Jump to content

Maddeden Bağımsız Enerji Olabilir mi?

Recommended Posts

Haci abi,benim bildigim bir enerjiden soz edebilmek icin harektliligin olmasi lazim..ve yine bir hareketten de soz edebilmek icin mutlaka bir maddenin var olmasi lazim.Yanlis mi biliyorum? Bu konu da beni aydinlatirsaniz sevinirim.

Saygilarimla.

Evet,issiz nehir HACI biliyor senin ne kadar iki yuzlu oldugunu iyi biliyor, sana bir hediye vermisti haci hatirladinmi??? :)

Simdi dalga gecmenin zamani ne de sirasi, tatava yapma bize!

Cok aydinlanmak istiyorsan, git 100 wolt'luk ampul al....

Sitelerde Paylaş
  • İleti 69
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evet,issiz nehir HACI biliyor senin ne kadar iki yuzlu oldugunu iyi biliyor, sana bir hediye vermisti haci hatirladinmi??? :)

Simdi dalga gecmenin zamani ne de sirasi, tatava yapma bize!

Cok aydinlanmak istiyorsan, git 100 wolt'luk ampul al....

Ben bilmedigim icin sordum...

Sen bu gidisle,herkese hakaret ederek fazla tutunacagini sanmiyorum bu sitede.

Lutfen bana yazma,seviyeyi de dusurme gayreti icerisine de girmeyi birak artik!

Sitelerde Paylaş
Ben bilmedigim icin sordum...

Sen bu gidisle,herkese hakaret ederek fazla tutunacagini sanmiyorum bu sitede.

Lutfen bana yazma,seviyeyi de dusurme gayreti icerisine de girmeyi birak artik!

Birak bu ayaklari issiz nehir ,TURAN DURSUNDAN neden ((ATILDIN))) ONU DA YAZDA OGRENELIM..

DILAVER, burada oldugunu duysa ve nickini degistirdigini bilse ne der acaba <_< ..

senin ne kadar seviye dusurdugunu biliyoruz, sen ve o zibidi arkadasin nin marifetleri meshurdur...

Sitelerde Paylaş
Pes yani!

Chat yapar gibi forumlarda dolasiyorsun.Konuyla ilgili birsey yazacaksan yaz,yoksa sana artik cevap yazmayacagim sana.

Chat yapmak istiyorsan baska yerler var,yanlis adresdesin!

TIYATRO yapma BIZE, Turan Dursun dan atildin, bi ara BAYAN nicki ile girdin,ama gene attilar seni,

Galiba simdiki nickinde 'zamane' buradan DILAVERE duyrulur,bi baksin ip numarana ROMANYA dan oldugun cikar yine :)

TURAN DURSUN daki SAPIK tutumun yuzunden (((atildin))) buradada , masal anlatiyorsun bize..

Sitelerde Paylaş
  • 6 years later...

Her enerji madde değildir. Ama her madde enerjidir

Önce madde mi vardı, yoksa enerji mi vardı?

Bu sorunun cevabından hareket ederek, enerjinin herşeyin varlık nedeni olduğunu ileri sürebiliriz.

Ama burada soru biraz farklı. Soru maddeden bağımsız enerji olabilir mi?

Bu soruyu maddeye dönüşmeyen enerjinin var olup olmadığı şeklinde sorarsak, durum değişiyor.

O zaman sorunun cevabı hayır olmak zorunda. Veya biz öyle bir enerjinin varlığından haberdar değiliz.

Temelde aynı şeyler olmalarına rağmen madde ile enerji arasında entrikalı ilişkiler var.

Enerji maddeye dönüşerek kendini manüple ediyor.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...