Jump to content

İnancınızı Sarsacak Bir Olay Var mı?

Recommended Posts

inanan kişilere soruyorum,

dünyada size göre inancınızı sarsacak bir felaket var mı?

hatta özellikle sizin yaşayacağınız ve bunun sonucunda tanrıya öfkeleneceğiniz ya da onun varlığından kuşku duyacağınız bir felaket?

gerçekten de hiçbir durum karşısında inancınızı kaybetmeyeceğinizi mi düşünüyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
  • İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

müslümanların inancını sarsacak bir durum olamaz. Bizler hak dine inandıgımızdan eminiz.

Aksine inanmayanların ömrünü ateş içinde geçireceği büyük felaketler var, bunlar adım adım geliyor haberiniz olsun. (bakınız: Kıyamet Alametleri)

Bakın, Deccal çıktıktan sonra, Hz. İsa geldikten sonra, iman etmeye de kalksanız kabul görmeyecektir. Haberiniz olsun :) Okumuyorsunuz ya hiç, sonra demedi demeyin :)

Sitelerde Paylaş
müslümanların inancını sarsacak bir durum olamaz. Bizler hak dine inandıgımızdan eminiz.

Aksine inanmayanların ömrünü ateş içinde geçireceği büyük felaketler var, bunlar adım adım geliyor haberiniz olsun. (bakınız:Kıyamet Alametleri)

Bakın, Deccal çıktıktan sonra, Hz. İsa geldikten sonra, iman etmeye de kalksanız kabul görmeyecektir. Haberiniz olsun :) Okumuyorsunuz ya hiç, sonra demedi demeyin :)

güzel.. her zaman inandığından emin olman dileğiyle..

tarihinde hrn33 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Aksine inanmayanların ömrünü ateş içinde geçireceği büyük felaketler var, bunlar adım adım geliyor haberiniz olsun. (bakınız: Kıyamet Alametleri)

Müslümanın inancını sarsamazsınız nedenmi çünki müslümanlar körü körüne inanırlar.

Dinlerinden haberleri yoktur.

Bir hıristiyan propagandası olan isanın geleceği masalını muhammedin son peygamber olduğunada inanarak söyleyebilirler.

Bu ise müslüman = cehalet anlamına gelir.

Müslüman inancım sarsılmaz diyorsa zaten ben hiç düşünmem körü körüne inanırımda demiş olur.

Sitelerde Paylaş
Tescilmi edilmis? 5 milyara inanmayan 1 milyarin lafi bostur boosss. Benim malim en iyidir hesabi kafa yormadan, sazan gibi dalmislar bu dine.

5 milyar kuran-ı okuyup incelemeyen insan, yada "varolmamıza neden olay şey nedir?" diye kendine sormayanlar desek, daha dogru olur.

okuyup inceleyenlerden, sizler gibileri ; tanrının varlıgını redderek, güneş sistemi-canlılık tesadüf ürünü, hayatın bir amacı yoktur diyerek, bunu kabulllenmişsiniz, ne desek boş.

Belki birgün, o günkü, eğer görürseniz kıyamet alametlerinin büyük olanlardan birini, (küçük alametleri kabul etmiyorsunuz ya..) o zaman anlarsınız yanlış yolda oldugunuzu, ama iş işten geçmiş olur. Sınav bittikten sonra, cevap kağıdında oynama yapamayız.

size gökyüzünü ikiye ayırıp, şehadet yazan bir mucize gösterilseydi, o zman iman etmekten baska birşey düşünmeyecektiniz. Herkes yola gelmek zorunda kalacaktı. Buda kimin niyetini iyiye, kimin kötüye kullanmak istedigini ortaya çıkaramazdı. Bu yüzden kuran kimseyi inandırmak zorunda bırakmıyor, ancak bazı işaretler veriyor. Mescid-i Aksa nın 17. hicri yılında, İstanbul un hicri 857 yılında fethedileceğini, Ayasofya camiinin tam 482 yıl mescit olarak kalacağını bize ders vermektedir.

“Ta Sin Mim, Şunlar gerçekleri açıklayan kitabın ayetleridir. Onlar iman etmiyor diye üzüntüden neredeyse kendini yiyip bitireceksin. Eğer dileseydik onlara gökten öyle bir mucize indirirdik ki, onun karşısında ister istemez boyun bükerlerdi” (Şuara, 26/1-4)

Sitelerde Paylaş
antares, mesela amerika bugün ırak'ta müslümanları katlediyor, kadınların ırzlarına geçiyor, camileri havaya uçuruyor.. bu adamlar yarın da kalkıp kabeyi bombalasalar inancın sarsılır mı ?

böyle bi durum ki, dünya savaşı demektir, tarihte görülmemiş bir direniş ile karşılaşılır, ancak boyle bir durum inancımı hiçbir şekilde sarsmaz. Hesap günü geldiginde, onunda hesabı sorulur, hiçbir kötülük hiçkimsenin yanına kar kalmaz.

Sitelerde Paylaş
böyle bi durum ki, dünya savaşı demektir, tarihte görülmemiş bir direniş ile karşılaşılır, ancak boyle bir durum inancımı hiçbir şekilde sarsmaz. Hesap günü geldiginde, onunda hesabı sorulur, hiçbir kötülük hiçkimsenin yanına kar kalmaz.

Bence kabe bombalansa öyle çok da büyük bir olay olmaz. Bir iki konsolosluk bombalanır, birkaç yüz sivil öldürülür başka da bir şey olmaz. Senelerdir islam ülkeleri bunca işgale, katliama karşı elle tutulur bir direniş yükseltememişlerse kabe vız gelir tırıs gider...

Sitelerde Paylaş

peki ya direniş başarısızlıkla sonuçlansa ?

Sitelerde Paylaş
peki ya direniş başarısızlıkla sonuçlansa ?

hiçbirşeyi değiştirmez benim için, aksine bu durum, kıyamet alametlerinden diyerek de yorumlayabilirim; "ALLAH ALLAH DİYECEK KİMSE KALMAYACAK"

Aklımada gelmişken geçen haberlerde de boyle bişey görmüştüm. Yani abd nin kabe yi bombalak gibi bir planı varmış. Fakat bunun, abd nin haritadan silinmesi gibi bir sonuc vereceğini düşünüyorum.

tarihinde antares86 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
hiçbirşeyi değiştirmez benim için, aksine bu durum, kıyamet alametlerinden diyerek de yorumlayabilirim; "ALLAH ALLAH DİYECEK KİMSE KALMAYACAK"

sen merak etme, böyle bir alamet var olduğu sürece her zaman "allah" diyecek saftirikler bulunur..

Sitelerde Paylaş

yani bu alamet gösteriyor ki, muhammed'in kendisi de yazdığı kitabında saçmaladığını kabul ediyor.. ama kimsenin islamdan soğumasını ve ilerde kendisine küfredilmesini istemediği için de böyle bir laf ortaya atıyor.

tarihinde hrn33 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
ayrıca bu alamet gösteriyor ki, muhammed'in kendisi de yazdığı kitabında saçmaladığını kabul ediyor.. ama kimsenin islamdan soğumasını ve ilerde kendisine küfredilmesini istemediği için de böyle bir laf ortaya atıyor.

dedigin gibi olsaydı, yani kuran-ı muhammed yazsaydı, kuran da hiçbir zaman "BİZ" diye hitap etmezdi, çünkü tek tanrılı bir din için ayet yazmak buna terstir. Tek tanrılı dine ayet yazan kurnaz bir insandan boyle tartışmaya yol açacak birşey asla beklenemez. Kuran ın da Allah kelamı oldugunun delillerinden en küçüklerinden birisi de budur. Ebu Leheb den bahseden ayetlere de bunun gibi bir mucizedir. Ama sizler bunları okuyup ne anlama geldigini düşünmekten kaçtıkça fikirlerinizde bir ilerleme olmayacaktır. Şu gözünüzdeki tesadüf gözlüklerini bi çıkarsanız...

tarihinde antares86 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
dedigin gibi olsaydı, yani kuran-ı muhammed yazsaydı, kuran da hiçbir zaman "BİZ" diye hitap etmezdi, çünkü tek tanrılı bir din için ayet yazmak buna terstir. Tek tanrılı dine ayet yazan kurnaz bir insandan boyle tartışmaya yol açacak birşey asla beklenemez. Kuran ın da Allah kelamı oldugunun delillerinden en küçüklerinden birisi de budur. Ebu Leheb den bahseden ayetlere de bunun gibi bir mucizedir. Ama sizler bunları okuyup ne anlama geldigini düşünmekten kaçtıkça fikirlerinizde bir ilerleme olmayacaktır. Şu gözünüzdeki tesadüf gözlüklerini bi çıkarsanız...

yahu ne mucizesinden bahsediyorsun? mucizevi dediğin ayetleri koyabilirsin buyur..

kuran 7. yüzyılın kültür ve biliminden öteye gitmeyen sıradan bir kitaptır.

Sitelerde Paylaş
yahu ne mucizesinden bahsediyorsun? mucizevi dediğin ayetleri koyabilirsin buyur..

kuran 7. yüzyılın kültür ve biliminden öteye gitmeyen sıradan bir kitaptır.

sence neden ayetlerde kimi yerde "BEN" kimi yerde "BİZ" demiş. Sen tek tanrılı bir din için ayet yazsaydın, "BİZ" dermiydin? tesadüfmü bu?

Biz göğü 'büyük bir kudretle' bina ettik ve şüphesiz Biz (onu) genişleticiyiz. (Zariyat Suresi, 47) bak ne diyor burada. Göğü var ettik, ve genişletiyoruz. Bunu 1400 yıl önce söylemiş, bugun biliminin dogruladıgı big-bang 'a göre, evren sürekli genişlemektedir. Böyle bir ayet uydurmak için bile bir bilim adamı olmak lazım. Bigbang fikri ilk ortaya atıldıgında FRED HOYLE gibi cok sayida fizik profesorleri bile kabullenmedi, taki doğrulananakadar..

"geceyi, gündüzü, güneşi ve Ay’ı yaratan O’dur. Her biri bir yörüngede yüzüp gidiyor." ( Enbiya suresi, 33) bu ayete bak, 1400 yıl once teleskop bile yoktu ki, 20. asrın bir buluşu olan yıldız ve gök cisimlerin bir yörüngede durduğu ispatlanmıştır. Bunuda mı salladı tuttu?

Muhammed bir fizik, gök bilim, biyoloji profesoru de degildi, okuma yazma bilmeyen bir insandı.

Sizin tek işiniz inkar etmek, hiç "bunları nasılda bildi ?" diye sormazsınız ki kendinize.

Bak birde ne diyor;

“Ta Sin Mim, Şunlar gerçekleri açıklayan kitabın ayetleridir. Onlar iman etmiyor diye üzüntüden neredeyse kendini yiyip bitireceksin. Eğer dileseydik onlara gökten öyle bir mucize indirirdik ki, onun karşısında ister istemez boyun bükerlerdi” (Şuara, 26/1-4)

boşver sen bunları, hepsi tesadüftür...

Sitelerde Paylaş
sence neden ayetlerde kimi yerde "BEN" kimi yerde "BİZ" demiş. Sen tek tanrılı bir din için ayet yazsaydın, "BİZ" dermiydin? tesadüfmü bu?

Biz göğü 'büyük bir kudretle' bina ettik ve şüphesiz Biz (onu) genişleticiyiz. (Zariyat Suresi, 47) bak ne diyor burada. Göğü var ettik, ve genişletiyoruz. Bunu 1400 yıl önce söylemiş, bugun biliminin dogruladıgı big-bang 'a göre, evren sürekli genişlemektedir. Böyle bir ayet uydurmak için bile bir bilim adamı olmak lazım. Bigbang fikri ilk ortaya atıldıgında FRED HOYLE gibi cok sayida fizik profesorleri bile kabullenmedi, taki doğrulananakadar..

"geceyi, gündüzü, güneşi ve Ay’ı yaratan O’dur. Her biri bir yörüngede yüzüp gidiyor." ( Enbiya suresi, 33) bu ayete bak, 1400 yıl once teleskop bile yoktu ki, 20. asrın bir buluşu olan yıldız ve gök cisimlerin bir yörüngede durduğu ispatlanmıştır. Bunuda mı salladı tuttu?

Muhammed bir fizik, gök bilim, biyoloji profesoru de degildi, okuma yazma bilmeyen bir insandı.

Sizin tek işiniz inkar etmek, hiç "bunları nasılda bildi ?" diye sormazsınız ki kendinize.

Bak birde ne diyor;

boşver sen bunları, hepsi tesadüftür...

Bu dediklerinizin çoğu zaten Muhhamed'in zamanına kadar biliniyordu; hem Kuran'ın bugünkü hali ile ilk halinin aynı olduğunu nasıl ispatlıyabileceksiniz? Kuran'ın değişikliklere uğradığını, ilk halinin yakıldığını Turan Dursun ispatlarla açıklıyor; ki farzedelim Turan Dursun yalan atıyor, ama sürekli neden Kuran yorumlanıyor; bilimlerin ve çağın ilerlemesi ile Kuran'a da ayar veriliyor bilmem farkında mısınız? Bugün hangi gelişmiş ülkede kadın dövülmesi meşrulaştırılmıştır? Kuran'da açıkça dövün yazıyor, çağ bunu kabul etmeyince de dini bütün alimler: ''Ya dövün diyor da ağzını burnunu kırın demiyor ya, hafifçe vurun diyor'' gibi saçmalıklar öne sürüyor, şiddetin büyüklüğündeki fark değişse ne olur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...