Jump to content

Güneşin Batıdan Doğmasıyla İlgili İslamdaki Görüşler

Recommended Posts

sen dünyanın neden soğudugunu git bi araştır istersen

Sürekli araştırıp, iyi kötü kaynak isimleri veren ben olmama rağmen nedense hala araştırması gereken hep ben oluyorum.

Dünyanın soğuması ne? Şu an gündemde soğuma değil, ısınma var.

Ama kastettiğin buzul çağı soğumaları ise, onların bir çok nedeni var ama bunların içinde dünyanın dönüş hızı yok. Buyur wikipedia ingilizceden nedenlere dair kısa bir paragraf:

Causes of ice ages

The causes of ice ages remain controversial for both the large-scale ice age periods and the smaller ebb and flow of glacial–interglacial periods within an ice age. The consensus is that several factors are important: atmospheric composition (the concentrations of carbon dioxide, methane); changes in the Earth's orbit around the Sun known as Milankovitch cycles (and possibly the Sun's orbit around the galaxy); the motion of tectonic plates resulting in changes in the relative location and amount of continental and oceanic crust on the Earth's surface, which could affect wind and ocean currents; variations in solar output; the orbital dynamics of the Earth-Moon system; and the impact of relatively large meteorites, and volcanism including eruptions of supervolcanoes.

liste yapayım:

* Atmosfer gaz oranları

* Dünyanın güneş etrafındaki yörünge değişimleri ve muhtemelen, güneşin galaksideki yörüngesindeki değişimler

* Tektonik plaka hareketlerinin kıta ve okyanus yüzey genişliklerini etkilemesi.

* Güneş ışınlarının yoğunluğundaki değişikliklerç

* Dünya ve Ay yörüngesi dinamikleri.

* Büyük boyutlardaki meteoroit çarpmaları

* Süper volkanlarda dahil, volkanik patlamalar.

http://en.wikipedia.org/wiki/Ice_age#Causes_of_ice_ages

bu kaadr cahil olmayın yaa

Her defasında yeni bir argümanla geldin, mekanizmalarıyla birlikte açıklayıp aksini gösterdim.

Her defasında öznel yorumlarım dışında iyi veya kötü kaynaklar sundum.

Sen ne kaynak sunabildin, ne mekanizmaları açıklayabildin... hala cahillikle itham ediyorsun. İnsanda biraz ar olur, utanır.

dünya nın kendi etrafındaki dönüş hzıı her geçen gün artmaktadır bu nedenle dünya soğumaktadır

Günümüzde dünya ısımaktadır; Küresel ısınma denir, duydun mu?

git araştır

Onlarca kaynak sundum, demek ki araştırıyorum. Ama belli ki kaynaklarım seni yanlışlıyor.

Sen biri iki kaynak verde orada araştırayım.

Böyle bol keseden, git araştır demekle tartışılmaz... kaynak vereceksin: Bilimadamları diyor demekle kaynak vermiş olmazsın.

sonra gelin konuşalım bilime inanmıyan bilimi inkart eden insanlarla işim olamaz benim

Sen hangi bilimsel veri, mekanizma, kaynak verdinde biz burun kıvırdık.

Kendi iddialarını çocukça "banane hızlanıyor işte" demekten başka ne yaptın?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 48
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Top Posters In This Topic

İslamda Güneşin Batıdan Doğması Olayı Kıyametin alameti olarak bilinir ve güneş batıdan doğduğunda kimsenin müslüman olması fayda etmez yani herşey bitmiştir.

Güneşin Batıdan doğacağını bilim de söylüyor

Dünyanın dönüş hızı 13 devir olduğunda dünya bir müddet duracak ve sonra tersine dönmeye başlayacak ?

Bu konu inanan yada inanmayalarlar için ne kadar ilginç yada neler ifade eder sizce?

dunya gittikce hizlanmiyor aksine yavasliyor:

"Günler 25 saat olacak

hurriyet.com.tr

Dünyanın kendi ekseni etrafında dönüşü yavaşlıyor. ilim adamları hesapladı. Günler 24 değil 25 saat olacak.

Günler gittikçe uzuyor. Bahar geldi diye değil. Bilim adamları yer katmanlarını, astronomi kayıtları, güneş ve ay tutulmalarıyla ilgili eski kayıtları inceleyerek hesapladı... Dünyanın kendi ekseni etrafında dönüşü yavaşladı. Bu yavaşlamanın Milattan Önce 700 yılında belirgin biçimde başladığı tespit edildi. Bunun başlıca sorumlusu Ay'ın çekim gücü gösteriliyor.

Zaman içinde bu çekim gücünün arttığını savunan bilim adamları, örneğin yeryüzünde dinozorların yaşadığı dönemde, yani yaklaşık 100 milyon yıl önce, dünyanın kendi ekseni etrafında dönüşünün daha hızlı olduğunu ve günlerin 23 saat olduğunu kanıtladılar.

GÜN 21 SAAT, BİR YIL 420 GÜNDÜ

Dahası, yeryüzünde sadece tek hücreli canlıların bulunduğu dönemde (yaklaşık 530 milyon yıl önce) ise bir günün yaklaşık 21 saat olduğu belirtildi. Bir yılın süresinin yani Dünya'nın güneşin etrafındaki turunu, aynı hızla tamamladığı anlaşıldı. Ancak günler yaklaşık 21 saatlik olduğundan, bir yıl 420 gündü.

Bilim adamları, Dünya'nın kendi ekseni etrafındaki dönüşünün yavaşlamasıyla günlerin artık 24 saati aştığını ve bunun yakın gelecekte 25 saate çıkacağını açıkladılar. "

Bu gelisme dunyanin kendi ekseninde donme hizinin yavasladigini fakat gunesin etrafinda donme hizinin hiç degismedigini belirtmektedir, dunya gittikçe yavasliyor ve bu gidisle bir gun durabilir, iste belki o zaman tersine donmeye baslar ve kiyamet kopar.

Sitelerde Paylaş
Umutsuz gerçektende çok yüzsüzmüşsün.

Kodomanında sabrına hayran kaldım.

yaa sizlerin zekasında bi sorun olduğundan şüpelenmiyordum şimdi eminim

dünyanın kendi etrafındaki dönüş hızı artmaktadır

gidin hangi bilimciye sorarsanız soracaktır

yani bundan 500 yıl önce dünya daha yavaş dönüyordu ve güneşin doğuşundan batışına kadarki süre daha uzundu yani günler daha uzundu

şimdi ise tam tersi dünya daha hızlı döndüğü için günler geçmişe kıyasla daha kısa gidin öğrenin sora tartışalım sayın ileri derecede zeki olan arkadaşlarım

ateist olunca ileri zekalı ayrıcalıklı olduğunuzu düşünüyosunuz değil mi?

hadi araştırında gelin öyleyse

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...