Jump to content

Tuncay Özkan

Recommended Posts

Bir marksist-leninist, bu alıntıdakinden daha anti-marksist-leninist bir söylem geliştiremezdi.

Thecrow, senin marksizmden çakozlamadığını biliyordum da bu kadarını senden bile beklemezdim.

Belki Drekinci seninle boy ölçüşebilir.

Bırak şimdi thecrowun marksistliğini, leninistliğini.

Thecrow bunları marksist-leninist biri olarak söylemiyor.

Thecrow bunu thecrow olarak söylüyor.

Burjuva demokrasisi denen şey tarihsel bir kazanım olmaktan çıkmıştır. Bunun lamı cimi yok. Bu demokrasinin bekçiliğini yapmak demek kapitalizmin ekmeğine yağ sürmek demektir. Ne olacaksa olsun. İslamcıları da, faşistleri de, komünistleri de, kemalistleri de çıksın piyasaya. Orta şeker siyasetlerin esasen orta şeker olmadığını, kimlerin yanında yer aldıklarını gayet iyi biliyorum. Samimi bir siyaset istiyorum. Tayyipler, Baykallar, Bahçeliler gitsin, Erbakanlar, Demireller, Türkeşler gelsin istiyorum. Gelsinler ki bıçak kemiğe dayansın. Belki demokrasi ninnileriyle uyutulan millet de uyanıp Denizler, Yusuflar, Hüseyinler üretir.

Bunları bir thecrowist olarak söylüyorum. İsteyen menşevik mezhebinden sayabilir. Umrumda değilsiniz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 42
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Tuncay Özkan'ın bu topluma AKP'den daha fazla faydası yok.

Olamaz da. Nasıl olsun.

Ama AKP, Tuncay'dan ve CHP'den daha zararlı.

Ben daha çok başlıkta yazan diğer arkadaşlara seslendim.

Tuncay Özkan'ı sevmeyebilirsiniz.

Ama azılı bir Tuncay Özkan düşmanı olmaya gerek yok.

Hele böyle bir dönemde.

Taktik bir hata...

Sitelerde Paylaş
Tuncay Özkan'ın bu topluma AKP'den daha fazla faydası yok.

Olamaz da. Nasıl olsun.

Ama AKP, Tuncay'dan ve CHP'den daha zararlı.

Ben daha çok başlıkta yazan diğer arkadaşlara seslendim.

Tuncay Özkan'ı sevmeyebilirsiniz.

Ama azılı bir Tuncay Özkan düşmanı olmaya gerek yok.

Hele böyle bir dönemde.

Taktik bir hata...

Tuncay Özkan'ın yoluna çıkan yok. Yapsın balon muhalefetini. Sadece Tuncay Özkan'ın etrafında şekillenecek bir muhalefeti yararsız buluyorum.

Sitelerde Paylaş

Benim için AKP ve ona mualefet olanlar arasında pek fark yok.

Hatta Tayyip Erdoğan'ı sevmesem de sempatik buluyorum.

Normal şartlarda sırf baykal,tuncay gibiler çok kendini parçalıyo diye yine tayyip'in iktidar olmasını isterdim.

Laiklik ve ekonomiye diğerlerinden fazla zarar verdiğini de düşünmüyorum.

ekonomi ile ilgisi olmayan bir insan olarak gözlemlediğim kadarı ile hiç bir sıkıntı yok :) ,daha önce bana verilen harçlık ile şimdiki aynı,yani babamın bana ayırdığı bütçe değişmedi,harçlığım ile yapabildiklerim de değişmedi.

eskiden kaç kitap,kaç çay-kahve,kaç yol parasına yetiyorsa hala o kadarına yetiyor

eskiden annem mutfak masrafına ne kadar harcıyorsa hala aynı harcıyor,değişen bişey yok gibi.

varsa da biz bunu bilemeyiz,biz derken seçmenlerden bahsediyorum,bizler oturup araştırarak üzerinde işlem yapıp düşünerek oy veren insanlar değiliz.

fakirler hala fakir,zenginler hala zengin,sadece kadrolaşmanın neden olduğu dengesizliği farkedebiliyorum.

Her iktidar ile birlikte kadrolar değişir.

Kendi çevresini yükseltir.

Zaten tek değişim budur,kimin geldiği önemli değildir.

Milliyetçi bir parti iktidar olmuşsa ülkücü bıyıklılar kadrolara yerleştirilir,dinci bir parti gelmişse fetullahcı bıyıklılar.

Yalnız AKP iktidarı dengeyi biraz bozdu,yükselen ve alçalan dengesi farkedilip halkı huzursuz edecek kadar bozuldu.

Dengenin sağlanması için iktidar değişikliğine ihtiyaç var.

Baykaldan cacık olmaz,ama Tuncay Özkan yeni bir parti ile belki bişeyler yapabilir.

İsterim bunu.

Gerekli.

Ondan daha iyi alternatif yok,iyi derken başarabilecek anlamında söylüyorum.

Sitelerde Paylaş
Ondan daha iyi alternatif yok,iyi derken başarabilecek anlamında söylüyorum.
Alternatif dediğiniz Tuncay Özkan mı ? Eğer sosyal demokratların en iyi alternatifleri buysa vay sosyal demokratların haline... Zaten CHP falan bitmiş diyorduk. BU bitmekten de öte bir şey ya..

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Alternatif dediğiniz Tuncay Özkan mı ? Eğer sosyal demokratların en iyi alternatifleri buysa vay sosyal demokratların haline... Zaten CHP falan bitmiş diyorduk. BU bitmekten de öte bir şey ya..

saygılarımla

Abi daha iyisi var mı?

Ben son zamanlarda sadece düğün tv izliyorum,pek takip etmiyorum :)

Kim bu alternatif?

İktidar olabilecek?

Sitelerde Paylaş

Esenlikler,

Tuncay Özkan kelimenin tam anlamıyla bir oportunisttir. Bundan 1-2 ay önce SkyTurk te katıldığı ''Enver Aysever'le'' programında adeta şaklabanlık yaban şahıs, neredeyse necmettin erbakan'ı 'Mesih(!)' ilan edecekti. Kendisinin bir solcu yurtsever olmadığını her ortamda zaten dile getiren Özkan, son katıldığı programda iyiden iyiye tam bir fırsatçı olduğunu kanıtladı.

Tek derdi Türkiye gündemine gelmek ve popülaritesini arttırmaktır, ne bilgi birikimi, ne siyasi vizyonu, politika yapmasına yetmemektedir.

Kendisini Mustafa Kemâl ATATÜRK ün neferi olarak görmesi de diğer bir ilginç konudur. Biz zamanlar 'Kemâlizm' düşmanlığı yapan 'gericileri' şimdi kendi tabiriyle 'cephe arkadaşı' olarak görmektedir.

Türk siyasetinin böyle şaklaban oportunistlere ihtiyacı yoktur, çünkü elde zaten fazlasıyla var.

Esen Kalın.

tarihinde ArthurUnal tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kardeşler kardeşler az dinleyin..

Tuncay Özkan Tayyip'e rakip olabilecek kadar iyi bir demagog bana göre

kitleleri etkilemenin birinci yolu hitabet becerisi..Özkan'da bu var ama uçmadan yapması lazım..

Bu adamın Tayyip'ten bir kaç eksiği var

ama Baykal gibi ne idüğü belirsiz değil..

ergenekoncu bile çıkmadı adam (Baykal çıkabilir:)

diğer alternatif kişi Mustafa Sarıgül

solcular bu adamı neden ciddiye almazlar şaşarım

adam yeni bir Tony Blair olabilir..

hallac çıkıp "mustafa sarılgül mü demokrat?" diyebilir

ama solculara demokrat değil

demokrat görünümlü otoriter lider lazım

Sarıgül'e oy verin

hem cemevlerini adam eder

hem de sizi sevindirir..

Tayyip'e iyi bir alternatif olur

Sitelerde Paylaş
hallac çıkıp "mustafa sarılgül mü demokrat?" diyebilir
Hadi önümü iyi tıkadınız.. Ne de olsa sipariş cümleler kurmama gibi bir huyum var. :) tarihinde hallac01 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...