Jump to content

İslama Göre Hayatın Sebebi

Recommended Posts

onu zaten başka bir arkadaş söylemişti yukarıda. ne demek onların öyle olmasına etken olmuş kişilere sorumluluk getiriyorlar? bu kişilerin zihinsel engelli olmasından sorumlu olanlar insanlar mı? allah bu kısma karışmıyor mu, garanti kapsamı dışında mı bu durum?

onu ben söylemistim yinede, baskasi degil..

onlarin zihinsel özurlu olmasina etken olan en buyuk etken insanlardir..

tanri karismiyor tabi, karissa irade nerde diceksiniz, karismazsada böyle konusmaya basliyorsunuz... ne istediginizi bir bilsek artik.. : )

Sitelerde Paylaş
  • İleti 110
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Bence o arkadaşa göre tanrı baştan yaratmış evreni, sonra bay bay...

Arada bir gelip kitap, peygamber işleriyle uğraşmış, sonra yine tüymüş.

Şimdi diyoruz ki default olarak zihinsel özürlü olarak doğanlar var, onları ne diye göndermiş, soru bu ...

Diğerleri baksın da aman ben ne güzelim ne şanslıyım desin diye "yaratılmış" oyuncak bebekler mi bu insanlar?

Sitelerde Paylaş
onu ben söylemistim yinede, baskasi degil..

onlarin zihinsel özurlu olmasina etken olan en buyuk etken insanlardir..

tanri karismiyor tabi, karissa irade nerde diceksiniz, karismazsada böyle konusmaya basliyorsunuz... ne istediginizi bir bilsek artik.. : )

İmalat hatası olmadan dünyaya getirsin gerisini siktiretsin tamam mı,anlaştık mı?

Özgür iradeye yine bişi olmaz merak etme <_<

Sitelerde Paylaş

orta okulda din ögretmenim islamı anlattı müslümanların sevkatli ,durust ,buyugesaygılı v.sssss konuyubitirince ben sordum hocam dedim hristiyan bebeklerdemi cehenemlik cevabı evt ti bende ama olmaz ki onlar bebek dedim allah istemiş dedi v.s

ogun sunu dusundum herseyı yapa bılıyorsa allah herseye gucu yetıyorsa neden seytanı musluman yapmamıs egosunumu tatmın etmek ıçın mı yapmıs seytanı o zamanki cocuklugumla bunu dusunmustum EGER O KADAR GUCLUYSE NEDEN INSANLARI DENIYOR BILMIYORMU GELECEGİİ KOMIKK İŞTEEE

Sitelerde Paylaş

yani biz tanrının bile siktir ettiği bir yerde yaşayan, tanrının bile siktir ettiği insanlarız, ancak ona tapmak zorundayız :blink:

tarihinde crossfox tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
orta okulda din ögretmenim islamı anlattı müslümanların sevkatli ,durust ,buyugesaygılı v.sssss konuyubitirince ben sordum hocam dedim hristiyan bebeklerdemi cehenemlik cevabı evt ti bende ama olmaz ki onlar bebek dedim allah istemiş dedi v.s

ogun sunu dusundum herseyı yapa bılıyorsa allah herseye gucu yetıyorsa neden seytanı musluman yapmamıs egosunumu tatmın etmek ıçın mı yapmıs seytanı o zamanki cocuklugumla bunu dusunmustum EGER O KADAR GUCLUYSE NEDEN INSANLARI DENIYOR BILMIYORMU GELECEGİİ KOMIKK İŞTEEE

nasıl cehennemlik olur bebek? hani her bebek cennetlikti? hadi diyelim vaftiz edilmiş, ama daha konuşamıyor ki, konuşabilse belki başlayacak "eşhedü..." diye, müslüman olacak. bu cennete cehenneme gitme olayı müsloların yüksek egolarının oyunu gibi geliyor bana, sence de öyle değil mi? "yihhuu, benim peygamberim muho, cennet bir yerde garanti..." ancak diğer yanda günahsız bebekler bile cehennemlik...

Sitelerde Paylaş
yani biz tanrının bile siktir ettiği bir yerde yaşayan, tanrının bile siktir ettiği insanlarız, ancak ona tapmak zorundayız :blink:

sen lafi ne bicim anliyorsun..? özgur irade nedir..?

Hala irade diyo,genleri kontrol edebiliyor muyuz?

Hastalıkları kontrol edebiliyor muyuz,ha?

İnsanın ne hatası yapmış ya komik olma

Genleri yaratan allah ve görünüşe göre yarattığı şey hatalı çalışıyor :angry:

genlerin boktan calismasina etken olan insanlar degilmi..?

cerneboli allahmi yaratti..? atom bombasini..? veya sigara ile alkolu vs..?

hem bunlari yapip hem saglam kalmak istiyorsun, baska..?

Sitelerde Paylaş

muhahaha...

Demek tüm bu bozuklukların nedeni çernobil ha

Cehennem korkusuyla saçmalyan zavallı bir yobaz daha

Aleni bir haksızlığı bile görmüyor

İnsanlar korkunç gerçekleri görmekten kaçarlar adonis

Sitelerde Paylaş

yani her zihinsel engelli olan çernobil ya da alkol, sigara kurbanı? bir sürü insan var bunlara maruz kalmadan zihinsel engelli olarak doğan, bunlara kıvırtışın ne olacak peki? tanrı karışmıyor demiştin devamında da özgür iradeden bahsetmiştin, nasıl olup da karışmıyor bu hayata? ya da nerelerde karışıyor söyler misin?

Sitelerde Paylaş
muhahaha...

Demek tüm bu bozuklukların nedeni çernobil ha

Cehennem korkusuyla saçmalyan zavallı bir yobaz daha

Aleni bir haksızlığı bile görmüyor

İnsanlar korkunç gerçekleri görmekten kaçarlar adonis

dostum dur bakalım, bilmediğimiz şeyler öğreneceğiz daha. mesela çernobilden ve sigara, alkol tüketimi başlamadan önce, zihinsel engelli hiç insan yoktu diye bir iddia bekliyorum birazdan ;)

Sitelerde Paylaş
Başkaldıramazlarsa asla bilinçlenemeyecekler,bilinçlenemezlerse de asla başkaldıramayacaklar !(ya da tam tersiydi :huh: )

1984-george orwell

evet, ve bu baskaldirinin 1. sarti insanin kendi icindeki korkuyu cesarete dönüstürmesidir, eger bu toplumun üstündeki yarattigi korkuyu kaldiramazsa baskaldirinin gerceklesmesi de imkansizdir

Sitelerde Paylaş
yani her zihinsel engelli olan çernobil ya da alkol, sigara kurbanı? bir sürü insan var bunlara maruz kalmadan zihinsel engelli olarak doğan, bunlara kıvırtışın ne olacak peki? tanrı karışmıyor demiştin devamında da özgür iradeden bahsetmiştin, nasıl olup da karışmıyor bu hayata? ya da nerelerde karışıyor söyler misin?

"vs.." dendemi anlamaz hale gelmissiniz siz.. ben insanin kendi eliyle yaptiklarindan dolayi bunlarin oldugunu söyliyorum daha dogrusu en buyuk etkeni yaratanin insan oldugunu vurguliyorum.. siz kalkmis benim birkac etken yazdigim etkenlerin disindada etkenler oldugunu söyliyorsunuz.. ben örnek veriyorum siz örneklemedigim seyleri niye siralamadigima takmissiniz.. "vs.." yazmak yeterli degil galiba sizin icin..? simdi daha acik söyliyorum insanlarin kendi eliyle yaptiklarindan dolayi böyle oliyor yani en buyuk etken insanin kendi eliyle yaptiklarindan oliyor..? daha uzun yazmama gerek varmi..?

ha insan iradesi disindada zihinsel özurlu doganlar vardir elbette, ama o sonucu degistirmes.. digerleirne sorumluluk getirir dedigim gibi.. ve zihinsel özurluler kendi iradelerine sahip olmadiklar icin diger dunyada varomiyacaklardir..!!

simdi anlasildimi..?

Sitelerde Paylaş
ha insan iradesi disindada zihinsel özurlu doganlar vardir elbette, ama o sonucu degistirmes.. digerleirne sorumluluk getirir dedigim gibi.. ve zihinsel özurluler kendi iradelerine sahip olmadiklar icin diger dunyada varomiyacaklardir..!!

diğer dünyada varolmayacak olan, diğer insanlara sorumluluk olacak olan ve buradaki hayatları boyunca acı çekecek olan insanları neden yaratma isteği duyar tanrı(senin deyiminle, insan iradesi dışındakileri ayrı tuttum)? manyak mı bu?

dur bakalım cevap ne olabilir? hımmmm..... hah buldum:

İMTİHAN!!!

tarihinde crossfox tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...