Jump to content

Recommended Posts

al sana bir islam ikiyüzlülüğü daha..

işlerine geldimi muhkem, gelmedi mi müteşabih..

acaba neden kuranda bu kitap apaçık indirilmiştir diyor ikiyüzonikibin kere..

pardon o kadar karıştırmıyım derine inmeyeyim demi..

kısacası fazla zorlama önce iman hep iman..

yersek..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 111
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Birakin artik fazla zorlamayin.

Kac kere sorduk 'net bi cevap' dedik, kimse yok.

Birisi gelmis arapcasi filan diyor, oteki gelmis tefsir mefsir.

Ayet asagida duruyor.

Bu ayeti anlamak icin kimin aklina ihtiyac duyacakmisim ben?

Benim aklim yok mu?

Ayet acik degil mi?

"Sozlerim acik seciktir" diye Allah yemin etmemis mi?

"Kuran evrenseldir" diyen kim?

Lafa geldimi 'tefsir' kem kum.

Onu tefsir eden adam musluman, "yok efenim soyleydi yok boyleydi diye iki sayfa yazacak, allayacak pullayacak ki kakalayabilsin 21.yuzyil insanina.

Ben objektiflik istiyorum !...

Allah demis "yemin olsun ayetlerim nettir, acik seciktir", tefsirci de "yok Allah'im sen o isi bana birak, ayetlerin acik secik degil, net degil, 'bu ayet ne boyle? diye sorarlar simdi' ,ben o ayeti sayfalarca yazarak aciklayayim ki anlasinlar, baska turlu anlayamazlar" diyerek Allah'i da yalanci cikariyor.

Andolsun, biz sana açık-seçik ayetler indirdik. Onları, pislik ve sapıklığa bulaşmış olanlardan başkası inkar etmez.

(bakara-99)

Evet, tekrar soruyorum. Ve muslumanlardan cevap istiyorum:

Burada bahsedilen pislik ve sapiklar kim?

Ve siz de bu hakaretleri (yani Muhammed'in iddia ettigi vahiylere inanmayanlarin birer pislik, sapik oldugunu) onayliyor musunuz, onu soyleyin!

Net bir cevap verin! Net ...

Kivirmak, kem kum etmek yok!

Sitelerde Paylaş

evet ikiyüzlü müslümanlar cevap verin..

ayetlerde müteşabihlik mi var yoksa kuran apaçık herkes anlayabilir mi..

biz ateistleri sevmeniz mi gerekiyor yoksa bir pislik olarak mı görmeniz gerekiyor..

nesrin topkapılık yapmayın, hadi bakalım..

Sitelerde Paylaş

Ayet asagida duruyor.

Benim aklim yok mu?

Ayet acik degil mi?

Onu tefsir eden adam musluman, "yok efenim soyleydi yok boyleydi diye iki sayfa yazacak, allayacak pullayacak ki kakalayabilsin 21.yuzyil insanina.

Allah demis "yemin olsun ayetlerim nettir, acik seciktir", tefsirci de "yok Allah'im sen o isi bana birak, ayetlerin acik secik degil, net degil, 'bu ayet ne boyle? diye sorarlar simdi' ,ben o ayeti sayfalarca yazarak aciklayayim ki anlasinlar, baska turlu anlayamazlar" diyerek Allah'i da yalanci cikariyor.

Andolsun, biz sana açık-seçik ayetler indirdik. Onları, pislik ve sapıklığa bulaşmış olanlardan başkası inkar etmez.

(bakara-99)

Ve siz de bu hakaretleri (yani Muhammed'in iddia ettigi vahiylere inanmayanlarin birer pislik, sapik oldugunu) onayliyor musunuz, onu soyleyin!

Sevgili Freewill:

Ben yazmaktan usanmadım, yine usanmam, canın sağolsun senin; güzel kardeşim:

Ayetlerimi inkar edenlerden anladığınız kavram yanlış olduğu için sürekli konu kısır bir hale geldi.

Ayetleri inkar etmek ne demek bundan başlayalım önce istersen.

Kuranda kişinin hem direk yaratıcı ile hem de direk toplum ile ilişkileri vardır. Yaratıcı ile birebir olan ilişkilerindeki durum kişi ile yaratıcı arasında olduğundan 3. kişileri bağlayan bir durum yoktur ve sonuçta takdir yaratıcınındır. Nedir bu ilişkiler, namaz kılmak, oruç tutmak, zekat vermek vs diye sıralayabiliriz. Dediğim gibi bunlar bireysel yükümlülüklerdir. Kişi burda sadece günahkar olur kafir olmaz.

Arada şu ayeti hatırlayalım ve öyle devam edelim.

Allah şirkin dışında kalan bütün günahları affedebilir büyük ihtimal ve kendi sözüdür ve Allah vaadinden asla dönmez.

Gelelim toplumsal boyutuna. Senin yapacağın bir eylem bir başkasına zarar veriyorsa, senden başka insanların her türlü hakkına tecavüz ediyorsa en büyük ayet inkarı budur. Sen dürüst ve erdemli biri isen, insanların huzur ve barışından yana tavır sergiliyorsan, sadece işin bir yaratıcı kısmı sende bir hezeyana dönüşüp reddetmişsen, birgün mutlaka Allah seni kendi ile buluşturacaktır. Çünkü o insanı neden insan olarak yeryüzüne göndermiştir. İnsan bazı canlılar gibi değildir, düşünür ve sosyal yaşar vs vs. Bu yüzden ayetlerimizi inkar edenler kısmını iyi ayırırsak bu ayetlerin ne anlama geldiğini ve kimlere hitap ettiğini daha iyi kavramış oluruz.

Ladin bu kadar katliamı din adına yapmışsa, bu ayete göre Ladin bir sapkındır ve o aşağının da aşağısıdır. Bu yüzden şu anki bir yaratıcı inancınız yok diye kendinizi bu durumun içine sokmanız abesle iştigal. Bu konudaki gerçek budur...

Ve işin ilginç tarafı ne biliyormusunuz, şahsi bir düşünce bu.

anibal gibiler şayet birgün iman ederlerse ilk iş eşlerini dövecekler, ilk iş cihad adına kelle alacaklar, ne acı değil mi?

Sevgiler....

Sitelerde Paylaş
Allah şirkin dışında kalan bütün günahları affedebilir büyük ihtimal ve kendi sözüdür ve Allah vaadinden asla dönmez.

Sevgili berguzar, senin bu allahin verdigi sözler cok fazla. Hangisini tutacak, kendide karistiriyordur mutlaka!!!

Ben insanlarin ve cinleri cogunu cehennem icin yarattim, sözünü tutacagim diyen bir tanri, agziyla kus tutsa, kimseyi merhametli olduguna inandiramaz. Tabi müslümanlar disinda.

Zaten cennetin genisligi yerle gök arasi kadar, cehennem ise sonsuzdur diyerek, yukaridaki sözü tutacagi, daha büyük ihtimal dahilinde ama merhamet olayini gececeksin. Senin allahin bir psikopattir.

Sitelerde Paylaş

Ayet asagida duruyor.

Benim aklim yok mu?

Ayet acik degil mi?

(bakara-99)

freewill sana hic yakisiyormu simdi bu..?

ben arapca tercumesinemi bakalim dedim..?

arapca bilenlerde konuya dahil olursa daha bir guzel tartisma olacagini söyledim..

90. İmana erdikten sonra hakikati inkara kalkışanlara ve sonra hakikati reddetmede [daha büyük bir inatla] ısrar edenlere gelince, şüphesiz, onların [diğer günahlardan dolayı] tevbeleri kabul edilmeyecektir; (70) işte onlar gerçek sapkınlardır.

99. Gerçekten Biz sana apaçık mesajlar indirdik ve onların gerçekliğini yoldan çıkmış olanlardan başkası inkar etmez.

freewill ayetler burda, arapcasini bilen arapcasinida getirir.. aciklamasinida onlarda yapsinki dahada guzel tartisalim.. :rolleyes: :rolleyes:

herhangi bir konuda sikismisligim varmis gibi sanki, arapcasina sarildigimi iddia etmissin, ki arapcasinida ögrenmek ayetleri daha cok dogru kilacaktir..

ama ben arapca tercumada baskadir demedim yine yazdigim yorumda, arapca bilenler gelsin guzelce tartisalim hesabi yani.. ama sen bunu nereye vurmussun, bu yaptigin ayip degilde ne simdi..?

ha birde sanki kacmisim havasi gibide birseyler vermissin, bak en son ne yazmisim..

freewill ayetlerin bu kesin bize hakaret ediyor dediklerinizi toplayin, ben cevaplayip sonra baskasini getirmeyin..

hadi biraz dusunun sonra yazin emin olduklarinizi, cevap verildikten sonrada baska bir tane daha getirmeyin, emin oldugunuz ayetleri getirin ona göre hepsine birden yazayim, surekli yenisine degil.. hadi simdi is basina gidiyorum, aksama kadar vaktiniz var ben aksama cevap yazacam..isterseniz ayri topicte acabilirsiniz.. : ))

isteydim, calisiyordum vakit buldum az yazmaya basladim, baktim is basladi bende sana bu yorumu yazdim.. bunu kacmak olarakmi algiladiniz..?

ama bu tartistigimiz konunun iyi anlasilabilmesi icin topic acacagim, ve orda anlatacagim herseyi, itiraziniz olursa orda yazisiriz, umarim bir daha yanlis algilayip yanlis hukum vermessin..

saygilar..

Sitelerde Paylaş
Sevgili berguzar, senin bu allahin verdigi sözler cok fazla. Hangisini tutacak, kendide karistiriyordur mutlaka!!!

Ben insanlarin ve cinleri cogunu cehennem icin yarattim, sözünü tutacagim diyen bir tanri, agziyla kus tutsa, kimseyi merhametli olduguna inandiramaz. Tabi müslümanlar disinda.

Zaten cennetin genisligi yerle gök arasi kadar, cehennem ise sonsuzdur diyerek, yukaridaki sözü tutacagi, daha büyük ihtimal dahilinde ama merhamet olayini gececeksin. Senin allahin bir psikopattir.

Sevgili ateist:

Ya niye böyle psikopat vs tabirler kullanıyorsun ki, gecenin 2 si olmuş kafam bulanmış zaten:)

Sorun ne biliyormusun, buradaki ateistlerin çoğu kendi kafalarında bir yaratıcı yaratıp buna yok diyorlar, doğru, öyle bir yaratıcı yok,gerçek yaratıcı o değil...

Cehennem = Eninde sonunda yaptığın kötülüklerle yüzleşeceğin yer.....

Lütfen biraz daha sakin ol ve düşün...

Ütü sıcak, elini değersen yanarsın diyor sana, elini değince yanıyor, vay alçak demek biraz haksızlık değil mi?

Sevgiler....

Sitelerde Paylaş

Bu başlıkta benim iletimden sonra heraklesin iletisi vardı:

Eğer herakles iletisinin silinmesini istemediyse ki isteyeceğini sanmıyorum...

O iletide hiçbir hakaret ve küfür yoktu..

O öleti kim tarafından ve hangi gerekçeyle silindi, söyleyebilir misiniz?

Sitelerde Paylaş

Bu foruma takılan müslümanların,belirli bazı şeylere hazırlıklı olmaları gerektiğini düşünüyorum.Birincisi,kendisine ve değerlerine kendisinin saygı istememesi gerekir.Ateizmin henüz Türkiyede sadece"a-islam" seviyesinde olduğu,bilimsel ateizmle hiçbir ilişkisinin olmadığını kabul etmelidirler.

İkincisi,hakaretvari konuşan insanlara mukabaele etmek,onların seviyelerine inmek demektir.Bir müslümanın,kendi izzetiyle oynaması çok yanlış bir durumdur."ama bunlar Allaha küfür ediyorlar,sessiz mi kalalım?" diyorsanız,yine evet..Kuran,konuşma bilmeyenlere muhatab olmamamızı istemektedir.Bu açıdan küfürbaz üyeleri kendi hallerine bırakmak en güzelidir.Birisi"Allaha pislik,Muhammede şerefsiz" dedi diye ne Allahın pak zatına bir halel gelir,ne Muhammedin değerinden bir şey eksilir.

Üçüncüsü,ateistlerin kutsal kavramları argı kavramlarla dile getirmeleri,kuran ayetlerine irony değildir.Asıl amaç,kutsalı gözden düşürmek.Örneğin genelde peygamberin ismini bok,sidik,balgam gibi kelimelerle aynı cümle içide kullanırlar. Mantığı şudur "senin duyduğunda salat-u selam ettiğin Zat’ın adını en laubali ve en argo biçimde kullanacak ki bişey diyemiyor bari insanların gözünden kutsallığını düşürebilesin. İnsanların gözünden kutsallığı düşürebilmek çok önemlidir.

Bu açıdan ender de olsa fikir paylaşıma açık olanlarla tartışma içerisine girmek gerekir.Henüz yeni olduğum için üyeleri tanımadığım için pek bilemiyorum.Ama aniballe başka bir forumda çok tartışmışlığım var.Anibalin muhatabı sakin olduğu zaman kendisinin de sakinleştiğini defalarca şahit olmuşumdur.

Sitelerde Paylaş
Mevzuyu bilmemekle beraber bu forumda hakaret içerikli iletiler öyle kolay kolay silinmez. Farklı bir durum sözkonusudur...

Evet sevgili hallac:

Farklı bir durum var, çünkü herakles o iletisinde bazı ateistlerin ateizmi din haline getirdiklerini vs söylemişti....

Niye silindiğini yine anlamış değilim, çünkü aynı söylemi burda daha detaylı sevgili macc da söyledi...

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...