Jump to content

ailenizden biri öldürülürse allah korusun..

Recommended Posts

eyyy ulu müslümanlar sorum sizedir..

allah korusun anneniz, babanız, ailenizden biri öldürülürse ne yaparsınız..

a)türk adaletine güveniyorum, gereğini hukukçularımız yapacaktır..

b)ben müslümanım *bakara-178'e göre bende bunu yapanı öldürürüm..

*bakara 178-Ey iman edenler! Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. Hüre karşı hür, köleye karşı köle, kadına karşı kadın kısas edilir. Ancak öldüren kimse, kardeşi (öldürülenin vârisi, velisi) tarafından affedilirse, aklın ve dinin gereklerine uygun yol izlemek ve güzellikle diyet ödemek gerekir. Bu, Rabbinizden bir hafifletme ve rahmettir. Bundan sonra tecavüzde bulunana elem dolu bir azap vardır.

Sitelerde Paylaş
Hukukçular pek gereğini yapmıyor. Cinayet davalarında savcılık müebbet hapis veya ağılaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle iddianamesini tamamlar. Bu iddianamede sanık lehine olan bazı maddelerinde unutulmaması gerektiğini belirtir. Duruşma safhasında, sanık mlüebbet hapis cezasını kafadan yer. Buraya kadar her şey iyidir. Müştekiler bu cezayı duyunca sevinirler. Ama hakim daha kararını bitirmemiştir, cinayetin haksız tahrik altında işlendiğine kanaat getiren mahkeme heyeti cezasında okkalı bir indirim yapar. Mesela 24 yıla indirir. Aile sevinir yine ne de olsa 24 yıl az buz değildir. Ama daha hakimin konusması bitmedi ki. Sanığın mahkamedeki iyi halini gözönünde bulunduran mahkkeme burda da 1/6 oranında ceza indirdimi yaptı mı alın size 20 yıl... 20 yıl az mı? Hade tamamını yatsa az değil de bunun da tamamını yatmıyor ki.

İşin kötü bir tarafı daha var. Bir kişi, 4 kişiyi öldürsün. Hakkında 4 kez müebbet veya ağırlaştırılmış müebbet istenir. Hakimde savcının mütaalası doğrultusunda 4 kez müebbet hapis cezası versin... Bu suçlu artık ömür billah o cezaevinden çıkmaz edğil mi.. Siz öyle sanın. 4 kez müebbetde verse 8 kez müebbet de verse hepsinin karşılığı aynıdır...

saygılarımla

tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Hukukçular pek gereğini yapmıyor. Cinayet davalarında savcılık müebbet hapis veya ağılaştırılmış müebbet hapis cezası talebiyle iddianamesini tamamlar. Bu iddianamede sanık lehine olan bazı maddelerinde unutulmaması gerektiğini belirtir. Duruşma safhasında, sanık mlüebbet hapis cezasını kafadan yer. Buraya kadar her şey iyidir. Müştekiler bu cezayı duyunca sevinirler. Ama hakim daha kararını bitirmemiştir, cinayetin haksız tahrik altında işlendiğine kanaat getiren mahkeme heyeti cezasında okkalı bir indirim yapar. Mesela 24 yıla indirir. Aile sevinir yine ne de olsa 24 yıl az buz değildir. Ama daha hakimin konusması bitmedi ki. Sanığın mahkamedeki iyi halini gözönünde bulunduran mahkkeme burda da 1/6 oranında ceza indirdimi yaptı mı alın size 20 yıl... 20 yıl az mı? Hade tamamını yatsa az değil de bunun da tamamını yatmıyor ki.

İşin kötü bir tarafı daha var. Bir kişi, 4 kişiyi öldürsün. Hakkında 4 kez müebbet veya ağırlaştırılmış müebbet istenir. Hakimde savcının mütaalası doğrultusunda 4 kez müebbet hapis cezası versin... Bu suçlu artık ömür billah o cezaevinden çıkmaz edğil mi.. Siz öyle sanın. 4 kez müebbetde verse 8 kez müebbet de verse hepsinin karşılığı aynıdır...

saygılarımla

yane ksace en medeni biçimde seninde gidip müdafa hakkını kullanıp o gerzeği öldürmen gerek....şimdi bu konuyu açan kişiye sormak isterim olm sen ilkokul terkmisin ??? :D kuran ölçüyü vermiş .... yapabilirsin demiş.... sana yapacaksın dememiş... yada git öldür dememiş...(bkz.İRAN) kuran devlet hükümlrinide içerir benim cahil kardeşim... :D onu sen diil devlet nezninde idamı yapılabilir anlamında bi açıklaması vardır ...capiş :D biraz araştırın mantığınızı kullanın okuyun okuyun okuyun............islamın ilk emri OKU :D kişisel görüşümü sorarsan o adam elimden cidden kurtulamaz...yane ne biliyim kılık falan değiştirmesi gerek ülkeyi terkde edebilir....mülkün temeli olan kendime havele ederdim :D:D:D:D:DS:D

tarihinde hendorfine667 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

İslam ile yönetilmeyen yerler de, mevcut sistem ile yargılanmaya mecburdur Müslümanlar, ne için diye sorarsanız, çünkü Müslüman o ülkede yaşamayı seçmiştir. O ülke kurallarına göre yargılanmayı istemiyorsa oraya gitmesin.

hz.Peygamber'in bir sözü buna tamamiyle örtüşüyor.

'' Başka devletler de (İslam devleti dışında) olan Müslümanlar'dan biz sorumlu değiliz.'' [Hadis-i Şerif]

Benimde bir sorum olacak, sizin ailenizden biri öldürülürse ve adam suçlı bulunmazsa ne yapacaksınız?

Kısasa kısas mı yoksa?

Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...
İslam ile yönetilmeyen yerler de, mevcut sistem ile yargılanmaya mecburdur Müslümanlar, ne için diye sorarsanız, çünkü Müslüman o ülkede yaşamayı seçmiştir. O ülke kurallarına göre yargılanmayı istemiyorsa oraya gitmesin.

hz.Peygamber'in bir sözü buna tamamiyle örtüşüyor.

'' Başka devletler de (İslam devleti dışında) olan Müslümanlar'dan biz sorumlu değiliz.'' [Hadis-i Şerif]

nasıl yani..

türkiyede ki bütün müslümanlar suudi arabistan'a ya da ne bileyim iran'a mı gitsin diyorsun..

bravo mantıklı geldi..

haydi defolun gidin laik türkiye cumhuriyetinden o zaman..

yallaaaah..

diğer müslümanlar ne diyor bu işe..

yoksa bavulları toplamaya başladınız mı..

Sitelerde Paylaş
yane ksace en medeni biçimde seninde gidip müdafa hakkını kullanıp o gerzeği öldürmen gerek....şimdi bu konuyu açan kişiye sormak isterim olm sen ilkokul terkmisin ??? :D kuran ölçüyü vermiş .... yapabilirsin demiş.... sana yapacaksın dememiş... yada git öldür dememiş...(bkz.İRAN) kuran devlet hükümlrinide içerir benim cahil kardeşim... :D onu sen diil devlet nezninde idamı yapılabilir anlamında bi açıklaması vardır ...capiş :D biraz araştırın mantığınızı kullanın okuyun okuyun okuyun............islamın ilk emri OKU :D kişisel görüşümü sorarsan o adam elimden cidden kurtulamaz...yane ne biliyim kılık falan değiştirmesi gerek ülkeyi terkde edebilir....mülkün temeli olan kendime havele ederdim :D:D:D:D:DS:D

aha bir arslan şabalak müslo daha..

oku madem işte ayeti başlıkta verdik ne diyor..

ey iman edenler diyor sen iman ediyorsan sana sesleniyor..

öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı diyor farz..

allahın sana direk emri..

anladın mı..

yok abi anlamadım ama oku demiş kuranda..

yersek..

Sitelerde Paylaş

hendorfine,

Kuran diyor ki; "Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı."

Farz ne demek? "yapabilirsin demiş.... " diyorsun... FARZ demek ZORUNLULUK demek... YAPACAKSIN demek...

Sitelerde Paylaş

Kardeşim böyle bir konuya ancak benim gibi yaşamış bir insan en güzel cevabı verir.

Benim ailemden biri öldürüldü.Babam gözlerimin önünde öldürüldü.

Bu kısas olayını ben o öldüken sonra öğrendim.

Kısas etmek farz değildir.Sadece kişiye tanınana haklardandır.Ama kısası yapmanın kuralları var

Ben sana bir hadis aktarayım bununla ilgili .biz müslümanlar cani değiliz affedicilik ile emrolunduk.

Ölenin velisi 3 hakka sahiptir.

1.Kısas

2.Kan parası

3.Affetmek.

Kısası tercih eden biri öyle kendi gidip öldüremez.Büyük bir günah işler.Öncelikle bu kısası yapabilmen için şeriat ile yönetilen bir devlet şart.Sonra o devlet katili yakalamalı.Sonra iyice olayın nasıl olduğunu anlamalı nefsi müdafamı değilmi diye.Sonra eğer senin kısas kullanabilme hakkını doğrularsa o hükümet o zaman dilersen kısasını gerçekleştirirsin.Buda ancak onun kişiyi nasıl öldürdüyse aynısı olarak!

2.kan parası

Bunun içinde yine şeriat ile yönetilen bir devlet gerekli.O devlet yine kişiyi yakalamalı ve sana kısasmı kan parasımı diye sormalı.Kan parası dersen bunun bir miktarı vardı.O zamanın tabiriyle bilmem kaç deve..Bu zamanda baya bir para yapar aslında.katil olan kişiler genelde fakir olduklarından bunu karşılamaları biraz zor.

3.Affedersen

Affedersen çok hayırlıdır.Çünkü allah affedicidir.Gerçi bu o kada rbasit değil.Babanı veya başka sevdiğini öldüren birini nasıl affedersin ayrı.

Peygamber zaten affederse ne ala demiştir..

Allah böyle suçları kullarının elien bırakır.Çünkü yenilen kul hakkıdır.Rabbim affedicidir.O kişide olursa ne ala.

Hem bilindiği üzere peygamber amcasını öldüren vahşiyi affetmiş ancak gözüme gözükmesin diye uyarmıştır.

Hem ben hamza ile vahşiyi cennette dolaşırlarken gördüm demesinide atlamamak gerekir.

Bu durumdan sonra ben ne yaptım onu söyleyeyeim.Öldürmeye gitmedim.Çirkin yollardan para kazanan zalimin biri olduğu için haram parasınıda almadım.Türkiye cumhuriyeti adaletide malum ortada hala daha yakalanmadı.

Yani ancak rabbimdir vekilim.

Rabbim mazluma vadetmiştir hakkımı alacaktır.

ve siz inanmıyorsunuz ama ilginçtir ki kendisinin ve işin içinde parmağı olan kişilerin başlarına felaketler yağıyor.

Rabbim muhakkak adalet sahibidir.Bir gün aynı şekilde onunda öldüğünü duyacağımı adım gibi biliyorum.

Allah zalime müddet tanır.Zamanı gelincede göz açtırmadan helak eder.

Ben zaten böyle olayların içinde büyüdüm.Çok adam öldüren insanların canını yakan gördüm.Vallahi bir tanesi yokki sıcak yatağında ölsün.

Ben o kişiyi şimdi görsem elimde silah olsa ben o kişiyi çekip öldürmem.çünkü rabbim bunuda yasak etmiştir.O hukukş yollardan yargılanmadan ben ne kısas yapabilirim neden para taleb edebilirim.

Muhakkak bu doğru adalettir.Herkes kendi kafasına göre para istee yada kısas yapsa halimiz duman.

saygılar

Sitelerde Paylaş
Kardeşim böyle bir konuya ancak benim gibi yaşamış bir insan en güzel cevabı verir.

Kısas etmek farz değildir.Sadece kişiye tanınana haklardandır.Ama kısası yapmanın kuralları var

Ben sana bir hadis aktarayım bununla ilgili .biz müslümanlar cani değiliz affedicilik ile emrolunduk.

1.Kısas

2.Kan parası

3.Affetmek.

Kısası tercih eden biri öyle kendi gidip öldüremez.Büyük bir günah işler.Öncelikle bu kısası yapabilmen için şeriat ile yönetilen bir devlet şart.Sonra o devlet katili yakalamalı.Sonra iyice olayın nasıl olduğunu anlamalı nefsi müdafamı değilmi diye.Sonra eğer senin kısas kullanabilme hakkını doğrularsa o hükümet o zaman dilersen kısasını gerçekleştirirsin.Buda ancak onun kişiyi nasıl öldürdüyse aynısı olarak!

2.kan parası

Bunun içinde yine şeriat ile yönetilen bir devlet gerekli.O devlet yine kişiyi yakalamalı ve sana kısasmı kan parasımı diye sormalı.Kan parası dersen bunun bir miktarı vardı.O zamanın tabiriyle bilmem kaç deve..Bu zamanda baya bir para yapar aslında.katil olan kişiler genelde fakir olduklarından bunu karşılamaları biraz zor.

3.Affedersen

Affedersen çok hayırlıdır.Çünkü allah affedicidir.Gerçi bu o kada rbasit değil.Babanı veya başka sevdiğini öldüren birini nasıl affedersin ayrı.

Peygamber zaten affederse ne ala demiştir..

Allah böyle suçları kullarının elien bırakır.Çünkü yenilen kul hakkıdır.Rabbim affedicidir.O kişide olursa ne ala.

Hem bilindiği üzere peygamber amcasını öldüren vahşiyi affetmiş ancak gözüme gözükmesin diye uyarmıştır.

Hem ben hamza ile vahşiyi cennette dolaşırlarken gördüm demesinide atlamamak gerekir.

Bu durumdan sonra ben ne yaptım onu söyleyeyeim.Öldürmeye gitmedim.Çirkin yollardan para kazanan zalimin biri olduğu için haram parasınıda almadım.Türkiye cumhuriyeti adaletide malum ortada hala daha yakalanmadı.

Yani ancak rabbimdir vekilim.

Rabbim mazluma vadetmiştir hakkımı alacaktır.

ve siz inanmıyorsunuz ama ilginçtir ki kendisinin ve işin içinde parmağı olan kişilerin başlarına felaketler yağıyor.

Rabbim muhakkak adalet sahibidir.Bir gün aynı şekilde onunda öldüğünü duyacağımı adım gibi biliyorum.

Allah zalime müddet tanır.Zamanı gelincede göz açtırmadan helak eder.

Ben zaten böyle olayların içinde büyüdüm.Çok adam öldüren insanların canını yakan gördüm.Vallahi bir tanesi yokki sıcak yatağında ölsün.

Ben o kişiyi şimdi görsem elimde silah olsa ben o kişiyi çekip öldürmem.çünkü rabbim bunuda yasak etmiştir.O hukukş yollardan yargılanmadan ben ne kısas yapabilirim neden para taleb edebilirim.

Muhakkak bu doğru adalettir.Herkes kendi kafasına göre para istee yada kısas yapsa halimiz duman.

saygılar

iLLeGaLTM kardeşim..

Başınız sağ olsun..

Sizin acınızı ancak sizin durumunuzda olan biri anlar.

Ben öyle bir durumu yaşamadım..

Ama benim sevdiğim birini öldüren için ben şahsen yasalara güvenmem ve asla onları izlemem..

İntikamımı kendim bizzat alırım.

Bu benim yaşam felsefemin temelidir.

Yasalara saygılıyımdır..

Bu ne demek?

Yasalara uyarım..

Kimseye kötülük etmem.. Kimsenin ırzına göz dikmem.

Kimseden çalmam. Haram yemem.

Ahlaksızlık etmem.. Suç işlemem..

Ama benim haklarımı ihlal eden birine de bu olanağı vermem.

Ailemden çok sevdiğim birini birisi öldürürse, ben de onu öldürürüm..

Belki de İslam'da aklıma en yatan ayet bu........

Sizi takdir ediyorum..

Babanızın katilini öldürmediğniz için..

Bunu ben de yapabilmeyi çok isterdim ama, yapabileceğimi hiç sanmıyorum..

Size helal olsun..

HACI

Sitelerde Paylaş
eyyy ulu müslümanlar sorum sizedir..

allah korusun anneniz, babanız, ailenizden biri öldürülürse ne yaparsınız..

b)ben müslümanım *bakara-178'e göre bende bunu yapanı öldürürüm..

*bakara 178-Ey iman edenler! Öldürülenler hakkında size kısas farz kılındı. Hüre karşı hür, köleye karşı köle, kadına karşı kadın kısas edilir. Ancak öldüren kimse, kardeşi (öldürülenin vârisi, velisi) tarafından affedilirse, aklın ve dinin gereklerine uygun yol izlemek ve güzellikle diyet ödemek gerekir. Bu, Rabbinizden bir hafifletme ve rahmettir. Bundan sonra tecavüzde bulunana elem dolu bir azap vardır.

kuranı kerim,o dönem için bunları söylüyor.adaletin olmadığı bir ülke hayal et.sürekli biri,birilerini öldürüyor orada adalet yok,güç var.neyapardın?neden herkes işine geldiği gibi algılıyor kitabımızı.ben inanıyorum ve kitabımda gözüme takılan öyle ayetler varki ateistler okusalar tahmin edemiyorum söyleyeceklerini.

herşeyi algılayan beyniniz,birazcıkda zaman ve mekan olgusuna uğrasa..yoksa kendinizide inkar edeceksiniz siz bu gidişle...

sorduğun soruyu sadece bir müslümana soramassın,bir ateistede sorman gerekiyo.şimdi kimin kardeşi öldürülürse öldürülsün,müslüman veya ateist;sence hangimizin aklına önce adalet gelir..?gidip o adamı öldürrüm demiyorum ama aklımdan geçirrim ve inan şurdaki ateistlerin hepside öldürür.sende dahil.

Sitelerde Paylaş
kuranı kerim,o dönem için bunları söylüyor.adaletin olmadığı bir ülke hayal et.sürekli biri,birilerini öldürüyor orada adalet yok,güç var.neyapardın?neden herkes işine geldiği gibi algılıyor kitabımızı.ben inanıyorum ve kitabımda gözüme takılan öyle ayetler varki ateistler okusalar tahmin edemiyorum söyleyeceklerini.

herşeyi algılayan beyniniz,birazcıkda zaman ve mekan olgusuna uğrasa..yoksa kendinizide inkar edeceksiniz siz bu gidişle...

sorduğun soruyu sadece bir müslümana soramassın,bir ateistede sorman gerekiyo.şimdi kimin kardeşi öldürülürse öldürülsün,müslüman veya ateist;sence hangimizin aklına önce adalet gelir..?gidip o adamı öldürrüm demiyorum ama aklımdan geçirrim ve inan şurdaki ateistlerin hepside öldürür.sende dahil.

ailemden birini gözümün önünde öldürseler,ben de adalete güveniyorum diyip oturup beklemem..başına gelmeden atıp tutmak kolay gelir gerçi ama durabileceğimi sanmıyorum..ve bu da insanların zaafıdır..ateist,müslüman hiç farketmez..Ama insanların bu zaafını yüce denilen şeyin,kutsal denen kitabında kullanması,bunu emretmesinin anlaşılacak bir tarafı yok..Onun insan gbi olmadığıı,bizim gibi düşünmediğini söyleyip durursunuz..ama öfkesine yenilen bir insandan farksız.biz her haltı yiyebiliriz insanlar olarak..ama onun buna çanak tutması,komik.sınav sınav diye bas bas bağırıyorsunuz,ama cezaları burada,sınav yerinde hem de başka bir insanı kullanarak verdirtiyor..ne allahmış!

Sitelerde Paylaş

1.Kısas

2.Kan parası

3.Affetmek.

iLLeGaLTM arkadaşım, baş sağlığı diliyorum. Gerçekten çok üzücü bir olay.

Sen bağışlamayı seçerek sana göre en güzelini yapmışsın. Benim bu forumda hep anlatmak istediğim din ve kültür olayına örnektir bu.

Bu konuyu özellikle seninle konuşmaktan imtina ediyorum ama senin neden kısası seçmediğini ve senin neden iyi bir insan olduğunu söylemek istiyorum.

Sen kısası seçmiş olsaydın sana haram olmayacaktı. Ama seçmedin. Zira senin içinde büyüdüğün kültür sana öldürmenin yanlış olduğunu söylüyordu. Şiddetin, kanın içinde büyüseydin kısas hakkını kullanacaktın. Ama sen vicdanının sesini dinledin. Gönlünün sesini dinledin.

Bizler neyin içinde büyürsek o oluyoruz, insanın doğası bu... Dini emirler içinden de gönlümüze, vicdanımıza uyanı seçiyoruz. Yani dinin hükümleri seçenek sunuyorsa -kendimize uygun olan- birini seçiyoruz.

Bazen bu seçme işi ayetleri hadisleri görmezden gelerek oluyor. Bazı ayetleri uygulamıyor müslümanlar, kendi vicdanlarına uymuyor ve bir çıkartım yaparak "Bu ayet o günün şartları içindi" diyorlar.

Hani nerede kaldı evrensellik?

Sen intihar bombacısı olmazsın kardeşim, sen terorist olmazsın. Ama olanlar var. Onlar şiddetin içinde büyüyüp sonra Kuran'dan senin seçmediklerini seçiyorlar.

Umarım anlaşabiliriz bu konuda...

Saygılar, sevgiler, tekrar başın sağolsun,

Bilgehan

Sitelerde Paylaş
ailemden birini gözümün önünde öldürseler,ben de adalete güveniyorum diyip oturup beklemem..başına gelmeden atıp tutmak kolay gelir gerçi ama durabileceğimi sanmıyorum..ve bu da insanların zaafıdır..ateist,müslüman hiç farketmez..Ama insanların bu zaafını yüce denilen şeyin,kutsal denen kitabında kullanması,bunu emretmesinin anlaşılacak bir tarafı yok..Onun insan gbi olmadığıı,bizim gibi düşünmediğini söyleyip durursunuz..ama öfkesine yenilen bir insandan farksız.biz her haltı yiyebiliriz insanlar olarak..ama onun buna çanak tutması,komik.sınav sınav diye bas bas bağırıyorsunuz,ama cezaları burada,sınav yerinde hem de başka bir insanı kullanarak verdirtiyor..ne allahmış!

cezaları burda veriliyor derken,kuranı kerimde aslında öldürün emri sadece bizim anladığımızdan ibaret değildir.ben bu ayetle ilgili kısaslarda çok okudum.eski zamanlarda adalet yok,adamın biri habire hırsızlık yapıyo,işine geleni öldürüyo,usanmak bilmiyo ama bitürlü.kimse derdini anlatamıyor bu adama.bir iki dövüyolar adam yine bildiğini okuyor.devrin ileri gelenleride bunun uslanacağı yok en iyisi bu adamı asmak diyorlar.daha fazla zarar vericek çünkü mecburen bunu yapıyorlar.ama şimdi öylemi.devrimizi bir düşün.şimdi bir adam isteyerek nekadar süre bir suç işleyebilir.anında yakalarlar.adalet anında ensesinde.ayrıca hiçbir kötülüğün cezası bu dünyada tam karşılığını bulamaz.cezayı fıtratımız gereği biz dayanamıyor ve veriyoruz.benim merhametim bir karıncayı bile ezmemek için yolda yürürken sürekli yere bakmaktır.başkasının merhameti ise ben rahat mutlu olayımda kim ölürse ölsün kaderdir deyip yan gelip keyfine bakmaktır.gelde adaleti bekle...aslında her çağa hitap ediyor kuranımız.çünkü Allah kelamı ve Allah yarattığı kullarını çok iyi tanıyor ve anlıyor.onun bize kuranda öldürün demeside kendi öfkesine yenilmesi değil kullarının öfkesini gayet iyi bilmesinden kaynaklanıyor.kendi öfkesini bir insanınkiyle hangi ölçüde kıyaslayabilirizki?herkes ağzına geleni söylüyor Allaha nefretinden.peki o hanginizi öldürüyor?

Sitelerde Paylaş
herkes ağzına geleni söylüyor Allaha nefretinden.peki o hanginizi öldürüyor?

Selamlar,

Ateistler, Allah'tan nefret etmezler. Varlığını kabul etmediğin birşeyden nefret edemezsin. Ateistler, Allah yalanını uyduran, bundan çıkar sağlayan, Allah adına kötülükler yapan ve bunu mazur görenleri eleştirirler. Sen bu basit çıkarımı bile sağlıklı yapamıyorsun.

Allah hangimizi öldürüyor? Hiçbirimizi... Nasıl öldürsün bizi olmayan bir karakter... Ama Allah yalanına inanlar diğer insanları öldürdüklerinde cinayetlerini Allah'ın rızası için yaptıklarını iddia ediyorlar.

Eğer bu noktada bir uzlaşı sağlarsak, yani ateistleri birazcık anlama gayreti içinde olursanız meseleler açıklığa kavuşacak.

Sitelerde Paylaş

Lise ikide idik.. Grubumuza dahil arkadaşlardan biri, kan davasından, amcasını vuran birini öldürdü..

Hapse girdi.. Birkaç seneden fazla yattığını sanmıyorum. Hem yaşı küçüktü, hem de af çıkmıştı..

Benim bahsettiğim intikam bu değil..

Bu kişisel bir intikam bile değil. Kurumlaşmış intikam. Kan davası...

Kurumlaşan her sosyal olgu yozlaşmaya mahkumdur.

Kan davaları da öyledir.

Kurumlaşmış ve bu yüzden yozlaşmış sosyal kurumlardır.

Sanıldığından çok daha yaygındır bu kurumlar..

Doğuda ve Karadeniz bölgesinde son derece yaygındır.

Aslında ben ailemden birinin öldürülmesini de tolere edebilirim.

Burada cinayetten de önemli olan husus kişinin neden öldürüldüğüdür.

Bir tartışma sonunda birisi babamı veya yakın bir akrabamı öldürürse, benim ondan intikam almam söz konusu değildir.

Ama birisi kardeşimi, çocuğumu, ana veya babamı, örneğin, onlara eziyet ettikten veya onların ırzına geçtikten sonra öldürürse, onu öldürmemek benim için zuldür.

O zaman ben şerefsiz, namussuz, aşağılık bir insanımdır.

Adalete inanmadığım için değil.. İnanıyorum..

Ama verilen cezaları yetersiz bulduğum için kendi intikamımı yeğlerim.

Tabii bu arada kendi yaşamımla birlikte bana yakın olanların yaşamını da felakete sürüklemiş oluyorum.

Ne yaparsın.. Yaşam adil değil.

Benim için bu kadarmış der, makus talihimi kabul ederim.

Sitelerde Paylaş
Selamlar,

Ateistler, Allah'tan nefret etmezler. Varlığını kabul etmediğin birşeyden nefret edemezsin. Ateistler, Allah yalanını uyduran, bundan çıkar sağlayan, Allah adına kötülükler yapan ve bunu mazur görenleri eleştirirler. Sen bu basit çıkarımı bile sağlıklı yapamıyorsun.

Allah hangimizi öldürüyor? Hiçbirimizi... Nasıl öldürsün bizi olmayan bir karakter... Ama Allah yalanına inanlar diğer insanları öldürdüklerinde cinayetlerini Allah'ın rızası için yaptıklarını iddia ediyorlar.

Eğer bu noktada bir uzlaşı sağlarsak, yani ateistleri birazcık anlama gayreti içinde olursanız meseleler açıklığa kavuşacak.

çoğu ateistin nefreti Allahadır ve unutmaki çoğu ateistte zaten bu nefretten dolayı ateist olmuştur.inanmamak diye bir olgu doğuştan olamaz,sonradan var olur.aslında çok önemli olan şeyleri gözardı etmişsin.sadece kendini düşünerek,çıkarımlarımı değerlendirmişsin.

ateistleri anlamaya gelince,hiçbirşeye inanmadıkları gibi biz inananları yerden yere vuruyorlar.oysaki onun yerine inanmama yada Allah olgusunu kavrayamama nedenlerini açıklasalar daha az yorulucaklar.bu hususta onları anlayamıyorum.yani her ateist senin gibi değil.tek sınıfta toplanmıyo bunlar.Allah yoktur diyen ateist sayısı çok çok az.hepsi varolduğuna inanıyor ama islamı kabul etmiyor.birde bu var.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...