Jump to content

Evren sebepsizmidir

Recommended Posts

• İleti 73
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

evrim mekanizmalarını öğren önce.

tesadüfi mütasyon ve doğal seçilimin neresinde sahip var.

Sevgiler.

mutasyonlar evrilmeyi yeterli düzeyde açıklayacak güçte değildir.

benzer biçimde evrenin mekanizması ile ilgili tam bir bilgiye sahip değiliz.

cahil casur olurmuş.

drekincinin bu cesur tavrını bilimciler dışında her ateistte görebilirsiniz.

bunun adı inançtır?

söylemekten korksanız da söylenmesinden rahatsız olsanız da yaptığınız şeyin adı budur:

inanmak

Sitelerde Paylaş

Bu konuda bilimsel makaleniz varmış edasıyla ahkam kesmektesiniz

Var mı böyle bir yayınınız?

Size kör saatçi kitabını tavsiye ederim bilgisayar simulasyonları ile gelişigüzel mutasyonların nasıl sonuçlara yol açtıgını çok güzel anlatıyor

Sitelerde Paylaş

Evet iyi güzel dersiniz ama birde doğal seçilim diye bir gerçek var..

Ortam mutasyon geçirmişlerin hayatta kalmasına müsaitse ne olacak?

Sadece mutasyon geçirenler hayatta kalacak..

Ee bu nedir o zaman..

İşte size Evriiiim...

Sitelerde Paylaş
Deist ken fikirleriniz daha özgürmüş.ama şimdi anladıgım akdarı ile bilgehan gibi peşin hükümlü olup düşünce özgürlüğünüzü kaybetmişsiniz.

ALLAH VARDIR

Sokrates, insanların çok şey bildiklerini sandığını, ama gerçekte pek az şey bildiklerini onlara basitten başlayan sorular sorarak göstermeye çalışmıştır. Hatta onun "Tek bildiğim, hiçbir şey bilmediğimdir." sözü çok meşhurdur. Oysa Sokrates, bu kanaata ulaşmadan önce içindeki İlahi ses ona; "Sokrates?ten daha bilye kişi yoktur" demiş, o bunun doğruluğunu uzun süre araştırmış ve çok çeşitli insanlarla uzun uzun görüşmelerde bulunmuştur. Sonunda bu konuya şöyle bir açıklama getirir: "Her şeyi bilen yalnızca Allah?tır, gerçek bilGe O?dur."

Yazdığım gibi bir bilimsel gelişme olsa ve ben deist olsam kafam karışır. Deistken böyle şeyler düşünemiyordum bile. Elbette o zaman sınırlı düşünüyordum, şimdi değil. Açıklanamayan her şeyi Tanrıya atfediyordum. Bundan kolay ne var? Ben inançlıda oldum, deistte oldum, şimdi ateistim. Ama iç bayacak cinsten değil, onu söyleyeyim.:) Bazen kesin bilinen bir şey yokken sert fikirler çok abartılıyor ve ateizmle ilgili belli argümanlar hiç değişmesin isteniyor. Bazı arkadaşlarım lütfen üzerine alınmasın. Bu benim görüşüm sadece. Neyse cevabıma dönecek olursam, Sokrates Allahı bilmez. Tipik bir müslüman yalanı. VMAT2, siz müslümanlar neden bu kadar yalanı seviyorsunuz? Yani kırıcı olmayayım diyorum ama insanı çileden çıkartıyorsun. Yalan sizin içinize işlemiş. Sokratesi ve tarihte önde gelen insanları peygamber ilan etme derdinde olduğunuzu biliyorum. Başka yerlerde de duydum. Bu ne yav? Bunları söyleyip İslama prim yaptıracağız derken, insanları bu dinden uzaklaştırırsınız. Çünkü bunları yiyecek akıllı insan çıkmaz. Akılsızları ise boşver. Onlar zaten kayıp.

Sokratesle ilgili yazının yalan olduğunu bildiğin halde bunu savunuyorsan sen iflah olmaz bir yalancısın ve ahlaksızsın. Çünkü bu kadarı artık çok fazla. Tarihi yeniden yazma hakkınız yok sizin. Yok bunun yalan olduğunu bilmiyorsan ve o sebeple yazıyorsan, o zaman akılsızsın. Basit bir araştırma ve mantık yürütme yazdığın paragrafın yalan olduğunu ortaya koyar. Aklını kullanmayı dene. Yoksa burada bu tür yazılarla hep rezil olursun.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Yazdığım gibi bir bilimsel gelişme olsa ve ben deist olsam kafam karışır. Deistken böyle şeyler düşünemiyordum bile. Elbette o zaman sınırlı düşünüyordum, şimdi değil. Açıklanamayan her şeyi Tanrıya atfediyordum. Bundan kolay ne var? Ben inançlıda oldum, deistte oldum, şimdi ateistim. Ama iç bayacak cinsten değil, onu söyleyeyim.:) Bazen kesin bilinen bir şey yokken sert fikirler çok abartılıyor ve ateizmle ilgili belli argümanlar hiç değişmesin isteniyor. Bazı arkadaşlarım lütfen üzerine alınmasın. Bu benim görüşüm sadece. Neyse cevabıma dönecek olursam, Sokrates Allahı bilmez. Tipik bir müslüman yalanı. VMAT2, siz müslümanlar neden bu kadar yalanı seviyorsunuz? Yani kırıcı olmayayım diyorum ama insanı çileden çıkartıyorsun. Yalan sizin içinize işlemiş. Sokratesi ve tarihte önde gelen insanları peygamber ilan etme derdinde olduğunuzu biliyorum. Başka yerlerde de duydum. Bu ne yav? Bunları söyleyip İslama prim yaptıracağız derken, insanları bu dinden uzaklaştırırsınız. Çünkü bunları yiyecek akıllı insan çıkmaz. Akılsızları ise boşver. Onlar zaten kayıp.

Sokratesle ilgili yazının yalan olduğunu bildiğin halde bunu savunuyorsan sen iflah olmaz bir yalancısın ve ahlaksızsın. Çünkü bu kadarı artık çok fazla. Tarihi yeniden yazma hakkınız yok sizin. Yok bunun yalan olduğunu bilmiyorsan ve o sebeple yazıyorsan, o zaman akılsızsın. Basit bir araştırma ve mantık yürütme yazdığın paragrafın yalan olduğunu ortaya koyar. Aklını kullanmayı dene. Yoksa burada bu tür yazılarla hep rezil olursun.

Kızma ama , hiç üzerime alınmadım :)

Muhtemelen bu psikoloji ve çıkmazla hayatının baharında nietzche gibi ölmen olası

ALLAH VARDIR

Sitelerde Paylaş
Kızma ama , hiç üzerime alınmadım :)

Muhtemelen bu psikoloji ve çıkmazla hayatının baharında nietzche gibi ölmen olası

ALLAH VARDIR

Sende kızma ama dinimi yaymak uğruna yalancı bir müslüman olmak istemem. Senin dininin yalanla kendini güçlendirmeye ihtiyacı varsa esas sizin durumunuz vahim demektir. Sokrates in ağzına Allah kelimesini kondurdunuz ya helal olsun size. Unutma ki fazla yalan insanları zehirler. Akıl sağlığı için iyi değildir. Siz kendi durumunuza kayırın bence.

tarihinde baglanti tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Sende kızma ama dinimi yaymak uğruna yalancı bir müslüman olmak istemem. Senin dininin yalanla kendini güçlendirmeye ihtiyacı varsa esas sizin durumunuz vahim demektir. Sokrates in ağzına Allah kelimesini kondurdunuz ya helal olsun size. Unutma ki fazla yalan insanları zehirler. Akıl sağlığı için iyi değildir. Siz kendi durumunuza kayırın bence.

bana sokratesin ALLAH'ı inkar ettiğine dair bir kaynağını gösterirmisin ?

ALLAH VARDIR.MUHAMMED S.A.V ONUN HEM KULU HEMDE ELÇİSİDİR.

Sitelerde Paylaş
bana sokratesin ALLAH'ı inkar ettiğine dair bir kaynağını gösterirmisin ?

ALLAH VARDIR.MUHAMMED S.A.V ONUN HEM KULU HEMDE ELÇİSİDİR.

Sokrates milattan önce yaşamış bir filozoftur. Kuran milattan sonra 7. yüzyılda oluştuğu iddia edilen bir kitaptır. Bu durumda Sokrates Allahı nereden bilecek? Ama ben biliyorum senin derdini. Allah hep vardı ve biliniyordu diyeceksin. Esas senin bunu ispatlaman gerekir bu durumda. Sen getir bakalım Allahın Kurandan öncede ilah olarak bilindiğine dair yazılı kaynak. Ama lütfen kabul görmüş bir kaynak olsun. Tabii bulabilirsen.

Allat olarak ve ay Tanrısı olarak bir şeyler var. Ama Allah olarak ararsan işin zor.

Sitelerde Paylaş

>>> bana sokratesin ALLAH'ı inkar ettiğine dair bir kaynağını gösterirmisin ?

Emin olabilirsin, adın gibi hemde? ALCIBIADES 1 i bile okumuş olsaydın, Sokrat'ın llah denen mendeburu (kendi gibi akıllı bir adamdan bekleneceği şekilde) ağzına bile almadığı halde, bir sürü tanrıdan bahsettiğini kendin görürdün..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...