Jump to content

Korunmuş kitap Kuran

Recommended Posts

Kuran daha önce cennette var olduğu için mi ikidebir bir ayeti değiştirip yenisini getiriyor,madem daha önce yazılmış,neden durmadan değişiklik yapıyor? savaşta kaç kişinin kaç düşmana bedel olduğunu niye değiştirmiş,ganimet paylaşımını neden değiştirmiş,orada yazıyorsa muhammed nasıl kendi ağzından konuşmuş?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 87
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ne rakkasesi be salak ayet var koskoca.

Bulup önüne getirdiğim zaman höynk diye kalacaksın.

Hiç boş konuşmadım ben.

Ayette bildiğimiz kurandan bahsediyor.Götten sallanan hayali bir kurandan değil.

Diyanet böyle çevirmiş ve uyarı koymamış tamam mı

akademisyenlerin içinde don kişotluk yapma

Sitelerde Paylaş

Kuran eleştirilebiliyorsa ve açıkların,çelişkilerin bulunduğu iddia edilebiliyorsa,Tevrat ve İncil hayli hayli eleştirilir!!!Kuran içlerinden en mantıklısıdır.Kuranı çökerttiğin vakit diğer ikisi zaten otomatikman çöker.Çünkü diğer ikisi Kurandan daha saçmadır!

Sitelerde Paylaş
bu forumda incil ve tevrattan bahsedilmez <yasaktır>

ne hikmetse sadece kuran?

yoksa benim düşündüğümü sendemi düşünüyorsun? :lol:

Diğer kitaplar hakkındaki bilgimiz çoğumuzun yetersiz... Ama al birini vur ötekine işte... Yasak falan da değil; çok sayıda açılmış konu var...

Sitelerde Paylaş
...

Sanırım anlatamadım korunan kitap Kuran'dan önce cennette var olan kitaptır, O, ana kitaptır. Ve Kuran'da adı geçen biz onu koruyacağız atfı ona hitafendir. Çünkü Kuran O'nun bir özetidir.

Bu bakımdan dünyada Kuran'ın korunması gibi bir mana olmadığı için sizin dedikleriniz rafa kalkar.

Aksi halde olsaydı zaten sizinle aynı fikirde olacaktım dedikleriniz doğru çıkarım olurdu...

O halde allahın yeryüzüne peygamberler göndererek sürekli aynı şeyi tebliğ ettiğini fakat insanları bunları, bu kitapları değiştirdiğini düşünüyosun, kuran dahil.

O zaman da şu sorular geliyor aklıma. Bir işi yapmak için yeterli ekipmana ihtiyacımız vardır. Aynı şeyi tebliğ etmek için neden bu kadar az peygamberi hep aynı bölgeye göndermiş.

Yani tebliğ ediyor ama çok da istekli değil gibi sanki :)

Bu sizde belki de peygamber göndermiyordur diye bir soru uyandırmıyor mu?

Ayrıca ana kitabın özeti böyleyse kitabın kendisi nasıl çok merak ediyorum :)

Sitelerde Paylaş
Ayette bildiğimiz kurandan bahsediyor.Götten sallanan hayali bir kurandan değil.

Diyanet böyle çevirmiş ve uyarı koymamış tamam mı

akademisyenlerin içinde don kişotluk yapma

Al bakalım neymiş benim anlatmak istediğim. Bak bakalım hangi din adamı buna karşı çıkacak.

Kim uydurma konuşuyormuş görelim.

http://nedir.antoloji.com/levh-i-mahfuz/

http://levhimahfuz.com/

O halde allahın yeryüzüne peygamberler göndererek sürekli aynı şeyi tebliğ ettiğini fakat insanları bunları, bu kitapları değiştirdiğini düşünüyosun, kuran dahil.

O zaman da şu sorular geliyor aklıma. Bir işi yapmak için yeterli ekipmana ihtiyacımız vardır. Aynı şeyi tebliğ etmek için neden bu kadar az peygamberi hep aynı bölgeye göndermiş.

Yani tebliğ ediyor ama çok da istekli değil gibi sanki :)

Bu sizde belki de peygamber göndermiyordur diye bir soru uyandırmıyor mu?

Ayrıca ana kitabın özeti böyleyse kitabın kendisi nasıl çok merak ediyorum :)

Üstad Allah diğerlerinin değişmesini engellemediği gibi Kuran'ın da değişmesini engellemeyebilir Kuran'ın koruyuculuğu başka bir şeye atıftır en baştan bu yana budur söylemek istediğim yoksa al evindeki Kuran'ı değiştir nasıl değişmeyecek. Değiştirebildiği göründüğü üzere, hiçbir ilahi kitap korunmuyor asıl olan özdür o da burda değildir. Levh-i Mahfuz'dur, O.

Ya da ikinci teori Hritiyanların dediği gibi olabilir :

''Bizim kitabımız indirilmedi İsa'nın sözlerini havariler bir kaç kitapta söyledi kitap oldu. Bize kitap inmedi''

Sitelerde Paylaş
Sanırım anlatamadım korunan kitap Kuran'dan önce cennette var olan kitaptır, O, ana kitaptır. Ve Kuran'da adı geçen biz onu koruyacağız atfı ona hitafendir. Çünkü Kuran O'nun bir özetidir.

Bu bakımdan dünyada Kuran'ın korunması gibi bir mana olmadığı için sizin dedikleriniz rafa kalkar.

Aksi halde olsaydı zaten sizinle aynı fikirde olacaktım dedikleriniz doğru çıkarım olurdu...

Hıcr 9.İnna nahnü nezzelnez zikra ve inna lehu le hafizun Kuran'ın korunduguna dayanak olan ayet yukarıdaki gibidir,ancak görüldüğü gibi Kuran'ı veya kıtab'ı koruyoruz demez,ZIKR'i yani söz ü koruyoruz der.

Kuran'ın kitap olarak değiştiği aşikardır,en basitinden iniş sırasına göre tertip edılmemiş olması bir çok manada değişiklige yol açar.

Bahsedilen ana kitab-ı kimin yazdığı da ayrı bir sorudur.

Sitelerde Paylaş
Ayni mantikli cevaplari ayni oranda Hristiyan beyinsizlerinden , Budist gerizekalilarindan ve Musevi aptallarindan beklemediginiz sürece , sizler hakkindaki düsüncem ; Diger dinlerin Müslümanlarin kafasini karistirmasi icin gönderdigi Misyonerler olmaniz olasiliginin kuvvetli bir yansimasidir, birakin islamla ugrasmayi evrensel olun Dinlerle ugrasin belirli bir din ile degil ,

incildeki sacmaliklardan bahset efendi , Tevrattaki sacmaliklardan bahset , Kurandakileri bilen biliyor zaaten

Biz geldik diğer dinler artık geçersiz diyen müslümanlardır.. Bizde bu ortamda müslümanları muhattap alıyoruz genellikle..Yanlış olan ne??

tarihinde Kampf tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kenank önceki yazdığım mesajda iki ayet için dediğinin doğru kabul edilebileceğini düşünmüştüm ama bir daha inceleyince aklıma bir soru geldi..

Maide 13. Sözlerini bozdukları için onları lanetledik ve kalblerini katılaştırdık. Kelimeleri yerlerinden değiştiriyorlar. Uyarıldıkları şeyden pay almayı unuttular. İçlerinden pek azı hariç, daima onlardan hainlik görürsün. Yine de onları affet, aldırma. Çünkü Allah güzel davrananları sever.

Kelimeleri yerlerinden değiştiriyorlar dediği nedir? Bence bu tevratsa zaten tevratı tahrif etmedikleri anlaşılır,kelimelerin yerlerini değiştirmeleri için önce aslını bilmek gerekir ki bence burada bahsi geçen tevrat değil yine diğer ayetlerde olduğu gibi Muhammed'i ti ye alıyorlar,muhammed'de çaresiz kalıyor,anlatıp duruyor böyle. ama senin verdiğin ayetteki parantez bunda yok(Elmalılı meali) yani burada bir kitap sözkonusu değil,söylenen sözlerin yerlerinin değişmesi var.

Bakara 75 - Şimdi bunların, size hemen inanacaklarını ümit mi ediyorsunuz? Halbuki bunlardan bir grup vardı ki, Allah'ın kelâmını işitirlerdi de sonra ona akılları yattığı halde bile bile onu tahrif ederlerdi.

Birileri ayetlerin aslını okuyor ama diğerleri kendilerince onu değiştiriyorlar,demek ki aslı duruyor ve okunuyormuş ve diğerleri okununca bunu çarpıtarak anlıyorlar...

Ama kitabın değiştirildiği söylenmiyor.

Yani bu durumda senin dediklerin pek sağlam deliller değil.Yine de yanılmış olabilirim,çok ta kesin söylemek istemiyorum ama incil ile ilgili değiştirildiği iddiasının dayanağını da bekliyorum.

Bir de merak ettiğim şey Kuran herkes anlasın diye apaçık arapça indirilirken tevrat neden ibranice ve incil neden aramice indirilmiş acaba? :) yoksa Al-lah hangisinin daha apaçık olacağına karar verememiş mi? :)

Sitelerde Paylaş
Tebbet

1. Ebû Leheb'in elleri kurusun. Zaten kurudu.

2. Ona ne malı fayda verdi, ne de kazandığı.

3. O, bir alevli ateşe girecektir,

4, 5. Boynunda bükülmüş hurma liflerinden bir ip olduğu halde sırtında odun taşıyarak karısı da (o ateşe girecektir).

Bu ne? kendisini koruyup gözeten birisi hakkında neden böle saygılı! şeyler sallamış muhammed.

ayrıca beni tanımadan nsl benm amcam la aramda geçen bir olaymış gibi kolayca bir hükme varıyorsun müslo kardeş.

Sen nasıl peygamberı tanımamış ıken onun hakkında kolayca hukum verıyosan bende senın hakkında senı tanımadan hukum verdıysem yaptığın hatayı anlayasın dıyedır.Ama anlayamamışsın bellıkı.Tebbet suresınde adı gecen Ebu leheb tir.Peygambere bakan koruyup gözeten diğer amcası Ebu Talıptır.

Sitelerde Paylaş
Tebbet suresınde adı gecen Ebu leheb tir.Peygambere bakan koruyup gözeten diğer amcası Ebu Talıptır.

Ebu Leheb'in Muuhammed'e bakip korumadigini nereden biliyorsunuz.

Unutmayiniz ki Muhammed 40 yasinda Peygamberlik ilan etmis ve bundan sonra Ebu leheb ile yollari ayrilmistir.Ebu leheb her zaman Muhammed i korumus ve kollamistir ve iliskileri hep iyi olmustur,bunun en buyuk kaniti Muhammed'in iki kizinin,Ebu Leheb'in iki oglu ile evli olmasidir.Arada dusmanlik olsa her iki aile hem de iki cocuklarini birbiri ile evlendirmezdi.

Sitelerde Paylaş

http://www.biriz.biz/nebi/sp5c7.htm

Assagidaki kaynakta,Ebu Talip in olmesi uzerine Muhammed in yalniz kaldigi ve bunun uzerine dinine inanmasa da amcasi Ebu Leheb in kendisine sahip ciktigi,fakat Muhammed'in kendisini kollayan olmus amcasi Ebu Talip icin cehennemlik demesi uzerine aralarinin acildigi gorulmekte ve daha sonra da bilindigi uzere Ebu leheb i de cehennemlik ilan etmistir.Kaynak islamidir,ve ibret vesikasidir.

Kureyş kafirlerinin, desteksiz kalan Allah Resulü'ne ettikleri fena muameleler ve en nihayet O'nu evine kapanma mecburiyetinde bırakmaları aslında kendisi de bir islam düşmanı olan Ebu Leheb'in kanına dokundu.

Ebu Leheb, yeğeninin evine gelerek kendisini himaye edeceğini bildirdi.

-Ebu Talib'in sağlığında olduğu gibi işine bak. Lat ve Uzza'ya yemin olsun ki seni düşman şerrinden koruyacağım. Çekinmeden vazifene devam et.

Sevgili Peygamberimiz, rahatladı ve amcasına teşekkür ederek insanları islam dinine çağırmaya devam etti..

Böyle birg ün ahir zaman nesibi Peygamberlik icabını yerine getirirken dinleyenlerden İbni Caytala isminde bir haddini bilmez Allah'ın Habibine sövüp sayarak dil uzatma küstahlığında bulundu. O, bu edebsizliği yaparken Ebu Leheb çıka geldi ve İbni Caytalayı feci şekilde payladı

Ebu Leheb şöyle bir alaylı güldükten sonra bir elini bir müşrikin diğer elini öbür müşrikin omuzuna koyarak:

-Hayır dostlarım. Ben Müslüman olmadım. Müsterih olabilirsiniz, o alçak yalan söylüyor. Ama biliyorsunuz Muhammed benim yeğenimdir. Ben, örf ve adetlerimiz icabı bir akrabama sahip çıkıyorum. Siz, kendi yakınınız olan birine kötülük yapılmasına razı olur musunuz?

Bir zaman Ebu Leheb'in korkusundan kimse Resul-i Ekrem, sallallahü aleyhi ve Selleme ilişmedi. Ve mübarek peygamberimiz bu imkandan istifade ile insanları ebeadi saadete çağırmaya devam ettiler.

-Eb Ebu Leheb çabuk söyle! Müteveffa Ebu Talib Cehennemlik midir?

Ebu Leheb mosmor oldu.

-Bu da ne demek? Ne manasız şeylerle meşgulsünüz. Kardeşim elbette Cennete!...

-Kardeşin Cennette mi? Bir de hamisi olduğu Muhammed'e sor bakalım neredeymiş. Ebu Leheb'in gerginlikten alın ve boyun damarı çatlayacak gibiydi:

-Ya neredeymiş peki?

-Cehennemde. Muhammed böyle diyor.

-Kendisinden duymak isterim!

Diyen Ebu Leheb, dehşetli sinir buhranları içinde ve arkasında da iki müşrik olduğu halde Peygamberimize geldi:

-Seni o kadar görüp gözeten bir insanın cehennem ehli olduğunu söylemişsin. Ukbe Bin Muayt ve Ebu Cehil böyle diyor. Doğru mu?

-Benim vazifem doğruyu haber vermektir. Ben doğruyu söylemeğe memurum. Herkesin gönlüne göre konuşamam. İslamiyeti kabulden kaçınan kim olursa olsun akibeti cehennemlik olmaktır.

Ebu Leheb'in gözleri dışarı fırlayacak gibiydi. Kin ve ter içinde kaldı. Eliyle başlığını geri ittikten sonra havayı dövmeye başladı. Yumruğu örse inen çekiç gibiydi. Boşluğu hızlı ve deli deli yarıyordu.

-Sen görürsün. Bundan sonra sana nefes bile aldırmayacağım. Bu kadarı da fazla...

Sitelerde Paylaş
Evet yazacaklarımı yazdım,Tevrat değişmiştir dersek,o zaman incil ile ilgili tahrif iddialarını da alalım,yazabilirim dediğin diğer ayetleri de yazman iyi olur.

Bu konuda kısmen yanılmış olabilirim kabul ama diğer soruma bir yanıt bekliyorum özellikle de sorduğum kişiden.

"Ey iman edenler, hahamlardan (yahudi bilginlerinden) ve (hıristiyan) râhiplerden birçoğu insanların mallarını bâtıl/haksız yollarla yerler ve onları Allah'ın yolundan

men ederler. Altın ve gümüşü yığıp biriktirip de onları Allah yolunda harcamayanlara hemen acıklı bir azabı müjdele!" (9/Tevbe, 34)

Biz hıristiyanlarız' diyenlerden de kesin söz almıştık ama onlar da kendilerine zikredilenin (verilen öğütlerin veya Kitabın) önemli bir bölümünü unuttular. Bu sebeple kıyâmete kadar aralarına düşmanlık ve kin saldık. Yakında Allah onlara yaptıklarını haber verecektir.” (5/Mâide, 14)

"Allah, kendilerine Kitap verilenlerden, 'Onu mutlaka insanlara açıklayacaksınız, onu gizlemeyeceksiniz' diyerek söz almıştı. Onlar ise bunu kulak ardı ettiler, onu az bir dünyalığa değiştiler. Yaptıkları alışveriş ne kadar kötü!" (3/Âl-i İmran, 187)

İkinci ayette hem tevrat,hem incilden bahsetmektedir.Çünkü kurandan öncekı kıtaplar bunlardı.Yahudılere ve hrıstıyanlara verılen neydı sence ?

Incıldekı tahrıfatlara ılışkın bırde ıncılden örnekler vereyım sana istersen daha net görebılırsın.Kurana ınanmasanda hiç olmassa ıncılın kendısı delıl olmuş olur.

Birkere öncelıkle şu an hrıstıyan alemının kabul ettiği 4 ıncıl vardır.Bunlar Luka,Yuhanna,Matta,Markos neden 4 incil diye bır dusunmek gerekır öncelıkle.İncıldekı yazılanlara bır bakalım ;

Yahya ele verildikten sonra İsa Allah'ın İncil'ini vazederek Galile'ye gelip dedi.” (Markos, 1/14) Aynı şekilde Kitab-ı Mukaddes'teki Pavlos'un risâlelerinde de Mesih'in İncil'inden bahsedilmektedir (Romalılara 1/10-16; 15/19)

"Beni kabul eden herkes değil, göklerdeki Babam'ın isteğini yerine getiren Göklerin egemenliğine girecektir" dediği yazılıdır. Ancak, yine Matta'nın 10. bölümünün 32. kısmında "Beni kabul eden herkesi, ben de göklerdeki Babam'ın önünde açıkça kabul edeceğim" Matta 7/21-22

"Yeryüzüne barış getirdiğimi sanmayın! Barış değil, kılıç getirmeye geldim. Çünkü ben babayla oğulun, anneyle kızın, gelinle kaynananın arasına ayrılık sokmaya geldim." Matta 10/33-34 "Çünkü Tanrı şöyle buyurdu: 'Annene babana saygı göstereceksin' ; Annesine ya da babasına söven kesinlikle öldürülecektir." Matta 15/4

Hz. İsa'nın (A.S.) özelliklerinden bahsedilirken "çekişip bağırmayacak, sokaklarda kimse onun sesini duyamayacak" Matta 12/19 Ancak, aynı bölümün 34. kısmında Hz. İsa (A.S.), Ferisiler'e hitaben "Sizi engerekler soyu! Kötü olan sizler nasıl iyi sözler söyleyebilirsiniz?" diyerek bağırıyor. Yine, Matta'nın 15. bölümünün 7. - 8. kısmında Hz. İsa (A.S.) bir grup insana "Ey ikiyüzlüler!" diye hitap ediyor. 16. bölümün 23. kısmında ise Hz. İsa (A.S.), Petrus'a "Çekil önümden, Şeytan!" diye bağırıyor. Luka'nın 11. bölümünün 40. kısımda da "Ey akılsızlar!" diyerek çıkışıyor. Şimdi ilk cümleyi tekrar okuyalım, hani çekişip bağırmayacaktı?

Yeterlimi sana daha çok ıncılden çelışkıler yazabılırım.Incılı okursanız allah kelamı olmadığını anlarsınız.Hz İsa öldukten sonra isayı anlatan bır kıtap, kutsal kıtap olabılırmı.Madem bu kıtap ısaya sağken ınmış öldukten sonra ısadan bahsetmekte ne anlama gelıyor.Bızler hrıstıyanlara ıncıl ınmemıştır demıyoruz su anki ıncıller sahtedır dıyoruz.

Onların ardından yanlarındaki Tevrat'ı doğrulayıcı olarak Meryem oğlu İsa'yı gönderdik ve Ona içinde yol gösterici ve nûr bulunan İncil'i verdik...” (5/Mâide, 46). İşte ayette apaçık yazıyor pekı nerde bu ıncıl ?

Sitelerde Paylaş

Kuran'ın orjinali nerededir,arıyorum ve bulup şu anda ki Kuran'la kıyaslamak istiyorum!!

Sitelerde Paylaş
Ebu Leheb'in Muuhammed'e bakip korumadigini nereden biliyorsunuz.

Unutmayiniz ki Muhammed 40 yasinda Peygamberlik ilan etmis ve bundan sonra Ebu leheb ile yollari ayrilmistir.Ebu leheb her zaman Muhammed i korumus ve kollamistir ve iliskileri hep iyi olmustur,bunun en buyuk kaniti Muhammed'in iki kizinin,Ebu Leheb'in iki oglu ile evli olmasidir.Arada dusmanlik olsa her iki aile hem de iki cocuklarini birbiri ile evlendirmezdi.

Hz Muhammed peygamber olduktan sonra Ebu Lehep yapmadığını bırakmamış karısı ile bırlıkte zulme devam etmiştir.Onun ne kadar acımasız ve gaddar olduğunu bildirmek için bu ayet nuzul etmiştir.Ebu lehebın dın dusmanlığı ve peygamberi yolundan etme gayelerı boşa çıkmıştır.Bu düşmanlığından ötürü cehenneme atılacağı bıldırılmıştır.Peygamber efendımız risaletını yaparak mekkelılere seslendiğinde Ebu lehep elıne bır taş alıp, ' Bizi bunun içinmi topladın buraya ' diye bagırarak taşı peygambere fırlatmıştır.O nedenle Ebu lehebın ellerı kurusun denmektedir kuranda.

Sitelerde Paylaş
Kuran eleştirilebiliyorsa ve açıkların,çelişkilerin bulunduğu iddia edilebiliyorsa,Tevrat ve İncil hayli hayli eleştirilir!!!Kuran içlerinden en mantıklısıdır.Kuranı çökerttiğin vakit diğer ikisi zaten otomatikman çöker.Çünkü diğer ikisi Kurandan daha saçmadır!

Kuranı su zamana kadar kımse çökertemediğine göre hakkı kabul etmek gerekir.Tevrat ve ıncıl kendı kendısını çökertmişse kuranla uğraşmak bosunadır.

Sitelerde Paylaş
Kuran'ın orjinali nerededir,arıyorum ve bulup şu anda ki Kuran'la kıyaslamak istiyorum!!

Bence sız bu mevzulardan zıyade Che Gueveranın maceralarını okuyup rejımı değiştirme hayallerıne dalın.Bı gun balık kavağa çıkarsa bız sızı uykunuzdan uyandırırız.

Sitelerde Paylaş

kenank,hem soruma yanıt verememişsin hem de flood yapmışsın..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...