Jump to content

İslam mı hoşgörü dini ateistler mi hoşgörülü

Recommended Posts

googleye annesini öldüren katiller yazmanız yeterli sadece bi örek vereyim ateistler çok hoşgörülü ama ailesine karşı deil sanırım şimdi dersiniz bazı ateistlerin yaptığını bütün ateistlere diyemessin sizde bazı müslümanıom diyenlerin yaptıklarını tüm müslüman alemine mal etmeyin

http://www.haberler.com/annesini-oldurmek-...-polise-haberi/

misilleme gereği bile duymuyorum.İslam uğruna kafa kesmeler,recmler el kesmeler...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

:D sen en tatlı şeysin öle.bu forum ne ve burda yazan müslümanlık ölçütleri ne.gtikitap oku çocuğum müslümanlığı forumlardan öğrenemzsin.yazık size

mevlana tasavvufçudur.islam tasavvufu olabilir ama tasavvufçu şeriatı yani müslümanlığı geçen kişidir.Ve tasavvuf içinde onlarca dini görüşü hatta dinsizliği dahi barındırır.

Sitelerde Paylaş
misilleme gereği bile duymuyorum.İslam uğruna kafa kesmeler,recmler el kesmeler...

sanki bunlar zevk için yapılıyomuş gibi mantıksızca bişey yazmışın oradakilerin anasınına karısına bacısına ırzına geçildi devleti işgal edildi aşağılandılar bir toplumu kurtarmak için feda şartt oluyor bazen abd lilerin itiraflarını ebugarib guantanamo bunlardan hiçmi haberin yok be adam herneyse daha yazacam ama nede olsa anlamıcan salla geç pehh pehh pehh

Sitelerde Paylaş
QUOTE(Ixion @ Jul 27 2008, 02:54 AM)

sanki bunlar zevk için yapılıyomuş gibi mantıksızca bişey yazmışın oradakilerin anasınına karısına bacısına ırzına geçildi devleti işgal edildi aşağılandılar bir toplumu kurtarmak için feda şartt oluyor bazen abd lilerin itiraflarını ebugarib guantanamo bunlardan hiçmi haberin yok be adam herneyse daha yazacam ama nede olsa anlamıcan salla geç pehh pehh pehh

:blink: ha mecburiyetten yapılıyo? Afedersiniz ya, insan nasıl da düşünemez bunu?

Irak'a mı bağladınız konuyu, yoksa ben mi yanlış anladım acaba?

Ama Ixion'un söz ettiği o değildi sanırım.

Yani şeriatla yönetilen ülkeler barış durumundayken kendi halkından insanların işlediği adi suçlar için uygun gördüğü sıradan cezaları kastetmiş olmasın sakın? :unsure:

tarihinde kikima tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

:blink: ha mecburiyetten yapılıyo? Afedersiniz ya, insan nasıl da düşünemez bunu?

Irak'a mı bağladınız konuyu, yoksa ben mi yanlış anladım acaba?

Ama Ixion'un söz ettiği o değildi sanırım.

Yani şeriatla yönetilen ülkeler barış durumundayken kendi halkından insanların işlediği adi suçlar için uygun gördüğü sıradan cezaları kastetmiş olmasın sakın? :unsure:

halada anlamamak için direniyosunuz kendi içinde barış iken diosun o zaman zevk için mi yapılıyo peki suçlarının cezası kaçıncıya yazdım toplumu urtarmak için bunlar bazen şart oluyor yoksa insanın tavuk kadar değeri kalmıyor adam diyor öldürsem nolcak bu kdar yıl yatarın af maf eli tetiğe kolay gidio ama şeriat olsa adam daha farklı düşünür ulan ben bunu öldürsem bvende ölecem eller tetiğe kolay gitmez her olay için geçerlidir kan davası ,cinayet ,zina vs. ceza verilmesse bu suçların önüne geçmesi çok güçleşir

Sitelerde Paylaş
:D:D neydi peki dans hocasımıydı :D bu foruma üye olurken bu kadar eğlenceli olcanı hiç düşünmemiştim.

yaw hadi sizin kalbiniz mühürlenmiş idraklarınız kapalı ama hiç mi kitap okumuyosunuz be kardeşim.git işine Allah aşkına ya bu kadar komik olmayın.

mesneviyi oku anlarsın.sizin gibi cahil cahil iddialar ortaya atmıyoruz aslanım

Sitelerde Paylaş
sen okudunmu aslanım?

okumadım mevlananın müslüman olduğunu anlamak için sadece dünyalı olmak yetiyo bana.ama hem mesneviyi okuyup hem müslüman olmadığını iddia etmek bu gerçekten meziyet.

daha açık konuşayım sizin amacınız öğrenmek sorgulamak değil sadece tenkit tenkit tenkit.siz sadece inandığınız zaman omzunuza binecek olan yükten kaçmak için böyle davranıyosunuz.içbi ateistin samimi olarak savunduğu şeylere inandığını düşünmüyorumdünyada aslında bi düzen olmadığını iddia ediyosunuz.düzen olsa bile her zaman düzenin zeka ürünü olmayacağını iddia ediyosunuz.hep "yle olsa bile şöyle olmak zorunda değil"diyen cümlelerle başlıyosunuz.siz iddianızda samimi değilsiniz ve bazı şeyleri değerlendiriren mantık çerçevesinde yapmıyosunuz.bu konuda bile her ateistim diyenin yaptığı pislikleri ateistliğe mal etmenin yanlış olduğunu savnurken aynı şeyi islamiet için yapıyosunuz.her müslümanım diyenin yaptığını müslümanlığa mal etmesini çok iyi biliyosunuz.siz DÜŞÜNEMİYOSUNUZ yazık size

Sitelerde Paylaş
okumadım mevlananın müslüman olduğunu anlamak için sadece dünyalı olmak yetiyo bana.ama hem mesneviyi okuyup hem müslüman olmadığını iddia etmek bu gerçekten meziyet.

daha açık konuşayım sizin amacınız öğrenmek sorgulamak değil sadece tenkit tenkit tenkit.siz sadece inandığınız zaman omzunuza binecek olan yükten kaçmak için böyle davranıyosunuz.içbi ateistin samimi olarak savunduğu şeylere inandığını düşünmüyorumdünyada aslında bi düzen olmadığını iddia ediyosunuz.düzen olsa bile her zaman düzenin zeka ürünü olmayacağını iddia ediyosunuz.hep "yle olsa bile şöyle olmak zorunda değil"diyen cümlelerle başlıyosunuz.siz iddianızda samimi değilsiniz ve bazı şeyleri değerlendiriren mantık çerçevesinde yapmıyosunuz.bu konuda bile her ateistim diyenin yaptığı pislikleri ateistliğe mal etmenin yanlış olduğunu savnurken aynı şeyi islamiet için yapıyosunuz.her müslümanım diyenin yaptığını müslümanlığa mal etmesini çok iyi biliyosunuz.siz DÜŞÜNEMİYOSUNUZ yazık size

tamam koçum zırvalamayı kes okumamışsın laga luga yapıyorsun.bi oku anlarsın

tamam islama mal etmiyorum.sana kurandaki vahşet ayetlerini yazımmı şuraya..el kesmeleri kırbaçları yazıyımı? bunlar pislik değilmi yoksa.biz sizin kitabınızı ortaya çıkartıyoruz size niye durup dururken laf atalım?

tarihinde predator tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
tamam koçum zırvalamayı kes okumamışsın laga luga yapıyorsun.bi oku anlarsın

tamam islama mal etmiyorum.sana kurandaki vahşet ayetlerini yazımmı şuraya..el kesmeleri kırbaçları yazıyımı? bunlar pislik değilmi yoksa.biz sizin kitabınızı ortaya çıkartıyoruz size niye durup dururken laf atalım?

bak canım islama göre en büyük suç insan öldürmek bi insanı öldüren tüm insanları öldürmüş gibi hesapverir bize göre.senin ayetlerden anladığın yarım yamalak şeyleri yazmana ihyiyacım yok benim.eğer samimiyseniz gidin tefsir okuyun meal okumayın.herşey sizin okuyup kendi anlayacağınız kadar basit değil bu dünyada ve herşeyi anlamaya aklınız yetmez.bi ayetin nüzul sebebi var kime indiğiönemlidir vs..git bunlara göre oku okuyacağın ayetleri.öğrenmenin ilk basamağı bişey bilmediğini kabul etmektir işte sizde bu eksik.neyse yaw ne anlatıyorum zaten anlamıcaksın.sana tavsiyem mealden anladığın şey tek bi boyut olur ve çoğu zamanda eksik olur.gerçekten samimiysen git tefsir oku.

geç onları sana başka bişey sorayım ama sadece merak ediyorum bu yüzden soruyorum.siteye ilk üye olduğum zaman ateizmi falan anlatan bi yazı vardı onu okudum.heralde başlığı ateizstlerin karşılaştığı sorularmıydı neydi.orda dünyada uzayda vs yani kainatta bi düzen olmadığını söylüyodu.sende böylemi düşünüyosun yani ortada bi düzen olmadığını mı düşünüyosun?

Sitelerde Paylaş
bak canım islama göre en büyük suç insan öldürmek bi insanı öldüren tüm insanları öldürmüş gibi hesapverir bize göre.senin ayetlerden anladığın yarım yamalak şeyleri yazmana ihyiyacım yok benim.eğer samimiyseniz gidin tefsir okuyun meal okumayın.herşey sizin okuyup kendi anlayacağınız kadar basit değil bu dünyada ve herşeyi anlamaya aklınız yetmez.bi ayetin nüzul sebebi var kime indiğiönemlidir vs..git bunlara göre oku okuyacağın ayetleri.öğrenmenin ilk basamağı bişey bilmediğini kabul etmektir işte sizde bu eksik.neyse yaw ne anlatıyorum zaten anlamıcaksın.sana tavsiyem mealden anladığın şey tek bi boyut olur ve çoğu zamanda eksik olur.gerçekten samimiysen git tefsir oku.

geç onları sana başka bişey sorayım ama sadece merak ediyorum bu yüzden soruyorum.siteye ilk üye olduğum zaman ateizmi falan anlatan bi yazı vardı onu okudum.heralde başlığı ateizstlerin karşılaştığı sorularmıydı neydi.orda dünyada uzayda vs yani kainatta bi düzen olmadığını söylüyodu.sende böylemi düşünüyosun yani ortada bi düzen olmadığını mı düşünüyosun?

kainatta zaten düzen yok..eğer gerçek anlamda astronomiyle kozmolojiyle ilgilenseydin görürdün..evrende görünen anlamda düzen yoktur.kaos hakimdir.dünyanın yörüngesinde bile zaman zaman sapmalar meydana gelir.

Sitelerde Paylaş

tıp okuyorum canım ve merak etme düzenin babasını görüyorum hergün her dakika ömrümü de ona veriyorum.neyse ya salla anlamıcan ne anlatsam.

sana tek tavsiyem çok meraklıysan meal okuma git tefsir oku tabi amacın okuyup öğrenmekse.ha bnm amacım sadece bu dine düşmanlık etmek diyosan o zaman sadece meal okuyabilir işine gelen yerleri alıp yazabilirsin güzel mazleme olur;) hadi baş baş

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...