Jump to content

Dindarlar neden çok yalan söylüyor?

Recommended Posts

• İleti 76
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

yalan söylemek insanin kisiligindedir, inancinda degil..

muslumanlar neden yalan söyler sorusu cok sacma olmus, ateistlerin nufusu az oldugundan dolayi, nufus coklugu yasayan muslumanlarla kiyaslaninca elbetteki sonuc; nufus coklugunu barindiran kisimdan cikar en cok..

ben sahsi adima konuscak degilim, cunku ne tur bir laf etsem, mutlaka bir kisim tarafindan yalan olarak alginacaktir.Dolayisiyla kendimden bahsedip yalanci durumuna dusmek istemiyorum ( görunmek istemiyorum ) .

saygilar..

Sitelerde Paylaş
Al işte içine sıçılan bir başlık daha. Sıçayım fanatik hümanizminize de kafanızdaki halenize de, sırtınızdaki tavuk kanadına da. Alın forum sizin olsun. Benden bu kadar. Selametle...
Saygısızlığın kaynağını soruyordunuz...
Sitelerde Paylaş
Gerçek müslüman,yalanlara inanan ve savunan demektir zaten,kılavuz edindikleri ve peygamber dedikleri de yalancı olduğuna göre,üzüm üzüme baka baka kararacağına göre.....başka sebep aramaya gerek yok.

mantiginiza hayran kaldim tekrardan..

saygilar..

Sitelerde Paylaş

Saygısızlık burun deliklerinizi açıp başlık başlık adam kovalayarak taciz etmek, insanların söylemediği şeyleri söylemiş gibi göstererek işaretlemektir. Neden bilmiyorum son zamanlarda hep aynı kişiler tarafından aynı biçimde taciz ediliyorum. Yazsam mı yazmasam mı diye düşünmekten sıkıntılar geldi. Adı beceriksizlikse evet anasını satayım kendimi ifade etmeyi beceremiyorum.

Ama gel gör ki forumda her türlü b.ku yiyen çeşit çeşit adam varken bi benim söylediklerim göze batıyor. Bir ben insan düşmanıyım, bir ben ayrımcıyım, bir ben kaldım koca forumda uğraşılacak...

Hadi bildiğinizi yapın. Şu zamana kadar gerek siz gerek başkaları tarafından manipule edildiği için bu forumda pek çok konuyu tartışmak isteyip tartışamadım. Müslümanların yalan söyleme gerekçelerini (yalan söyleyen müslümanların!) öğrenmek için açtığım başlık benim müslüman düşmanlığımın tartışıldığı yere döndü.

Tartışmak için geldiğim yerde tartışamayacaksam durmanın anlamı yok. Ne demişler, "küçük insanlar insanlarla uğraşır"...

Hoşçakalın efendim...

Sitelerde Paylaş

Sayın thecrow, böyle alıngnlık göstermeye gerek yok bence. Size karşı kötü bir söz söylemediğim gibi sizden kötü söz duydum. Bu sizinle ikinci tartışmamız. Tartışma dediğim farklı şeyleri savunduk. Bunda bir problem olmamalı bence... Sitem ederken bile hala siz saygı ölçülerini zorluyorsunuz farkındamısınız...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Hallaç. Bak Türkçe özürlü olduğum için daha nasıl anlatırım bilemiyorum ama:

Eğer bu forumda benim fikirlerime muhalif onlarca kişi arasından sırf sen ve takım arkadaşının söylediklerine alınganlık gösteriyor tepki veriyorsam problemin en azından bir bölümünü kendinde araman gerekmez mi?

Forumda birkaç kişi var ki benim söylediklerimin anlamını, benim niyetimi, benim düşüncelerimi benden daha iyi biliyor ve sürekli eleştiriyor. Benim canımı sıkan şey farklı düşünceleri savunan insanlarla tartışmak değil söylemediğim şeyler yüzünden sürekli kendimi savunuyor zorunda olmamdır. Taş olsa orta yerinden çatlar.

Ben eğer forumdaki birkaç kişinin süper, ultra, mega insancıl anlayış çerçeesine kelime hatalarım, özne-yüklem uyumsuzluğum ve benzeri sebeplerden sığamıyor ve bu yüzden kendimi ifade hürriyetim elimden alınıyorsa, tartışmak istediğim konular manipule ediliyorsa daha fazla horoz dövüştüremeyeceğim. Siz kazandınız. Kınalar şirketten...

Hadi kendinize iyi bakın...

Sitelerde Paylaş
Eğer bu forumda benim fikirlerime muhalif onlarca kişi arasından sırf sen ve takım arkadaşının söylediklerine alınganlık gösteriyor tepki veriyorsam problemin en azından bir bölümünü kendinde araman gerekmez mi?
Takım arkadaşı mı? Ya dün bir bugün iki. İki tartışma yaptık hatırladığım kadarıyla.. Aksi görüş belirttim saygı ölçüleri içinde. Ben sizden saygı dışı yanıt almama rağmen bu yönde bir girişimim olmadı... Beni psikilojik sorunları olan insan ilan ettiniz tedavi tavsiyesinde bulundunuz. Şimdi gelip bunları söylüyorsunuz.

saygılarımla

tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Saygısızlık burun deliklerinizi açıp başlık başlık adam kovalayarak taciz etmek, insanların söylemediği şeyleri söylemiş gibi göstererek işaretlemektir. Neden bilmiyorum son zamanlarda hep aynı kişiler tarafından aynı biçimde taciz ediliyorum. Yazsam mı yazmasam mı diye düşünmekten sıkıntılar geldi. Adı beceriksizlikse evet anasını satayım kendimi ifade etmeyi beceremiyorum.

Ama gel gör ki forumda her türlü b.ku yiyen çeşit çeşit adam varken bi benim söylediklerim göze batıyor. Bir ben insan düşmanıyım, bir ben ayrımcıyım, bir ben kaldım koca forumda uğraşılacak...

Hadi bildiğinizi yapın. Şu zamana kadar gerek siz gerek başkaları tarafından manipule edildiği için bu forumda pek çok konuyu tartışmak isteyip tartışamadım. Müslümanların yalan söyleme gerekçelerini (yalan söyleyen müslümanların!) öğrenmek için açtığım başlık benim müslüman düşmanlığımın tartışıldığı yere döndü.

Tartışmak için geldiğim yerde tartışamayacaksam durmanın anlamı yok. Ne demişler, "küçük insanlar insanlarla uğraşır"...

Hoşçakalın efendim...

her insan yalan söylerki bunu müslüman diye ayırmak bence biraz haksız infaz olur.bu ayrımı yaptığın için zaten herkes üzerine gelmiş görünüyor.ayrıca yalanı her insan söyler,ama şu söylediğime iyi kulak ver bu hayatta hiç yalan söylemeyen birini bulduğun anda o adam kesinlikle müslümandır emin ol.yani hayatında hiç yalan söylememiş bi insanı bulsak onun dininin islam olucağına kalıbımı basarım..

Sitelerde Paylaş
Dindarlar dinleri yalan üstüne kurulduğu için yalan söyler...

daha yukarida birisinin mantigina hayran kalmistim, ayni mantik sendede varmis.. :rolleyes:

eger inanc ustunden gidilecek olursa, bunda ateist, deist vs.. zararli cikar..

cunku inanclari, degisim icindedir..

saygilar..

Sitelerde Paylaş
Başlık genelleme yapılmadan açılsaydı daha sağlıklı bir diyalog kurulurdu. Yalancılık, belli bir gruba veya halka özgü değildir. Kendi dışımızdaki herkesi suçlu, tu kaka ilan etmenin kimseye faydası yok.. Dindarlar çok yalan söylüyorda ateistlerimiz dürüstlük abidesi mi? Böyle bir yaklaşımda ateist ırkçılığından başka bir şey değildir...

Hallac,

Bunlar güzel hayaller ama dogru değil,dindarlık psikolojik rahatsızlıktır ve sahtekarlık ve yalancılığı çok açık barındırır,bir de sapıklığı,son örnek 3 üniversıte bitirip,oralarda ders veren 10 dil bilen yalancı,zaten başlığın esin kaynağı bu şahıs.

Dindarların yalancı olup olmadığı tartışma konusu bıle değil,çünkü bu alanen ortada başlığın açılmasındaki amaç nedenler hakkında görüş alışverişinde bulunmak.

Yuvarlak laflarla bir kaç kuş vurulabileceğini sanmak aslında beyhude çabadır.

Sitelerde Paylaş

adonis sen dünyaya hayran kalmaya gelmişin,Al-lah'ın seni hayran bırakmış...onun yanına gitmeyi beklediğin günde açık kalan gözün mü olur ağzın mı olur bilmem ama boşuna açık kalacaktır büyük ihtimalle,hadi sen göüznü de ağzını da kapat ta forum kirliliği yapma.Konu senin hayran kalman değil.

Sitelerde Paylaş
Hallac,

Bunlar güzel hayaller ama dogru değil,dindarlık psikolojik rahatsızlıktır ve sahtekarlık ve yalancılığı çok açık barındırır,bir de sapıklığı,son örnek 3 üniversıte bitirip,oralarda ders veren 10 dil bilen yalancı,zaten başlığın esin kaynağı bu şahıs.

Dindarların yalancı olup olmadığı tartışma konusu bıle değil,çünkü bu alanen ortada başlığın açılmasındaki amaç nedenler hakkında görüş alışverişinde bulunmak.

Yuvarlak laflarla bir kaç kuş vurulabileceğini sanmak aslında beyhude çabadır.

Sözçkonusu kişi bilmiyorum. Bu forumda ateist kılığında giren müslümanlar olduğu gibi müslüman kılığıyla giren ateistlerde vardır. Bunu hiç kimse inkar edemez. Bu kadar genellemenin ardından, Ateistler dürüstlük abidesidir diye bir genelleme de yapabilir miyiz? Hem böyle bir anıt diker anıta konan kuşları vurup durursunuz. Öyle lafla mafla da değil...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

ateistlerde yalan söyler,teistlerde tüm insanlar yalan söyler..konu bu değil burda..bir ateist yalan söylerse kendisine we söylediği kişiye karşı sorumludur sadece,bu yalanından..ama bir dindar yalan söyleyince,o çok korktuğu we tapındıkları tanrılarına da sorumlu oluyorlar.arkadaşta bunu anlayamamış herhalde.nasıl oluyor da hem korkup,hem de bu kadar rahat yalan söyleyebiliyorlar diye..amma saptırmışsınız konuyu.bi başlayamamış.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...