Jump to content

Kuranda kar mucizesi

Recommended Posts

Şimdi, analiz yazdı:

Daha doğmamış bebeklerin ne sınavı bu sence

Onun nedenini yaradan bilir.

Bilmediğim birşey hakkında yorum yapamam.

Ve hoşlanmayacağınız bir şey olur ki, o sizin için bir hayırdır. Ve seveceğiniz bir şey olur ki, o sizin için bir şerdir. Ve (bütün bunları) Allah bilir, siz bilmezsiniz.BAKARA-216

Sitelerde Paylaş
  • İleti 124
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

14 saat önce, Hankah yazdı:

Benimde psikolojik sorunlarım var hemde ağır durmadan her gün ilaç içiyorum.2 3 kez ruh sinirde yattım.

Ne olursa olsun, asla tedaviyi yarım bırakmayı düşünme. Sana derdi allahın verdiğine inanman seni bir yere kadar yatıştırabilir, ama sabrın tükenip Allahtan intikam almayı düşünmen de olası. Bu sık görülen bir durumdur. Bir suçum yoktu, benden çok ağır günahlar işleyenler zıpkın gibiler diye inandığı Allahtan intikam alan kişiler çoktur.

Sana evrimsel düşünce daha yararlı gelecektir. Başına gelenlerden sorumlu bir tanrının olmadığı düşüncesi, seni intikam hissinden uzak tutar. Doğadan intikam alınmaz, doğa seni hissetmez çünkü. Allah inancı sanıldığı kadar yatıştırıcı değildir. Tersine olanlardan sorumlu olan bir tanrı inancı sinir bozucu ve kışkırtıcı olup ondan intikam alma dürtüsü tetikleyebilir. 

Peki öbür dünya inancım ne olacak, dünyada iyi yaşamadım, öbür dünyada iyi yaşamayı ummazsam psikolojim yine iyi olmaz diyebilirsin. Buna karşı da paralel evrenlere inanmanı öneririm. Başka evrenlerde başka şanslarının olacağı inancı felsefi bir inançtır. Felsefi inançlar bazen dini inançlardan daha sağlam olabiliyor. 

Gerçek şu ki yegane evren olanaksız, çoklu evrenler ve döngünün sonsuz olması aklen zorunludur. Yok olmak olanaksızdır, çünkü var edilmedik. Tanrıya inanmazsam yok olmaya inanmam gerekir diye bir zorunluluk yok.

Sitelerde Paylaş
On 01.04.2017 at 19:58, Hankah yazdı:

Onun nedenini yaradan bilir.

Bilmediğim birşey hakkında yorum yapamam.

Ve hoşlanmayacağınız bir şey olur ki, o sizin için bir hayırdır. Ve seveceğiniz bir şey olur ki, o sizin için bir şerdir. Ve (bütün bunları) Allah bilir, siz bilmezsiniz.BAKARA-216

Sen zaten bilmediğin için müslümansın. Burada , şurada, orada vardır bir hikmet diye diye bu günlere geldin azıcık sorgula. Sence muhteşem yaratıcı neden down sendromlu bebek yaratır. Cevap bal gibi ortada ama gözlerinin önüne perde inmiş gibisin

Sitelerde Paylaş
On 22.03.2017 at 18:43, Engse Hohol said:

Kur'an yıldızlardan, güneşten, aydan ve bulutlardan çokca bahseder fakat, niçin hiçbir ayet, Jüpiter'den Satürn'den veya bize 32 milyar ışıkyılı uzaklıktaki GN-z11 gibi devasa büyük galaksilerden hiç bahsetmez? Çünkü Muhammed'in kur'an'a yazdırdığı gökyüzü ile ilgili ayetler, 7nc Yüzyıl döneminin teknolojisi ile saptanan bilimsel tespitlerde vardı da ondan. Muhammed kendi yaşadığı dönemde bilinen keşifleri ayet olarak kur'an'a koydu, bilinmeyenleri ise koyamadı haliyle.

Fotoğraf

Şura 29 : Semavatları ve yeri ve her ikisinde yaydığı canlıları yaratması..

Şimdi yerde canlıları yayabilirsin

Ama Semavatlar da Canlıları Yayması için Gezgenler olması lazımdır.

Ayetde apaçık semavatlarda canlıları yaydığı gezegenler olduğunu haber veriyor

Allahu akbar tabarakal bakbar... Büyüksün Ya rabbi

Kur'an medeniyetinin bana heber verdiklerini gördükten sonra

Bugünkü Medeniyetin uzay bilgisiyle osurur dalga geçerim ben ya

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Kuran'da gezegen mezegen geçmez. Böyle bir olasılık net biçimde sıfır. Cahil çöl yağmacıları gezegeni nereden bilsin. Bahsedilen semavat, göklerdir. Bulunduğunuz yerin göğü, uzak yerlerin gökleri derken, dünyanın üzerinde gökler var olarak düşünür bu cahil çöl yağmacıları.

O zaman da göklerdeki canlılar elbette kuşlardır.

Sitelerde Paylaş
On 02.04.2017 at 00:07, Hankah yazdı:

Hayır sadece yakarak azap edilmez.Zemheri(soğuk cehennem) de vardır.

İmam gazali hazretleri  Kimya-i saadet ve hadis kitablarında Cehennemde çok soğuk Zemherir azapları bulunduğu

ayrıca Reşahat kitabında da, (Zemherir denilen soğuk Cehennemin azabı çok şiddetlidir) bahsetmiştir.

Ayrıca cehennemde ölmek yoktur.

Ne kadar cahil olduğun burdan belli zaten anlatmaya gerek yok

İmam gazali nerden uydurmuş bunu acaba. 

Sitelerde Paylaş
10 dakika önce, malta erigi yazdı:

Gazaliyi reddedecek kadar ileri giden muslum demesin kendine. Bal gibi de deisttir.

Mevlana yi, İmami azam' ı, Ali' yi, Aişe' yi, Osman' ı, Hasan ve Hüseyin' i, Yunus Emre' yi, liste uzayip gider. Bunlari reddeden peki? Ben buna aklini kullanmak ve iyilerle iyi kılığındaki seytanlari ayırabilmek diyorum.

Sitelerde Paylaş
Just now, Yeremya said:

Mevlana yi, İmami azam' ı, Ali' yi, Aişe' yi, Osman' ı, Hasan ve Hüseyin' i, Yunus Emre' yi, liste uzayip gider. Bunlari reddeden peki? Ben buna aklini kullanmak ve iyilerle iyi kılığındaki seytanlari ayırabilmek diyorum.

Biz de secmece karpuz dini diyoruz. Nesrin topkapi diyoruz.

Sitelerde Paylaş
59 dakika önce, malta erigi yazdı:

Islam bir ideolojidir. Nazi toplantisinda orak-cekicli bayrak sallayabilir misin? Namazi hadise gore kiliyorsun, hadisleri reddedip "muslumanim" diyemezsin.

Ben öyle düşünmüyorum. Ben bir ideolojiyi yaşamıyorum çünkü. Mesela ornek vereyim, biz devrimci değiliz, ama bize devrimci gözüyle bakanlar olur. Kimliksizligimiz den dolayı. Ama en büyük gelenekçi bizim geleneklerimize verdiğimiz değere hayrandır. Fakat bizim gelenek dediğimiz şeyler hic bir zaman sabit değildir. Değişebilir. İhtiyaçlara, zamana, kararlara, farkedislere ve ogrenislere gore. Asla dönmem dediğimiz bir aliskanligimiz yoktur bu bağlamda. Kirmizi isikta gecmeyiz, kimliksizligimiz bütün yasalara reaksiyon sahibi olduğumuz anlamına gelmez. Doğru olan herşey kabulumuzdur. Gecenin korunde kus uçmaz kervan geçmez caddelerde kirmizi isigi beklediğimiz olur. Ev yaptirdigimizda kimlik yüzünden elektrik alamadigimizi duyan insanlar, direkten bir tel cekmemizi tavsiye etmişti. Herkes yapıyor sizde yapin demişti. Ama biz hic bir zaman cebinde tasidigi kimliğe rağmen o yasaları çiğneyen insanlar gibi kacak elektrik kullanmadik. Kisacasi, ne anarşizm, ne sosyalizm, nede başka bir ideoloji altında değiliz. Gereken neyse o oluruz. Bir dusunceye sarilip savrulmak midir dogru olan? Yeri geldiğinde cesaret, yeri geldiginde temkinli. Herşeyin bir zamani vardır der vaiz. 

Sitelerde Paylaş
On 14.04.2017 at 15:09, democrossian said:

Kuran'da gezegen mezegen geçmez. Böyle bir olasılık net biçimde sıfır. Cahil çöl yağmacıları gezegeni nereden bilsin. Bahsedilen semavat, göklerdir. Bulunduğunuz yerin göğü, uzak yerlerin gökleri derken, dünyanın üzerinde gökler var olarak düşünür bu cahil çöl yağmacıları.

O zaman da göklerdeki canlılar elbette kuşlardır.

Ben hayatımda senin gibi

tam atmasyon konuşan birini daha görmedim desem

yalan olur. senin gibi çok var  canısı

Yaymak kelimesini ne yapıcan

havaya yayılır mı :DAsasa

canlılar havaya yayılır mı? Allahu düşübeşekkül söyle lütfen :dasa

Hem ayetde bu canlılara

Cenabı hak

debeblenen canlılar demiş

kuşlar dememiş

Bak Şura 29... fîhimâ min dâbbetin
dabbe debelenen yürüyen demek  kuş demek değillllllllll

İnanmazsan bak:

Enam 38 min dâbbetin (tepine yürüyen canlı) fîl ardı ve lâ tâirin (Kuşlar)....

Dolayısyla atmosyon yaparken azıcık düşün ufak atta civcivler yesin :DSASa

Ayet de "semavatlarda yayılmış canlıların adına cenabı bak :D dabbe diyor Tairi (Guş) demiyor ki :Dssasa 

sayın dekomologlasyon :Dasasa 

Sonra semavatlar demek: Gökler demek değildir uzaylar demektir

ben size dünyanın semasını böyle yıldızlarla süsledim der

dünyanın seması Uzaydır

semavatlar ise dünya semasının hariçindeki semalar uzaylardır A canım kamon dı bilek or rayt :Ddasasa

kembıl pilis :D

tarihinde Dindarr tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
5 saat önce, democrossian yazdı:

Yani TC nüfusuna kayıtlı değil misiniz? Kayıt olmayı red mi ettiniz, yoksa mülteci misiniz, nasıl oldu? Elektrik yoksa internet?

Hayir kayitli değiliz. Mülteci değiliz, bu topraklarda doğduk, babam eskisehir annem ankarali. Kayit olmayi reddettik, kayitli olanlarda kimliklerini yirtti. Elektrik için akü kullanıyoruz. Elektrik paneli teknolojisi. Yani kendi elektrigimizi uretiyoruz. Bu elektrik almak haramdir diye değil , kimliksiz ligin elbet bazi getirileri var.

Sitelerde Paylaş
1 saat önce, democrossian yazdı:

Aküleri neyle şarj ediyorsunuz? Artı neden Türkçe klavye kullanmıyorsunuz? İnternete nasıl erişiyorsunuz? Hayal aleminde yaşıyor olmayasınız? Şüphelendim.

Günes ile sarj ediyoruz. İnterneti kendimiz acmiyoruz, bir yakinimiz teklif ederse kendi üzerine actiriyor. Hastanelerde parasiyla tedavi oluyoruz, kimlik istenmediği surece. Eczaneler içinde geçerli bu. Kimliksiz karsidan karsiya gecemecsiniz diyen insanlara ragmen   21 yildir yasiyoruz. Hala da buradayiz.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...