Jump to content

Recommended Posts

Sevgili yetkililer.

Bugün bir başlıkta tartışırken anibal bana şunu demiştir.

Eğer muhammedi tanrısız düşünürseniz, klasik bir tarihi kişilikten öte hiç bir şeyi yoktur. Ve öyle ki, ne sübyancılığı, ne çok eşliliği, ne vahşiliği, ne adaletsizliği konu edilebilir, tartışmaya bile değmez. Ama sen o benim rehberim, onun tanrısına tapıp, onun yolundan yürüyecem diyorsan, sapık, vahşi, haysiyetsiz, adi ve şerefsiz biri olursun..

Bu konuyu forumda gündeme getirdim, andromeda iletisini sildi, xislam öm ile benden iletiyi istedi lakin henüz bir şey yapmış değil.

Ben ısrarla diyorumki:

Bildiğiniz üzere inanan biriyim. Bu kişi sırf inancımdan dolayı bana bu hakaretleri etmiştir, daha öncede buna benzer konuşmalar olmuştur aramızda. Her defasında kendisine hakaret etmemesini rica ettim, bugünde özür dilemesini beklediğimi, aksi durumda kendisini forum yönetimine şikayet edeceğimi söyledim.

Durduğun kabahat ama kuranı çarpıttığın gibi benim laflarımı da çarpıtma dedi.

Ben burada birşey çarpıtmıyorum, ille de odunumun parası diye tutturmuyorum. Ama insana değer veren, ömrü hayatında bilerek bir karıncayı dahi incitmeyen benin nasıl bu kadar hakarete hangi gerekçe ile maruz kaldığını öğrenmek en doğal hakkımdır. Bu kişi beni tanıyormu, nasıl yaşıyorum biliyor mu? Buna bu kadar hakaret hakkını kim veriyor?

Şimdi ben bu kadar şerefsiz biri isem, beni burada tutmayın, hemen silin üyeliğimi.

Yok değilsin diyorsanız, lütfen gerekeni yapınız...

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 111
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

Ve öyle ki, ne sübyancılığı, ne çok eşliliği, ne vahşiliği, ne adaletsizliği konu edilebilir, tartışmaya bile değmez

Sen koyu kısımları kabul etmiyorsunki..Bunlar gerçekse Anibal haklı olur değilse de boşa sallamış olur...

Muhammed eğer bu saydıkların değilse sen şerefsizsin Anibal dersin olur biter..Eğer saydıklarınsa da ben şerefsizim dersin..

Sitelerde Paylaş
Muhammed eğer bu saydıkların değilse sen şerefsizsin Anibal dersin olur biter..Eğer saydıklarınsa da ben şerefsizim dersin..

Ne kadar güzel bir tartışma yöntemi.

Artık her tartışmada taraflar, böyleyse sen, şöyleyse ben şerefsizim diye mi tartışacak.

Yav gözünün çapağını yiyem heraklesim, sen deme böyle bari...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Sevgili Berguzar, kurani bilipte inanan herkes icin, bende ayni düsünüyorum. Bundan kacisiniz yok. Kuran acikca kendisine inanmayanlara küfür eden, köleleri düzmeyi mesrulastiran ve özelliklede bir kadin olarak seni, ayaklar altina alan bir kitap. Bu kitaba, bildigi halde inanan birinin, insancil duygulari olmasi mümkün degil. Kaldiki sen, bu kitaba inanmiyorsun. Inaniyor oldugunu söylersen, bugüne kadar yazdiklarinin %90 yla celisirsin.

tarihinde ateist tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Ne kadar güzel bir tartışma yöntemi.

Artık her tartışmada taraflar, böyleyse sen, şöyleyse ben şerefsizim diye mi tartışacak.

Yav gözünün çapağını yiyem heraklesim, sen deme böyle bari...

saygılarımla

Şimdi sübyancı,adaletsiz ve de vahşi bir adam şerefsizse onun takipcisi de şerefsiz olmaz mı?Şeref ne demek?

Sitelerde Paylaş
Şimdi sübyancı,adaletsiz ve de vahşi bir adam şerefsizse onun takipcisi de şerefsiz olmaz mı?Şeref ne demek?

Gözünle gördünmü herakles

Evvelki gün müslümandın, dün deisttin, bugün ateist...

Sana nasıl itimat edicez peki?

Ben bugün tayyibe buradan düpedüz uyduruk kofti başbakan amerikanın uzantısı derim, diyorumda, çünkü gözümle gördüğüm bir gerçek.

1400 sene sonra tayyip peygamber diye bir söylenti olsa kabul mu edicez bunu?

Nasıl bir mantık yürütüyorsun sen anlamadım ki?

Sitelerde Paylaş
Bakın alıntıladığınız yazımda buna dair bir şey varmıydı.. Tartışma üslubundan bahsediyoruz.. Soruyorum. Artık tartışmalara yeni bir soluk mu getiriyorsunuz. A konusu tartışırlerken taraflar Eğer konu A ise şu şerefsiz A değilse bu şerefsiz mi diyeceğiz.

Bir kelimeyi ne kadar dillendiriyorsak o konuda bir yozlaşma söz konusudur. İnsanlar gitsin kendi şereflerini sorgulasınlar, sanal aleme gelipte, başkalarının şerefini mevzubsahis etmesin. Birileri şeref kavramını epey ucuza getirmişler ki ağızlarında sakız niyetine çiğniyorlar...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Bizler, kurani ögrendikten sonra, bu dini birakan insanlariz. Kuran apacik sapik ve ilkeldir. Bu kitabi, bilerek kabul edip destekleyen biride ayni kategoridedir. Cünkü berguzar, bu kitaptaki küfürleride kabul etmis sayilirsinki, bizimde "bende senin" deme hakkimizi elimizden alamazsin.

Kurandaki küfürleri bize yakistiranlara aynen o küfürleri misliyle iade ediyorum. Hatta allahada bir fazlasiyla.

Gördünmü, iftira atma gibi söylemler, kuranda yazilanlari bilenler icin, havada kalan söylemlerdir.

Sitelerde Paylaş
Bizler, kurani ögrendikten sonra, bu dini birakan insanlariz. Kuran apacik sapik ve ilkeldir. Bu kitabi, bilerek kabul edip destekleyen biride ayni kategoridedir. Cünkü berguzar, bu kitaptaki küfürleride kabul etmis sayilirsinki, bizimde "bende senin" deme hakkimizi elimizden alamazsin.

Kurandaki küfürleri bize yakistiranlara aynen o küfürleri misliyle iade ediyorum. Hatta allahada bir fazlasiyla.

Gördünmü, iftira atma gibi söylemler, kuranda yazilanlari bilenler icin, havada kalan söylemlerdir.

Sevgili ateist:

Bunları söyleyen yaratıcıdır ben değilimdir. Onun dediğini nasıl savunuyorumun mantığını anlatamıyorum sanırım ben size.

Sen kendi evinde tasarrufta bulunan birisin, ben gelip senin koltuğun şuraya olmamış kaldır bunu burdan diyeyim,sen bana burası benim evim de, yok ben ille de karışayım gelip her gün senin düzenini bozayım, yok o öyle değil, şu böyle olmamış diyemem, çünkü düzen sana aittir bana değil. Bunun gibi düşün, bir yaratıcı düzeni kurmuş, sistemi tas tamam çalışır teslim etmiş, insan bunu defalarca bozmuş defalarca uyarılmış, niye bir yaratıcının düzeni bozana karşı böyle bir isyanı olmasın, bunun neresi mantıksız?

Ha illede bu mantıkla benim şerefsiz olduğumu düşünüyorsan katılımın için sağol, ben bu başlığa yetkilileri bekliyorum, çünkü açık açık yazdım ne dediğimi...

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş

Senin serefsiz olmadigini, bilakis iyi biri oldugunu ama (darilmaca yok) cok saf oldugunu düsünüyorum. Yaratici söylemis, ben sorumlu degilim deyip, bundan kacman cok tuhaf. Yaratici bile olsa, küfür ediyorsa, ben ona ve onu savunanlara "hastir" diyorum.

Sitelerde Paylaş

Ayrica, hitler bir kitap yazsa ve yahudilerin yakilmasi gerektigini söylese, sende bu kitabin dogru oldugunu bize anlatmaya kalksan, bizde sana sende hitler kadar sapiksin desek, sen "olurmu yaa, bunu hitler söylemis, ben sorumlu degilim" diyebilirmisin? Hem savunuyor, hemde sorumlu olmadigini söylüyorsun. Bu cok tuhaf.

Sitelerde Paylaş
Gözünle gördünmü herakles

Evvelki gün müslümandın, dün deisttin, bugün ateist...

Sana nasıl itimat edicez peki?

Ben herharükarda panteistim.Ve bir panteist ateist gibi düşünmekte beis görmemeli..Bunu vurgulamaktan sıkıldım..Gün gelir islamı yerden yere vururum bazen buna ara veririm sadece..

Ben bugün tayyibe buradan düpedüz uyduruk kofti başbakan amerikanın uzantısı derim, diyorumda, çünkü gözümle gördüğüm bir gerçek.

1400 sene sonra tayyip peygamber diye bir söylenti olsa kabul mu edicez bunu?

Nasıl bir mantık yürütüyorsun sen anlamadım ki?

Muhammed'in öyle olmadığını düşünüyorsan zaten seni bağlamaz o itham..

Bak ilk iletimde ne demişim bu başlıkta..Sen okumadan önyargılı cevaplar verdikçe anlamazsın tabiki hiçbirşey..

tarihinde herakles_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bakın alıntıladığınız yazımda buna dair bir şey varmıydı.. Tartışma üslubundan bahsediyoruz.. Soruyorum. Artık tartışmalara yeni bir soluk mu getiriyorsunuz. A konusu tartışırlerken taraflar Eğer konu A ise şu şerefsiz A değilse bu şerefsiz mi diyeceğiz.

Tartışma üslubunda kontrole evet ama...Bir adam sübyancı bir adamın vahşi bir adamın vede adaletsiz bir adamın takipçilerine şerefsiz diyebilir...

Bir kelimeyi ne kadar dillendiriyorsak o konuda bir yozlaşma söz konusudur. İnsanlar gitsin kendi şereflerini sorgulasınlar, sanal aleme gelipte, başkalarının şerefini mevzubsahis etmesin. Birileri şeref kavramını epey ucuza getirmişler ki ağızlarında sakız niyetine çiğniyorlar...

saygılarımla

Muhammed'in bilinemeyen hayatı herkezin ağzında sakız...Ve irrite bir konu olmaya başladı...600 yılının Muhammed'i hepimizi geriyor..

Sitelerde Paylaş
Senin serefsiz olmadigini, bilakis iyi biri oldugunu ama (darilmaca yok) cok saf oldugunu düsünüyorum. Yaratici söylemis, ben sorumlu degilim deyip, bundan kacman cok tuhaf. Yaratici bile olsa, küfür ediyorsa, ben ona ve onu savunanlara "hastir" diyorum.

Ayrica, hitler bir kitap yazsa ve yahudilerin yakilmasi gerektigini söylese, sende bu kitabin dogru oldugunu bize anlatmaya kalksan, bizde sana sende hitler kadar sapiksin desek, sen "olurmu yaa, bunu hitler söylemis, ben sorumlu degilim" diyebilirmisin? Hem savunuyor, hemde sorumlu olmadigini söylüyorsun. Bu cok tuhaf.

Aynı şey değil sevgili ateist:

Ben diyorumki sistemi bozan insandır ve yaratıcının da buna tepki vermesi çok normaldir. Savunduğum şey budur. Saflıktan kastın temizlikse teşekkür ederim ama bildik anlamda saf olmadığımı ben kadar sen de biliyorsun.

Benim derdim zaten bu uydurulmuş din ve onun uzantısı olan sapkın düşünceyle.

Ama ne olursa olsun insanlık için birlik olalım diye bas bas bağıran ben sırf inancımdan dolayı şerefsiz damgası yiyorum, kim tarafından, burda bir yetkili tarafından.

Bir başlık açıyorum, diğer yetkililer gelsin diye ama nerdeler yoklar.

Ben artık bu forumda hiçbir yetkiliyi tanımıyorum, kocaman kocaman yazdım gelsinler diye ama gelen yok, işte masanın altına da baktım orda da yok.

Burda yetkili filan yok, asla olmadı, sadece eline yetki verilmiş ve bunları kendi egosu yönünde kullananlar oldu (keklik hariç)

Yok bu forumda yetkili filan....

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş
Tartışma üslubunda kontrole evet ama...Bir adam sübyancı bir adamın vahşi bir adamın vede adaletsiz bir adamın takipçilerine şerefsiz diyebilir...

Muhammed'in bilinemeyen hayatı herkezin ağzında sakız...Ve irrite bir konu olmaya başladı...600 yılının Muhammed'i hepimizi geriyor..

Altta bilinemeyen diye yazmışsan, üste de bilindiğini varsayarak bu adama şerefsiz dersen onu takip edenlerde şerefsiz dersen, bende sana derim ki

sap yiyip saman şeyedebilen tek varlık insandır....

Bilinemeyen hayat diyorsan bu cayırtı ne o zaman?

Sitelerde Paylaş
Ben diyorumki sistemi bozan insandır ve yaratıcının da buna tepki vermesi çok normaldir. Savunduğum şey budur

Bana ayetleri getirtme simdi berguzar ne olur. Kendisine inanmayan bizlere, acik acik küfür ediyor ve sen sistemden bahsediyorsun. Sistemle, insanin sistemi bozmasiyla, inanmamanin ne alakasi var yahu?

Bana küfür edene, ben zeytin dali uzatmam. Kaldiki bu küfürlerin, muhammed denilen hiyardan ciktigi gayet aciktir. Allah diye bir sey yoktur.

Kurandaki küfürler icin tikla

Sitelerde Paylaş
Altta bilinemeyen diye yazmışsan, üste de bilindiğini varsayarak bu adama şerefsiz dersen onu takip edenlerde şerefsiz dersen, bende sana derim ki

sap yiyip saman şeyedebilen tek varlık insandır....

Bilinemeyen hayat diyorsan bu cayırtı ne o zaman?

Bergüzar darap meselesinde de yaptın..Konuyu kıvırıyor bambaşka noktaya çekiyor ve sonra aldığını satıyorsun..

Ben sana Muhammed öyledir ya da böyledir demiyorum..Adam Muhammed'i öyle düşünmüşse takipcilerini de öyle düşünebilir...

Sen Muhammed böyle değil böyle olduğunu düşünende şerefsiz der kesip atarsın..

Anibal tariflenen Muhammed'i yaftalamakta haklıdır..

Ben nasıl Harun Yahya ve tayfası şerefsiz diyorsam...Bana onun yaptığı şerefsizlik geliyorsa o da diyebilir..

Sitelerde Paylaş

Yokmu hala ortalarda bir yetkili

forum ana sayfasına baktığım zaman mavi ve kırmızı renkli görüyorum ama buraya gelebilen yetkili yok demekki.

Tanımıyorum bu saatten sonra bu forumda yetkili filan.

Kimseye sonra gelipte bu forum özgür forumdur, burda her düşünceye yer vardır, hakarete ve küfüre yer yoktur demeyin bundan sonra. Gördük işte ne kadar adil bir forum olduğunu.

Başka bir ateist forumda ateist nikli arkadaşın yetkili yaklaşımı ise takdire şayandır, onu ayrıca kutluyorum...

Sitelerde Paylaş

İnsanlara inançlarından dolayı "sapık,şerefsiz....vs" demeniz ve sanki çok iyi birşey demiş gibi bunun için ısrarla kuran'ı gerekçe gösterip öyle olduklarını iddia etmeniz hoş değil.Bu ateizmi bir din haline getirdiğinizin en açık kanıtı.

Bir kere mantıksızsınız,yaptığınızın doğru olduğunu düşünsek bile mantıklı değil.Ne demek sapık ayete inanan da sapıktır.İyi de inanan kişi o ayetin sapık birine ait olduğunu düşünmüyorki.Bunu siz düşünüyorsunuz.O da eğer Muhammed'in sapık olduğunu düşünse -sapık değilse- ona inanmaktan vazgeçecektir.Vazgeçmediklerine göre öyle olduğunu düşünmüyorlar.

Bu mantıkla siz insanlara sapık derken Muhammed'e inandıkları için değil sizin gibi düşünmedikleri için sapık demiş oluyorsunuz.Bu da sizin aklınızı ateizmle yediğinizi,onun da artık suyunu çıkarıp bir din haline getirdiğinizi gösteriyor.

Bu kadar kin,nefret ve hırs hem size hem başkalarına zarar verir.Ateizm bir din değil bu yüzden onun için başkalarının canını yakmaya,incitmeye değmez.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...