Jump to content

İslama Göre Hayatın Sebebi

Recommended Posts

Sınav dünyası işte bu böyle sizi uğraştır durur :)

Bir dakika bile düşünmeden yazılan ''fill in the blanks'' dolmuş burası :)

Adam diyor ki özürlüler ne olacak yok efendim sağırlar körler ne olacak..Yaratırken sana sormadıysa hesap günüde sana sormayacak merak etme arkadaş.. Kafanın alamayacağı şeylerde de ahkam kesme..

15 milyar yıldan bahsetmişsin hayırdır?? BigBang çimi oldun başımıza??

Sana 15 miyar yıl gibi gelebilir ama bana inan 35 yıl gibi geliyor herşey yaratılalı..

Kanunlar yaratılır ve sen kanunların dışına çıkamadan rolünü oynar gidersin başka seçeneğin yok..Bu kadar acizsin işte..

Sorgula sor araştır Alim ol karşı çık sevme sevilme fakat sonucun yinede bir hiç..

Ne yaparsan yap ne düşünürsen düşün nefretini kusacak bir Tanrı fikri olduğu için Müslümanlara bol bol dua et :)

Körün gördüğünü göremeyen gözlerin Sağırın duyduğunu duyamayan kulakların dilsizin söylediğni söyleyemeyen bir dilin varken senin söyledikleri bir sinek vızıltısı gibi hiç kimsecikler duymadan silinip gidecek ve ölüp gideceksin..

Bırak onları yarattığına inanmadığın Tanrı düşünsün sen keyfine yaşamana bak..

O bahsettiğin engelli insanlarda Sen ve senin gibi düşünen insanların imtihanı olsun..

Eğer herkes eşit yaratılsaydı herkes zengin mutlu mesut uzuvları tam hayatları mükemmel bütün eşleri güzel eğlence içinde bir ömür geçirselerdi o zaman sınavın bir özelliği kalmaz ve sana da malzeme çıkmazdı çünkü doğrudan cennette olmuş olurdun..

O istediğin hayat biçimi çok uzakta değil ama sorguladığın hayat biçimini de bulamayacaksın nasıl olsa ilerde :) Bunun için onlar senden daha mutlu emin ol kasma kendini :)

Sitelerde Paylaş
  • İleti 110
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sana deil di bunlar ama yobaz dediğin için cevap hakkı doğdu..

Senin yerinde olmaktansa yobaz olmayı tercih eden 6 milyar insan var bu dünya üzerinde..

Gerekirse 360 değil 1000 hatta 1 milyon Tanrıya inanırlar ama senin düşünceni asla paylaşmazlar..

Sen hala konuş dur..Kendini ileride zanneden dünyanın en eski ikinci dinine sahip geri kafalı bir yobaz olan sensin..

Geridesin çoook geridesin..

1400 yıl olmuş benim dinim geleli senin dinin ilk çağlardan kalma arkadaş..

Din değil diye laf salatasına girme gerek yok yazacakların herkesin ezbernde zaten..

O kadar eski bir din olmana bakarsak 6 milyar insanın içinde sayısı binlerle ancak ifade edilebilecek fikirdaşın olması ne kadar akıldan yoksun olduğunun göstergesidir..

5 milyar 900 milyon kişi aptal bir sizsiniz akıllı ..Hadi öyle diyelim yüzbin yıldır neden anlatamadınız o kadar akıllıydınızda insanlara gerçekleri ??

Sizden sonra gelen bütün dinler sizden dha fazla yandaş topladı ne eksiğiniz var sizin ?? Haa Prdn eksiğiniz Tanrıydı değilmi..Kusura bakma kimse yemez onu ..:)

Sitelerde Paylaş
tanrını yarattığı ama işe yaramayan şeyler başında benim aklıma hep erkeklerde meme ucu gelir. gerçekten bir işe yarıyor mu? oynaşırken bir yere kadar diyelim hadi ama amacı da bu olamaz sanırım, değil mi?

simdi benimde kafama takildi bak :)

Sitelerde Paylaş

Erkeklerde meme ile ilgili soruyu ben sormuştum..

Çoğu hık mık etti..

Birisi estetik için olduğunu söyledi..

Erkek köpeklerde de meme olduğunu söyleyince o hala ısrar etti estetik diye..

Keleyt uzunca bir cevap yazmışsın ama zihinsel bozukluğu olanları atlamışsın...

O uzun yazınında elle tutulur bir tarafıo yok..

Deliler neyle imtihan ediliyorlar?

Bizler bu soruları sorarak sizlerin yazdıklarınızı okuyanların gerçekleri görmesini sağlıyoruz..

Bunuda sizlerin cevapları sayesinde oldukça iyi yapıyoruz..

Bu siteyi üye olmadan binlerce insan okuyor..

Örnek burada yazdığım bir yazı İran haber ajansında yayınlandı..

Ne alaka değil mi?

Hemdesuların karışmaması üzerine bir yazıydı..

Haber ajansı noktasına virgülüne değinmeden İslamcıların iddialarının altında yayınlamışlar yazdıklarımı..

Demek ki yazılarımız Müslümanlara da bir şeyler öğretiyor..

Senin yaşam amacım açlıktan ölenlere bakıp Allahım sana şükürler olsun beni öyle imtihan etmedin olabilir..

Ama benim yaşam amacım öğrenmek ve öğretmek ve o insanlar neden açken ben tok rahat bir şekilde uyuyabiliyorum sorusunu sordurmaktır. Bu soruya imtihan diyip şükür edenler oldukça o açlar eksik olmayacaktır..

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

Öyle bir soru sormuşsun ki sevgili Mohammed, neresinden tutsan elinde kalıyor.

Allah ne diyor önce kendisine bir danışalım: "Ben insanları ve cinleri ancak bana ibadet etsinler diye yarattım.." (Zariyat 56)

Sanıyorum müslümanlar arasında zihinsel engelli arkadaşlarımızı insan yerine koymayan yoktur. (Varsa da şaşırmam doğrusu)

İbadet etsinler diye yarattığını iddia et: ama ibadet edemeyecek durumda olsunlar.

Peki ya yeni doğmuş bir bebekten derhal ibadet etmesini bekleyebilir misin? Allah bekliyor ki yaratmış.

Ben insanları ibadet etsinler diye yaratsam, hepsinin ibadet edecek durumda olacak kadar sağlıklı olmasını sağlarım. Bu koşulu sağlayamadan böyle bir iddiada bulunmam.

Konuyu açalım ve gelelim başka sorulara;

Ortalama 60-70 yıl zihinsel engelli yaşayarak sorgusuz, sualsiz cennette sonsuz bir yaşam kazanmak adaletli mi?

60-70 yılın çilesi nere,(ki bu çilenin farkında bile olmayacaktım büyük ihtimalle) sonrasında ebedi ve rahat yaşam nere.

Şimdi bu şaşkın tanrı beni karşısına aldığında: "Bak güzel kardeşim, sen beni zihinsel engelli yaratsaydın, ben ne günah işleyecektim, ne imtihana tabi olacaktım, ne senin taleplerini yerine getirmek için çırpınacaktım, ne de senin kitabın, dinin beni ilgilendirecekti" derim. Bunu derim ve dünyada üretilen milyonlarca tanrı bir araya gelse ben haksız olamam.

Adalet mi? Geçelim.

Hakeza doğar doğmaz ölenler cennete? Cefası da yok yahu. 9 ayı belki de dünyanın en rahat mekanında geçir, doğduktan hemen sonra öl ve cennete git. Anne karnında 31 çekmiş, zina yapmış olamam ya.

Keyfe gel. Sonra sonsuz, sorunsuz, huzurlu, mutlu bir vaade kon.

Bense "iman etmedim" diye cehennemde ebedi acı çekeyim öyle mi?

Alaydın doğar doğmaz canımı da cennete gideydim. Bazılarını denemeden cennete koymanın neresi adaletli? Benim de canımı alsaydın ben de gidecektim cennete.

İmtihan dünyası mi? Geçelim.

Okumadım ya tüm yazılanları, bir domates akıllı çıkıp: "Bunlara sen insan aklıyla mantık erdiremezsin" demiştir. Demiştir çünkü sen haklısın. Haklılık ayıracıdır bu cümle.

Örnekleri çoğaltıp, daha fazla teist din kardeşlerimizi zorlamak istemiyorum.

Veremezler sevgili Mohammed; sorduğun soruya cevap veremezler. İçin için senin haklı olduğunu bilirler ama cennet, ebedi yaşam, oh yaşam, mis yaşam gibi safsataların gerçek olabilme ihtimali cezbeder durur; cehennem zebanilerinin olabilme ihtimali korkutur durur.

"Ben bir hayal uğruna ibadetler ediyorum, madem sen yapmıyorsun hayal ettiğim rüyada yan .mına koyim" demeleri de ekistradır.

Selamlar.

tarihinde Ulaş'ın sesi bu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İlk mesajımdaki "Peki ya yeni doğmuş bir bebekten derhal ibadet etmesini bekleyebilir misin? Allah bekliyor ki yaratmış." cümlesi eksiktir.

"Peki ya yeni doğmuş ve kısa süre sonra ölecek olan bir bebekten derhal ibadet etmesini bekleyebilir misin? Allah bekliyor ki yaratmış" olarak düzelttim.

Aşağıda eksiği giderilmiş olarak okuyabilirsiniz.

Selamlar.

Öyle bir soru sormuşsun ki sevgili Mohammed, neresinden tutsan elinde kalıyor.

Allah ne diyor önce kendisine bir danışalım: "Ben insanları ve cinleri ancak bana ibadet etsinler diye yarattım.." (Zariyat 56)

Sanıyorum müslümanlar arasında zihinsel engelli arkadaşlarımızı insan yerine koymayan yoktur. (Varsa da şaşırmam doğrusu)

İbadet etsinler diye yarattığını iddia et: ama ibadet edemeyecek durumda olsunlar.

Peki ya yeni doğmuş ve kısa süre sonra ölecek olan bir bebekten derhal ibadet etmesini bekleyebilir misin? Allah bekliyor ki yaratmış.

Ben insanları ibadet etsinler diye yaratsam, hepsinin ibadet edecek durumda olacak kadar sağlıklı olmasını sağlarım. Bu koşulu sağlayamadan böyle bir iddiada bulunmam.

Konuyu açalım ve gelelim başka sorulara;

Ortalama 60-70 yıl zihinsel engelli yaşayarak sorgusuz, sualsiz cennette sonsuz bir yaşam kazanmak adaletli mi?

60-70 yılın çilesi nere,(ki bu çilenin farkında bile olmayacaktım büyük ihtimalle) sonrasında ebedi ve rahat yaşam nere.

Şimdi bu şaşkın tanrı beni karşısına aldığında: "Bak güzel kardeşim, sen beni zihinsel engelli yaratsaydın, ben ne günah işleyecektim, ne imtihana tabi olacaktım, ne senin taleplerini yerine getirmek için çırpınacaktım, ne de senin kitabın, dinin beni ilgilendirecekti" derim. Bunu derim ve dünyada üretilen milyonlarca tanrı bir araya gelse ben haksız olamam.

Adalet mi? Geçelim.

Hakeza doğar doğmaz ölenler cennete? Cefası da yok yahu. 9 ayı belki de dünyanın en rahat mekanında geçir, doğduktan hemen sonra öl ve cennete git. Anne karnında 31 çekmiş, zina yapmış olamam ya.

Keyfe gel. Sonra sonsuz, sorunsuz, huzurlu, mutlu bir vaade kon.

Bense "iman etmedim" diye cehennemde ebedi acı çekeyim öyle mi?

Alaydın doğar doğmaz canımı da cennete gideydim. Bazılarını denemeden cennete koymanın neresi adaletli? Benim de canımı alsaydın ben de gidecektim cennete.

İmtihan dünyası mi? Geçelim.

Okumadım ya tüm yazılanları, bir domates akıllı çıkıp: "Bunlara sen insan aklıyla mantık erdiremezsin" demiştir. Demiştir çünkü sen haklısın. Haklılık ayıracıdır bu cümle.

Örnekleri çoğaltıp, daha fazla teist din kardeşlerimizi zorlamak istemiyorum.

Veremezler sevgili Mohammed; sorduğun soruya cevap veremezler. İçin için senin haklı olduğunu bilirler ama cennet, ebedi yaşam, oh yaşam, mis yaşam gibi safsataların gerçek olabilme ihtimali cezbeder durur; cehennem zebanilerinin olabilme ihtimali korkutur durur.

"Ben bir hayal uğruna ibadetler ediyorum, madem sen yapmıyorsun hayal ettiğim rüyada yan .mına koyim" demeleri de ekistradır.

Selamlar.

İlk mesajımdaki "Peki ya yeni doğmuş bir bebekten derhal ibadet etmesini bekleyebilir misin? Allah bekliyor ki yaratmış." cümlesi eksiktir.

"Peki ya yeni doğmuş ve kısa süre sonra ölecek olan bir bebekten derhal ibadet etmesini bekleyebilir misin? Allah bekliyor ki yaratmış" olarak alıntıda düzelttim.

Selamlar.

tarihinde Ulaş'ın sesi bu tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Zaten Islam'in Allah'inda kafama yatmayan en onemli konulardan biri bu. Sonsuz gucteki yaratici yapacak bir sey bulamamis, zavalli insanoglunu yaratip hadi bana tapinin demis, aklim almiyor! Gerisi daha da komik, eger benim bir ve tek yaratici olduguma inanip tapinmazsaniz ve dediklerimi yapmazsaniz sizi cehennemde yakacagim diyor. Sonsuz guce sahip yaratici diyor bunu!!! Istedigini yapabilecek yaratici oyun oynuyor, test hazirliyor, insanlara sonsuz iskenceler etmek istiyor hem de kendi yarattigi eksik insanlara...

Sitelerde Paylaş

Ee o zaman Keleyt, sen kelam bilginle aydınlat bizi.. Ama sakınyukarıda ki gibi laf ebeliği etme..

Sorun herkesin eşit yaratılması değil.. Hiç bir şey algılayamayan zihinselözürlü insanlar.. Madem hayat imtihansa akli dengesi olmayan neyle imtihanoluyor..

Bu arada öyle sadistçe yazmışsın ki.. Bu cümlen tam ibretlik.. Engellilerin benve benim gibi düşünenler için imtihan olduğunu yazmışsın.. Evet 17 aylık bebeğitecavüze uğratan Allah bizim bundan ibret almamızı istiyor o zaman.. Biz ibretalalım diye hayat açlıktan ölen, kör, topal, zihinsel özürlü insanlarla dolmuş.. Vay vayvayyy. Şu Arap Allah'ına bakın... İbret için neler yaratıp süründürüyor..

Bebeklere tecavüz ettiriyor.. Yeterki bizler ibret alalım diye.. Eee zatenkendi peygamberini 8 yaş 9 aylık kız çocuğuyla evlendiriyorsa bebeklere tecavüzibret içindir..

Ben daha başka ne diyeyim...

Sitelerde Paylaş

İslam'a göre insanın var olmasının tek sebebi imtihandır.

Bugün bizler bunun doğru olmadığını zaten biliyoruz.

Dinlerden arınmış şekilde kendimize neden var olduğumuzu sorduk mu?

Bu sorunun cevabını ne düşsellikte, ne mistisizmde ne de saçma doğu felsefelerinde bulabiliriz.

Bizim var olmamızın gerçek sebebi Doğu Afrika'da Rift Vadisinin oluşmasıdır.

6 milyon yıl önce Doğu Afrika'daki rift fayı yakınında yüksek dağ sıraları ve platolar oluşturdu.

Bu dağlar Hint okyanusundan alizelerle gelen nemli havaları kesti ve karasal bir çöküntü oluşturdu.

Doğu Afrika'nın yağmur ormanları gittikçe seyrekleşerek otlaklı savanlara dönüştü.

Bu kuraklaşma şempanzelerle son ortak atamızın yaşadığı yağmur ormanını kurak savanlara çevirdi.

Bu maymun türü 2'ye bölündü. Ormanda yaşayanlar ve savanda yaşayanlar.

Bu maymun türünün ormanda yaşayanları şempanzelere dönüşürken, savanda yaşayanlar bize dönüştüler.

Sahelanthropus tchadensis'in şempanzelerle son ortak atamızdan sonraki ilk basamak olduğu belirlendi.

Sonuç: İnsan olarak var olmamızın asıl sebebi, Doğu Afrika'da Rift fayının oluşmasıdır. O olmasa biz de olmazdık. B)

tarihinde freand tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam'a göre insanın var olmasının tek sebebi imtihandır.

Güzel başlıkmış ama sırf güzel bir başlık olduğu için de yazılmaz buraya..

İslam'a göre insan ikiye ayrılır.. Güzel insan, çirkin insan veya hayırlı işler ve hayırsız işler vs..

Hatta ingiliz kraliçesi Elizabeth'in dediği gibi sokak dilenci kaynıyor...

Muhatemelen Hıristiyanlar olaya Müslümanlardan ayrı olarak sanatsal biçimde bakıyorlardı..

İslam'a göre hayatın sebebi budur.. İyi olaylar, kötü olaylar.. Sonra sizi imtihana çeker alt altaa veya üst üste sıralar imtahanları..

İslam dini müminlere; bizlerden misiniz yoksa berikilerden mi diye sordurtur.. Bakın kitle partilerine, demokrasi örgütlenmelerine, edebiyat yazarlarına, gazetecilere adamlar gazetelerini, kitaplarını nasıl pazarlayacaklarını bir amaca göre değerlendirirler.. Amaç dediğimiz de görece özerk kertelere ayrılır.. Ama en önce iki insan vardı Adem baba elmayı ıssırır çalışkanlar bir tarafa tembeller diğer tarafa..

tarihinde ozger tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...