Jump to content

Peki bazı atesitler ne için yalan söyler?

Recommended Posts

Arkadaşlar diğer bir başlıkta yalan söyleyen müslümanlara değinmek istedim. Müslümanların inandıkları bazı şeyler var. Ellerinde de bir kurallar ve yasaklar kitabı. Öteki dünyada yaşamı arzuluyorlar. Bu gibi sebeplerle bazı müslümanların dinlerini tebliğ etme ihtiyaçlarının dürüstlüğe baskın çıktığını söyleyebiliriz...

Peki ya foruma müslüman kılığında giren ateistlere ne oluyor?

İlk olarak savunmaları gereken bir tabuları yok.

İkincisi ise madem inanmıyor ve fikirlerinin arkasında, öyleyse bu fikirlerin meşruiyetine güveniyor olması lazım. Ne diye belden aşağı vurmaya kalkıyor?

Öteki başlığımda sorumun yanıtını dindarlardan istemiştim. Burada da cevap vermekle yükümlü kişilerin ateistler olduğunu düşünüyorum. Daha çok ateist arkadaşlar yorumlarlarsa memnun olurum.

Sitelerde Paylaş

Bu forumda hic bir ateist kendi kafasindan bir fikir uretmiyor, tum ateist dusunceler o ilahi kitaplar denilen zirvaliklarin icinden harmanlanarak, analiz edilerek cikartiliyor. Simdi ben "muhammed evlatliginin karisin yataga atti" desem yalanmi soylemis olurum?

Ateistler dinler hakkinda yalan soylemez, eger yalan soyluyor diyenler varsa o zaman o ilahi kitaplari yalan soyluyordur.

Sitelerde Paylaş

...

İkincisi ise madem inanmıyor ve fikirlerinin arkasında, öyleyse bu fikirlerin meşruiyetine güveniyor olması lazım. Ne diye belden aşağı vurmaya kalkıyor?

Bu soruların yanıtını bende merak ediyorum...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Bu forumda hic bir ateist kendi kafasindan bir fikir uretmiyor, tum ateist dusunceler o ilahi kitaplar denilen zirvaliklarin icinden harmanlanarak, analiz edilerek cikartiliyor. Simdi ben "muhammed evlatliginin karisin yataga atti" desem yalanmi soylemis olurum?

Ateistler dinler hakkinda yalan soylemez, eger yalan soyluyor diyenler varsa o zaman o ilahi kitaplari yalan soyluyordur.

alakasız biçimde cümleni Allah yoktur diye bitirmedin hayret:)

ben gideyim..

herkeşe

atheos hariç herkeşe

iyi akşamlar..

Sitelerde Paylaş

Aslında basit bence,

Ya maytap geçmek,biraz eğlenmek için,

Ya da,tıpkı bir müslümanın dinini tebliğ için yalana başvurması gibi,"insanlara kendi doğrunu dayatma" güdüsünün yalan söylemeye,kandırmaya itmesi.

Teist kılığına girmek,onlara göre hem daha eğlenceli hem de daha az uğraşlı,basit,sıradan bir yöntem.

Sitelerde Paylaş

evet.çok hoş bi soru.ateistler inanmadıkları halde kurandaki kendilerine yapılan hakaretleri ! neden önemseyip "biz müslümanlara saygı duymayız" filan diyolar.

vede peygambere muho,biz müslümanlara müslo diyen ateistler sizce ne kadar dürüst vede ahlaklı.

muho yu boşverinde, Resulullah a "HZ Muhammed" diye hitap eden ateistlerle karşılaşıyorum bu sanal alemde.bunlardan biride bu forumdaki Hallaç `tır.

bir ateist inanmayabilir.ama bu islam a saygı duymasına engelmi sizce?

Resulullah a küfür edilmeyince ateist olunmuyormu

illede müslümanlara "müslo" demek şartmı

tarihinde sutlukahve tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
bir ateist inanmayabilir.ama bu islam a saygı duymasına engelmi sizce?

Değil.Fakat,saygı duyması da bir zorunluluk değil?

İsteyen muhammede istediği gibi söver,sıfat takar.Açıkçası,söz konusu bireyin zerre saygı hak etmediğini düşünen birinin,birey hakkında maytap geçmesi gayet doğal değil midir?Siz Buda'ya,Hindu kutsallarına saygı duyuyor musunuz mesela?İslam öğretisinin unsurlarından biri de bu tarz dinlere küfretmek değil midir?

İslama saygı falan duymuyorum.Allah psikoz bir manyak,muho da sübyancı çakalın tekidir.Bak bu da benim kelime-i şahadetim.

Sitelerde Paylaş

Bu konuda baslik acacak kadar sik gozlemlediginiz bir olay midir bu anlattiginiz,

Bu forumda ben toplam 2 kere rastladim,tabii bulundugum sureler zarfinda.

Sitelerde Paylaş
Siz Buda'ya,Hindu kutsallarına saygı duyuyor musunuz mesela?İslam öğretisinin unsurlarından

ben ne budaya nede hindu kutsallarına küfretmemişimdir bu güne kadar.zaten tanımamda kutsallarını..

bi hinduların brahma isimli tanrılarını vede yanındaki 25 adet tanrıyı bilirim.ama bu güne kadar küfretmedim hiç birine.

çünkü inanmasam bile saygı duyuyorum.nasıl ve ne tür tanrılar oldukları beni ilgilendirmiyor..

kompleks içinde değilim anlıyormusun? egolarım yok benim.

senin gibi egoistler küfür eder ve sataşır.

çünkü sen tam anlamıyla ateist değilsin..tam anlamıyla bir ateistin dine ve peygambere küfretmesi mümkün değil..

sen şüphe içinde kıvranan bi münafıksın.böyle küfrederek bazı egolarını bastırıyorsun.

tarihinde sutlukahve tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Benim dikkatimi ceken sey; Focus Musluman kiliginda yazilar yazarken, gayet eglenceli buldugum o yazilari, ateist arkadaslarin cogu sakayla karisik bir sekilde elestirmislerdi. Oysa komik komik yazilar yazip, akillardaki Musluman imajini daha da yerin dibine sokan Focus'u ateistler elestirirlerken, Muslumanlar sahip cikmaya calisiyorlardi.

Focus'a sahip cikip, destek olmaya calisan bir dunya Musluman arkadasi gorunce, kendi kendime acaba bu sitedeki Muslumanlarin cogu Focus gibi hayali karakterler mi diye de dusunmedim degil :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
Bu konuda baslik acacak kadar sik gozlemlediginiz bir olay midir bu anlattiginiz,

Bu forumda ben toplam 2 kere rastladim,tabii bulundugum sureler zarfinda.

Başlığı açmamdaki etken olayın meydana geliş sıklığı değil. Daha ziyade bu derece lüzumsuz bir davranışın neden tercih edildiğini anlamaya çalışıyorum.

Rızasını kazanmaya çalıştığı bir tanrısı yokken, üstelik tartıştığı kimselerin inançları bu derece yozlaşmışken ne diye böyle bir yönteme başvurulur? Belden aşağı vurmaya ihtiyacı olabilir mi bir ateistin?

Diğer yandan focus meselesi gerçekten ilginç. Yaptığı şeyi takdir etmiyorum ve hatta yanlış buluyorum. Ama focusun yazılarını destekleyen onca müslümanın çıkmasına da hayret etmeden duramıyorum.

Sitelerde Paylaş
çünkü sen tam anlamıyla ateist değilsin..tam anlamıyla bir ateistin dine ve peygambere küfretmesi mümkün değil..

sen şüphe içinde kıvranan bi münafıksın.böyle küfrederek bazı egolarını bastırıyorsun.

Kaç tane atesit gördün?Zerre bilmeden ayaküstü sıkıyorsun.

Ateist birinin,inanmadığı sözde kutsalları dalgaya alması onun ateist olmadığını gösteriyor diye düşünüyorsan,ya yetersiz ya da cahilsin demektir.Foruma biraz daha göz atmalısın.

Bir zamanlar agnostiktim evet,fakat şüphe duymaktan gurur duyardım."Şüphe içinde kıvranmak" ne yahu?O zamanda muhoya laf sokardım,hala da sokuyorum?

"Tam anlamıyla ateizm" dediğin şeyin kuralları falan yoktur.Senin uydurduğun kuralları monte etmeye çalışman kadar acizce bir savunma çabası daha görmedim.Ateizm basitçe Tanrı'ya inanmama halidir,herhangi bir kuralı vs. söz konusu değildir.Bir ateist,dinleri aşağılamakta veya dine saygısından işerken muhammedi düşünmemeye çalışmakta gayet serbesttir.

Sitelerde Paylaş
Başlığı açmamdaki etken olayın meydana geliş sıklığı değil.

Sik meydana gelmiyorsa munferit bir olaydir,oyle ise de zaten uzerinde konusmak veya genelleme yapmak mumkun degildir.

Daha ziyade bu derece lüzumsuz bir davranışın neden tercih edildiğini anlamaya çalışıyorum.

Sik gorulmuyorsa tercih edildiginden bahsedemeyiz.

Focus konusunu bilmiyorum.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...