Jump to content

Kuranda ki Ha Mim sayımları

Recommended Posts

Evrim teorisinin çöktüğünü sanan ve bilim adamları artık evrime inanmıyor diye avaz avaz bağıran bir adamla aynı kafayı yaşıyorsunuz şuan.

Yobaz din adamları ile fanatik ateistler ilginç bir şekilde aynı zihniyete sahipler.

Her iki tarafta ideolojileri tarafından kör edilmiş durumda.

Yanlış ile doğruyu kavrayamıyorlar maalesef.

Yalnızca samimi bir şekilde sorgulayan insanlar Allah tarafından doğru yola iletiliyor.

muzzemmil'e halen yanıt vermedin..

sekar'ın 73. sureye göre cehennem olması gerektiğini konusuna bir yanıt vermedin.

"19, ehli kitabı ikna eder" ifadesi için 19'un yahudi mitolojisindeki 19 melek olduğuna dair iddiayı yanlışlayacak bilgiyi  sunmadın. "bu halklara bir mesajdır" diye balon gibi şişirdiğin 19'un neden sadece ehli kitabı ikna edeceğini açıklayamadın.. 

tek yaptığın şey slogan  atmak.. 

bu nasıl bir sistem ki, sistemi oluşturmak için mushafın bir bölümünü reddetmen gerekiyor. sonra bu yetmiyor başka mushaflardan yazım prototipleri alıyorsun.. bu da yetmeyince kafana göre yazım şekilleri ortaya atıyorsun. 

bu aşamalardan  sonra zorla 19'a ulaşıyorsunuz. ulaştığınız şey de birbiri ile ilişkisiz rastgele sayımlar. ortada sistem yok.. muazzam bir seçicilik,  keyfiyet var.

hakikaten garip.. ilk başta tüm bu keyfiyetler ortada yokken 19'a nasıl ulaştı reşad..

tarihinde Agnostik Ludingirra tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 109
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

19 minutes ago, Agnostik Ludingirra said:

muzzemmil'e halen yanıt vermedin..

sekar'ın 73. sureye göre cehennem olması gerektiğini konusuna bir yanıt vermedin.

"19, ehli kitabı ikna eder" ifadesi için 19'un yahudi mitolojisindeki 19 melek olduğuna dair iddiayı yanlışlayacak bilgiyi  sunmadın. "bu halklara bir mesajdır" diye balon gibi şişirdiğin 19'un neden sadece ehli kitabı ikna edeceğini açıklayamadın.. 

tek yaptığın şey slogan  atmak.. 

bu nasıl bir sistem ki, sistemi oluşturmak için mushafın bir bölümünü reddetmen gerekiyor. sonra bu yetmiyor başka mushaflardan yazım prototipleri alıyorsun.. bu da yetmeyince kafana göre yazım şekilleri ortaya atıyorsun. 

bu aşamalardan  sonra zorla 19'a ulaşıyorsunuz. ulaştığınız şey de birbiri ile ilişkisiz rastgele sayımlar. ortada sistem yok.. muazzam bir seçicilik,  keyfiyet var.

hakikaten garip.. ilk başta tüm bu keyfiyetler ortada yokken 19'a nasıl ulaştı reşad..

Ben senin gibi çok insanla tartıştım.

Bu konuda artık karşımdaki insanın maksadını anlıyor ve zamanımı ona göre kullanıyorum.

Eleştiriler eleştiri değil, istenenler cevap değil. 

Cevap aranmadığı için cevap vermek için zaman harcamaya gerek yok.

Burada besmelenin 19 harf olduğunu bile göremeyen görmek istemeyen bir zihniyetle uğraşıyoruz. 

Tabiri caizse Dünya düz diyen bir zihniyete evrimi anlatmaya çalışacak kadar vakti olan biri varsa buyursun anlatsın.

Ben artık bu basit şeyleri anlatmaya çalışmaktan sıkıldım. 

Ben sadece verileri sunuyorum. Samimi birileri varsa gerisini inceler.

Sitelerde Paylaş

Bu konuda artık karşımdaki insanın maksadını anlıyor ve zamanımı ona göre kullanıyorum.

Burada besmelenin 19 harf olduğunu bile göremeyen görmek istemeyen bir zihniyetle uğraşıyoruz. 

Tabiri caizse Dünya düz diyen bir zihniyete evrimi anlatmaya çalışacak kadar vakti olan biri varsa buyursun anlatsın.

Çok duygulandım biz artniyetliyiz ondan cevap vermiyormuş :)

tarihinde Desert Wind tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

gargara yapıyorsun..

akıl.. kritik düşünme.. sorgulama..

gibi kulağa hoş şeyler söyleyip bu kavramların gereğini yerine getirenlere "kalbiniz mühürlü, bu yüzden gerçeği göremiyorsunuz" diye argüman sunmak tuhaf bir mantık olmalı.

Sitelerde Paylaş

Çok duygulandım biz artniyetliyiz ondan cevap vermiyormuş :)

bunların binbir takla atarak beceriksizce oluşturdukları 19 masalı karşısında mushafın kendisi çok basitce olayları anlatıyor. 74'ten bir önceki 73'e bakmak yeterli. gizlenenin muhammed olduğu, sekar'ın cehennem olduğu, 19'un melek sayısı olduğu, ehli kitabın ikna oluşu gibi bağlamlarda her şey apaçık ve net. 

ya hu insanoğlunun ürettiği çok basit mantık kuralları var.

mesela ockham'ın usturası gibi..

ockham'ın usturasına göre bir insanın 19 konusunda basitçe yapılan yukarıdaki açıklamalar dururken gidip kitabı parçalarcasına tutarsız bir sistemi benimsemesi  kişinin mantıksızlığının  berrak bir alametinden başka bir şey değil.

gel de bunu dinden çıkmamak için 19'a sarılan bu gibilere anlat.. 

Sitelerde Paylaş

Besmeledeki hafleri sayamayan bir insana Müddesir suresini anlatmak benim adıma bir zaman kaybıdır. 

Samimi iseniz arşiv araştırması yapıp geçmişteki mesajlarıma ulaşabilir, orada verdiğim cvpları okuyabilirsiniz.

Kendi arşivim olsa c/p yapardım ama arşiv tutmuyorum.

Ben burada yıllardır yazıyorum, bu konu başlığı bile 2008'den kalma.

Eski şeyleri temcit pilavı gibi önüme getirip uzun uzun cvp vermemi beklemeyin.

İki cahil olarak birbirinize pas atmalarınız ise dışarıdan çok zavallıca görünüyor, bunu da belirteyim.

Sitelerde Paylaş

Besmeledeki hafleri sayamayan bir insana Müddesir suresini anlatmak benim adıma bir zaman kaybıdır. 

Samimi iseniz arşiv araştırması yapıp geçmişteki mesajlarıma ulaşabilir, orada verdiğim cvpları okuyabilirsiniz.

Kendi arşivim olsa c/p yapardım ama arşiv tutmuyorum.

Ben burada yıllardır yazıyorum, bu konu başlığı bile 2008'den kalma.

Eski şeyleri temcit pilavı gibi önüme getirip uzun uzun cvp vermemi beklemeyin.

İki cahil olarak birbirinize pas atmalarınız ise dışarıdan çok zavallıca görünüyor, bunu da belirteyim.

Farklı birşeyler yaz gözlerim yaşarsın. 

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...