Jump to content

Atatürk'ün Sansürlenen Yazısı

Recommended Posts

Türkiye laik olsaydi istanbulda haifelik (patrikhane)olmasdi ,

Tek referansı karısının türbanı olup, çok müslüman erkeklerden oluşan

çok müslüman meclisimizin onayladığı "Vakıflar Yasası"????

Müslümanın müslümana kazığı olmasın bu?

Ama biz buna zaten çok alışığız.

Müslümanın ihanetine, arkadan vurmasına vs...

Sitelerde Paylaş
Zaten bende bu ülkenin laik olmadığını söylemiştim...

bunu bilmek için alim olmak gerekmiyor hallaç. bana bilmediğim bir şey söyle.

türkiye laik bir ülke değildir evet ama atatürk türkiye!yi laik bir ülke yapma yolunda başarılı adımlar atmıştır. bugünkü vaziyeti görüp bunun faturasını da atatürk'e kesmek olmaz zenci.

Türkiye laik olsaydi istanbulda haifelik (patrikhane)olmasdi ,

halifelik olsa o kadar memnun olurdun ki. mutluluktan şükür namazları kılardın. halifelik özlemi ile yanıp tutuşan kekolar. bi birinci dünya savaşında halifenin nasıl madara olduğunu öğrenin. aptal müslüman hikayeleri ile halifeliği yüceltmeyin. türkiye'nin laikliği hakkında konuşacak en son kişiler yobazlardır.

Sitelerde Paylaş
Laik bir devletin dini olamaz; halkın çoğunun müslüman olması bir şeyi değiştirmez.

şimdi saçmaladın. LAiklik ile din arasındaki bağlantı nedir bilmiyorsun bile. Din ayrı yaşanacak devlet işleri ayrı . Ama bunu algılama sorununuzun olması doğaldır sonrada çıkıp boş keseden laik devletde din olmaz. yuh yani abd de din yokmu. onlarda laik ama papa diyince ayağa kalkıyorlar bize gelince laik devletiz otur aşşağı .

Sitelerde Paylaş
  • 7 years later...

ata3.jpg

Ata var, çocuk esirgeme kurumunu kurar, yetim ve öksüz Ulus çocularını eğitime kazandırır. Padişahım çok yaşa ve efendimiz muhammed dayatmalarını yıkarak, insanlara, özgür insan olma niteliğini kazandırır.

Ata var, Fransa'ya dansı 100 yıl yasaklatır. Çocuk yaştaki Ayşe'yi, Cüveyriye'yi, Safiye'yi, Mariye'yi koynuna alır, ganimet yapar, ırzlarına geçer, tecavüz eder, cinsel tatminlik sağlar, peygamber diye anılır.

tarihinde Engse Hohol tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Yorumlara baktığımda bir hata görüyorum: laiklik yok, bilmem elden gidiyor gibi endişeler.

1. Türkiye gayet laik bir devlet. Laiklik din'in siyasete karışmaması demektir. Bunu garantiye almak içinde anayasa vardır.

Laiklik ilk türkiyede kurulmadı. Batı bunu birkaç yüzyıl içinde gerçekleştirdi. Bugün batıda bunun nasıl uygulandığını görüyoruz: kilise var ama ayrı bir kurum ve devlet işlerine karışamaz. Türkiyede aynı uygulanış mevcut. Sizce Türkiyede hangi yasa veya kanun din kaynaklı? Biliyorsanız okumak isterim.

2. Konu başlığıyla alakalı: ateistler çoğu zaman Müslümanları eleştiriyorlar, Muhammedi ve Allahı kutsal saydıkları için. Doğrudur, onlar tapıyorlar birşeylere.

Ama bir genelleme yaptığım zaman Türk ateistlerin çoğunda aşırı derecede bir Atatürk sevgisi görüyorum. Adeta Atatürk'e tapıldığını rahatlıkla söyleyebilirim. Yahu Atatürk'te bir insandı, tamam iyi bir liderdi, başka liderler olduğu gibi. Hatta adamın eleştirilecek o kadar yönü varki, en önemlisi ikiyüzlü olması.

Müslümanlar bir şeylere tapmış oluyor, sizlerde (kabrinde eğilmeyi örnek alabilirsiniz). Bunu açıklayabilecek varmı merak ediyorum, çünkü batılı ateistlerde (tanıdıklarımda) böyle bir takıntı göremiyorum. Belki yanılıyor olabilirim.

Birde belirtmem istedim, kendim müslüman değilim, sadece araştırırken bu konulara rastladım ve merak ettim.

Sitelerde Paylaş

Ama bir genelleme yaptığım zaman Türk ateistlerin çoğunda aşırı derecede bir Atatürk sevgisi görüyorum.

Ne büyük bir ahmaklıkmış bu Türk ateistlerin yaptığı. Vah vah.

Teşekkür ederiz Atatürk'ün de bir insan olduğunu anlamış olduk. Bundan sorna tapınmayacağız. Kabrine ziyarete gidersek saygı duruşunda da bulunmayız.

tarihinde Yurt tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Ne büyük bir ahmaklıkmış bu Türk ateistlerin yaptığı. Vah vah.

Teşekkür ederiz Atatürk'ün de bir insan olduğunu anlamış olduk. Bundan sorna tapınmayacağız. Kabrine ziyarete gidersek saygı duruşunda da bulunmayız.

Bilmiyorum ya, müslümanlarda aynı türden cevap veriyorlar: ''Biz tapmıyoruz, saygı duyuyoruz''.

Ama tabi herkes kendini daha iyi bilir.

Sitelerde Paylaş

Atatürkün düşüncelerine katılsamda bu iki yüzlü,insanları ve inançları menfaati için kullanıp atan biri olduğu gerçeğini değiştirmiyor.Ateistsen insanları din iman ayağına gaza getirip sonrada sokarım dininize dersen anca kendi gibilerin saygısını kazanırsın.başından beri ateistim deseydi belki cumhuriyeti kuramazdı ama daha değerli olurdu gözümde.tabi eğer yaşasaydı.

Sitelerde Paylaş

Atatürkün düşüncelerine katılsamda bu iki yüzlü,insanları ve inançları menfaati için kullanıp atan biri olduğu gerçeğini değiştirmiyor.Ateistsen insanları din iman ayağına gaza getirip sonrada sokarım dininize dersen anca kendi gibilerin saygısını kazanırsın.başından beri ateistim deseydi belki cumhuriyeti kuramazdı ama daha değerli olurdu gözümde.tabi eğer yaşasaydı.

Ne kadar kolay değil mi dışardan ahkam kesmek? Yahu adam o şartlar altında yapılacak en iyi hamleleri yapıyor, sonra birileri çıkıyor, hiç bir sorumluluğu olmadan ben olsam şöyle yapardım, böyle yapardım diye ahkam kesiyor.

Sitelerde Paylaş

Ne kadar kolay değil mi dışardan ahkam kesmek? Yahu adam o şartlar altında yapılacak en iyi hamleleri yapıyor, sonra birileri çıkıyor, hiç bir sorumluluğu olmadan ben olsam şöyle yapardım, böyle yapardım diye ahkam kesiyor.

Dürüst olsaydı belki kellesi giderdi cumhuriyeti de kuramazdı ama kişilik olarak saygı duyardım.Aslında bu bi paradoks.Sonucu ele alırsak iyi bişey yaptı.ama yöntemi tek seçeneği olsa bile vicdanen ahlaken yanlış.

Sitelerde Paylaş

Dürüst olsaydı belki kellesi giderdi cumhuriyeti de kuramazdı ama kişilik olarak saygı duyardım.Aslında bu bi paradoks.Sonucu ele alırsak iyi bişey yaptı.ama yöntemi tek seçeneği olsa bile vicdanen ahlaken yanlış.

Tabii tabii, seni memnun etmek için salakça davranması lazımdı. Vicdanen de ahlaken de yanlış bir şey yok, Atatürk yapılması gereken neyse onu yaptı ama daha önce de dediğim gibi hiç sorumluluk almadan, olayın dışından ahkam kesmek kolay.

Sitelerde Paylaş

2. Konu başlığıyla alakalı: ateistler çoğu zaman Müslümanları eleştiriyorlar, Muhammedi ve Allahı kutsal saydıkları için. Doğrudur, onlar tapıyorlar birşeylere.

Ama bir genelleme yaptığım zaman Türk ateistlerin çoğunda aşırı derecede bir Atatürk sevgisi görüyorum. Adeta Atatürk'e tapıldığını rahatlıkla söyleyebilirim. Yahu Atatürk'te bir insandı, tamam iyi bir liderdi, başka liderler olduğu gibi. Hatta adamın eleştirilecek o kadar yönü varki, en önemlisi ikiyüzlü olması.

Müslümanlar bir şeylere tapmış oluyor, sizlerde (kabrinde eğilmeyi örnek alabilirsiniz). Bunu açıklayabilecek varmı merak ediyorum, çünkü batılı ateistlerde (tanıdıklarımda) böyle bir takıntı göremiyorum. Belki yanılıyor olabilirim.

Birde belirtmem istedim, kendim müslüman değilim, sadece araştırırken bu konulara rastladım ve merak ettim.

Ben o tür ateistlerdenim mesela. Aşırı derecede Atatürk sevgisi görüyorum dediklerinden hani...

Hataları varsa bile demek ki bu hatalar onu çok sevmemde, sık sık anmamda, yolunu yol bilmemde engel teşkil etmiyor.

Bir sakıncası mı vardı? Bunun nesi seni rahatsız ediyor, nesini merak ediyorsun acaba?

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...