Jump to content

İran’da 9 kişi recm edilecek

Recommended Posts

bu ne yav..resmen vahşet..

15 10 7 yaşlarında çocuklar nasıl terörist oluyor ya..bu nasıl bi zihniyettir..

burda bazıları sanıyorki iran bizim için kutsal biz iranı eleştiremeyiz..fakat yanılıyorlar.

İslama göre akil baliğ olma yaşı 18 değildir... Evlenebilme yaşını baz alırsak eğer 9 diyebiliriz...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 261
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

burda bazıları sanıyorki iran bizim için kutsal biz iranı eleştiremeyiz..fakat yanılıyorlar.
Arkadaşım, onlarda İran'ı işlerine geldiği gibi eleştiriyor zaten. İşin içinde islamiyet olmazsa İran'a söyleyecek tek bir kelimeleri olmaz... Yukarıda görüldüğü gibi destek bile verilir. İran'ı anti demokratik olarak bulurlar ama işlerine gelincede İran'ın resmi açıklamasına güvenerek15 yaşındaki kişiyi terörist ilan ederler...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Saygılarımla sözcüğü benim için bir kelebek gibi ama, olmayacak yere konmuş; yazık !
Ben yazımı sadece tartıştığım kişiye yazmıyorum. Saygılarımla sözcüğünü de yazıyı okuyan herkese söylüyorum. Bence, gereksiz bir söylemde bulunmuşsunuz...

saygılarımla (Hem size hem forum sakinlerine)

Sitelerde Paylaş
Arkadaşım, onlarda İran'ı işlerine geldiği gibi eleştiriyor zaten. İşin içinde islamiyet olmazsa İran'a söyleyecek tek bir kelimeleri olmaz... Yukarıda görüldüğü gibi destek bile verilir. İran'ı anti demokratik olarak bulurlar ama işlerine gelincede İran'ın resmi açıklamasına güvenerek15 yaşındaki kişiyi terörist ilan ederler...

saygılarımla

Müslümanların 9 yaşında evlenmeyi tuhaf görmezken, 15 yaşında idamı eleştirmelerini anlamak zor... 9 yaşında evlenebiliyorsa, 15 yaşında da idam edilebilir değil mi? Ama "yok ben müslüman değilim" diyorsan o zaman bu durumu gerçekten eleştirmeye hakkın olabilir...

Sitelerde Paylaş
Müslümanların 9 yaşında evlenmeyi tuhaf görmezken, 15 yaşında idamı eleştirmelerini anlamak zor... 9 yaşında evlenebiliyorsa, 15 yaşında da idam edilebilir değil mi? Ama "yok ben müslüman değilim" diyorsan o zaman bu durumu gerçekten eleştirmeye hakkın olabilir...
Bu kadarına pes doğrusu. Özürü kabahatinden büyük sözüne ne kadar uygun oluyorsunuz... Bir müslüman arkadaş geliyor, bu cinayeti eleştiriyor ama bir ateist arkadaş, güya islamiyetin açığını göstermek adı altında bu cinayetlere onay veriyor. Sakın bunu islamiyetin gerçek yüzünü göstermeye çalıştım, onları köşeye sıkıştırmak için yaptım demeyin. insanlar, müslüman, hristiyan, ateist oldukları için değil, insanlığı özümsemedikleri için cinayet işler... Bu özümseme azaldıkça 15 yaşındaki çocukda öldürülür 7 yaşındaki de öldürülür birileri de gelir bunu haklı göstermeye çalışır. Hem de ateist kimlikleri ile...

Müslüman olup olmama sorusuna gelince. Kendinizi zeki sanmayın... Öyle belden aşağı taktiklerle konuyu bulandırıp sıvışamazsınız....

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Diyemeyiz... Özgür düşünen bireyler ile din üniforması giymiş olanları ayırmak gerekir... Bunun kanıtı ise, buraya gelen müslümanların hepsinin inanılmaz şekilde birbirine benzemesidir...

ne alakası var?

ateizm tüm atestleri çok özgür düşünen ve mükemmel bireyler halinemi getiriyor sence?

vicdansız ve pislik bir insanı hiç bir din yada felsefe adam edemez unutma bunu.

sonuçta herşey insanın vicdanı/karakter yapısı ile ilgili birşey.

Müslümanların 9 yaşında evlenmeyi tuhaf görmezken,15 yaşında idamı eleştirmelerini anlamak zor

aklın sıra bizi köşeye sıkıştırdığınımı sanıyorsun sen..

9 u değilde 18 i idrak etsen müslümanmı olacaksın?

tarihinde Andromeda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Kafası zehir gibi çalışan, akademisyen bir müslümanın doğum sancıları...11 yaşında bir kızla evlenmenin normal olmadığını artık biliyor, farkına varıyor...

Müslüman mısınız, abd-i memlûk mu? Yaşar Nuri Öztürk

... Evlenebilme yaşını baz alırsak eğer 9 diyebiliriz...

Bu tarz tartışmalara pek girmek istemem ama..Bariz ortada olan bir durumu aktarayım:

Şimdi akademisyen ve kafası zehir gibi çalışan Yaşar Nuri Öztürk yazısında Ayşenin yaşınının 17-18 olduğunu söylüyor...

Kıvırtmanın resmidir..

Sitelerde Paylaş
Bu kadarına pes doğrusu. Özürü kabahatinden büyük sözüne ne kadar uygun oluyorsunuz... Bir müslüman arkadaş geliyor, bu cinayeti eleştiriyor ama bir ateist arkadaş, güya islamiyetin açığını göstermek adı altında bu cinayetlere onay veriyor.

Hayır sadece tutarsızlığınızı ve samimiyetsizliğinizi cümle aleme gösteriyor... İnsan hakları konusunda çok duyarlı iseniz, aynı duyarlılığı kadınlara ve çocuklara da gösterin diyor... İslamda lafı bile edilmeyen, sadece bol bol kafası kesilip yenilen hayvanları da unutmayın diyor...

Sitelerde Paylaş
Hayır sadece tutarsızlığınızı ve samimiyetsizliğinizi cümle aleme gösteriyor... İnsan hakları konusunda çok duyarlı iseniz, aynı duyarlılığı kadınlara ve çocuklara da gösterin diyor... İslamda lafı bile edilmeyen, sadece bol bol kafası kesilip yenilen hayvanları da unutmayın diyor...
Karman çorman bir cümle kurmanıza rağmen, tutarsızlık ve samimiyet kelimeleri kendini gösteriyor.

Tutarsızsınız çünkü, eleştirdiğiniz İran İslam Cumhuriyeti'nin argümanlarıyla 15 yaşındaki bir çocuğun katline gönül rahatlığıyla destek verdiniz...

Samimi değilsiniz çünkü, İran'daki kadının durumu sizler için çok önemli olmasına rağmen, bu ülkede işkencehanelerde tecavüze uğrayan, cezaevlerinde diri diri yakılan bu ülkenin kadınlarını görmemezlikten gelirsiniz...

İnsan hakları konusunda çok duyarlı iseniz, aynı duyarlılığı kadınlara ve çocuklara da gösterin diyor...
Bunu diyen ateist (!) arkadaş, sizin çocuklara karşı olan duyarlılığınızı 15 yaşındaki bir çocuğun idam edilmesine verdiğiniz onay ile gördük...

Bu ateist (!) arkadaş, çok şey diyor. Diyeceğine önce kendisine baksa ya, dediklerini önce kendisi uygulasa ya.

saygılarımla

Sitelerde Paylaş
Onayı veren sizin dininiz kardeşim; siz karıştırdınız yine... Ateist ve hümanist olanlar biziz; siz müslümansınız...

Pes yani, sırf dediğimin ne olursa olsun arkasında duracağım mantığıyla, burada defalarca ben ateistim diyen birine sırf insani düşüncesinden ötürü müslüman da denmeye başladı ya, Allah sonumuzu hayır ede, en çok ta seninkini andro :lol:

Ateist=hümanist demekmiş, ispatlasana bunu forum ahalisine, islama bel altı vurmayan, insanca, bütün insanlığı kucaklayan bir yazını göstersene bize... Geç bunları andro geçççç....

Sitelerde Paylaş
zina edenlere karşı Recm vardır islamda.. Reck yoktur kim diyor ???

cumhuriyet düzeni bunu kaldırmıştır..İslam şeriattır şeriatsız toplumlar yok olmaya mahkumdur.

:)) recm vardır diyen de müslüman, yoktur diyen de.... aranızda bi anlaşın da sonra biz dahil olalım

Sitelerde Paylaş

cumhuriyet düzeni bunu kaldırmıştır..İslam şeriattır şeriatsız toplumlar yok olmaya mahkumdur.

Yine de dürüst olmanız güzel, kıvırtmıyorsunuz bari... Norveç filan hepsi yokolacak, Afganistan ve İran kalacak değil mi?..

Sitelerde Paylaş
Ateist ve hümanist olanlar biziz; siz müslümansınız...
Hümanistliğiniz buysa vandallığınız nasıl olur...

burada defalarca ben ateistim diyen birine sırf insani düşüncesinden ötürü müslüman da denmeye başladı ya,
Yalnız küçük bir yanlışınız var sayın bergüzar hanım... Ben burada defalarca ateistim diye bir söylemim olmadı. Ben ateistim. Ve bunu birilerine kanıtlama zorunluluğu hissetmedim. Hele hele de ateistten çok soytarılara benzeyenlere asla... (Sayın andromeda buradaki soytarı söylemi size yönelik değildi. Ama bu forumda, ateistlikle soytarılığı karıştıran çok kişinin olduğu da bilinen bir gerçek)

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Sevgili Lailahe:

Bu söylemini destekleyecek bir kuran ayeti gösterebilir misin?

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...