Jump to content

Yeni Keşfedilen 19 uyumu

Recommended Posts

• İleti 353
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Ben hadisleri redettiğinden yada 2 ayeti attığından dolayı öldürüldüğünü sanıyorum.

Ayrıntısını bilmiyorum.

Yo Metin Yüksel'in öldürülmesinin 19'la alakası yok.Edip'in o zamanlar 19'la alakası dahi yoktu.

Sen Reshad halife ile karıştırdın..

Sitelerde Paylaş

Böyle bir yazıya rasladım nekadar doğru bilemem

kollarında can verdiği en yakın arkadaşı , dostu, mehmet ali tekin metin yüksel'in şehadetini şöyle anlatıyor:

''cuma namazı öncesi ortaokul imam hitap 2. sınıfa giden bir çocuk yurttaki [şu an ki fetih yurdu] odamıza gelerek ''abi dışarıda ülkücüler var'' dedi. ben de çıkıp baktım. buralarda daha önce görmediğim 25-30 kişi fatih camisinin avlusunda cirit atıyor. durumu metin'e anlattım metin'de bunlara iyi bir ders vermek lazım dedi. sonra abdest aldık.cuma namazını kılmaya gittik. hutbe okundu, farzı kıldık. 4 rekatlık zuhru ahiri kıldım. metin benden önce çıkmıştı. dışarıda onu faşist ali bilir bekliyormuş. camiden çıktıktan sonra 3 defa metin diye bağırdı. metin arkasını döndü. kar yağıyordu hava soğuktu ve ellerini parkasının cebine koymuştu. ali bilir silahı ona doğru yöneltmişti. metin de silahı olmadığını göstermek için eilini cebinden çıkardı ve havaya kaldırdı. sonra ''gelin konuşalım'' dedi. bu esnada ali bilir, metin'e 3 el silah sıktı. 25-30 kişilik faşist grup tekbir getirmeye başlamıştı. tam o esnada arkamdan ellerini havaya kaldır diye bi ses duydum. bu ihsan barutçu'du. kendisi ancak ''akıncılardanım'' diyerek liseye gidebiliyordu çünkü solcular lisede gordukleri her faşisti olduruyordu.o vakit biz akıncılara güçleri yetmiyordu. bu çocuk da ülkücü olduğu halde liseye solcuları kandırarak ''ben akıcılardanım'' diyerek gidebilmişti. ama daha sonra solcular onun ülkücü olduğunu anlamış ve bir daha da liseye gidememişti. bunlar aklımdan geçerken ihsan barutçu'ya dönerek bunları hatırlattım. o da ''artık fatih ülkücülerin'' dedi. sonra üstümü aradı ve silah olmadığını anlayınca koluma girerek beni sürüklemeye başladılar. o esnada polis'in geldiklerini gorduler ve kaçmaya başladılar. işte o an beynimden kurşun yemişe dönmüştüm. çünkü metin'in vurulduğunu hatırladım ve hemen onun yanına gittim. metin kanlar içindeydi. kafasından ve kuyruk sokumu civarından bir kurşun yemişti. etraftakilere bağırarak taksi tutmalarını söyledim. kollarıma alarak taksiye bindirdim sanırım taksideyken en sevgili'ye kavuşmuştu. kalbini ve nabızını duyamıyordum. acile goturduk doktorlar kalp masajı yaptı 2-3 dakka. sonra bunun işe yaramadığını farkettiklerinde ''eks'' dediler..

Sitelerde Paylaş

19 duzeni Allahin varligini ispatlamiyor. Birseyler yazmistim ama antiateist cevap vermedi, ardindan da azarlayarak tartisma bitmistir deyip cekip gitmisti :lol:

Ama asil ilgimi ceken su ayet:

(74:31) Biz o ateşin muhafızlarını hep melekler yaptık, sayılarını da sadece inkarcılar için bir fitne vesilesi kıldık ki, kitap verilenler kesin inanç edinsin, inananların imanını arttırsın, kitap verilenlerle, müminler şüphelenmesin, kalplerinde hastalık bulunanlarla kafirler: "Allah bununla mesela ne demek istiyor?" desin, işte böyle Allah, dilediğini şaşırtır, dilediğine de yola getirir. Rabbinin ordularını sadece kendisi bilir; ve o ancak düşünmek için insanlara bir öğüttür.

"Sayılarını da sadece inkarcilar icin fitne vesilesi kildik" diyor, yani bu 19 duzenini bir ateiste anlatsan da inanmayacak diyor.

Allaha gore bu duzeni ateiste anlatmak onun icin ugursuzluktan baska birsey olmayacak, acisina aci katacak.

Madem oyle, antiateist sen bunu bize neden anlatiyorsun? Ve allah Kurana neden inkarcilari etkilemiyecek, onlarin acisini

buyutecek bir duzen koymaya karar vermis.

Ayrica inkarcilarin en buyuk bolumu Islamdan duymus olsa bile 19 mucizesinden kesinlikle habersiz kalmislardir, bunlar 19 melekten

ne anlayacaklar?

"Kitap verilenler kesin inanç edinsin" diyor. Ozaman hristiyanlar ve yahudiler bu 19 duzenini gorduklerinde neden musluman olmuyorlar?

Sitelerde Paylaş

Burada gözlerin görebildiği bir gerçek var.

Bu gerçek varken başka şeyleri tartışmak lüzumsuz geliyor bana.

Yani, neden 19 muş, neden efendim ayette böle dediği halde bize diyormuşsun..muş muş

gereksiz eleştiriler.

neden güneş var, neden güneş bizi yakıyor diye gevelenen adam var mı etrafta ?

yok.. (:

19 var mı..

var.

Nasıl var lan ?

Eee işte gösteriyoruz alın deneyin test edin..

Gözünüze de biz sokacak değiliz herhalde..

Neden var peki ?

Var işte birileri bişiler düzenlemiş..

Uğraşmış çabalamış..

Hesap kitap yapmış..

Belkide O yaptı ? Who knows..

tarihinde antiateist_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
19 duzeni Allahin varligini ispatlamiyor. Birseyler yazmistim ama antiateist cevap vermedi, ardindan da azarlayarak tartisma bitmistir deyip cekip gitmisti :lol:

Ama asil ilgimi ceken su ayet:

(74:31) Biz o ateşin muhafızlarını hep melekler yaptık, sayılarını da sadece inkarcılar için bir fitne vesilesi kıldık ki, kitap verilenler kesin inanç edinsin, inananların imanını arttırsın, kitap verilenlerle, müminler şüphelenmesin, kalplerinde hastalık bulunanlarla kafirler: "Allah bununla mesela ne demek istiyor?" desin, işte böyle Allah, dilediğini şaşırtır, dilediğine de yola getirir. Rabbinin ordularını sadece kendisi bilir; ve o ancak düşünmek için insanlara bir öğüttür.

"Sayılarını da sadece inkarcilar icin fitne vesilesi kildik" diyor, yani bu 19 duzenini bir ateiste anlatsan da inanmayacak diyor.

Bunun yanlış bir yorum olduğunu düşünüyorum...

(74:31) Biz o ateşin muhafızlarını hep melekler yaptık, sayılarını da sadece inkarcılar için bir fitne vesilesi kıldık ki... derken 19 sayısıyla ilgili bişeylere dikkat çekiyo olabilir.

darwin : 19.yy

evrim teorisi 22 kasım 1858 19. yy.

karl marx 19.yy

Friedrich Engels 19.yy

Bruno Bauer 19.yy

vs...

bu şahsiyetler ateizmin popüler hale gelmesinde büyük rol oynadılar yani ateizmin babaları bunlar...

yaşadıkları zaman dilimi 19.yy.

umarım bişeyler ifade ediyodur sizlere.ayette bahsedilen fitne işte bu... üstü kapalı ayet bu şahsiyetlerin 19. yy da çaıkacağını sölüyor ama siz hala görmüyosunuz...çünkü bu zzin için fitne nedeni...

tarihinde FSM tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Burada gözlerin görebildiği bir gerçek var.

Bu gerçek varken başka şeyleri tartışmak lüzumsuz geliyor bana.

Yani, neden 19 muş, neden efendim ayette böle dediği halde bize diyormuşsun..muş muş

gereksiz eleştiriler.

neden güneş var, neden güneş bizi yakıyor diye gevelenen adam var mı etrafta ?

yok.. (:

19 var mı..

var.

Nasıl var lan ?

Eee işte gösteriyoruz alın deneyin test edin..

Gözünüze de biz sokacak değiliz herhalde..

Neden var peki ?

Var işte birileri bişiler düzenlemiş..

Uğraşmış çabalamış..

Hesap kitap yapmış..

Belkide O yaptı ? Who knows..

Verdigin programlarla kendim de test ettim, ben inkar etmiyorum zaten.

Bu konuyu coktan gectik sen takilip kalmissin. 19 var mi?? var!

Tamam bu konu kapandi.

Bundan sonra dogal olarak ne tartisilir? Bu 19un kuranda olmasi neyi ifade ettigi tartisilir.

Benim icin allahin varligini ifade etmiyor ve nedenlerimi onceden vermistim.

Kusura bakma gereksiz soru degil bunlar, sen ilerleyip bu konuya girmek istemiyorsan kendi tercihin

ama boyle hicbir sonuca ulasamassin. Kendin bile "who knows?" diyorsun artik nediyim. :)

Ben dusunup tasindim "who knows"u gectim "I suspect" oldum artik.

tarihinde atheos87 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Şu allaha bak be Sudoku gibi kitap indirmiş, hala da inanmazsınız.. Üstüne üstlük 1400 yıldırda gizlemiş gerçekleri.. 1400 yıl boyunca yaşayıp göçenlere yazık oldu 19 mucizesini bilemeden gittiler.. Oysa bu 19 mucizesi insan hayatına öyle şeyler katmıştır ki say say bitmez..

Sitelerde Paylaş
Şu allaha bak be Sudoku gibi kitap indirmiş, hala da inanmazsınız..

Mohammed sen Kuran okuya okuya onun gibi cümleler kurmaya başladın.

Foruma ve İnternete andolsunki

Mohammed Moddur,

Kimi yazıları tavanarasına alır kimini bırakır,

Adminlerde yanındadır.

Forumu 6 günde yapana andolsun,

Mohammed gönderilen modlardandır..

Böyle anlaşmalı senle:D

Sitelerde Paylaş
Mohammed sen Kuran okuya okuya onun gibi cümleler kurmaya başladın.

Foruma ve İnternete andolsunki

Mohammed Moddur,

Kimi yazıları tavanarasına alır kimini bırakır,

Adminlerde yanındadır.

Forumu 6 günde yapana andolsun,

Mohammed gönderilen modlardandır..

Böyle anlaşmalı senle:D

:Hah birde benzeri yazılamaz derler dururlar.. alası burada.. Gel vatandaş geeeel.

Sitelerde Paylaş

mohammede yaptığın espiri beni bayağı güldürdü..teşekkürler akşam akşam iyi oldu..

sen heraklesmisin..üst iletilerde herakles dendide..

nasılsın iyimisin...

forumu uzun süredir pek takip edmiyordum..bi kaç gündür ilgileniyorum..konu dikkatimi çekti..

dikkatimi çeken konu değilde 19 a itirazın olmaması..helede forumun ağır toplarından karşı bi itiraz olmaması..

hayrola bu 19 mucizesi kabulmü edildi...

sesli yada sessiz bir kabulmü var..

eskiden 19 un doğruluğu yanlışlığı tartışılırdı şimdi e ne işe yarar tartışılıyor galiba..

yıllar sonra 19 org. ada girdim antiateistin orda bi yazısını okudum ..

oda ilginç geldi..

hem 19 a inanılıp hemde ateist nasıl olunur bilmiyorum.

neyse tekrardan selam lar

Sitelerde Paylaş

Ercüment sen nerelerdesin aylardır?Özlettin kendini?

19 konusunda baştan beri sert eleştiriler yönelten biriyim bu forumda ve farklı forumlarda.Mucize adı altında anlatılanlara çok kızıyorum.O nedenle antinin yaşadığı değişimi doğal buluyorum.O da 19 'un mucize olmadığına vakıf olmuş nihayetinde.

Hadi OKU denmişte SAY'da mı denmiş:)

Sevgiler.Evet ben heraklesim.

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

ya birader harala hurala çalışıyoruz..

işler azaldıda ..

kendime bi dur dedim..

ruhumu bekliyorum şimdi fazla koşmuşum ruhum arkada kalmış onu bekliyorum...:)

anti 19 a inanıyormuş anladığım kadarıyla..

hacinin başka bir forumda kodlanmış kitap gibi falan ifadelerini gördüm..

başkalrındanda ciddi bi karşı saldırı görmüyorum ..

hatta kabul edildiğine dair ifadeler var..

senin 19 a genel yaklaşımını bilmiyorum ama sadece antinin bu buluşuna karşı çıkıyorsun gibi geldi...

çok uzak kalmışım be birader..

neyse senin herakles olmana çok sevindim ayrıca..

insan eski bir tanıdığını görmüş gibi oldu..

Sitelerde Paylaş

Az çalış parayı mezara mı götüreceksin:)

Neyse seni tekrar görmek güzel.Ben de sevindim..

19 konusuna gelince ayet at harf değiştir mushaf mushaf gez.Baya uyuyor:)

1400 yıllık bir uydurma süreci..Fena sayılmaz bu uyum.

http://forum.ateizm2.org/index.php?showtop...t=0&start=0

Bu linke bakarsın bir.

tarihinde euclid tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...