Jump to content

Dindarlar neden çok yalan söylüyor?

Recommended Posts

Dindar arkadaşlar cevaplarsa memnun olurum. Neden dindarlar çok fazla yalan söylüyor? Yalanı, kutsal bildiği şeyler tarafından yalan söylemesinin sakıncalı bulunduğunu iddia eden kimseler söyleyince bu durum çok ironik oluyor. Dindarları yalan söylemeye iten şeyler nelerdir?

Mesela biri diyor ki "ateistler tarafından çevre baskısı görüyorum, kendimi ifade etmekte zorlanıyorum". Türkiye'de yaşadığını söyleyen bu kişinin sözünü doğru buluyor musunuz? Ateistler ne zaman kendini ifade hürriyetine tam olarak kavuşmuş da başkalarının ifade hürriyetine saldıracak kadar yerini sağlamlaştırmış acaba?

Diğer yandan forumdaki müslümanların hemen hemen hepsinin beşer onar tane ateist tanıdığı var. Hepsi ibne, orospu, hırsız, ahlaksız, şerefsiz, namussuz. Bazen bu müslümanların hepsi aynı ateist grubuyla mı arkadaşlık ediyor diye düşünmeden edemiyorum. :lol:

Kimileri sanal dünya nimetlerinden fayda umarak kendisini olduğundan fazlası olarak tanıtıyor. Forumdan tek kelimesi bile beş para etmeyen atom mühendisleri, nörocerrahi uzmanları, quantum fiziğinin kitabını yazmış profesörler gelip geçiyor. :)

Bir kısım da ex-ateist müslüman geliyor foruma. Bu kimseler vakt-i zamanında ateistlermiş, görmüşler geçirmişler ve islamın hak yol olduğuna karar vermişler. Yerseniz tabi...

Sonra bir de metafiziğin altından girip üstünden çıkmış olan kimseler var ki bunlar cinlerle konuşuyor, öte dünya ile iletişime geçiyor, astral seyahatler yapıyor, ne gandalf ne saruman bin fırın ekmek yese bunlarla boy ölçüşemiyor. Halbuki el alemin materyalisti metafiziksel bir olayı ispatlayana milyon dolarlık teklifte bulunuyor. Bizim mütevazı büyücülerimiz, medyumlarımız, astrologlarımız ise para gibi maddi kavramlara değer vermediklerinden olsa gerek hünerlerini hep kendilerine saklıyorlar. Kimse şu ana kadar yaptıklarını iddia ettikleri şeyleri görmüş değil. Görenler var ama onlar da başkaları tarafından görülmüş değil...

Evet. Bu yalancı profilleri saymakla bitmez. Buyrun dindar arkadaşlarım. Dininiz yalana söylemenin kötü bir şey olduğunu söylüyor ve hepiniz bunu muhammedin cinsel avantajlarından daha önce öğreniyorsunuz. Peki neden bu kadar çok yalan söylüyor dindarlar?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 76
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

mümin kardeşlerimin yalancı olduğunu nerden biliyorsun.Sen kendi gözleminle ne kadar müslüman denetleyebilirsin ki?

100 tane denetleyebilsen bravo ama bu yine dindarların yalancı olduğu manasına gelmez.

hem unutma her müslüman dinini gereğini tam yapmaz.

Kısacası bu gözlemlerin ve bu konu saçmalıktan çöpten başka birşey değil

Sitelerde Paylaş
Dindar arkadaşlar cevaplarsa memnun olurum. Neden dindarlar çok fazla yalan söylüyor? Yalanı, kutsal bildiği şeyler tarafından yalan söylemesinin sakıncalı bulunduğunu iddia eden kimseler söyleyince bu durum çok ironik oluyor. Dindarları yalan söylemeye iten şeyler nelerdir?

Mesela biri diyor ki "ateistler tarafından çevre baskısı görüyorum, kendimi ifade etmekte zorlanıyorum". Türkiye'de yaşadığını söyleyen bu kişinin sözünü doğru buluyor musunuz? Ateistler ne zaman kendini ifade hürriyetine tam olarak kavuşmuş da başkalarının ifade hürriyetine saldıracak kadar yerini sağlamlaştırmış acaba?

Diğer yandan forumdaki müslümanların hemen hemen hepsinin beşer onar tane ateist tanıdığı var. Hepsi ibne, orospu, hırsız, ahlaksız, şerefsiz, namussuz. Bazen bu müslümanların hepsi aynı ateist grubuyla mı arkadaşlık ediyor diye düşünmeden edemiyorum. :lol:

Kimileri sanal dünya nimetlerinden fayda umarak kendisini olduğundan fazlası olarak tanıtıyor. Forumdan tek kelimesi bile beş para etmeyen atom mühendisleri, nörocerrahi uzmanları, quantum fiziğinin kitabını yazmış profesörler gelip geçiyor. :)

Bir kısım da ex-ateist müslüman geliyor foruma. Bu kimseler vakt-i zamanında ateistlermiş, görmüşler geçirmişler ve islamın hak yol olduğuna karar vermişler. Yerseniz tabi...

Sonra bir de metafiziğin altından girip üstünden çıkmış olan kimseler var ki bunlar cinlerle konuşuyor, öte dünya ile iletişime geçiyor, astral seyahatler yapıyor, ne gandalf ne saruman bin fırın ekmek yese bunlarla boy ölçüşemiyor. Halbuki el alemin materyalisti metafiziksel bir olayı ispatlayana milyon dolarlık teklifte bulunuyor. Bizim mütevazı büyücülerimiz, medyumlarımız, astrologlarımız ise para gibi maddi kavramlara değer vermediklerinden olsa gerek hünerlerini hep kendilerine saklıyorlar. Kimse şu ana kadar yaptıklarını iddia ettikleri şeyleri görmüş değil. Görenler var ama onlar da başkaları tarafından görülmüş değil...

Evet. Bu yalancı profilleri saymakla bitmez. Buyrun dindar arkadaşlarım. Dininiz yalana söylemenin kötü bir şey olduğunu söylüyor ve hepiniz bunu muhammedin cinsel avantajlarından daha önce öğreniyorsunuz. Peki neden bu kadar çok yalan söylüyor dindarlar?

Sende çok safmışsın yaaa,sorduğun soruya bak? Kılavıuzu karga olanın burnu bilmem neyden çıkmaz diye boşuna dememiş atalarımız.

Bunların kılavuzu kim? Kuran.

Kuran ne peki?muhammedin yalanları.

Sitelerde Paylaş

genelleme yapman çok yanlış olmuş. evet var yalan söyleyenler

hadi düzelt?????

ben ce yalan söyleyene değil söylettirene bak demişler. burada adamlara o kadar laf sokuyorsunuz. adamlarda işin içinden çıkamayınca benim ateist tanıdığım var o.... p.... ...... ...... di diyerekten kendilerini tatmin ediyorlar

mesela ben eskiden islamın bana öğretttiği şekilde dinsizleri aciz yaratıklar olarak görürdüm çünkü allah tı en büyük. ondan dolayı ezik bir cemaat bekledim şahsen ama maşallah ne eziği adamlar kuranı ezberlemişler neredeyse.

neyse biz buna bilimde savunma mekanizmasını kullanmama diyoruz. insan olan her yerde psikoloji de olabilir. bu da bir psikoloji

( şahsi ve kendim ce düşüncelerimidfir)

Sitelerde Paylaş

>>>her müslüman dininin geregini yapmaz<<<

o zaman müslümandan mı saıyorsunuz ?

ben yalan solerım kıza zina ederim calarım cırparım amann neyse allah buyuk affedio zaten kitaptada ole yazıo bi tovbe cekerım aksam rakıyla beraber tamamdır bu iş.

dininin geregini yapın arkadaşım bizde gercek müslüman gorelım bak ırak mısır arabistan gercek musluman ama sen degilsin. (:

Sitelerde Paylaş
mümin kardeşlerimin yalancı olduğunu nerden biliyorsun.Sen kendi gözleminle ne kadar müslüman denetleyebilirsin ki?

100 tane denetleyebilsen bravo ama bu yine dindarların yalancı olduğu manasına gelmez.

Her müslüman yalan söylemek mecburiyetindedir. Yalan söylemeden müslüman olunmaz. İstersen bunu sana kanıtlayabilirim.

Sitelerde Paylaş

panonun sadece bir yerine takılıp kalıyorsunuz bunu dindarlar diye sınırlandırmak ne derece mantıklı..? eğer kişi hakkıyla dine adanansa onda yalan riya yoktur bakın tarihin şeref levhalarına gerçi bakmak yetmiyor zira gözler görmüyor...hem sorarım size bir gemide 9 u masum 1 i cani olan 10 insan varsa o tek cani yüzünden gemi batırılır mı?.din ile nurlanan gönüllerin o kadar güzel hasletleri varken acizliğinizden sadece kusurlarını görmeniz enteresan..ve biliyorsunuz biliniz beşeriz her konuda kemalat sahibi olamayız.kusursuz insan yoktur tıpkı sizde olduğu gibi...

Sitelerde Paylaş

Başlık genelleme yapılmadan açılsaydı daha sağlıklı bir diyalog kurulurdu. Yalancılık, belli bir gruba veya halka özgü değildir. Kendi dışımızdaki herkesi suçlu, tu kaka ilan etmenin kimseye faydası yok.. Dindarlar çok yalan söylüyorda ateistlerimiz dürüstlük abidesi mi? Böyle bir yaklaşımda ateist ırkçılığından başka bir şey değildir...

Bu yöntem tüm tarafların (ateisti, müslümanı hristiyanı vs vs.) akıllıları (!) tarafından yapılıyor...

saygılarımla

tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Arkadaşlar peşinen belirteyim, ben sayısal alanlarda okuduğum için olacak dil ve edebiyat konusunda kendimi bu aralar pek bir beceriksiz hissediyorum. Forumda Türkçe öğretmeni varsa dil ve anlatım üzerine özel mesajla bana kaynak önermesini rica ediyorum.

Çünkü "dindarlar neden çok yalan söyler?" sorusundan "bütün dindarlar istisnasız biçimde kesinlikle ve kesinlikle yalancıdır" anlamını çıkaranlar var.

Dürüst ve samimi müslümanlar bu soruya niye alınganlık gösteriyorlar ki? Ben sadece gözlemimi sundum. Eğer 1 yalancı ateist çıkıyorsa buna karşılık 8-10 tane yalancı müslüman çıkıyor. En azından bu forumda gördüğüm bu... Müslümanlar neden yalan söyler? soru basit ve anlaşılır. En azından ben öyle umuyorum.

Şimdi soruya ikinci üçüncü anlamlar yükleyerek konuyu sabote etmeyin lütfen. Cevabı olmayan arkadaşları cevap vermeye zorlayan yok...

Sitelerde Paylaş
>>>her müslüman dininin geregini yapmaz<<<

o zaman müslümandan mı saıyorsunuz ?

ben yalan solerım kıza zina ederim calarım cırparım amann neyse allah buyuk affedio zaten kitaptada ole yazıo bi tovbe cekerım aksam rakıyla beraber tamamdır bu iş.

dininin geregini yapın arkadaşım bizde gercek müslüman gorelım bak ırak mısır arabistan gercek musluman ama sen degilsin. (:

ŞAhsıma karşı sahtekarlık yapıyorsun.Kendini urnaz mı sanıyorsun?

Ben her müslüman dinin gereğini yapmaz mı yazdım yoksa tam yapmazmı yazdım

Her dinin içinde katiller hırsızlar kötüler olur.Bunu dine yoramassın kişisel bir mevzuyu umuma vuramassın

Sitelerde Paylaş
Anlatım konusunda eksiğiniz olduğu kesin. Bakın bu alıntıladığım bölümde genelleme yapılıyor.

saygılarımla

Doğrusu nasıldır bunun?

"Yalan söyleyen bir müslüman neden yalan söyler?"

"Müslümanlar arasında neden yalancılık bu derece yaygındır?"

soruları daha mı yerinde oldu? Eğer bunlar da yanlışsa doğrusunu söyleyin onu sorayım. Ama zırt pırt etiket yapıştırmaya çalışmaktan vazgeçin. İşin b.ku çıktı artık. Sırf birileri kelimelerimi kurcalayıp hatalar çıkaracak diye yazı yazamaz oldum. Saygısızlığınızın kaynağı nedir acaba?

Sitelerde Paylaş
Arkadaşlar peşinen belirteyim, ben sayısal alanlarda okuduğum için olacak dil ve edebiyat konusunda kendimi bu aralar pek bir beceriksiz hissediyorum. Forumda Türkçe öğretmeni varsa dil ve anlatım üzerine özel mesajla bana kaynak önermesini rica ediyorum.

Çünkü "dindarlar neden çok yalan söyler?" sorusundan "bütün dindarlar istisnasız biçimde kesinlikle ve kesinlikle yalancıdır" anlamını çıkaranlar var.

Dürüst ve samimi müslümanlar bu soruya niye alınganlık gösteriyorlar ki? Ben sadece gözlemimi sundum. Eğer 1 yalancı ateist çıkıyorsa buna karşılık 8-10 tane yalancı müslüman çıkıyor. En azından bu forumda gördüğüm bu... Müslümanlar neden yalan söyler? soru basit ve anlaşılır. En azından ben öyle umuyorum.

Şimdi soruya ikinci üçüncü anlamlar yükleyerek konuyu sabote etmeyin lütfen. Cevabı olmayan arkadaşları cevap vermeye zorlayan yok...

Sana yanlış anlamadığımı ispatlıyayım.

Futbolcular çapkındır...

Askerler disiplinlidir.

Neden askerler disiplinlidir

Futbolcular neden çapkındır

Dindarlar neden yalancıdır. bu üsttkilerle aynıdır..Umuma konuşmuş sayıllırsın.

Yani ateistler yalacıdır desem ben umuma konuşurum..

Ama

Bazı ateistler yalancıdır desem farklı bence konu başlığını ve içeriğini gözden geçir

Sitelerde Paylaş

Saygısızlığı nerede yaptım. Siz bir görüş belirttiniz bende görüşünüzün yanlış olduğunu iddia ettim. Ama yok siz "Burada beni destekleyenrler yazsın diğerleri sussun" diyorsanız bilelim...

Müslümanlar neden yalan söyler? soru basit ve anlaşılır. En azından ben öyle umuyorum.
Eğer burada genelleme yapılmamışsa genelleme nasıl yapılır anlatın da öğrenelim...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Anlatım konusunda eksiğiniz olduğu kesin. Bakın bu alıntıladığım bölümde genelleme yapılıyor.

saygılarımla

Sırf meraktan soruyorum:

"İnsanlar neden acımasızdır?" diyen birinin tüm insanları merhametsizlikle suçladığını düşünür müsünüz?

Eğer durum böyleyse sizin benden daha ağır problemleriniz var. Anlatım bozuklukları telafi edilebilir ama bu obsessyonlar ve paranoyalar için ciddi tedaviler gerekli sanıyorum...

Sitelerde Paylaş

Görmediği allahın , peygamberlik iddiasında bulunan birinin varlığı için yemin eden adam , yalancıdır..Görmediği, duymadığı, koklamadığı , ellemediği bir şey için yemin etmek düpedüz yalancılıktır zaten..Yalan mı?? :lol:

Sitelerde Paylaş
Saygısızlığı nerede yaptım. Siz bir görüş belirttiniz bende görüşünüzün yanlış olduğunu iddia ettim. Ama yok siz "Burada beni destekleyenrler yazsın diğerleri sussun" diyorsanız bilelim...

Eğer burada genelleme yapılmamışsa genelleme nasıl yapılır anlatın da öğrenelim...

saygılarımla

Türkçe özürlü olan benim. Sizin bana anlatmanızı umuyorum. Sinekten yağ çıkarıp saldırdığınız kadar karşınızdakine rehberlik edebilseniz ya...

Sitelerde Paylaş
Sırf meraktan soruyorum:

"İnsanlar neden acımasızdır?" diyen birinin tüm insanları merhametsizlikle suçladığını düşünür müsünüz?

Eğer durum böyleyse sizin benden daha ağır problemleriniz var. Anlatım bozuklukları telafi edilebilir ama bu obsessyonlar ve paranoyalar için ciddi tedaviler gerekli sanıyorum...

Bakın saygısızlıktan yakınıyorsunuz sonra, saygısızlık nasıl yapılır konusunda başarılı bir örnek sunuyorsunuz... Aynı yazıma ikinci kez yanıt veriyorsunuz. Bir önceki yanıtınızla rahatlamamışsınız. O kadar öfke dolmuşsunuz ki beni hastalıklı bir kişi olarak göstermek için yememiş içmemiş ikinci bir yanıt vermişsiniz.

Bu yöntem sizin tercihiniz. Beni bağlamaz. Ama hem bu yönteme başvurup, hem de "saygı" edebiyatı yapmayın. Tabi bana değil kendinize saygınız varsa?

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...