Jump to content

müslüman forumlar hakkında

Recommended Posts

slm hayatımda ilk defa islami bir foruma girdim...

kuranı ve dinleri eleştiren anlamlı bir yazı astım...

ve bir kaç dakika sonra yazı silindi...

bu insanların kendilerinden olmayana kaşı en ufak bir anlayışları yok...

oysaki yazdığım yazıda en ufak bir hakaret bile yoktu...

ateistler güya dinsizler müslümanlarda müslüman bi de müslümanlık hoşgörü diniymiş...

ateistler kadar bile hoşgörü yok bunlarda....

ateist forumda müslümanlar yazıyazabilir ama dini forumlarda ateistler yazı yazamaz...

hoşgörüye bak...

birde onlarca kişi kuranın eleştirdim diye demediğini bırakmadı...

amma korkuttum adamları ya....

macera arayan oralara takılsın...

Sitelerde Paylaş

körler sağırlar birbirini ağırlar işte...

en ufak bir karşıt görüş yok.herkes herşeye tek pencereden bakıyo...

bu ateistforum gerçekten iyi istediğimi söyleyebiliyorum...

ister müslümanlığı överim ister ateistliği istersemde hepsini yerdne yere vururum...

özgürlük güzel şey...

allah bu ateistlarden razı olsun :mellow:

Sitelerde Paylaş

böylece müslümanlığın bir hoşgörü dini olduğunu tekrar anlamış olduk...

bu arada o forumda bulunan müslüman bir bayan ne güsel saygı sınırı içerisinde güsel sorulardı falan dedi benim yazdığım yazılar için ama yinede modlar saolsun sildiler yasaklandım...

bunlar türkiyeyi ele geçirse valla müslümandan başka kimseyi bırakmaslar bu ülkede...

baksanıza forumda bile tahammül edemiyorlar...

bi daha tövbe girersem...

düşüncenize adamlara &100 doğru oldukları şeyin yanlı olduğunu söyledim...

Sitelerde Paylaş
slm hayatımda ilk defa islami bir foruma girdim...

kuranı ve dinleri eleştiren anlamlı bir yazı astım...

ve bir kaç dakika sonra yazı silindi...

bu insanların kendilerinden olmayana kaşı en ufak bir anlayışları yok...

oysaki yazdığım yazıda en ufak bir hakaret bile yoktu...

ateistler güya dinsizler müslümanlarda müslüman bi de müslümanlık hoşgörü diniymiş...

ateistler kadar bile hoşgörü yok bunlarda....

ateist forumda müslümanlar yazıyazabilir ama dini forumlarda ateistler yazı yazamaz...

hoşgörüye bak...

birde onlarca kişi kuranın eleştirdim diye demediğini bırakmadı...

amma korkuttum adamları ya....

macera arayan oralara takılsın...

bende bir müslümanım lakin senin bu açtığın konu zavallılığının belgesidir...

o forumda ne yazdın bilmiyorum ama muhtemelen bu forumdaki konulardan seçtiklerini orada mat etmek için kullandın ve orada seni dışlamalarının yarattığı hazımsızlığını yatıştırmak için o forumlardaki insanları buraya gelerek karalamaya kalktın...

oysaki herşeyden önce insana insan olduğu için saygı gösterecen sen ve senin gibiler damdan düşer gibi o forumlara dalar daha ilk iletinde dine sallarsan seni sepetlemeleri kadar doğal birşey yok...

Ateistlere gelince....

Ateistler halen birşeyleri ispatlama derdindeler bu yüzden onlar buraya müslümanların gelmesini ve gruplarının genişlyerek türkiyede artık ateist olduğunu gizlememek için bir çoğunluk yaratma gayretindedirler...

oysaki ben müslüman olan aileler ile dinin bana göre yanlış olan kısımlarını rahatça tartışabilmekteyim...

Sitelerde Paylaş

o forumda ne yazdın bilmiyorum ama muhtemelen bu forumdaki konulardan seçtiklerini orada mat etmek için kullandın ve orada seni dışlamalarının yarattığı hazımsızlığını yatıştırmak için o forumlardaki insanları buraya gelerek karalamaya kalktın...

oysaki herşeyden önce insana insan olduğu için saygı gösterecen sen ve senin gibiler damdan düşer gibi o forumlara dalar daha ilk iletinde dine sallarsan seni sepetlemeleri kadar doğal birşey yok...

Ateistlere gelince....

Ateistler halen birşeyleri ispatlama derdindeler bu yüzden onlar buraya müslümanların gelmesini ve gruplarının genişlyerek türkiyede artık ateist olduğunu gizlememek için bir çoğunluk yaratma gayretindedirler...

oysaki ben müslüman olan aileler ile dinin bana göre yanlış olan kısımlarını rahatça tartışabilmekteyim...

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

asıl zavallılık siz müslümanlaın yaptıkları gibi kaşısındaki zıt görüşleri dinlememek, hiçbir şekilde kendilerini ifade etmelerine fırsat vermemektir...

siz müslümanlar sizin gibi düşünmeyen insanlardan arkadanıza bile bakmadan korkup kaçıyorsunuz.

resmen korkaksınız .sizin gibi düşünmeyen insanlara en ufak bir tahammülünüz bile yok...

ben o forumda kendi bildiğim doğruları yazdım.kopyala yapıştır yaparak başkalarının düşüncelerini aktarmadım.herkezi kendinizle karıştırmayın..

eğer bilginize donanımınıza güveniyosanız gel istediğiniz konuda tartışalım .o zaman görelim kim boş konuşuyor.insanrara bişiy bilip bilmeden kuru kuru iftira atmayın gerç müslümansınız size yakışır...

sen benim islam dini hakkında ne kadar bilgi sahibi olduğumu nerden biliyosunki beni başkalarının düşüncelerini çalmakla suçluyorsun...

kendine güveniyorsan buyur hodri meydan...ama yüreğiniz yetmez benimle islamı tartışmaya...

sadece şimdi yaptığınız gibi boş suçlamalarla karşınızdaki insanları suçlamaya kalkarsınız.

ayrıca beni orda dışlamaları umurumda bile değil.ben islam dinine en ufak bir şekilde hakaret etmedim halde ki bu yazdığım yazıda son derece net bir şekilde görülmektedir yazımın varlığına dahi tahammül edemeyip sildiler...

sana şunu söyleyeyim ban sen bir müslümansın ve fikirlerini ateist forumda şimdi olduğu gibi özgürce ifade edebiliyorsun.hemde ateistlerle %100 karşıt fikirde olmana rağmen...

ama ben bir agnostik olarak islami forumlarda karşıt görüşteki düşüncelerimi ifade edemiyorum....

sen hala daha utanmadan neyi savunabiliyorsunki ...

güya islam hoşgörü diniymiş .halbuki sizde ateistler kadar bile hoşgörü yok...

siz herşeye at niyetli olduğunuz için herkeste art niyet arıyorsunuz ...

birde kalkmış beni eleştiriyorsun...

yazıklar olsun insan müsvettelerine...

hem insanların özgürlüğünü kısıtlayacaksın hemde kalkıp üstüne üstlük birde bunu savunacaksın...

bu forumlar gerçekten değersiz.... tıpkı sizler gibi bomboş konuşulmaya bile değmez...

ilk ve sondu ve böylecede islam dininin hoşgörüsünü bir kez daha yakinen görmüş oldum...

ve sana son bişiy daha bu forumda kimseye hakaret etmezsen nickin banlanmaz ama o forumlarda islama ters bişiyler söylemen yeterli en ufak bir eleştiriyi bile kabul etmiyorlar...

Sitelerde Paylaş

Ateistlere gelince....

Buraya gelen müslolarda diğer yazıları okumadan damdan düşer gibi anlamsız sorularla başlar ancak soruların cevabı burdaki arkadaşlar tarafından cevaplanır. Diğer islami siteler gibi davranılmaz.

Bak sen bile anlamsız bir şekilde ateistler birşeyleri ispatlama derdindeler diyorsun, ateistin umurunda değil senin dinin, ister inan ister inanma,

ateist senin dininin varlığını ispatlama değil yanlışlığını ortaya koyar.

Demekki sende dinin yanlış kısımlarını görüyorsunki tartışıyorsun, yumurtaya can veren evrenin sonsuz kudret sahibi allahın yanlışı olurmu?

Sitelerde Paylaş

Ateistlere gelince....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sevgili forum modaratörleri bu yazıyı yazan bir müslümandır.bizlerde onların yaptıkları gibi karşıt görüşlere asla fırsa vermeyelim.bu müslümanın nickini banlayın gitsin.çünkü onların forumlarında aynısını kendilerinden olmayanlara yapıyorlar...

sepetleyin gitsin bu efkan denen müslümanı :D

şimdi sana burda böyle birşey yapılsa ne düşünürsün....

ama burda kimse kimseden asla korkmaz her fikir özgürce tartışılır...

Sitelerde Paylaş

kafirin her sıfatı kafir olmadığı gibi bu zamandada genelde her müslümanın sıfatı müslüman olmaya bilir

Sitelerde Paylaş

kafirin her sıfatı kafir olmadığı gibi bu zamandada genelde her müslümanın sıfatı müslüman olmaya bilir

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bir insan kafir ,müslüman,yahudi,hristiyan, ateist ,budist, agnostik v.s ne olursa olsun biz bunların hepsine hoşgörüyle yaklaşırız.taki inancı başkalarına zarar vermediği sürece.

her türlü inancada saygı gösteririz ve dinleriz...

hiç kimseye dininden dolayı nefret duymayız...

insanı insan olduğu için severiz.

kuranı kerimdeki gibi diğer dinden olanları kendimizi düşman görmeyiz...

biz hoşgörülüyüz .

hoşgörüde dinde olmayan şey...

Sitelerde Paylaş
bir insan kafir ,müslüman,yahudi,hristiyan, ateist ,budist, agnostik v.s ne olursa olsun biz bunların hepsine hoşgörüyle yaklaşırız.taki inancı başkalarına zarar vermediği sürece.

her türlü inancada saygı gösteririz ve dinleriz...

hiç kimseye dininden dolayı nefret duymayız...

insanı insan olduğu için severiz.

kuranı kerimdeki gibi diğer dinden olanları kendimizi düşman görmeyiz...

biz hoşgörülüyüz .

hoşgörüde dinde olmayan şey...

Ne İslam bir özgürlük dinidir, ne de müslüman özgürdür. Müslüman düşünmemesi gereken bir köledir. Zaten İslam'a göre "akıl çamura saplanmış bir eşektir".. İşte bu nedenle, bu dine inanandan özgürce düşünmeyi beklemek hayaldir. Dolayısıyla bunların forumlarında özgürlük Arap tanrısına ve Arap peygamberine yağ çekmeten başka bir anlam taşımaz..

tarihinde bredpitt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

KANITI OLMAYAN HERTÜRLÜ KONULAR SİLİNİR. İNANÇLARA KARŞI YAZILAN KONULARDA SİLİNİR.

ATEİST SİTELERİNDE HİÇ BİR KANITA İNANILMADIĞI İÇİN BU KURAL BATILDIR.

ATEİST SİTELERİNDE İNANÇ OLMADIĞI İÇİN BÖYLE BİR KURALDA BATILDIR.

HALİYLE SİZ HOŞGÖRÜLÜ ZANNEDERSİNİZ KENDİNİZİ.

Sitelerde Paylaş
KANITI OLMAYAN HERTÜRLÜ KONULAR SİLİNİR. İNANÇLARA KARŞI YAZILAN KONULARDA SİLİNİR.

ATEİST SİTELERİNDE HİÇ BİR KANITA İNANILMADIĞI İÇİN BU KURAL BATILDIR.

ATEİST SİTELERİNDE İNANÇ OLMADIĞI İÇİN BÖYLE BİR KURALDA BATILDIR.

HALİYLE SİZ HOŞGÖRÜLÜ ZANNEDERSİNİZ KENDİNİZİ.

Sizinde kanitlarinizi görelim bos bir zamaninizda

Sitelerde Paylaş
Sizinde kanitlarinizi görelim bos bir zamaninizda

Göstersem ne olacak hiç birşeye inanmayan birilerine ne göstersek boş.

Neden uzayda yer çekimi yokta dünyada var . Tam tersi niye olmamış Bunu araştır belki bir yaradanın olduğuna ve insanların bu şekil yaşamlarının daha uygun oldunun farkına varırsın

Sitelerde Paylaş

Ateistlere gelince....

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

sevgili forum modaratörleri bu yazıyı yazan bir müslümandır.bizlerde onların yaptıkları gibi karşıt görüşlere asla fırsa vermeyelim.bu müslümanın nickini banlayın gitsin.çünkü onların forumlarında aynısını kendilerinden olmayanlara yapıyorlar...

sepetleyin gitsin bu efkan denen müslümanı :D

Önce kendini ifade edebilme yeteneğine sahip ol sonra çık meydana yırtık don erkeği olmayın....

her konuda her din mensubu yada dinsiz insanla tartışırım çünkü kuranda benimde beğenmediğim ve arapların eklediğine inandığım bir çok bölüm mevcuttur...

öyleki bir ayet çok güzel giderken birden çirkinleşmekte...

öyleki daha bir kaç gün önce lübnanlı bir ilahiyat profesörün hadisleri örnek göstererek 1 yaşındaki bir kız çocuğu (bebek ile) ile evlenilebileceğini açıkladı...

eğer kuran tanrı kelamıda olsa (ki öyle) sonuçta bir yazıttır değiştirilememesi için hiç bir neden yoktur ve be nbu konuda aşırı müslüman bir aile ile hararetli bir tartışmaya girerek onların inadını hemde onların evinde kırdım...

çünkü ben kuranı anlayacak bir yaş ve birikime sahibim eğer yaratıcım adaletli ise (ki bana göre ayetlerde adaleti göz önündedir) kadına verdiği zorunlulukları banada vermelidir (arap işi ayet eklentileri)...

kısaca ben arapın değiştirdiği kuranda allah kelamını ayırt edebilecek düzeyde bir insanım ve onların kadınlarımıza kız çocuklarımıza sırf kendi emelleri için getirdiği zorunlulukları ayırt edebilecek kadar akıllıyım...

ama emin ol senin gibi buradan şutlanıpta başka foruma gidip beni şutladılar diyede dert yanmam çocukluk etmem...

Eşim katolik kaynanam sıkı bir hristiyan çevreden bana gelen onca dikkatli ol kaynananla çocuğunu başbaşa bırakma hristiyan yapar baskısına karşın çocuğumu şu ana kadar ne kaynanam ne eşimden korumadım çünkü böyle bir gereksinime ihtiyaç duymamakla birlikte ona allah korkusu değil allah sevgisini aşılşamaktır amacım ve buna bağlı olarak çocuğumu kesinlikle cami yada kuran kurslarına göndermiyeceğim...

tarihinde efkan tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Önce kendini ifade edebilme yeteneğine sahip ol sonra çık meydana yırtık don erkeği olmayın....

her konuda her din mensubu yada dinsiz insanla tartışırım çünkü kuranda benimde beğenmediğim ve arapların eklediğine inandığım bir çok bölüm mevcuttur...

öyleki bir ayet çok güzel giderken birden çirkinleşmekte...

öyleki daha bir kaç gün önce lübnanlı bir ilahiyat profesörün hadisleri örnek göstererek 1 yaşındaki bir kız çocuğu (bebek ile) ile evlenilebileceğini açıkladı...

eğer kuran tanrı kelamıda olsa (ki öyle) sonuçta bir yazıttır değiştirilememesi için hiç bir neden yoktur ve be nbu konuda aşırı müslüman bir aile ile hararetli bir tartışmaya girerek onların inadını hemde onların evinde kırdım...

çünkü ben kuranı anlayacak bir yaş ve birikime sahibim eğer yaratıcım adaletli ise (ki bana göre ayetlerde adaleti göz önündedir) kadına verdiği zorunlulukları banada vermelidir (arap işi ayet eklentileri)...

kısaca ben arapın değiştirdiği kuranda allah kelamını ayırt edebilecek düzeyde bir insanım ve onların kadınlarımıza kız çocuklarımıza sırf kendi emelleri için getirdiği zorunlulukları ayırt edebilecek kadar akıllıyım...

ama emin ol senin gibi buradan şutlanıpta başka foruma gidip beni şutladılar diyede dert yanmam çocukluk etmem...

Eşim katolik kaynanam sıkı bir hristiyan çevreden bana gelen onca dikkatli ol kaynananla çocuğunu başbaşa bırakma hristiyan yapar baskısına karşın çocuğumu şu ana kadar ne kaynanam ne eşimden korumadım çünkü böyle bir gereksinime ihtiyaç duymamakla birlikte ona allah korkusu değil allah sevgisini aşılşamaktır amacım ve buna bağlı olarak çocuğumu kesinlikle cami yada kuran kurslarına göndermiyeceğim...

-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ben kendi fikirlerini görüşlerimi elimden geldiği kadar iyi ifade ettiğime inanıyorum.bunun kararını vermek sana düşmez...

meydana çık diyosan ben hep burdayım zaten buyur istediğin bir konu varsa tartışalım. bilgine güveniyorsan her türlü görüş alış verişine hazırım...ama kaçmak yok...eğer dinine kitabına inanıyorsan sonuna kadar arkasında duracaksın

istediğim yerine inanırım istediğim yerine inanmam , yok şurasını allah yazmış burasını araplar diye saçma sapan iddalarla gelmeyeceksin...

öncelikle kurana inanıyomusun inanmıyormusun net olarak belirteceksin...

ondan sonrada kalkıp efendim kuran bozulmuştur diyipte dansöz gibi kıvırmıycaksın cevabını veremediğin sorularda...

senin hiç aklın mantığın alıyomu allah 3 büyük kitap gönderecek ve hiç birini koruyamayacak senin allahın bu kadar acizmi...

ayrıca başka forumlarda atılıp atılmamam umurumda değil ama sen tabi hiçbişiyi anlamadığın gibi bunuda anlamamışşsın...

benim demek istediğim müslümanlarında inançsız insanlardan bişiyler öğrenebileceği gerçeğidir. mesele hoşgörü gibi .karşındaki insanın örüşlerine tahammül etmek gibi.

tıpkı bizim bir müslüman olarak sana gösterdiğimiz hoşgörüyü belki örnek alırlar .yani bu yazı tamamen yapıcı bir amaçla yazılmıştır .art niyet taşıyan bir eleştiri olarak değil...

sen burada günlerce ateistmi ya da dinsizliği kötüleyen yazılar yazsan kimseye hakaret etmediğin sürece biz seni dinleriz.öyle nickin falanda banlanmaz...

umarım müslümanlar bazı olumlu şeyleri kendilerine örnek alırlar ...

meselenin özü budur...

Sitelerde Paylaş

Bende girdim birkeresinde.Birkere çok yılışıklar.Yok kardeşcik yok bilmem ne.Benim yazılarım silinmedi,direkt banlandım :lol:

Ayrıca hakaret boyutunda da değildi.Hatırlıyorum cennet ve cehennemi tasvir etmişler.Arkada koca koca alevler,lavlar resmin üstünde de cehennem ayetleri.Aynı şekilde ırmaklar,yeşilliklerle de cenneti. :mellow:

İşlerine gelmeyince hemen postalıyorlar.Hoşgörü falan palavra,görünüşde öyleler... Burada tartışmalarda müslümanlar islami sitelerdeki karşıt fikirler gibi muamele görmüyor.Denecek ki onlar dinleri için karşılık veriyor,inançları uğruna yapıyor napıyorsa,ama inanmayanlarda ki savunma da insanlıkları için ;)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...