Jump to content

müslüman forumlar hakkında

Recommended Posts

Bende girdim risale-i nur sitesine. 2 konuya mesaj yazdim. birinde ezani turkce yaptigi icin inonuye hakaretler vardi. turkcesi bok gibi arapcasi daha guzel diyolardi. dayanamadim

digerindede israil urunlerini boykot edicem hangileri bilen varmi diye sormus biri. bir digeride hangi birini almayacaksin, dunyadaki butun urunlerin bi yerinde yahudi parmagi var yazmis. cok guldum. dayanamadim onada cevap yazdim. muslumanlarin tembelligiyle ilgili.

muslumanlar ibadetten zaman bulup uretemezler sonrada baskalarinin urettiklerini almak zorunda kalirlar, got olma durumuyla karsilasincada boykot zirvaligina basvururlar. 2 saat sonra banladilar. baska bir isimle tekrar girdim yine banladilar. oysaki cok kibar yazmistim. bolumun adinida "serbest kursu" koymuslar :) ne serbest ama.

Göstersem ne olacak hiç birşeye inanmayan birilerine ne göstersek boş.

Neden uzayda yer çekimi yokta dünyada var . Tam tersi niye olmamış Bunu araştır belki bir yaradanın olduğuna ve insanların bu şekil yaşamlarının daha uygun oldunun farkına varırsın

sen neden dunyada yer cekimi oldugunu cidden bilmiyormusun?

dedimya muslumanlar tembel diye.

Sitelerde Paylaş
Göstersem ne olacak hiç birşeye inanmayan birilerine ne göstersek boş.

Neden uzayda yer çekimi yokta dünyada var . Tam tersi niye olmamış Bunu araştır belki bir yaradanın olduğuna ve insanların bu şekil yaşamlarının daha uygun oldunun farkına varırsın

Bu tuhaf mantık(sızlık) ne zaman biter.üstünüze kuş pislese,neden ahmetin kafasına değil de benim kafama etti diye,allahın warlığına ulaşacaksınız..

Sitelerde Paylaş
bir insan kafir ,müslüman,yahudi,hristiyan, ateist ,budist, agnostik v.s ne olursa olsun biz bunların hepsine hoşgörüyle yaklaşırız.taki inancı başkalarına zarar vermediği sürece.

her türlü inancada saygı gösteririz ve dinleriz...

hiç kimseye dininden dolayı nefret duymayız...

insanı insan olduğu için severiz.

kuranı kerimdeki gibi diğer dinden olanları kendimizi düşman görmeyiz...

biz hoşgörülüyüz .

hoşgörüde dinde olmayan şey...

ateistlerin dinlere ve inananlara saygılı olması gerekir diye bir kural mı var..

biz ateistlerinde bir ahlak kitabı varda bizim mi haberimiz yok..

kendisine bu kadar söven yerin dibine vuran bir zihniyete saygı gösteriyorsanız gösterin..

tüm ateistlerin sizin gibi olması mı gerekiyor..

cahil ve safça kandırıldığı için inananlara kimin sözü olabilir..

ama bu bok çuvalı ayetleri gördüğü halde savunanlara, cahilleri uyutmaya çalışanlara, yalancılara ikiyüzlülere lafımı esirgemiyorum..

şerefsiz, adi köpekler..

siz benim annemi, benim arkadaşlarımı, benim çocuklarımı, benim insanlarımı uyutuyorsunuz bu ortaçağ karanlığının bok çuvalı ayetleriyle..

ben saygı duymuyorum, buyrun siz saygı duyun..

çok efendi saygılı ateist arkadaşlar..

Eğer muhammedi tanrısız düşünürseniz, klasik bir tarihi kişilikten öte hiç bir şeyi yoktur. Ve öyle ki, ne sübyancılığı, ne çok eşliliği, ne vahşiliği, ne adaletsizliği konu edilebilir, tartışmaya bile değmez. Ama sen o benim rehberim, onun tanrısına tapıp, onun yolundan yürüyecem diyorsan, sapık, vahşi, haysiyetsiz, adi ve şerefsiz biri olursun..

Şimdi sübyancı,adaletsiz ve de vahşi bir adam şerefsizse onun takipcisi de şerefsiz olmaz mı?Şeref ne demek?

Zaten temel nokta burada. Bir ayeti, anlamini bildigi halde kabul eden biri, serefsizdir denilebilir. Zaten, ayetlerden anlamayanlara laf söylemek olmaz. Fakat sizde iyi biliyorsunuzki, ayeti acik acik, bizim anladigimiz anlamda savunanlar var. Ben bunlara serefsiz, karaktersiz ve geri zekali derim. Ayeti, anladigi halde savunan, bana ve insanligada küfür etmis sayilir.

evet..ateistlerin saygı fışkıran yorumlarından bi kaç tane yazdım.burdan anladığımız şuki,bazı ateistler,ateizmi din haline getirmişler kendi beyinlerinde.yanlışmıyım acaba?

bu arada.kimse islami forumlardan anlayış beklemesin.adam girip bu şekilde Allah a peygambere kuran a küfredecek, kuran yaktığını yada yırttığını filan söylicek,islami forumdaki yetkililerde buna göz yumacak öylemi? siz ateistler kendinizi bi halt sanmaya başladınız iyice.

etiniz ne budunuz ne sizin.saygılı ateistler her zaman islami forumlara girip yazabiliyor.bunuda kimse inkar edemez.

tarihinde sutlukahve tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
evet..ateistlerin saygı fışkıran yorumlarından bi kaç tane yazdım.burdan anladığımız şuki,bazı ateistler,ateizmi din haline getirmişler kendi beyinlerinde.yanlışmıyım acaba?

bu arada.kimse islami forumlardan anlayış beklemesin.adam girip bu şekilde Allah a peygambere kuran a küfredecek, kuran yaktığını yada yırttığını filan söylicek,islami forumdaki yetkililerde buna göz yumacak öylemi? siz ateistler kendinizi bi halt sanmaya başladınız iyice.

etiniz ne budunuz ne sizin.saygılı ateistler her zaman islami forumlara girip yazabiliyor.bunuda kimse inkar edemez.

senin en azindan buraya gelip istedigin yorumlari cimbizla toplayip burada bize gosterme ozgurlugun var.

ben musluman forumunda 2 saatten fazla duramamki onlarin hakaretlerini cimbizlayabileyim..

sen ozgur olmanin nimetlerini ancak burada tadabiliyorsun.

Sitelerde Paylaş

bir insan kafir ,müslüman,yahudi,hristiyan, ateist ,budist, agnostik v.s ne olursa olsun biz bunların hepsine hoşgörüyle yaklaşırız.taki inancı başkalarına zarar vermediği sürece.

her türlü inancada saygı gösteririz ve dinleriz...

hiç kimseye dininden dolayı nefret duymayız...

insanı insan olduğu için severiz.

kuranı kerimdeki gibi diğer dinden olanları kendimizi düşman görmeyiz...

biz hoşgörülüyüz .

hoşgörüde dinde olmayan şey...

---------------------------------------------------------------------------------

benim yazımı alıntı olarak neden buraya koydun.herhangi bir yanlışmı var söylermisin...

bir insan ister dinli ister dinsiz olsun asıl olan karakterdir din değil...

bütün insanları aynı şekilde değerlendiremezsin

bugün nice müslümanlar vardır son derece efendi saygılı insanlar...

niceleride vardır insan lafını haketmezler...

ateistlerde aynı şekilde ...

ama ortada o kadar çok rezillik varki bazen hakaret bile bu dünyada insanın insana yaptığı kötülüklerin yanında masum kalır bu da bir gerçek...

Sitelerde Paylaş

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

bunlar ne kadar yanlış cümleler...

karşıt görüşte insanların islami forumlarda engellenmeleri için allaha haşa paygambere küfretmelerine , kuranı yakıp yırttıklatını söylemelerine gerek yok...

sadece islamı eleştirmemiz banlamamamız için yeterli....

sen bi de kalkmış neden bahsediyosun...

yazdığım yazıda en ufak bir hakaret yoktu. arzu edene aynısını buraya asabilirim...

çok yanlış konuşuyorsun...

sizin derdiniz hakarete falan uğramak değil siz eleştiri bile kabul etmiyorsunuz...

neyse bir müslüman olarak bu forumun tadını çıkar...

dilediğin kadar bizleri eleştirebilirsin...

serbestsin...

bu son cümlemle belki birşeyler anlarsın...

Sitelerde Paylaş
Önce kendini ifade edebilme yeteneğine sahip ol sonra çık meydana yırtık don erkeği olmayın....

her konuda her din mensubu yada dinsiz insanla tartışırım çünkü kuranda benimde beğenmediğim ve arapların eklediğine inandığım bir çok bölüm mevcuttur...

öyleki bir ayet çok güzel giderken birden çirkinleşmekte...

öyleki daha bir kaç gün önce lübnanlı bir ilahiyat profesörün hadisleri örnek göstererek 1 yaşındaki bir kız çocuğu (bebek ile) ile evlenilebileceğini açıkladı...

eğer kuran tanrı kelamıda olsa (ki öyle) sonuçta bir yazıttır değiştirilememesi için hiç bir neden yoktur ve be nbu konuda aşırı müslüman bir aile ile hararetli bir tartışmaya girerek onların inadını hemde onların evinde kırdım...

çünkü ben kuranı anlayacak bir yaş ve birikime sahibim eğer yaratıcım adaletli ise (ki bana göre ayetlerde adaleti göz önündedir) kadına verdiği zorunlulukları banada vermelidir (arap işi ayet eklentileri)...

kısaca ben arapın değiştirdiği kuranda allah kelamını ayırt edebilecek düzeyde bir insanım ve onların kadınlarımıza kız çocuklarımıza sırf kendi emelleri için getirdiği zorunlulukları ayırt edebilecek kadar akıllıyım...

ama emin ol senin gibi buradan şutlanıpta başka foruma gidip beni şutladılar diyede dert yanmam çocukluk etmem...

Eşim katolik kaynanam sıkı bir hristiyan çevreden bana gelen onca dikkatli ol kaynananla çocuğunu başbaşa bırakma hristiyan yapar baskısına karşın çocuğumu şu ana kadar ne kaynanam ne eşimden korumadım çünkü böyle bir gereksinime ihtiyaç duymamakla birlikte ona allah korkusu değil allah sevgisini aşılşamaktır amacım ve buna bağlı olarak çocuğumu kesinlikle cami yada kuran kurslarına göndermiyeceğim...

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

ben kendi fikirlerini görüşlerimi elimden geldiği kadar iyi ifade ettiğime inanıyorum.bunun kararını vermek sana düşmez...

meydana çık diyosan ben hep burdayım zaten buyur istediğin bir konu varsa tartışalım. bilgine güveniyorsan her türlü görüş alış verişine hazırım...ama kaçmak yok...eğer dinine kitabına inanıyorsan sonuna kadar arkasında duracaksın

istediğim yerine inanırım istediğim yerine inanmam , yok şurasını allah yazmış burasını araplar diye saçma sapan iddalarla gelmeyeceksin...

öncelikle kurana inanıyomusun inanmıyormusun net olarak belirteceksin...

ondan sonrada kalkıp efendim kuran bozulmuştur diyipte dansöz gibi kıvırmıycaksın cevabını veremediğin sorularda...

senin hiç aklın mantığın alıyomu allah 3 büyük kitap gönderecek ve hiç birini koruyamayacak senin allahın bu kadar acizmi...

ayrıca başka forumlarda atılıp atılmamam umurumda değil ama sen tabi hiçbişiyi anlamadığın gibi bunuda anlamamışşsın...

benim demek istediğim müslümanlarında inançsız insanlardan bişiyler öğrenebileceği gerçeğidir. mesele hoşgörü gibi .karşındaki insanın örüşlerine tahammül etmek gibi.

tıpkı bizim bir müslüman olarak sana gösterdiğimiz hoşgörüyü belki örnek alırlar .yani bu yazı tamamen yapıcı bir amaçla yazılmıştır .art niyet taşıyan bir eleştiri olarak değil...

sen burada günlerce ateistmi ya da dinsizliği kötüleyen yazılar yazsan kimseye hakaret etmediğin sürece biz seni dinleriz.öyle nickin falanda banlanmaz...

umarım müslümanlar bazı olumlu şeyleri kendilerine örnek alırlar ...

meselenin özü budur...

neden bu kadar düşünce özürlü bir cevap yazıyorsun?

diyorsunki Allah 3 kitap göndermiş birinide koruyamamışmı?

1. Allahın gönderdiği kitap....

2. o Kitabı insan yazıyor yani her ne olursa olsun mürekkep ve boya kullanımı bulunmaktadır...

3. hangi kitap olursa olsun üstünde oynanarak atı eşşek merkebi beygir yapabilirsin...

4. Yaratıcı dünya yaşamına uygun her türlü kuralı koymuş belkide kitabın asıl özü onu bulmamıza yarayan mesajlar içermekte (her konu istenilen yöne çekilebilir sonuçta dilin kemiği yok)...

5. Şimdi Hiroşimadaki atom bombası faciasını bilim adamlarımı yarattı yoksa kendi çıkarları uğruna Japonyanın gerisinde teknolojik olarak geri kalmamak isteyen Amerikalılarmı? (bu şıkka bilim adamları yapmasa Amerikalılar yapmazdı diyerek dilediğimiz gibi konuyu bilime yıkabiliriz keza çernobil faciasıda bilim adamlarının kısaca bilimin pisliği misyonu ile şekillendirilebilir)

sonuç itibariyle el ile yazılmış bir kitaptan bahsetmekle birlikte tanrının koyduğu kurallar çerçevesinde dünyada insanlara müdahale etmemesi hesap kesim tarihini ahirete bırakması kadar doğal bir durum olamaz...

senin iddiaların insanın mantıksız akılsız bir yaratık olduğuna işaret etmekle birlikte o akılsız yaratıkların peygamberden sonra o kitabı değiştiremiyeceğini yani devrin tek akıllı kişisinin peygamber olduğuna işaret eder yani sana ve ateistlere göre insanlar (buna sizlerde dahil) düşüncesiz birer hayvandır (iddialarınız o yöndedir dileyen alınır)...

Sitelerde Paylaş

neden bu kadar düşünce özürlü bir cevap yazıyorsun?

diyorsunki Allah 3 kitap göndermiş birinide koruyamamışmı?

1. Allahın gönderdiği kitap....

2. o Kitabı insan yazıyor yani her ne olursa olsun mürekkep ve boya kullanımı bulunmaktadır...

3. hangi kitap olursa olsun üstünde oynanarak atı eşşek merkebi beygir yapabilirsin...

4. Yaratıcı dünya yaşamına uygun her türlü kuralı koymuş belkide kitabın asıl özü onu bulmamıza yarayan mesajlar içermekte (her konu istenilen yöne çekilebilir sonuçta dilin kemiği yok)...

5. Şimdi Hiroşimadaki atom bombası faciasını bilim adamlarımı yarattı yoksa kendi çıkarları uğruna Japonyanın gerisinde teknolojik olarak geri kalmamak isteyen Amerikalılarmı? (bu şıkka bilim adamları yapmasa Amerikalılar yapmazdı diyerek dilediğimiz gibi konuyu bilime yıkabiliriz keza çernobil faciasıda bilim adamlarının kısaca bilimin pisliği misyonu ile şekillendirilebilir)

sonuç itibariyle el ile yazılmış bir kitaptan bahsetmekle birlikte tanrının koyduğu kurallar çerçevesinde dünyada insanlara müdahale etmemesi hesap kesim tarihini ahirete bırakması kadar doğal bir durum olamaz...

senin iddiaların insanın mantıksız akılsız bir yaratık olduğuna işaret etmekle birlikte o akılsız yaratıkların peygamberden sonra o kitabı değiştiremiyeceğini yani devrin tek akıllı kişisinin peygamber olduğuna işaret eder yani sana ve ateistlere göre insanlar (buna sizlerde dahil) düşüncesiz birer hayvandır

(iddialarınız o yöndedir dileyen alınır)...

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

senin alllahın sınavı ahirete ertelemiş elbet suçu olan suçunun cezasını çekecektir diye değilmi?

yanlız bu erteleme gününe kadar dünyada neler olup bittiğine bir bakalım istersen...

3 milyar insan savaşlarda birbirini öldürdü... dahada öldürecek. ama kaygılanmaya gerek yok canım allah nasıl olsa hesabını sırcak bunların . gebersinler cnm nolcak insan kıtlığımı var elimizde.yenileri doğar.

bir çok kadın tecavüze uğrar yine bu imtihan gücüne kadar.

bir çok insan fakirlikten inim inim inler

kiminin doktora gidicek parası yoktur hasta hasta sürünür...

kimi açık, sefalet v.s gibi bin bir türlü acıyla boğuşur....

ha ama biz merak etmeyelim allah bunların hesabını soracak ahirette değilmi?

ya hiçmi aklın yok hiçmi mantığın çalışmıyo beyin yerine saksımı taşıyosun o kafatasının içinde sen...

ya insanları imtihan yapıcam diye savaşa hastalığa yoklupa bir bür türlü acıya nasıl izin veriyo tanrı ?

oyuncakmı bu insanlar?

herşey basit bi imtihan için değilmi sana göre?

ama ne yazıkki bunun bedeli bu kadar basit değil çok ama çok ağır...

şimdi söyle bakalım sen gözünün önündeki bu apaçık gerçekleri görmedikten sonra sende hayvanlarda olan aklın bile olduğundan şüphe edebilirmiyiz?

sen bana hangi masalı okuyosun...

bak ben sana bi tane okuyayım...

peygamberin biri bebekmiş sonra firvun bunu öldürmesin diye annesi nehire bırakmış sonrada firavunun karısı bu çocuğu bulmuş...

bak nasıl masal ama gördünmü .türk filimlerindede vardır bu masallardan....

bil bakalım bu masal nerde anlatılıyor sana ödev.

gerçi fazla zorlanacağınız zannetmiyorum :)

ama şüpheliyim sen bu saksı kafanla onuda bilemezsin :P

Sitelerde Paylaş
bugün nice müslümanlar vardır son derece efendi saygılı insanlar...

niceleride vardır insan lafını haketmezler...

ateistlerde aynı şekilde ...

ama ortada o kadar çok rezillik varki bazen hakaret bile bu dünyada insanın insana yaptığı kötülüklerin yanında masum kalır bu da bir gerçek...

haklısın kardeşim..

yeryüzünde kendi ırkını haksızca öldüren,döven,zarar veren tek ırk insan..lanet olsun bu insan denen yaratığa. :angry:

senin gibi saygılı ateistler islami forumlarda yazabilmelidir.eğer seni atmışlarsa haksızlık etmişler. :(

ama diyorumya.küfürbazların yeri olamaz.mesela godgar,anibal,ateist, gibi kişilerin islami forumlarda yeri olamaz/olmamalı. :angry:

ama hallaç ve sen gibi saygılı kişilerin yeri olmalı. ;)

tarihinde sutlukahve tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
senin alllahın sınavı ahirete ertelemiş elbet suçu olan suçunun cezasını çekecektir diye değilmi?

yanlız bu erteleme gününe kadar dünyada neler olup bittiğine bir bakalım istersen...

3 milyar insan savaşlarda birbirini öldürdü... dahada öldürecek. ama kaygılanmaya gerek yok canım allah nasıl olsa hesabını sırcak bunların . gebersinler cnm nolcak insan kıtlığımı var elimizde.yenileri doğar.

bir çok kadın tecavüze uğrar yine bu imtihan gücüne kadar.

bir çok insan fakirlikten inim inim inler

kiminin doktora gidicek parası yoktur hasta hasta sürünür...

kimi açık, sefalet v.s gibi bin bir türlü acıyla boğuşur....

ha ama biz merak etmeyelim allah bunların hesabını soracak ahirette değilmi?

ya hiçmi aklın yok hiçmi mantığın çalışmıyo beyin yerine saksımı taşıyosun o kafatasının içinde sen...

ya insanları imtihan yapıcam diye savaşa hastalığa yoklupa bir bür türlü acıya nasıl izin veriyo tanrı ?

oyuncakmı bu insanlar?

herşey basit bi imtihan için değilmi sana göre?

ama ne yazıkki bunun bedeli bu kadar basit değil çok ama çok ağır...

şimdi söyle bakalım sen gözünün önündeki bu apaçık gerçekleri görmedikten sonra sende hayvanlarda olan aklın bile olduğundan şüphe edebilirmiyiz?

sen bana hangi masalı okuyosun...

bak ben sana bi tane okuyayım...

peygamberin biri bebekmiş sonra firvun bunu öldürmesin diye annesi nehire bırakmış sonrada firavunun karısı bu çocuğu bulmuş...

bak nasıl masal ama gördünmü .türk filimlerindede vardır bu masallardan....

bil bakalım bu masal nerde anlatılıyor sana ödev.

gerçi fazla zorlanacağınız zannetmiyorum :)

ama şüpheliyim sen bu saksı kafanla onuda bilemezsin :P

masallar daima vardır ama sizin evrim kadar iğrenç olanı yoktur...

konuya döndüğümüzde ise insanları hayvanlar gibi başı boş yaratıklar sanıyor takılıpta atıldığın forumdaki kişileri ise müslüman sanıyor müslüman isem kuranı olduğu gibi sorgulamadan kabul etmemi istiyor yani beni dolaylı yoldan cahilliğe itip kendiniz gerçekleri gösterir ayağına yatıyorsunuz...

yukarıda yazdıklarını sende açık ve net görmekteyim klasik kibirli ateistim diye kibirlenen klavye delikanlısı birisin...(sallamak bedava nasıl olsa)

benim gözüm açık gerçekleri görüyor ve şu yaşadığın düzen içerisinde hiç birşeyin tesadüf olmadığını evrimle gerçekleşmeyeceğini big bang patlamasının sizin yukarıdaki verdiğiniz örnekteki masaldan farksız olduğunu biliyorum...

ama siz şartlanmış saygının ne olduğunu bilmeyen bilim dalının size imkan sunsa elinize vereceği silahlar ile terör estirecek birer cani olduğunuzda çok iyi biliyorum....

Materyalist düşünceden cana değer vermesini ve tanrı gerçeğini kabul etmesini beklemek tamamen bir hayal ürünü olduğu gibi sen ve senin gibi ateist düşüncedeki kişilerin kendi maddi çıkarları uğruna bir çırpıda yüzlerece hatta japonyadaki hiroşima faciasın ve Irakdaki örneklerdeki gibi milyonlarca insanın canına kastecek karakterlersiniz...

Sitelerde Paylaş

onlar kadar sıkıcı siteler olmaz

yok kardeşim, üstadım, ıvır zıvır muhabbetler...

eğitim siteleri, nurcu siteler, fetocu siteler...

akıl kıtlığından lime lime olmuş beyinler, buradaki müslümanlar yine iyi sayılır.

özgürlük bir bulaşıcı hastalıktır, bir kere tadına baktın mı, zor gelir eski çöplüğüne dönmek...

Sitelerde Paylaş

masallar daima vardır ama sizin evrim kadar iğrenç olanı yoktur...

konuya döndüğümüzde ise insanları hayvanlar gibi başı boş yaratıklar sanıyor takılıpta atıldığın forumdaki kişileri ise müslüman sanıyor müslüman isem kuranı olduğu gibi sorgulamadan kabul etmemi istiyor yani beni dolaylı yoldan cahilliğe itip kendiniz gerçekleri gösterir ayağına yatıyorsunuz...

yukarıda yazdıklarını sende açık ve net görmekteyim klasik kibirli ateistim diye kibirlenen klavye delikanlısı birisin...(sallamak bedava nasıl olsa)

benim gözüm açık gerçekleri görüyor ve şu yaşadığın düzen içerisinde hiç birşeyin tesadüf olmadığını evrimle gerçekleşmeyeceğini big bang patlamasının sizin yukarıdaki verdiğiniz örnekteki masaldan farksız olduğunu biliyorum...

ama siz şartlanmış saygının ne olduğunu bilmeyen bilim dalının size imkan sunsa elinize vereceği silahlar ile terör estirecek birer cani olduğunuzda çok iyi biliyorum....

Materyalist düşünceden cana değer vermesini ve tanrı gerçeğini kabul etmesini beklemek tamamen bir hayal ürünü olduğu gibi sen ve senin gibi ateist düşüncedeki kişilerin kendi maddi çıkarları uğruna bir çırpıda yüzlerece hatta japonyadaki hiroşima faciasın ve Irakdaki örneklerdeki gibi milyonlarca insanın canına kastecek karakterlersiniz

-------------------------------------------------------------------------

birincsi ben ateist değilim agnostikim.

evrim hakkında detaylı bilgi sahibi değilim .o yüzden o konuda bir kikir yürütemiyorum. ama siz müslümanlar gibi işin kolayına kaçıpta herşeyi allah yarattıda demiyorum...

okuyorum araştırıyorum elimden geldiği kadar yeni bilgiler öğrenmeye çalışıyorum.

yanlız biyoloji ya da biyokimya dalıyla ilgili ilgili konular hakkında fikir yürtme dinlerin tanrıdan gelmediğini anlamak kadar kolay değil.

bu gerçektende uzun bir birikim istiyor.

o yüzden haddimi biliyorum.

sen bana klavye delikanlısı deyipte suçlayacağına iki satır dolu laf edipte şu imtihan için neden insanların bu kadar perişan edildiğinin hikmetini anlatsaydın ya...

işinize gelmeyen açıklayamadığınız konularda direk karşınızdaki insanı suçlamaya geçiyorsunuz.

o kibir dediğin şeyden bende yok ...

nasıl bir hayat yaşadığımı bilmedğin için meydanı boş bolmuşun sallıyosun...

ben hiç kimseyi aşağı ya da hor görmem.

benim için bir güverciin bir insandan farkı yoktur ikiside değerlidir.ikiside canlıdır...ben insan olarak kime ne üstünlüğüm varki kibirleneyim...

ayrıca benim gibi dinsiz insanların eline güç geçtiğinde diğer insanlara zulmedeceğin iddana gelince baskı şiddet kimdn gelirse gelsib düşünce olarak karşıyım...

şiddetin hiçbir türlüsünü tasvip etmem...

bu dünyanın kontürlü benim elimde olsa hiç kimse kiç kimseye savaş açamazdı anında tepesine binerdim...

çünkü insan hayatının ne kadar değerli olduğunu biliyorum...

ben bu yaşıma kadar kolay gelmedim... bir insan hangi emeklerle hayata tutunur bilirim. o yüzden insan değerlidir zaten...

her türlü şiddet burda küfür etmek istemiyorum ama hakediyorlar sonuna kadar alçak amerikadan , israilden , müslüman yobazlardan , bazı ateist insanlardan , hitlerden staline, muhammedden daha gelmiş geçmiş bir sürü kan emicisine kadar hapsine karşıyım...

dünya savaşla bir yere gidemez...yeteri kadar kan döküldü zaten...

şu insanlara baktıkça tiksiniyorum bazen ...

insanlara hayvanların kardeşleri diyorum...

insanın insana yaptığı şerefsizliği hayvan hayvana yapmaz...

hepsine lanet olsun...

oluk oluk kan akarken dünyada ki hala daha akıyor görüyorsun işte gücü yeten şerefsiz insanlar ıraktaki zulmu durdurmuyor...

peki ya senin alllahın o neden durdurmuyor....

hadi insanlar umursamıyı...

daha kaç insanın ölmesi lazım daha kaç kadının tecavüze uğraması lazım daha kaç çocuğun ağlaması lazım söylermisin...

ben bi gülü bile yerinden koparmaya kıyamazken insanlar insanlara neler yapıyor...

bana hiçbişiy anlatma sen git ıraktaki kardeşlerimize anlat... onlarda insan tıpkı bizler gibi....

Sitelerde Paylaş

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtopic=5596&hl=

evet ATEİSTFORUM müslüm ve nurcu sitelere göre çok daha hoş görülüdür.

bende buna benzer bir başlık açmıştım.

hele delisaidciler tam bir paranoyak mod ve admindirler o nurcu ve islamcı sitelerde.

yazılarının ömrü 1 dk yi bile geçemez.

hele aişe konusuna girdin mi yazının ömrü 30-- 40 saniye arası değişir..nokta..

Sitelerde Paylaş
Bu tuhaf mantık(sızlık) ne zaman biter.üstünüze kuş pislese,neden ahmetin kafasına değil de benim kafama etti diye,allahın warlığına ulaşacaksınız..

Laf söyledin balkabağa koy tabağa ye sabaha .

Aklıma mantıksız bir tek bu geldi . ;)

Sitelerde Paylaş
sen neden dunyada yer cekimi oldugunu cidden bilmiyormusun?

dedimya muslumanlar tembel diye.

Senin kesin bilimsel bir açıklaman vardır.

Elma düştü baktım yerde aa yer çekimi var . demekki elmalar dalından olgunlaşınca yere düşsünki yiyebilelim diye yer çekimi var. Senin ve senin gibilerinin bilimsel yaklaşımı bu.

Charles Darwin "gözleri düşünmek beni bu teoriden soğuttu" diyerek, evrim teorisinin canlılıktaki üstün yaratılış karşısındaki çaresizliğini itiraf etmişti...

Alın işte ulu büyüğünüz bile kıvırmaya çalışmış ama sonunda o bile inadı kırılacakken ölmüş

Sitelerde Paylaş
Senin kesin bilimsel bir açıklaman vardır.

Elma düştü baktım yerde aa yer çekimi var . demekki elmalar dalından olgunlaşınca yere düşsünki yiyebilelim diye yer çekimi var. Senin ve senin gibilerinin bilimsel yaklaşımı bu.

Charles Darwin "gözleri düşünmek beni bu teoriden soğuttu" diyerek, evrim teorisinin canlılıktaki üstün yaratılış karşısındaki çaresizliğini itiraf etmişti...

Alın işte ulu büyüğünüz bile kıvırmaya çalışmış ama sonunda o bile inadı kırılacakken ölmüş

Newton a inananlarin sayisi senin allahina ve muhammedine inananlarin sayisinin en az 10 katidir.

Muhammed elmanin dustugunu gorur allah yapti der ve olay burda biter, Newton onun mantigini arastirip yercekimini bulur ve bunu insanlikla paylasir ve sonucta teknoloji oradan baslayarak bugunlere kadar ilerler. muhammedin mantigiyla ilerlemis olsaydi dunya, yani hersey allahtan bosver gitsin deseydi herkes sizin gibi bugun sen su an baktigin bilgisayar ekranini ancak cennette allahindan talep edebilirdin, tabi o zaman aklina boyle birseyin mumkun olup olmadigi dahi gelebilirse.

Sen su anda yercekimi diye bir kavram oldugunu bilme luksunu Newtona ve o elmaya borclusun. Ve bu yercekimi varliginin bulunmasi sonrasinda degisen gelisen teknolojiden diger butun tembel muslumanlar gibi hicbir katki yapmadan faydalaniyorsun.

Muhammed zamanini insan katledip ganimet toplamak, 12 - 13 yasindaki kizlarla gonul eglendirip, kurdugu saltanatin keyfini cikarmakla harcarken. Darwin bu dunya ve insanlik icin kimseyi oldurmeden birseyler yapmaya calisiyordu. Bugun dunyadaki genel gorus Evrim Teorisinin dogru oldugudur. En azindan veriler bu teorinin peygamberler safsatasina nazaran daha mantikli oldugu dogrultusunda. Evrim e inananlrin sayisi toplam muslumanlarin sayisinin 3-4 katindan fazladir.

Begenmesen bile saygi duy. Newtonun duserken gordugu elma kadar degerin yok bu insanlik icin.

Sitelerde Paylaş
Newton a inananlarin sayisi senin allahina ve muhammedine inananlarin sayisinin en az 10 katidir.

Muhammed elmanin dustugunu gorur allah yapti der ve olay burda biter, Newton onun mantigini arastirip yercekimini bulur ve bunu insanlikla paylasir ve sonucta teknoloji oradan baslayarak bugunlere kadar ilerler. muhammedin mantigiyla ilerlemis olsaydi dunya, yani hersey allahtan bosver gitsin deseydi herkes sizin gibi bugun sen su an baktigin bilgisayar ekranini ancak cennette allahindan talep edebilirdin, tabi o zaman aklina boyle birseyin mumkun olup olmadigi dahi gelebilirse.

Sen su anda yercekimi diye bir kavram oldugunu bilme luksunu Newtona ve o elmaya borclusun. Ve bu yercekimi varliginin bulunmasi sonrasinda degisen gelisen teknolojiden diger butun tembel muslumanlar gibi hicbir katki yapmadan faydalaniyorsun.

Muhammed zamanini insan katledip ganimet toplamak, 12 - 13 yasindaki kizlarla gonul eglendirip, kurdugu saltanatin keyfini cikarmakla harcarken. Darwin bu dunya ve insanlik icin kimseyi oldurmeden birseyler yapmaya calisiyordu. Bugun dunyadaki genel gorus Evrim Teorisinin dogru oldugudur. En azindan veriler bu teorinin peygamberler safsatasina nazaran daha mantikli oldugu dogrultusunda. Evrim e inananlrin sayisi toplam muslumanlarin sayisinin 3-4 katindan fazladir.

Begenmesen bile saygi duy. Newtonun duserken gordugu elma kadar degerin yok bu insanlik icin.

ARAMIZDAKİ FARK NEWTONUDA ALLAHIN YARATTIĞNA İNANDIĞIMIZ İÇİN MANTIKLI GELDİ. SEN BU DÜNYANIN NİYE YARATILDIĞINI MANTIĞIN ALAMADIĞI İÇİN ÖYLESİNE VARIZ DEDİN ÇIKTIN İŞİN İÇİNDEN.

NEWTON ARAŞTIRMIŞ DİYORSUN YER ÇEKİMİNİ BULMUŞ SEN ARAŞTIRDIN ALLAHINI KAYBETTİN. DEMEKKİ BİZ DAHA BAŞARILIYIZ BİR SEBEBE BAĞLADIK SEN BOŞTA KALDIN .

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...