Jump to content

Hangi nedenlerden dolayı yaratıcının olmadığını düşünüyorsunuz?

Recommended Posts

lütfen... yok .ta.... ondan... olmadığına inanıyoruz gibi... bir cevap vermeyin

daha açıklayıcı ve anlaşılır olması açısından..

hangi nedenlerden dolayı bir yaratıcının olmadığını kabullendiğinizi yazarsanız... sevinirim....

Sitelerde Paylaş
  • İleti 163
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

varlığına dair hiçbir geçerli kanıt olmadığından..

peki... sen ..

*bir yaratıcı var mı yok mu ... bilemiyorum... şuan bilimsel bir kanıtta olmadığına göre büyük ihtimal yok mudur diyorsun..

*yoksa kesinlikle mi yoktur diyorsun?

Sitelerde Paylaş

gavs ben yaratıcının olmadığını düşünenlerden değilim

tam aksine akıllı tasarımcı vardır diyebileceğin tarzda bir ateistim

tek savaşım yaratıcının islam gibi sefil bir dinle temsil edilmesidir

tabiki ve dolaysıyla muhammed gibi diktatör sapık bir efendiyle mücadele birinci görevimdir.

insanlığı bu beladan kurtarmak için her yol mübahtır benim için

Sitelerde Paylaş

ateist moduna geçip cevaplar veriyorum :)

1-kendisini görmediğim için bir tanrı yoktur. görmediğimiz bişeye inanmayız

2-merhametli dediigniz tanrı canlıların birbirini yemesine izin veriyor

3-eğer olsaydı bir bebeğe kimse tecavüz edemezdi tanrı hemen bi tokat atar bunu engellerdi

tarihinde hardcodeprogram tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Çünkü gerek yok. Gözlemlenebilir tüm olaylarda, hiçbir ilahi takdir, tanrı dürtmesi, kutsal harekete geçirme gibi mucizeler yoktur. Yani herşey fizik yasaları dahilince meydana gelir. Eğer tanrı fizik yasalarını kullanarak hayata etkide bulunuyor derseniz, etkide bulunanın tanrı olduğuna nasıl emin olabiliriz? Kaldı ki tanrı kuraltanımaz derecede güçlü değil midir? Tanrı, kurallar dahilinde hareket ederse tanrılığından uzaklaşır, fizik yasaları haline gelir. Eh, bu nedenle tanrı yoktur ama tanrı kelimesini sembolik olarak kullanmak istersek tanrı fizik yasalarıdır.

Sitelerde Paylaş
Benim ateist olmaya dogru ilk adimi atmami saglayan kurani kerimdir. Allah razi olsun allahtanki, öyle bir kitap indirmis. Sacmaliklar az olsaydi, belkide hala dindar kalacaktim.

ateist..

sen sadece dinsizmisin... yoksa tümden mi.. tanrıyı yok kabul ediyorsun?..

yani islamla beraber.... yaratıcının varlığınadamı... inanmıyorsun artık?

2 ci olarak kuranda.... gözüne çarpan en büyük şaçmalık nedir..onuda paylaşırmısın burdan

Sitelerde Paylaş
ateist moduna geçip cevaplar veriyorum :)

1-kendisini görmediğim için bir tanrı yoktur. görmediğimiz bişeye inanmayız

2-merhametli dediigniz tanrı canlıların birbirini yemesine izin veriyor

3-eğer olsaydı bir bebeğe kimse tecavüz edemezdi tanrı hemen bi tokat atar bunu engellerdi

Anlayışı sınırlı..

O zaman kullandığın elektriği kullanma ; Neye benzer bilir misin senin durumun?!.. Bilgisayar yazılımı (software) ' de ki data'ya benzer. 0 ile kapanır 1 ile açılır.. EEPROM' dan okunmayınca sende ki data base de ki bilgi , iteklemeye başlar.

Ateistleri aklı başında bilirdim, daha doğrusu karşıma çıkanlar akıllı idi.. Sizde mantık ön planda, akıldan eser yok.

Sitelerde Paylaş
ateist..

sen sadece dinsizmisin... yoksa tümden mi.. tanrıyı yok kabul ediyorsun?..

yani islamla beraber.... yaratıcının varlığınadamı... inanmıyorsun artık?

2 ci olarak kuranda.... gözüne çarpan en büyük şaçmalık nedir..onuda paylaşırmısın burdan

Kuran, dinsiz olmami sagladi. Yukaridada yazdigim gibi, ateist olmaya ilk adimi attiran kurandir. Sonra incili ve tevratida okuyunca, birazda ota ve boka bakinca, tanrinin olmadigina karar verdim.

Yani sizin muhtesem diye baktiginiz seyler, bana hep fabrika hatali gibi göründü.

Tanri varsa, bu onun sorunudur, benim degil. Zaten varsada, kesinlikle beceriksizdir. Onun yaptigi hatalari düzeltmekten biktik yahu.

Sitelerde Paylaş

Farzet ki bir Tanrı var. Hiçbir dinin tanrısı değil ama bir şekilde evrenin yaratılmasından sorumlu bir Tanrı.

Bu Tanrı'nın yarattığı doğada her canlı gibi insan da doğuyor ve ölüyor. Ölümle beraber yok oluyor. Bu tanrı insanlardan hiçbirşey istemiyor ve onlara hiçbirşey vermiyor. Bu Tanrı'ya göre iyilik ya da kötülük yok. Doğayı yaratırken bir iyilik-kötülük dengesi üzerine yaratmamış. Bu Tanrı duaları duymuyor bile.

G.tüne koyayım o zaman bu tanrının. Bana faydası olmayan bir tanrı var olsa ne olur olmasa ne olur.

Ben tanrının varlığına inanmam. Ama bir ihtimal var olsa bile bana faydası olmadıktan sonra inanmam neye yarar?

Sitelerde Paylaş
Anlayışı sınırlı..

O zaman kullandığın elektriği kullanma ; Neye benzer bilir misin senin durumun?!.. Bilgisayar yazılımı (software) ' de ki data'ya benzer. 0 ile kapanır 1 ile açılır.. EEPROM' dan okunmayınca sende ki data base de ki bilgi , iteklemeye başlar.

Ateistleri aklı başında bilirdim, daha doğrusu karşıma çıkanlar akıllı idi.. Sizde mantık ön planda, akıldan eser yok.

İtekler demiştim değil mi :-)

EEPROM' dan okunmayınca itekler demiştim.. İtekleyince şunu söyler.. ERROR!..

Sizde ki bu!..

Sitelerde Paylaş
EEee madde de bir hayal?!.. Ama algılıyorsun.. Neden gerçekmişçesine algılıyorsun, cevabını biliyor musun?!..

Maddenin bir hayal olduğu ta tanrının varolduğu gibi dayanaksız bir iddadır.

Senin ''holografik evren'' nine girmek istemiyorum.ben bu tür şeylere sadece ergenlik çağına yeni girmiş hayatta biraz heycan arayan sorunlu gençler inanır sanırdım yanılmışım.

''gerçek'' ile ''olabilir'' aynı şeyler değil ne yazıkki.Acı ama gerçek bilim sıkıcıdır.

Sitelerde Paylaş
Varolduğu açıkca kanıtlanana kadar her şeye ''yoktur'' denilebilir.

tamamda NİHİL ..şimdi.. tanrı; ...madde... toprak..su.. insan gibi bir şey mi ki, varlığını anca dokunarak . görerek ispatlayalım..

örneğin, sevgi denen bir şey var..

sevginin var olup olmadığı... gramla tartılarak... ölçerek veya deneyle ispatlanabilir mi?

varlığı anca hisler sayesinde anlaşılabilen... şeyler için düşüncen nedir?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...