve benim bebek kızımın babası sahibimin yeğenidir."

"İslamda kadın kölelerle (Cariyelerle) seks onlar istemese de serbettir" dediğimde itiraz edenlerin kulakları çınlasın.

Başka bir Moritanya'lı köle anlatıyor:

A male slave told the BBC in 2004: "I don't know how I became a slave. I was just born one. My family were slaves. We did all the hard work for our master and all we received in return was beatings."

Türkçesi:

2004 yılında bir erkek köle BBC'ye anlattı: "Nasıl köle olduğumu bilmiyorum. Kölenin biri olarak doğmuşum. Benim ailem köleydi. Sahibimiz için bütün ağır işleri yapıyorduk, karşılığı ise bize dayak olarak geri geliyordu."

Sitelerde Paylaş
kıvırmayı keste cevap ver..

bu köleler hep bayanmıydı?

köle erkek cariye kadındır..

peki islamdan önceki müşriklerin uygulamaları nasıl biliyormusun sen?

hangi müşrik köle ve cariyesine para vermiştir?

ayrıca islam evlilik olayını azaltmıştır..islamdan önce müşrikler için kadın demek iç çamaşırı demekti..adamlar istedikleri kadınla gönül eğlendiirlermiş..

resmen mal gibi kullanıyolarmışş..nikah filanda yokmuşş..

İslamda da cariyeye nikah kıyma zorunluluğu yoktur... "Cariye", harp esiri, serbestçe alınıp satılabilen ve kendisiyle cinsel ilişki kurulabilen kadın demek...

Sitelerde Paylaş
İslam'da ayetler ve hadisler köleliği kaldırmaz kölelerin bir statüsü olduğunu toplumda olması gerektiğini teyit eder ve destekler...

Bir olayın hukukunu yazmak demek, o işi meşrulaştırmak demektir... "Köle ticareti" en büyük insanlık suçudur ve daha ötesinde sadece soykırım vardır... Hak bir din bunu kökten yasaklamayacak da insanların içtiği yarım kadeh şarapla uğraşacak, çok hoş ya... Kölen varsa ve onlarla yatıyorsan cennete, yarım kadeh şarap içince cehenneme; evrenin tanrısı adına göz yaşartan bir kariyer doğrusu... :( Yarım kadeh şarap "kebair" ama insan alıp-satmak meşru... Muhteşem bir din; Allah sahiplerine bağışlasın...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...