Jump to content

İran’da 9 kişi recm edilecek

Recommended Posts

Müslümanlar alemsiniz yaa, Bergüzar'a göre falakaya yatırıp 100 kere vurmanın amacı acı çektirmek değilmiş! Evet, İslam sevgi dini ama uygulayışı farklı, heheh :rolleyes:

Ne alaka sevgili alex

Bedeni acının toplumun önünde iki paralık olmanın yanında, bütün güvenilirliğini yitirmenin yanında ne önemi olabilir ki? Ceza sistemindeki amaç caydırıcı olmalı, yani kişi bir daha o suçu işlemeye yeltenmemeli, önemi budur.

Bak ülkeye, hortumcular hamuduyla götürüyor ama diyarbakırda baklava çalan çocuklar yürürlükteki yasalar gereği yargılanıyor. Hani adalet bu sistemde, göster bakalım?

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 261
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sürdüren, destekleyen ve hukukunu yazarak legalize eden de İslam... :unsure:

Elbette olmaz mı, kara derilileri de amerikaya köle eden biziz anasını satıyım :P

Kuranda bir ayet göster bana köle edinin diyen...

Ama ben sana yeryüzü sahnesinde yüzlerce belge getirebilirim....

Sitelerde Paylaş
Ne alaka sevgili alex

Bedeni acının toplumun önünde iki paralık olmanın yanında, bütün güvenilirliğini yitirmenin yanında ne önemi olabilir ki? Ceza sistemindeki amaç caydırıcı olmalı, yani kişi bir daha o suçu işlemeye yeltenmemeli, önemi budur.

Bak ülkeye, hortumcular hamuduyla götürüyor ama diyarbakırda baklava çalan çocuklar yürürlükteki yasalar gereği yargılanıyor. Hani adalet bu sistemde, göster bakalım?

Sevgiler...

"İslam gelecek, adaletsizlikler son bulacak" yani... Kimin islamı gelecek Bergüzar hanım ?... O beğenmediğiniz yasalar bile müslüman ağırlıklı kurumlardan çıkarılıyor bunu da unutmayın... Yani ateistler çıkartmıyor o beğenmediğiniz yasaları...

Sitelerde Paylaş
Elbette olmaz mı, kara derilileri de amerikaya köle eden biziz anasını satıyım :P

Kuranda bir ayet göster bana köle edinin diyen...

Ama ben sana yeryüzü sahnesinde yüzlerce belge getirebilirim....

Sen bana bir ayet göster "köle edinmek kötüdür" diyen... Köle azad etme cezası bile maddi bir ceza olarak vardır; adamlar mal yani...

Sitelerde Paylaş
"İslam gelecek, adaletsizlikler son bulacak" yani... Kimin islamı gelecek Bergüzar hanım ?... O beğenmediğiniz yasalar bile müslüman ağırlıklı kurumlardan çıkarılıyor bunu da unutmayın... Yani ateistler çıkartmıyor o beğenmediğiniz yasaları...

Ahaha:

Komiksin, beni mehdi bekleyen saftirik hadis inanırlarından mı sanıyorsun, ama sen öylesin, bekle bekle gelir, gelir de hem seni kurtarır hem beni, seni sünni ateist seni.... :lol:

Kuran öyle bir kitapki, mesajlarını görmeyene kendini göstermez ve hayatı zindan eder, düşün işte dünyada bu kadar yozluk niye var diye...

İnsan kendi kendine ettiğini bilmez işte böyle, hep bir suçlu arar. En geçerli kurtuluş da bu suçu başkasına atmak için görünmeyen ama var olan Tanrı dimi.

Sitelerde Paylaş

Amerikanın özgürlük ve demokrasisi gelmesinde..

Çünkü o gelince kolay kolay gitmiyor..

Bu arada Fransız devrimini yapanlar kendilerine terörist diyorlardı..

Şimdi onlar özgürlük savaşçısı oldu..Teröristlik İslam a kaldı..

Geçin bunlarıı..

:)

Sitelerde Paylaş

Valla iyice komikleştin

İşinize gelince dünyanın büyük çoğunluğu ateist, işinize gelmeyince de sizden gayrısı müslüman, ne güzel istanbul. O beğenmediğimiz yasaların çoğunu oluşturan roma hukuku ve isviçre hukuku, sence onlar müslüman mı?

Sen bana bir ayet göster "köle edinmek kötüdür" diyen... Köle azad etme cezası bile maddi bir ceza olarak vardır; adamlar mal yani...

Soruya soruyla cevap vermek büyük kabalıktır andro, hiç sana yakışmıyor. Bu yüzden sen benim soruma cevap ver, senin cevabın cepte merak etme...

Sitelerde Paylaş
Kölelik kavramını yeryüzünde var eden insandır.

Cariyeyi osmanlıda yatağa tuttuğunu attığını sandığın şey sanıyorsun, yanılıyorsun.

Kadına az miras hakkı yoktur, toplumları incele, kurandaki mirasın esprisini anlarsın. Neden sen boşanınca kadına nafaka ödüyorsun geçerli hukuk yasalarına göre bunu da düşün birde üstüne lütfen sevgili kardeşim?

Benim Tanrımın sistemi direk sosyalist, her yönüyle, onun bir Tanrı inancı bile yok sizin gibi, çünkü Tanrı o zaten... :rolleyes:

Sevgiler..

kölelik kavramını yeryüzünde vareden insandır....tabiki insandır, dinleri de vareden insandır

ben de köleliği islam yaratmıştır demiyorum ki

"köleliği", "cariyeyi" "kadına erkekten daha az mirası", "erkeğin birden fazla evlenmesine müsaade ederken kadının birden fazla evlenmesine müsaade etmeyen bir dini, "neresinden" tutup da sosyalizmle ilişkilendiriyorsun diyorum...(örneğin tüm insanlar eşittir, köle cariye vs. bunlar cahiliye devrinin ürünüdür neden demiyor )

Sitelerde Paylaş

Ha birde andro,

Hani burda bir ileti yazıyoruz yolluyoruz forumda görünüyor ama sonra düzeltme yapıyoruz da altında bu ileti .... tarafından .... saatinde düzenlenmiştir diye bişey çıkıyor ya, o seninkinde çıkmıyor işte.

Anladın sen beni :P

Sitelerde Paylaş
kölelik kavramını yeryüzünde vareden insandır....tabiki insandır, dinleri de vareden insandır

ben de köleliği islam yaratmıştır demiyorum ki

"köleliği", "cariyeyi" "kadına erkekten daha az mirası", "erkeğin birden fazla evlenmesine müsaade ederken kadının birden fazla evlenmesine müsaade etmeyen bir dini, "neresinden" tutup da sosyalizmle ilişkilendiriyorsun diyorum...(örneğin tüm insanlar eşittir, köle cariye vs. bunlar cahiliye devrinin ürünüdür neden demiyor )

Ben de sana diyorum ki güzel kardeşim.

Özenilen, uygar sanılan batı köleliği kaldıralı, tabi kağıt üstünde, daha 100 bile olmamıştır. Elbette kuranın nazil olduğu dönemde o topraklarda da kölelik kavramı vardı, köleliği azada yönlendirir islam. Neden, çünkü toplumun sosyal dokusuna işlemiş bir yanlışı bıçakla kesip gibi atamazsın, bunun doğruluğunu ona kavratman için belli bir süreç lazım, işte toplumsal evrim dediğimiz şey var ya buna bak.

Cariyeden kuran ne diyor ona bak dedim, osmanlıdaki cariye anlayışı değildir o.

Erkeğin birden çok evliliği de belli hükümlere bağlıdır, ama ille de şu kadar alıcan demez, şartlar oluşunca ve en çokta adil davranırsan diye de söyler ayrıca. Ama hayırlısı tektir diyerek tercihini de tek olandan yana koyar Tanrı.

Hangi erkek karısının kendinden başka kocasının olmasını ister, bunun mantığı varmı söylermisin bana?

Miras konusu ise yine erkek egemen bir dünyada, toplumların ahkamını inceleyerek kurandaki esprisini kavrayabilirsin diyorum...

Sevgiler...

Sitelerde Paylaş

Özenilen, uygar sanılan batı köleliği kaldıralı, tabi kağıt üstünde, daha 100 bile olmamıştır. Elbette kuranın nazil olduğu dönemde o topraklarda da kölelik kavramı vardı, köleliği azada yönlendirir islam. Neden, çünkü toplumun sosyal dokusuna işlemiş bir yanlışı bıçakla kesip gibi atamazsın, bunun doğruluğunu ona kavratman için belli bir süreç lazım, işte toplumsal evrim dediğimiz şey var ya buna bak.

Cariyeden kuran ne diyor ona bak dedim, osmanlıdaki cariye anlayışı değildir o.

Erkeğin birden çok evliliği de belli hükümlere bağlıdır, ama ille de şu kadar alıcan demez, şartlar oluşunca ve en çokta adil davranırsan diye de söyler ayrıca. Ama hayırlısı tektir diyerek tercihini de tek olandan yana koyar Tanrı.

Hangi erkek karısının kendinden başka kocasının olmasını ister, bunun mantığı varmı söylermisin bana?

Miras konusu ise yine erkek egemen bir dünyada, toplumların ahkamını inceleyerek kurandaki esprisini kavrayabilirsin diyorum...

Sevgiler...

o halde kuran tüm zamanlar için indirilmiş bir kitap değil, o devrin "şartlarına" göre yazılmış bir kitap, o halde neden "o devrin şartlarına göre yazılmış kitaba" bu "devirde" aynen uymaya uğraşıyosunuz....

kaçıncı mesajın, ya şu cariyeden ne anlamam gerekiyor bi zahmet yaz da ben de yorumlarımı ona göre düzelteyim...

peki hangi kadın kocasının başka karılarının olmasını ister ?

Sitelerde Paylaş

Özenilen, uygar sanılan batı köleliği kaldıralı, tabi kağıt üstünde, daha 100 bile olmamıştır.

Birisini Allah son ve en kamil din olarak göndermiş(!), diğeri ise batı uygarlığı; karşılaştırmak ayıp olmuyor mu biraz?...

Sitelerde Paylaş
Birisini Allah son ve en kamil din olarak göndermiş(!), diğeri ise batı uygarlığı; karşılaştırmak ayıp olmuyor mu biraz?...

Yemin olsun bugün çok yorgunsun sen ya da çok uykusuzsun, algıda sorun var çünkü.

Diyoruzki hep beraber sende dahil olmak üzere.

1400 yıl önce nazil olmaya başlayan kuran diyorki, kölelerinizi azat edin diyerek artık bu sisteme bir son ver ey insanoğlu diyor.

Ama senin uygar ! dediğin adama bak hele, sene bilmem kaç olmuş, aya bilem gitmişler amma velakin kölelik kalkmışta kağıt ürezinde kalkmış tabi, uygulama öyle mi?

1400 yıl önce söylenen bir sözü insan hala bu zaman diliminde dinlemiyorsa tu kaka denilecek din midir, yoksa insan mıdır? Yoksa sapla samanı karıştırana mı tu kaka denmeli bilemedim ben şincik....

Sitelerde Paylaş
Hangi ayette diyor?

1:5, 79:24, 23:47, 8:67, 47:4

:)

Bunlara ilaveten beled suresine bakmak lazım, bakalım ki, orda boyunduruk altında bir hayat ile özgür bir hayat arasında nasıl bir fark ve güzellik varmış görelim değil mi canım herakles?

Sitelerde Paylaş

1:5

İyyake "na'büdü" ve iyyake nesteiyn

Yalnız Sana kulluk eder; ve yalnız senden yardım dileriz.

Bir insan başka bir insana köle olabilirmi? İslam da olamaz fakat..

Açıklamaya çalışayım.

Köle üreten iki kaynak var:

1-Esir pazarı;

2-Savaş.

İslam bunların ikisini de kurutmuş.

Ayetler:

Yeryüzünde üstünlük kurmadıkça hiçbir peygamber için tutsaklar edinmek uygun değildir -Mâ kâne linebiyyin enyekûne lehû esrâ hattâ yushınne fi’l ardı... (8:67)

Pazardan esir satın alıp köle edinmek bu ayete göre peygambere, dolayısıyla onun ümmetine haramdır. Peki insanları ne zaman esir alabilirler? Yeryüzünde üstünlük kurunca. Yani yalnızca savaşta düşman askerlerini esir alabilirsiniz.

Peki, esir aldığınız düşman askerlerini ne yapacaksınız? Cevap Muhammed 4’te:

Siz üstün gelince bağları sağlam atın. Sonrası ise ya tazminattır ya da bağışlarsınız –fe imma mennan ba’du ve immâ fid’âen.

Savaş esirlerinizi ya tazminat alarak ya da karşılıksız özgür serbest bırakacaksınız! Üçüncü bir seçenek yok. Örneğin onları köle olarak tutamazsınız.

Bu kadar. Allahın dininde durum bu. Artık kölelik yok. Yasak ayetlerinden önce edinilmiş olan köleler ise tasfiye edilecek:

Ettiğiniz yemini bile bile bozarsanız... ceza olarak bir köleyi özgür bırakacaksınız (5:89); yüzünüzü şu ya da bu yöne çevirince değil bir köleyi özgürlüğüne kavuşturunca iyisiniz (2:177).

Nûr 32 de bir tasfiye ayeti. İyi ahlaklı köle ve cariyelerinizi başgöz edip özgür bireyler olarak topluma kazandıracaksınız.

Sitelerde Paylaş
Bunlara ilaveten beled suresine bakmak lazım, bakalım ki, orda boyunduruk altında bir hayat ile özgür bir hayat arasında nasıl bir fark ve güzellik varmış görelim değil mi canım herakles?

Kuran'da 3 farklı kölelik kelimesi var...Ve abd olmak yalnız Allah'a isteniyor...

Meleket eyman,rikab ve ibadi..

24/32 Ve enkihül eyama minküm ves salihıyne min ıbadiküm ve imaiküm* iy yekun fükarae yuğnihimüllahü min fadlih* vallahü vasiun alim

Bu ayetteki ibadükum köle kelimesi olan abd'den gelir..Kuran abdleri salın demez...Özgürleştirinde demez..Meleket eymanlar içinde öyle 4:25 ayetini dikkatli okuyunuz..

8:67 esir geçer esir bambaşka birşeydir..

tarihinde herakles_ tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...