Jump to content

Dindarlar neden çok yalan söylüyor?

Recommended Posts

hem unutma her müslüman dinini gereğini tam yapmaz.

illegal vatandaş!

işte kendin söylüyorsun ya müslümanların yalancı olduğunu.

bir kişi müslümansa ve dininin gereklerini yerine getirmiyorsa yalancı, düzenbaz, üçkağıtçı, kandırıkçı değil de nedir?

müslümanlar yalancıların en önde gidenidir, inanmazsan aynaya bir bakıver.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 76
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

genellemeyelim arkadaşlar.. ((bu cümle "Cem Yılmaz bir tat bir doku'da skeçte geçtiği gibi ""itiraz ediyorum"" ""adın ne?""" ""yurdagün"" şeklinde okunmalıdır))

mütüş bi genelleme sorusu da benden..

kargaların tümü her boka burnunu sokar mı?:) (cümle yargı içermiyor dikkat edin)

Sitelerde Paylaş
Ben bir ateist olarak "Peki ateistler neden yalan söyler?" diye bir başlık açsam ve desem ki:

"Hadi kimi müslümanlar dinlerini tebliğ etmek için yalan söylemek konusunda biraz serbest davranıyorlar... Peki kimi ateistlere ne oluyor da foruma müslüman kılığında girip rezil rezil laflar ediyorlar?"

Şu an yazmakta olduğumuz başlık ve bu konu arasında teknik olarak fark yok. Malum şahıs o başlığın altına da atlayıp "vay efendim sen nasıl olur da bütün ateistleri yalancı ilan edersin?" mi diyecekti?

Sayın th crow, herhalde burada malum şahıs diye kast ettiğiniz benim. Benim bir ismim var, ama siz çocukca alınganlıklar göstererek böyle gereksiz bir hitap şeklinin arkasına sığınıyorsunuz. Öyle bir başlık açın o başlığa da gelirim dert etmeyin... Ama sedece neden böyle bir genelleme yaptığınızı sormam. Size ayrıca, yalan olgusunu dinsel ve ırksal nedenlere baglayarak aciklamamanız gerektigini söylerdim..

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Sayın th crow, herhalde burada malum şahıs diye kast ettiğiniz benim. Benim bir ismim var, ama siz çocukca alınganlıklar göstererek böyle gereksiz bir hitap şeklinin arkasına sığınıyorsunuz. Öyle bir başlık açın o başlığa da gelirim dert etmeyin... Ama sedece neden böyle bir genelleme yaptığınızı sormam. Size ayrıca, yalan olgusunu dinsel ve ırksal nedenlere baglayarak aciklamamanız gerektigini söylerdim..

saygılarımla

Buluttan nem kaparak beni ayrımcılıkla suçladınız.

Ben ne dedim?

Niyetimin genelleme yapmak olmadığını söyledim.

Doğrusu neyse söyle onu yazayım dedim.

4. sayfa olmuş hâlâ aynı ısrarın peşindesin hallaç. Sen kafanda hükmü vermişsin. Ben burada ağzımla kuş tutsam sen beni ayrımcılıkla, genlleme yapmakla suçlamaya devam edeceksin.

Yalansa yalan de...

Bakın 4. sayfa diyorum. 4 sayfa ve bir sürü ileti. Başlık konusu ile alakalı neredeyse tek bir cevap bile yok. Sen ne hakla benim tartışma hakkımı gaspedebiliyorsun?

Birkaç admine bu başlığı tamamen sildireceğim. Sonra takıntılı sapıkların alınganlık göstermemesi için birkaç kelimeyi değiştirip başlığı yeniden açacağım. Şayet aynı sapıklar tarafından başlık tekrar sabote edilirse üyeliğim sonlandırılsa da sonlandırılmasa da foruma bir daha yazı yazmayacağım.

Sitelerde Paylaş
Birkaç admine bu başlığı tamamen sildireceğim. Sonra takıntılı sapıkların alınganlık göstermemesi için birkaç kelimeyi değiştirip başlığı yeniden açacağım. Şayet aynı sapıklar tarafından başlık tekrar sabote edilirse üyeliğim sonlandırılsa da sonlandırılmasa da foruma bir daha yazı yazmayacağım.
Yeter yahu. Hem laf edeceksiniz (laf aralarında da hakareti elden bırakmayacaksınız ardındanda saygı edebiyatı yapmayı ihmal etmeyeceksiniz) sonra yanit geldiğinde ağlamaya devam edeceksiniz. Sayın adminlere, biraz gözlerini sulandırarak gidip ve "Hallaç benim kalemimim aldı" deyin...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Yeter yahu. Hem laf edeceksiniz (laf aralarında da hakareti elden bırakmayacaksınız ardındanda saygı edebiyatı yapmayı ihmal etmeyeceksiniz) sonra yanit geldiğinde ağlamaya devam edeceksiniz. Sayın adminlere, biraz gözlerini sulandırarak gidip ve "Hallaç benim kalemimim aldı" deyin...

saygılarımla

Saygı "sayın" kelimesinin arkasından iftiralar sıralamaksa senin saygı anlayışınla benimki bağdaşmıyor hallaç. Hümanizmin kadar saygın da göstermelik. Ayna kırılsa sen de paramparça olacaksın neredeyse...

Bir şeye yanıt verdiğin de yok... Kuru iftira. Gereken talep adminlere iletildi. Bu başlığı tamamen sildireceğim. Becerebiliyorsan öteki başlığa da salça ol görelim...

Sitelerde Paylaş
Saygı "sayın" kelimesinin arkasından iftiralar sıralamaksa senin saygı anlayışınla benimki bağdaşmıyor hallaç. Hümanizmin kadar saygın da göstermelik. Ayna kırılsa sen de paramparça olacaksın neredeyse...

Bir şeye yanıt verdiğin de yok... Kuru iftira. Gereken talep adminlere iletildi. Bu başlığı tamamen sildireceğim. Becerebiliyorsan öteki başlığa da salça ol görelim...

Çocuksunuz... Büyüdüğünüzde görüşelim...

saygılarımla

EDIT: Bundan sonra hakaret dahi etseniz bir yanıtım olmayacaktır. Cılkını çıkaracağımız kadar çıkardık zaten.

tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Çocuksunuz... Büyüdüğünüzde görüşelim...

saygılarımla

EDIT: Bundan sonra hakaret dahi etseniz bir yanıtım olmayacaktır. Cılkını çıkaracağımız kadar çıkardık zaten.

"Mission Complete" yani... Bravo... Elinize kolunuza sağlık. Ne kadarda güzel cılkını çıkartıyorsunuz başlıkların.

Sitelerde Paylaş

Bende aynı şekilde "Bu ateistler neden söylenenleri anlamıyorlar ? Yada anlamamazlığa geliyor" diye bir topick açmam gerekecek sanırım.

Ama topigin ismini şöyle değiştirebilim;

"Bazı ateistler neden söylenenleri anlamıyorlar ? Yada anlamamazlığa geliyor"

cevap şunlar olabilir;

Bazı ateistlerde "ben ateist olduğum için her konuda ahkam kesebilirim, çünkü bilim benim tekelimde" mantığının yatması...

Yada,

Müslümanları cahil gördüklerinden dolayı, bazı tartışmalarda alta kalmalarının oluşturduğu yükü egolarının kaldıramaması ve bu sebeple anlamamazlığa gelip konuyu başka yere çekme yöntemlerine başvurmaları,

Yada bu forumda ki bazı ateistlerin çocuk olması, öğrenmek için değil eğlenmek için tartışmaya girmeleri...

gibi sıraladığım maddeler şimdiye kadar gözlemlediğin cevaplardır.

Tabi ki aynı şekilde müslümanlar da anlamamazlığa geliyordur illa ki. Ama doğruyu söylemek gerekirse henüz bunu gözlemleyemedim.

tarihinde antiateist!! tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

"Yalan,efsane uzerine kurulmus olan dinler,kimbilir kac bin yildan bu yana,insanlari yalan soylemeye ve yalana inanmaya alistirmislardir.Dinler,verdikleri egitimle insanda "yalan"i temel,"durust olma" yi ise ayrinti olarak benimsetmislerdir."

"Ant icenin yalan soylemesi de dogaldir"

"En cok din maskarasi dogu toplumlar (Turkler bunun disinda) cok eski zamanlardan beri,surekli yalan soylemeyi ve sozlerini bir takim andlarla guclendirmeye cabalamayi bir gelenek haline getirmislerdir.Agizlarindan cikan her soze akla hayale gelmedik antlarla guc kazandirma yoluna gitmislerdir"

M.Kemal Ataturk

T.C. Cumhurbaskanligi ,Ataturk'e ait El Yazmalari Arsivi

Sitelerde Paylaş
PROF. ÖZTÜRK'TEN TOKAT GİBİ AÇIKLAMALAR..

Ceviz Kabuğu'nun canlı yayın konuğu, Halkın Yükselişi Partisi(HYP) Genel Başkanı Prof. Dr. Yaşar Nuri Öztürk'ün açıklamaları ve bilimsel yorumları da tokat gibiydi.

Bunları hiç unutmamamız gerekiyor...

...Öztürk'ün çarpıcı açıklamalarının bir kısmı şöyle:

- "Cami sayısı arttıkça, Türkiye'deki ahlaksızlıkta liste başına doğru çıkıyoruz. Cami sayısı arttıkça ahlaksızlığın azalması gerekmez mi?.. Türkiye'de dinci denen bir çete var. Ama milyonlarca samimi dindar var."

- "Maşallah Meclis Tarikatlar Konfederasyonu gibi. (100 bine yakın camide imamlara ödenen maaşları kastederek) İslam size, 2 katrilyonla namaz kıldırın demiyor. Bu namazlar kabul olmaz!.. Osmanlı bile 3 kıtada sadece 15 bin cami yapmıştı. Şimdi mescitleri de katarsanız, Cumhuriyet Türkiyesi'nde 100 bin oldu. Osmanlı camilerinin hangisinin altında dükkan vardı?.. Secdeler hakiki ve samimi olsaydı, Müslümanların ve Türkiye'nin hâli bu olur muydu?.."

- ('Türkiye'nin DNA'sını değiştireceklerini açıklıyor bu konuda kitaplar yazıyorlar' sözü üzerine) "DNA'mızı değiştirip de piçleşecek mi millet?.. DNA'yı değiştireceğiz demek, milleti piçleştireceğiz, soysuzlaştıracağız, demektir."

- "Ateizm mert bir kurumdur. Mertlikle cehenneme gitmektir. Ateist namuslu olabilir, riya yapmaz. Bir tek namussuz ateist görmedim, ama namussuz Müslüman gördüm. Bu ülkede, senelerce Kâbe'ye küfreden Müslüman gördüm." ('Seçim öncesi Bülent Arınç'ın Dindar Cumhurbaşkanı seçtirmiyorlar sözü halkta tuttu, sözüm üzerine) "Tuttuysa, Allah bu milletin belasını verecektir!.. Abdestsiz namaz kılan binlerce onursuz var bu ülkede. Din üçkağıtçılığına hayatım boyunca düşman olacağım."

Yaşar Nuri'de thecrow kardeşime katılıyor nerdeyse :P

Sitelerde Paylaş
  • 8 years later...

Müminlerin, inançsız kişilere göre daha fazla yalan söyledikleri biliniyordu; bir ilave daha oldu. Mustafa Ceceli koyu akp yanlısı ve ılımlı islamcıdır.  Yazılı ve görsel medyada birçok açıklama bulabilirsiniz bu konuda. Mustafa Ceceli'nin Aşikardır Za-tı Hak ilahisi-şarkısı ve Aşk İçin Gelmişiz Allah Allah ilahisi-şarkısı kral fm'de bile çalınmaktaydı ilk çıktığında ve halen isteklerde çalmaktadır.

Mustafa Ceceli'den Kur'an-ı Kerim ile ilgili Açıklamalar.

Gel-gelelim böylesine örnek, islamcı ve başarılı bir sanatçı, konu mal varlığı olunca yalan söylemeyi yeğliyor.

Mustafa Ceceli'nin "arkadaşımın" dediği 2 milyon TL'lik Ferrari kendisinin çıktı.   

Mal varlığı sözkonusu olduğunda hemen islamda yalan söylemenin caiz olduğu yerlerden bir seçim yaparak allahın sonsuz af yetkisine sığınmış olmasını anlayamıyorum. Sen milyonlarca kaset-cd satmışsın, yüzlerce konser vermişsin, paranı kazanmışsın... Ne diye kazandığın parayı belli etmekten çekinerek yalan söylüyorsun ki... Bunu anlamıyorum.

Sitelerde Paylaş
22 hours ago, leonardo18 said:

BU dinci kesiminde para nasıl oluyor ben biraz da onu anlamıyorum. Bildiğim kadarıyla ne çalışıyorlar ne üretiyorlar. Ferrari/cip parası bunlara nereden geliyor?

Güzel soru.

Cevabı da basit.

Bir şekilde memleketi satıp, ceplerine indiriyorlar.

Olay bu sadece. Geri kalanlar ise, cennet hayali ile söğüşlenmekten mutlu mesut yaşayıp gidiyor işte.

Sitelerde Paylaş
22 hours ago, leonardo18 said:

BU dinci kesiminde para nasıl oluyor ben biraz da onu anlamıyorum. Bildiğim kadarıyla ne çalışıyorlar ne üretiyorlar. Ferrari/cip parası bunlara nereden geliyor?

Tarikat liderleri tarikat üyelerinden aylık para alırlar. Bir tarikata katıldığın zaman her ay belirli miktar para ödersin.

Tarikatların amacı zaten saf insanları kandırıp onların parasıyla zengin olmaktır.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...