Jump to content

lale mansur tv'de müslüman değilim dedi..

Recommended Posts

Lale Mansur "Söz Sende" programında "’Ben müslüman değilim’ dedi..

Lale Mansur, müslümanlığa da inanmadığını açıkça ifade etmekten çekinmedi.

"İnanmıyorum, o yüzden müslüman değilim.

Bize din dersinde namaz kılacaksın, oruç tutacaksın, 5 şartı var falan öğrendik.

Bunları yapmayan bir sürü insan ben müslümanım diyor.

Nereden müslüman oluyor anlamadım.

Ama kendini öyle zannetmek hoşuna gidiyor herhalde.

Ona da bir diyeceğim yok" diye konuştu.

alıntı hurriyet..

bir müslümanın bu habere yorumu..

YA BU KADIN SON GÜNLERDE GÜNDEMDE KALMAK İÇİN KIL LAFLAR EDİP DURUYOR.

İBADETİMDEN SANA NE KARDEŞİM İMANMETRE MİSİN?

BU KADIN BİLMİYOR GALİBA KELİMEİ ŞAHADET GETİREN MÜSLÜMAN OLUR.

İBADETLERİ YAPAMAZ İSE ONUN HESABI ALLAH SORAR.

SORGU KULA DÜŞMEZ.

yazı direk kopya..büyük büyük yazdığı görülsün diye oynamadım..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Avrupa uyum yasaları gelipte nüfus cüzdanlarından '' Dini '' bölümü kaldırılmazsa benimde düşüncem nüfus işlerine gidip oradaki yazıyı sildirmek olacak. Ama iş hayatımda bunun yankısı nasıl olur benden neler götürür bilemiyorum. Mahalle baskısı mı desem ne desem :))

Sitelerde Paylaş
Avrupa uyum yasaları gelipte nüfus cüzdanlarından '' Dini '' bölümü kaldırılmazsa benimde düşüncem nüfus işlerine gidip oradaki yazıyı sildirmek olacak. Ama iş hayatımda bunun yankısı nasıl olur benden neler götürür bilemiyorum. Mahalle baskısı mı desem ne desem :))

aman abi ağzından bişey kaçırma..

hele nüfus cüzdanınla oynadığın an bitersin..

:lol:

yoruma dikkat..

Sitelerde Paylaş

Lale Mansur İslam'la ilgili kendince yorumunu yapmış toplum tabularına eleştiriye alışsa iyi olacak..

Bize din dersinde namaz kılacaksın, oruç tutacaksın, 5 şartı var falan öğrendik.

Kadının söylediği doğru..

İslam'ın 5 şartı..

Namaz ,Oruç ,Hac ,Zekat, Kelimei şahadet

Bunların herbiri maddenin içeriğine göre imkanı olana farz..

Selam..

tarihinde herakles_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bende bu tatlısu müslolarına kıl oluyorum..

lafa gelince elhamdulillah müslüman, ibadetlerine baksan zina, fuhuş, alkol, cami duvarına işeme..

bu nedir aga demiyor çıkıpta kimse..

ya niye kıl oluyosun ki.gerçek islamı yaşayıp terörist olacaklarına tatlı su müslümanı olsunlar ben razıyım.

etrafındaki insanların çoğunu islamdan vazgeçiremeyeceğini farketmiş olmasın.bu durumda onların tatlı su olmalarını istemelisin.yoksa molla olmalarını mı tercih ederdin

ayrıca lale mansurun yaptığı tam olarak şu:önce müslüman olmadığını açıklıyor.evet bu çok güzel.ama sonra kendisine gelebilecek saldırıları önceden önlemek için zaten kimse ibadetlerini yapmıyor gibi yorumlar ekliyor.çok salakça

Sitelerde Paylaş
Kelime-i Eehadeti kabul edene müslüman, İslam'ın şartlarını uygulayana da mümin derler.

Daha temel kavramları bilmiyorsunuz cahiller

Nerde icat oldu bu tanım barış:)

Bunu yazarak cahil durumunda olanın sen olduğunu anlamayacak kadar cahil misin gerçekten?

Sitelerde Paylaş

ben de lale mansur'a bir konuda katılmıyorum.

Kelime-i şahadet getirmek müslüman olmak için yeter. Görmediği, bin küsur sene önce ölmüş adama hem de "allahın resulu" gibi ne kanıtı ne birşeyi olan bir konuda şahitlik yapabilen kişi ancak ve ancak müslüman olabilir.

Sitelerde Paylaş
O zaman müminin tanımını kimseden bağımsız olarak yap bana

Ya kardeş ben arapça marapça bilmem pek ama mümin demek iman eden demektir. Abdestini alan, namazını kılan, süper ibadet eden adam demek değildir. Mesela şöyle:

Müşrik=Mü-Şirk=Şirk koşan

Mümin=Mü-İman=İman eden

Münkir=Mü-İnkâr=İnkar eden

gibi...

Yanlışım varsa arayın:

0900 910 11 00

Sitelerde Paylaş

bu ve benzerleri liberaldirler,dine karşi olup hava ve gösteriş yapma peşindedirler.din neymiş a.q?siz "müslümanim" diyenlerin hepsinin öyle oldugunu mu saniyorsunuz?bir adam sifatindan ve uslubundan bile müslüman olup/olmadiğini siritir.suret iç dünyanin aynasidir.

esas düşmanlik dinler arasinda değil,komünistlere yöneliktir.din mezhep inanc demeden bütün herkesin komünistlere karşi ittifak kurmasi bunun delilidir.

Sitelerde Paylaş
ya niye kıl oluyosun ki.gerçek islamı yaşayıp terörist olacaklarına tatlı su müslümanı olsunlar ben razıyım.

etrafındaki insanların çoğunu islamdan vazgeçiremeyeceğini farketmiş olmasın.bu durumda onların tatlı su olmalarını istemelisin.yoksa molla olmalarını mı tercih ederdin

ayrıca lale mansurun yaptığı tam olarak şu:önce müslüman olmadığını açıklıyor.evet bu çok güzel.ama sonra kendisine gelebilecek saldırıları önceden önlemek için zaten kimse ibadetlerini yapmıyor gibi yorumlar ekliyor.çok salakça

lale yi boşver yoruma dikkat..

bu tatlısu müslümanları etik davranmıyorlar..

kelime i şehadet getirdin bitti diyenler çıkarcılık yapıyorlar..

işlerine geleni kabul gelmeyeni reddediyorlar..

ama molla dediğimiz insanlar kuranın dediğini birebir uyguluyorlar..

gerçek din işte bu, yeri geldimi patlatacaksın vucudunu kafirlerin ortasında..

yeri geldimi karını döveceksin..

bu tatlısu müslümanları yüzünden islam hep yanlış biliniyor..

bu tatlısular yüzünden insanların aklında hep şunlar var..

-dinde zorlama yoktur..

-dinde kadın erkek eşittir..

-dinimiz barış dinidir..

listeyi uzat uzatabildiğin kadar..

bu noktayı çok iyi analiz etmek gerekiyor..

islamın 1400 yıldır ayakta kalmasının en büyük nedenlerinden biride bu tatlısular olmasın..

bence öyle..

dinin ilkelliğini, vahşiliğini, saçmalığını örtbas eden tatlısular birinci dereceden sorumludurlar..

Sitelerde Paylaş
bu ve benzerleri liberaldirler,dine karşi olup hava ve gösteriş yapma peşindedirler.din neymiş a.q?siz "müslümanim" diyenlerin hepsinin öyle oldugunu mu saniyorsunuz?bir adam sifatindan ve uslubundan bile müslüman olup/olmadiğini siritir.suret iç dünyanin aynasidir.

esas düşmanlik dinler arasinda değil,komünistlere yöneliktir.din mezhep inanc demeden bütün herkesin komünistlere karşi ittifak kurmasi bunun delilidir.

Ya arkadaşım ben de sosyalizan görüşleri olan bir insanım ama senin yorumlarına dikkatle bakıyorum

gördüğüm şeyse senin yorumlarının din dogmalarından hiçbir farkı olmadığı

bütün konuşma tarzın kin ve düşmanlık kokuyor

sen ve senin gibilerin sol görüşe verdiği zararı hiçbir kesim veremez sanırım

SAYGILAR...

Sitelerde Paylaş

Tatlı su müslümanlarının tehlike arz etmediğini söylemek kesinlikle saflık olur. yaşar nuri öztürk gibi sahtekarlar islamiyete körükörüne bağlanacak biçimde sevdirir insanlara dinlerini.Bu bağlılık tatlı su müslümanını kuranı okuyana dek tatlı su müslümanı olarak bırakır.Kuranı okuduktan sonra bunların önünde iki seçenek vardır; ya bu saçmalıkların gerçek olamayacağını anlayıp bırakırlar yada gerçek islamiyeti uygulamaya geçerler.Genelliklede çocukluğundan beri beyni yıkanmış bu Müslümanlar ikinci yolu seçip dinci diye tabir edilen guruba kayarlar .Bu şekilde karısına başını örttürüp hacca giden bir çok eski solcu vardır tanıdığım.

Sitelerde Paylaş
Lale Mansur "Söz Sende" programında "’Ben müslüman değilim’ dedi..

Lale Mansur, müslümanlığa da inanmadığını açıkça ifade etmekten çekinmedi.

"İnanmıyorum, o yüzden müslüman değilim.

Nereden müslüman oluyor anlamadım.

Ama kendini öyle zannetmek hoşuna gidiyor herhalde.

Ona da bir diyeceğim yok" diye konuştu.

saçmalamış bence. sanane yani milletin yaptığı ibadetlerden? madem inanmıyorsun çoğu kimsenin yaptığı gibi başkalarının inançlarına saygı göster. Lütfen inançsızlığı bir ego gösterisi olarak görmeyelim. Bu çok dangalakça!

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...