Jump to content

Evren sebepsizmidir

Recommended Posts

İnsanın bir atasının olduğunu kabul ediyorsunuz yani bir hayvandan evrimleşerek bu hale geldğini iddaa ediyorsunuz.O halde dünyanın neden sahipsiz olduğunu iddaa edersiniz.Yani size göre insan cuk diye dünyaya oturmadı bir sebep(evrim)le şimdiki halini aldı yani tesadüfe değilde sebebe bağlı olduğunu kabul ediyorsunuz insanın varlığını ama iş evrenin varlığına gelince hemen tesadüfü kabul ediyorsunuz.Evrenin sahipsiz olduğunu anlamak çokmu zor.Arkadaşlar lütfen inançlara saldırmadan cevaplar yazınız.Sevgiler

Sitelerde Paylaş
  • İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Evren derken dunyayimi kastediyorsun?

Dunyada canlilarin olusumu milyarlarca yillik surec ile ortaya cikmistir, ne cuk diye, nede pat diye olmustur. Sanirim sizler bu milyar yilin ne kadar uzun bir sure oldugunun bilincinde degilsiniz.

NOT: istmyo; sen evreni yada dunyayi yaratan bir kutsal gucun oldugunumu savundun yoksa baska beirseyimi savundun. Sanki karistirmissin, yada ben oyle anladim.

tarihinde kutsalyaratik tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

öneriler

1 matematik dersi al ve sayı kavramında ufkunu genişlet ve milyonlarca yılların ne demek olduğunu irdele

2 git bi evrim neymiş öğren. islamı yok etmek için uydurulmuş bir teori mi ne????

3 herkesin seninle ilgileniyormuş ateist yapmaya çalışıyormuş gibi ben merkezci düşüncelerden kurtul

bunları yap gel tartışalım

tarihinde serdar2008 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sorduğun soruyu yeniden gözden geçir.

insanın bir hayvanda evrimleştiğini söyleyip o hayvanı insanın sahibi yerine koyuyor ve soruyorsun insanın sahibi var da dünyanın neden sahibi yok.

Tabi soruyu sorarken sahip ve sebep kavramlarını birbirine karıştırmışsın o ayrı.

Bir şeyin sebebi o şeyin sahibi değildir.

Evrim ile insanın ortaya çıkmasını sebep ve sahip olarak görüyor. Soruyu dünyaya getiriyorsun.

Dünyayı ve evreni ortaya çıkaran sebepler olabilir. Ama bu sebepler dünyanın ve evrenin sahibidir denilemez.

Kafan sahiplikten başka şeye çalışmadığı için.

Yanit olarak şöyle bir beklentinin olduğu gözden kaçmıyor.

-He vallah! her şeyin bir sahibi var. Dünyanın ve evrenin de bir sahibi var.

Bu cevabı aldıktan sonra

-Peki kim olabilir bu sahip?

Bunun cevabı da basit.

-Allah

Yaaa bak işte gördünüz mü? allahı size kabul ettirdim. :D :D

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
peki evren koskoca sonsuz sayıda gezegen yıldız şu bu....... sadece dünyada ki insanlar için mi yaratıldı.. yaratılıp ölünce cezalandırlacak ve sonsuz ortam da yancak veya ödüllendirilecekler.

olay bu mu yani sadece. yanmak veya yanmamak ?

Serdar kimin yanıp yanmayacağı konusunu Allah bilir.Ben yanmak veya yanmamakla ilgilenmiyorum açıkçası ben rızasını gözetiyorum şuda bir gerçek şu evrende ne varsa insan içindir mesela bundan 100 yıl önce ay insan içinmi yaratıldı dersen saçma olurdu çünki oraya ulaşmak imkansız gibiydi ama insan ayada çıktı ayın tabi diğer özelliklerini saymaya gerek yok ama konu şu hepsi sebebe bağlı olark varlar yani zamanla anlaşılır bunlar

Sitelerde Paylaş

Ya istmyo kardes , sen ne yazdiginin farkindamisin, yoksa iskembedenmi salliyorsun. Bi sey yaziyorsun Allah yok gibi birsey cikiyor, sonra devam ediyorsun herseyin yaraticisi Allahtir gibi bir sey cikiyor.

Ayni eskiden acilan bi baslik vardi, "insanin adi hem mustafa, hemde kemal olamaz" diye ayni ona benzedi. Ben cekiliyorum ya. :rolleyes:

SOOONNN
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...