Jump to content

İran’da 9 kişi recm edilecek

Recommended Posts

şuan araştıramayacam sen araştır.... Efendimiz zamanında zina edenlere recm uygulanıyordu.... recm cumhuriyet düzeni ile kaldırılmıştır...

kuranda zina edene 100 değnek var ulen 100 değnek..arkadaşım arabistanda bizzat görmüş 100 değnek vurulduğunu..

fakat vurma şekli ilginçç

kuranı kerimi koltuk altlarına koyarak vuruyorlarmış cellatlar..

bu şekilde vurma hızı yavaşlıyormuşşş

zaten maksat topluma ibret olmasını istemekmiş.

bu koltuk altına kuranı kerim koyma geleneği Resulullahtan kalma imiş..tabi ozaman kuran olmadığı için yazılan parça ayetler

koyuluyomuş koltuk altına.

Ben Kuranda recm var demedim recm zaten bir nevi cezayı uygulamadır...recm efendimiz zamanında da uygulanıyordu saptırma sende.

Resululullah zamanında uygulandığınıda nerde çıkardın..

Resulullah Kuran hükmü dışına asla çıkmamıştır unutma bunu

tarihinde sutlukahve tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 261
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

sutlu kahce bak recmde usulleri var bekar ise 100 değnek vuruluyordu fakat zina eden kadın erkek evli ise taşlanıyordu.... yani onlarıdna usulleri var. araştır istersennn boş konuşmayalım.

taşlama olayı kuranda varmı?

ispatla ozaman..ayet getir.

Sitelerde Paylaş

ben "yav bu islam meğer sosyalistmiş de haberimiz yokmuş.... toplumun rafahı başka türlü nasıl "eşit" olabilir ki?

derken islamın sosyalist olduğunu söylemedim, sadece bergüzar öyle bi yazmış ki, hırsızlığın cezasını anlatırken, şartların uygun olması halinde diye, "toplumun rafahı eşit olacak" demiş... ben de bir nevi nükte yapmak istemişitim ama berguzar onun gibi düşündüğümü sandı galiba

ateist ve sosyalistim

sadaka kültürünün bırakın sosyalizmle ilgisi olmamasını

tam tersi kapitalist düzenin devam ettirilebilmesinin "bi kaşık bal" ıdır...

Sitelerde Paylaş
ben "yav bu islam meğer sosyalistmiş de haberimiz yokmuş.... toplumun rafahı başka türlü nasıl "eşit" olabilir ki?

derken islamın sosyalist olduğunu söylemedim, sadece bergüzar öyle bi yazmış ki, hırsızlığın cezasını anlatırken, şartların uygun olması halinde diye, "toplumun rafahı eşit olacak" demiş... ben de bir nevi nükte yapmak istemişitim ama berguzar onun gibi düşündüğümü sandı galiba

ateist ve sosyalistim

Ben de sana katılmak üzere bir not düştüm ulyses. Yanlış anlaşılma olmasın.

Sitelerde Paylaş

ateist ve sosyalistim

Ben de sana katılmak üzere bir not düştüm ulyses. Yanlış anlaşılma olmasın.

Sevgili arkadaşlar:

Siz inanıp inanmamakta özgürsünüz, ben buna saygı duyarım. Lakin kuranın mantığı budur, Allahın sistemi budur.

Ve Andromeda, çapraz kesilme ayetlerini bulamadım, ama şu kadar diyeyim, bir araştır bakalım, acaba eşkiyalık suçuna karşı verilen ceza olabilir mi kuranda :rolleyes:

Sitelerde Paylaş
sutlu kahce bak recmde usulleri var bekar ise 100 değnek vuruluyordu fakat zina eden kadın erkek evli ise taşlanıyordu.... yani onlarıdna usulleri var. araştır istersennn boş konuşmayalım.

ayet açık arkadaşım..

halen bu durumdada taşlama vardır diyebilecekmisin? bizim müslümanlar kuran okumuyolar buda bi gerçek..okumama nedenleri ise tembellik..geçenlerde yaş ortalaması 35 45 yaş olan bi ortamda idim..zina olayı açıldı..biri dediki "zina edeni taşlayarak öldürüyolar bu kuranda yazıyor" .dedim kuranda nerde yazıyor ayet söyle bakim..dediki "tam bilmiyorum ama yazıyor işte" .dedimki yazmıyor..kuranda böyle bi ayet yok....adam bana bi kızdı görseniz..vay efendim dinden çıkacaksın günah işliyorsun falan filan dedi.

Nur 2.

2. Ezzaniyeü vez zanı feclidu külle vahıdim minhüma miete celdetiv ve la te'huzküm bi hima ra'fetün fı dınillahi in küntüm tü'minune billahi vel yevmil ahır velyeşhed azabehüma taifetüm minel mü'minın

2.Zina eden kadın ve zina eden erkeğin her birine yüzer değnek vurun. Eğer Allah'a ve ahiret gününe iman ediyorsanız, onlara Allah'ın dini(ni uygulama) konusunda sizi bir acıma tutmasın; onlara uygulanan cezaya mü'minlerden bir grup da şahit bulunsun.

Sitelerde Paylaş
Lakin kuranın mantığı budur, Allahın sistemi budur.

O zaman sosyalizmi putunuza ait olduğunu iddia ettiğiniz garip sistemle ilişkilendirmeyiniz sayın bergüzar ablam. Armutu da biliyoruz ayvayı da. Armutu bize ayva olarak pazarlamak size yakışmıyor.

Sitelerde Paylaş
O zaman sosyalizmi putunuza ait olduğunu iddia ettiğiniz garip sistemle ilişkilendirmeyiniz sayın bergüzar ablam. Armutu da biliyoruz ayvayı da. Armutu bize ayva olarak pazarlamak size yakışmıyor.

Niye iddia etmeyim canım thecrow

Ona put diyen sizsiniz ve o da zaten diyor, bir kısım insanlar benim varlığımı inkar edecek. Onun varlığını inkar ediyor olman bu düzen ona ait değildir anlamına gelmiyor, bu bizzat yaratıcının sistemidir...Ben armut ile ayvayı karıştırmıyorum, sen sadece inkar ettiğin için ben karıştırıyormuşum gibi geliyor sana. Beni bilirsin, tarzım hiç bu değildir :rolleyes:

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş

"Lakin kuranın mantığı budur, Allahın sistemi budur."

herşey bir yana, ya içinde "köle", "cariye", "kadına daha az miras hakkı", erkeğe birden fazla kadınla evlenme hakkı vs. geçen bir kitabın dinini sosyalizmle nasıl ilişkilendirebiliyorsunuz pes ya...

Sitelerde Paylaş
taşlama olayı kuranda varmı?

ispatla ozaman..ayet getir.

Anlamayan milleti köşeye sıkıştıryor sanır.

İslam tarihinin her zaman dilimde bu kural uygulandıktan sonra Kuran'da varmış ya da yokmuşun bi önemi yok..

Pratiğe bak sen..

Sitelerde Paylaş

Yaw kardeş! "lailahe" alahsız demek değil mi. Yanlışlık falan yapmışsın, bence nickini değiştir.

Sitelerde Paylaş
Resululullah zamanında uygulandığınıda nerde çıkardın..

Resulullah Kuran hükmü dışına asla çıkmamıştır unutma bunu

Tevatürle ve sahih hadislerle ve tüm sahabilerce bildirilmiştir... Çünkü bu ceza kalabalıklar önünde uygulanırdı... Biraz oku araştır...

Sitelerde Paylaş
Tevatürle ve sahih hadislerle ve tüm sahabilerce bildirilmiştir... Çünkü bu ceza kalabalıklar önünde uygulanırdı... Biraz oku araştır...

hadisi geç..uydurmada olabilir..sahih hadislerde ay ın 2 ye yarıldığıda yazıyor ama siz inkar ediyorsunuz..

yani işinize geleni kabül ediyor işinize gelmeyeni inkar ediyorsunuz..kuran da zina ile ilgili hüküm açık ve nettir..

Nur 2.

2. Ezzaniyeü vez zanı feclidu külle vahıdim minhüma miete celdetiv ve la te'huzküm bi hima ra'fetün fı dınillahi in küntüm tü'minune billahi vel yevmil ahır velyeşhed azabehüma taifetüm minel mü'minın

2.Zina eden kadın ve zina eden erkeğin her birine yüzer değnek vurun. Eğer Allah'a ve ahiret gününe iman ediyorsanız, onlara Allah'ın dini(ni uygulama) konusunda sizi bir acıma tutmasın; onlara uygulanan cezaya mü'minlerden bir grup da şahit bulunsun.

Sitelerde Paylaş
Diyemeyiz... Özgür düşünen bireyler ile din üniforması giymiş olanları ayırmak gerekir... Bunu kanıtı ise, buraya gelen müslümanların hepsinin inanılmaz şekilde birbirine benzemesidir...

İşte bu çok güzel bir nokta.

"Sorun şu ki dünya üzerindeki akıllı insanlar devamlı şüphe içindeyken cahil halk tabakası kendinden son derece emindir" şeklinde muhteşem bir cümle görmüştüm. Amacım insanlara cahil damgası yapıştırmak değil yalnızca sosyolojik olarak irdelemektir bu.

tarihinde Alexios tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
"Lakin kuranın mantığı budur, Allahın sistemi budur."

herşey bir yana, ya içinde "köle", "cariye", "kadına daha az miras hakkı", erkeğe birden fazla kadınla evlenme hakkı vs. geçen bir kitabın dinini sosyalizmle nasıl ilişkilendirebiliyorsunuz pes ya...

Kölelik kavramını yeryüzünde var eden insandır.

Cariyeyi osmanlıda yatağa tuttuğunu attığını sandığın şey sanıyorsun, yanılıyorsun.

Kadına az miras hakkı yoktur, toplumları incele, kurandaki mirasın esprisini anlarsın. Neden sen boşanınca kadına nafaka ödüyorsun geçerli hukuk yasalarına göre bunu da düşün birde üstüne lütfen sevgili kardeşim?

Valla bergüzar abla başlığı islam-sosyalizm kıyaslaması tartışmasıyla sürdürmek istemiyorum. Sadece şu kadarını söyleyeyim. Senin tanrının sisteminin sosyalizm ile alakası yok.

Benim Tanrımın sistemi direk sosyalist, her yönüyle, onun bir Tanrı inancı bile yok sizin gibi, çünkü Tanrı o zaten... :rolleyes:

Sevgiler..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...