Jump to content

6 Temmuz Eylem Günü

Recommended Posts

Yobaz İftirası!

Biz kaç kişiyiz Platformunun 6 Temmuz pazar günü 20 ilde aynı anda yapılacak “Hukuka Saygı” mitingleri ile ilgili olarak yobaz medya da yer alan haberlerin tamamı yalan iftira ve alçaklıktır.Miting programlarımız da hiç bir değişiklik olmamıştır olmayacaktır.

Mitinglerimiz yobazların yalanlarına katılımı engellemek için attıkları iftiralara karalama kampanyalarına karşın hukukun üstünlüğü demokrasi ve laik Türkiye Cumhuriyetini ilelebet yaşatma kararlılığı ve inancı ile gerçekleştirilecektir.

Bu mitinglerin tamamı yasal izinler alınarak gerçekleştirilecektir.

Sözcü Gazetesi'nde Mehmet Şehirli'nin köşesinde yayınlanan bildiri ile ilgili metin ve imzalar gerçek değildir. Böyle bir çağrı metnimiz yoktur.

"Kozmik planlar, olaylar provokasyonlar" iftira ve yalanları bizi imanımızdan inancımızdan Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan döndüremez. Yobaz medya kendi yalan kusmuğunda boğulacaktır. Mitinglerimiz 20 ilde gerçekleştirilecektir.

6 Temmuz pazar günü Türkiye’yi “Hukuka Saygı” mitinglerimize çağırıyorum. Türkiye sahipsiz değildir ve asla kalmayacaktır.

Tuncay Özkan

İstanbul: Kadıköy İskele Meydanı

Saat: 15:00

Ankara: Abdi İpekçi Parkı Sıhhiye

Saat: 16:30

İzmir: Bostanlı Demokrasi Meydanı Karşıyaka

Saat: 16:00

Mersin: Kültür Merkezi

Kocaeli: Sabancı Kültür Merkezi Önünden İstanbul'a otobüs kalkacaktır.

Saat: 11:00

Gaziantep: İstasyon Meydanı

Antalya: Kışlahan Hotel Önü Havuz Başı

Denizli: Biz Kaç Kişiyiz Denizli Şubesi Dernek Binası

Eskişehir: Odunpazarı Meydanı

Tekirdağ: Cengiz Topel Meydanı

Kaynak:http://www.tuncayozkan.com/Haber.php?Haber_id=1310

Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

6 Temmuz eylemleri çok önceden kararlaştırıldığı ve basına duyurulduğu halde "bu eylemlerde provakasyon olacak " diyenlerin zihniyeti" 1 mayıs'ta taksime çıkamazsınız, provakasyon ihbarı var" diyenlerle aynıdır.

Faşizmin ayak sesleri bunlar.

Korku kültürü inşa ediyorlar.

İnsanları demokratik tepkilerini göstermekten vazgeçirmek için yobaz basın aracılığıyla uydurma haberler yayıyorlar.

Kanmayın.

Sitelerde Paylaş

Çok speküle haberler var 7 temmuz'da darbe olacaktı filan...Mitingler valiliklerden izinli yapılıyorsa güvenlik devletin işidir..

Ben mitinglerin başarılı geçmesini temenni ediyorum..Tuncay Özkan nasıl Ergenekon'dan içeri alınmadı şaşırdım:)

Sitelerde Paylaş

"Kozmik planlar, olaylar provokasyonlar" iftira ve yalanları bizi imanımızdan inancımızdan Mustafa Kemal Atatürk’ün yolundan döndüremez.

.................

İmanı,inancı neden sıkıştırmışki araya...

.................

Ben de 6 Temmuz'da Mersin Kültür Merkezi'nde buluncam.

Sitelerde Paylaş
Faşizmin ayak sesleri bunlar.

Korku kültürü inşa ediyorlar.

İnsanları demokratik tepkilerini göstermekten vazgeçirmek için yobaz basın aracılığıyla uydurma haberler yayıyorlar.

Kanmayın.

Ne oldu ya. Bir kaç kişi gözaltına alınıncamı faşizmden yakınmaya başladınız. Faşizmin ayak sesleriymiş.. Faşizm hep vardı. Birilerine dokunulunca mı faşizmin ayak seslerini duydunuz...

Gelincik tarlalarınızda, darbeye karşı 70 milyon adımınız da 6 temmuzunuzda sizin olsun... Bu halkın gerçek gündemi değil. Bu iktidar savaşının, rant savaşının ürünüdür. Bu, "halkı hangimiz daha iyi sömürürüz, bu halka en iyi zulmü baskıyı ben yaparım"ın kavgasıdır.

İyi ki adana'da yapılmıyor... Kız mac... kültür merkezinde ne var. programı bildirsene...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Konferans verilecekmiş abi.Gel birlikte gidelim,bakarız ne var ne yok.
Kız delimisin. Satsak satsak kaç paraya satsak comcuların paneli mi... Senle bir yere gitmiyom.. Ben konser, tiyatro türü sanatsal bir etkinlik sandım. Kandırdın beni...
Sitelerde Paylaş

Hallaç

Kişisel tartışmalara girmeme yönünde bir kararım olsa da söylemeden edemeyeceğim.

Ortodoks sol devrimci körlüğü ile malulsün.

Memlekette faşizm var demek, demokrasiyi, devleti hiç anlamamak demekir.

Mesela Lenin'e göre demokrasi zaten bir dikatatörlüktür.

Faşizm ise onun özel bir biçimidir.

Bu yapılan operasyonlar ABD ve İsrail operasyonlarıdır. Bunun pek çok emaresi mevcut. Türkiye cumhuriyeti Nereye Gidiyor Başlığında bunu anlatmaya çalıştım.

ABD ve İsrail cumhuriyet kazanımlarına göz dikmiş durumda. Bunun için içerideki siyasal islamcılarla işbirliği yapıyor.

Bu saldırılara kime yönelik olduğundan bağımsız olarak karşı bir duruş sergilemek lazımdır.

Suçlu olanlar, kontrgerillalar çıkar yargılanır. Bu mühim değil.

Şayan-i dikkat olan bunun bahane edilerek cumhuriyet kazanımlarının, bağımsızlık ilkesinin altının oyulmasıdır.

Laiklik tartışması bile bağımszlık ilkesinn ortadan kaldırılması için bir bahanedir.

tarihinde Fuzûlî tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hallaç

Kişisel tartışmalara girmeme yönünde bir kararım olsa da söylemeden edemeyeceğim.

Ortodoks sol devrimci körlüğü ile malulsün.

Memlekette faşizm var demek, demokrasiyi, devleti hiç anlamamak demekir.

3 5 kişi alınınca feryat figan edip, "faşizmin ayak sesleri" demek bu halka yapılmış en büyük saygısızlıktır, sahtekarlıktır. Kimi kandırıyorsunuz. Dün neredeydiniz. Dün neden hak hukuk demokrasi diye bir talepte bulunmadınızda şimdi kıvranıyorsnuz. Faşizmin ayak sesleriymiş hade ordan siz sağırsınız körsünüz, ancak uydurursunuz..

saygılarımla

EDIT: ABD, israilmiş. ABD üç gün öncemi girdi bu topraklara yoksa 50'li yıllarda mı. ABD'yi de mi yeni gördünüz yoksa... Uyanın uyanın biraz.

tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Senin gibi bir terbiyesiz bir soytarıyı muhatap alan da kabahat. Haysiyetsiz herif...
Bunları söyleyince ne kadar terbiyeli olmduğunuzu mu gösteriyorsunuz.. Sevsinler sizin terbiyenizi.

EDIT: Yok be gözüm. Ağır kaçmamış.. Kendinize yakışanı yaptınız... Onu silmenizin ne gereği vardı. Bir kere o laflar ağzınızdan çıktı ve bende okudum...

tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Hallac abi;

Neden karşısın sen bu eyleme anlamış değilim.

İçeri alınanların alınmasını haklı mı buluyorsun?

AKP ye haksızlık edildiğini mi düşünüyorsun?

Yoksa daha önce de bu tür faşist olaylar olduğu için buna göz yummak gerektiğini mi?

Nedir mesele?

Sitelerde Paylaş
Bunları söyleyince ne kadar terbiyeli olmduğunuzu mu gösteriyorsunuz.. Sevsinler sizin terbiyenizi.

EDIT: Yok be gözüm. Ağır kaçmamış.. Kendinize yakışanı yaptınız... Onu silmenizin ne gereği vardı. Bir kere o laflar ağzınızdan çıktı ve bende okudum...

3 5 kişi alınınca feryat figan edip, "faşizmin ayak sesleri" demek bu halka yapılmış en büyük saygısızlıktır, sahtekarlıktır. Kimi kandırıyorsunuz. Dün neredeydiniz. Dün neden hak hukuk demokrasi diye bir talepte bulunmadınızda şimdi kıvranıyorsnuz. Faşizmin ayak sesleriymiş hade ordan siz sağırsınız körsünüz, ancak uydurursunuz..

saygılarımla

EDIT: ABD, israilmiş. ABD üç gün öncemi girdi bu topraklara yoksa 50'li yıllarda mı. ABD'yi de mi yeni gördünüz yoksa... Uyanın uyanın biraz.

Bu tür edep ve gerçek dışı şeyler yazınca benden cevap aldın.

Yine de o kadar ağır cevap vermek istemezdim.

O yüzden iletimi yeniden düzenledim.

Yazdıklarını cahilliğine veriyorum çünkü.

Daha marksizmden haberi olmayan bir marksistten ne beklenir.

Bu sitedeki bütün marksistler gibi hem kel hem fodulsunuz.

Artık benim başlıklarıma görüşlerinizi yazmamanı istirham edeceğim.

Bak! yeterince kibarım.

tarihinde Fuzûlî tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hallac abi;

Neden karşısın sen bu eyleme anlamış değilim.

İçeri alınanların alınmasını haklı mı buluyorsun?

AKP ye haksızlık edildiğini mi düşünüyorsun?

Yoksa daha önce de bu tür faşist olaylar olduğu için buna göz yummak gerektiğini mi?

Nedir mesele?

sevgili macchiato,

ben de uzun süre bunu sorgulamıştım ama sonunda anladım. hallac çarşı gibi herşeye karşı, kendine bile :lol:

Sitelerde Paylaş

Osman Gürbüz gibi katilleri, tecavüzcüleri, gaspçıları, Sami Hoştan gibi çetecileri de, Perinçek gibi işbirlikçileri Atatürkçü yaptınız ya daha ne diyeyim.

Şimdi herkes demokrasi aşığı, adalet yanlısı olmuş. Bu ülede demokrasi adalet ne zaman vardı da şimdi eksikliğini hissettiniz. Size (burdaki kişiler değil) dokununca mı aklınıza geldi.

DEmokrasi çığırtkanlığı yapanlar, hayata dönüş operasyonhlarında neden seslerini çıkarmadı, Uğur Kaymaz öldürülürken niye sesini çıkarmadı, evlerinin damında çocuklar öldrüldüğünde neden seslerini çıkarmadı da şimdi demokrasi diye tutturmaya başladılar..

Bu ülkede ilk defa mı derin devlet lafını duydunuzda ergenekoncuları görünce şaşırdınız. Ergenekon devletin ta kendisidir, AKP'nin ta kendisidir...

He abla AKP'ye haksızlık yapıldığı için karşı çıkıyorum...

Gelincik tarlalarınızda, darbeye karşı 70 milyon adımınız da 6 temmuzunuzda sizin olsun... Bu halkın gerçek gündemi değil. Bu iktidar savaşının, rant savaşının ürünüdür. Bu, "halkı hangimiz daha iyi sömürürüz, bu halka en iyi zulmü baskıyı ben yaparım"ın kavgasıdır.

Eğer şu yazıyı yorumlama yeteneğiniz olsaydı böyle bir soruyu sorma haksızlığını yapmazdın..

Diğerleri etiket vurdu sorun etmedim de. Bu etiket dosttan gelince kötü oluyor..

Yazın bir yere gerekirse AKP'liyiz artık....

AKP'nizde batsın, sahte atütürkçülüğünüzde, sahte demokrasinizde

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Artık benim başlıklarıma görüşlerinizi yazmamanı istirham edeceğim.

Bak! yeterince kibarım.

Demokrasi aşığına bakın. Yazmayacakmışım. İşte sizin demokrasi anlayışınız bu...

Niye bu başlığı açarken birilerine ücret ödeyipde "Bu başlıkta ben çalacam ben oynayacağım" mı dediniz..

Kibarmış.. He Kibar Feyzo gibisiniz...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

at izi it izine karışmış. kim doğru kim

yanlış belli değil. hele de gerçek nedir, nerdedir

anlaşılmaz hale gelmiş. bir yandan keneden nerdeyse

her gün bir kişi ölürken, tuzla da teker teker

canlar kaybolurken, elektirk vs zamları otomatiğe bağlanırken

tüm dikkatlerin ergenekon ve kapatma davasına odaklanması

bana hiç de gerçekçi gelmiyor. dahası bu yüzden bizim gibi sıradan

insanların birbirini incitmesi hiç de hoşuma gitmiyor

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...