Jump to content

"1 resim 1000 kelimeye bedeldir" derler

Recommended Posts

Üstüne oturduğun organından cemaat üretme, neymiş benim cemaatim?

Masonikmişiz, köşeyi dönecekmişiz...

Kafan mı iyi?

Bak bu da yeni çıktı; "kürtleri sevmiyorsunuz çünkü acı var"

Ecdadım yıllarca kürdistan'da, kürtlerin boyunduruğu altında mı yaşamış ki, acım olsun?

Ha cemaat ha kafatasçı takımı ne farkeder?

Senin ecdadının Türklerle bir ilgisi olmadığını önceki iletilerimde yaptığım analizde anlattım zaten, o tahlili bi daha okuyunuz.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 61
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Türkiyede kendini Türk zanneden insanların ataları Türkler ilk geldiğinde Türkleşip Müslüman olan insanlardır. Türkieyde genetik bir araştırma yapılmalı ve bu ülke insanlarının etnik olarak Türk olmadığı, Anadolu halkı olduğu ortaya konmalıdır. O zaman "ben saf Türküm çok cool'um" diye ortada gezinip Anadolulu atalarının kemiklerini sızlatan salaklar da susar. Ayrıca bizim Orta Asya kökenli olmadığımız tipimizden bile belli, genetik araştırmaya bile gerek yok. Gidin bakın Kazaklara Özbeklere, bir de dönüp kendinize bakın. Orta Asya Türklerinin de sanki gurur duyulacak bir yanı olsa. Askeri başarı dışında medeniyete hiçbir katkıları yok. Ne felsefe, ne bilim, ne sanat, ne icat, hiçbirşey. Yunanlıların bizden 10 kat daha asaletli bir geçmişleri var. Aristonun Yunan olması yeter. İngilizler, Almanlar bilim adamları, lcatçıları ve matematikçilerinin isimlerini yazmak sayfalar tutar.

Ben mesela dün wikipedia da (ingilizce olarak) İngiltere, Fransa, Almanya, İspanya vs. bakıyordum. Kültür kısmında hepsi tarihsel adamlarını koymuşlardı, Beethoven, Newton, Leonardo da Vinci, Kant, Moliere, Descartes.... Bir de bizim sayfaya baktım. Bizim kültür kısmına koyabileceğimiz tarihsel isim olmadığı gibi sadece günümüzdeki kıçı kırık iki üç sanat ödülü ve Nobel almış Orhan Pamuk. İşte bu herşeyi anlatıyor.

Bu ülkede ırkçılık çok popüler malesef. Kısa boylu eciş bücüş salaklar aşağılık duygularından kurtulmak için kendilerinin "üstün" ve "asil" ırk olduğuna inanıyor. Sanki "Tanrı" bu ırkı "seçmiş". Irkçılık temelinde teist bir düşüncedir, çünkü ırkın üstün olması sadece onu "Tanrı" nın seçmesiyle olabilir.

Türk Solu denen iğrenç oluşum Kemalizmin aslında Faşist bir ideoloji olduğunu gösteriyor.

İmza..

Sitelerde Paylaş
Türkiyede kendini Türk zanneden insanların ataları Türkler ilk geldiğinde Türkleşip Müslüman olan insanlardır. Türkieyde genetik bir araştırma yapılmalı ve bu ülke insanlarının etnik olarak Türk olmadığı, Anadolu halkı olduğu ortaya konmalıdır. O zaman "ben saf Türküm çok cool'um" diye ortada gezinip Anadolulu atalarının kemiklerini sızlatan salaklar da susar. Ayrıca bizim Orta Asya kökenli olmadığımız tipimizden bile belli, genetik araştırmaya bile gerek yok. Gidin bakın Kazaklara Özbeklere, bir de dönüp kendinize bakın. Orta Asya Türklerinin de sanki gurur duyulacak bir yanı olsa. Askeri başarı dışında medeniyete hiçbir katkıları yok. Ne felsefe, ne bilim, ne sanat, ne icat, hiçbirşey. Yunanlıların bizden 10 kat daha asaletli bir geçmişleri var. Aristonun Yunan olması yeter. İngilizler, Almanlar bilim adamları, lcatçıları ve matematikçilerinin isimlerini yazmak sayfalar tutar.

Ben mesela dün wikipedia da (ingilizce olarak) İngiltere, Fransa, Almanya, İspanya vs. bakıyordum. Kültür kısmında hepsi tarihsel adamlarını koymuşlardı, Beethoven, Newton, Leonardo da Vinci, Kant, Moliere, Descartes.... Bir de bizim sayfaya baktım. Bizim kültür kısmına koyabileceğimiz tarihsel isim olmadığı gibi sadece günümüzdeki kıçı kırık iki üç sanat ödülü ve Nobel almış Orhan Pamuk. İşte bu herşeyi anlatıyor.

Bu ülkede ırkçılık çok popüler malesef. Kısa boylu eciş bücüş salaklar aşağılık duygularından kurtulmak için kendilerinin "üstün" ve "asil" ırk olduğuna inanıyor. Sanki "Tanrı" bu ırkı "seçmiş". Irkçılık temelinde teist bir düşüncedir, çünkü ırkın üstün olması sadece onu "Tanrı" nın seçmesiyle olabilir.

Türk Solu denen iğrenç oluşum Kemalizmin aslında Faşist bir ideoloji olduğunu gösteriyor.

Al sana bir kompleksli daha...

Yahu kültürün kanla bir alakası yoktur, okursanız anlayabilirsiniz yani...

Mesela Türkiye Türkleri'nin hangi boydan olduklarını ve bu boyun fenotipini araştır, ezik kompleksini bir kenara bırakırsan; o dolikosefal kafan basacaktır...

Sitelerde Paylaş
Ha cemaat ha kafatasçı takımı ne farkeder?

Senin ecdadının Türklerle bir ilgisi olmadığını önceki iletilerimde yaptığım analizde anlattım zaten, o tahlili bi daha okuyunuz.

Soda önerecektim ama, bunu okuduktan sonra o hazımsızlığa ne iyi gelir, dilim varmıyor söylemeye...

Sitelerde Paylaş

Bu komplex değil entelektüel dürüstlüktür. Sende olmayan birşey. Çünkü sen tarihi ve hakikatleri çarptırarak her halükarda kendinin ve tarihinin, atalarının diğer milletlerden daha "asil" olduğu sonucunu ortaya koymak isteyeceksin.

Peki asalet nerden geliyor? Belki sana göre askeri güç sahibi ve sağı solu işgal/feth edenlerin en asil olmasına mı karar vereceğiz? O zaman Romalılardan başla. Ve Britanya İmparatorluğundan günümüz Amerikasının en asil olduğu sonucunda dur. Hiç olmassa düşüncenin ilkeleriyle tutarlı ol.

Yok eğer asalet kültür ve medeniyetse, o zaman unutmaki Türkler daha Orta Asya'da göçebe bir şekilde at sırtında çelik çomak oynarken, Homeros İlyada'yı yazıyordu, tarih milattan önce 800. Atina'da demokrasi tarih milattan önce 400. Büyük İskender, ve sonra da Romalılar. Romanın bütün Avrupaya temel olan Hukuku, altyapısı, şehirciliği ve mimarisi.

Araplar bile tarihe milattan sonra 600 lü yıllarda girmelerine rağmen, ve medeniyetlerinin bütün temeli Yunan, Roma ve Yahudi kültürü olmasına rağmen, Türklerden daha ileriydiler, ve Türkleri aslında medenileştiren İslam oldu. Yani düşün; çakma bir medeniyet olan Araplar Türkleri "medenileştirdi". Bu kadar rezil bir tarih.

O ismini aldığın Moğol (Türk değil) hakanı Hülagü, o tarihin bilim ve kültür merkezi Bağdatı yakıp yıkan bir barbardı. Sen belki bunla gurur duyuyorsun.

Komplex hakikatleri kabul edememektir. Komplex kendini, kendinle ilgili etnik vs. kimliğini "üstün" olması için hakikatlerle yüzleşememek, onları çarpıtmaktır.

Sitelerde Paylaş
Bu komplex değil entelektüel dürüstlüktür. Sende olmayan birşey. Çünkü sen tarihi ve hakikatleri çarptırarak her halükarda kendinin ve tarihinin, atalarının diğer milletlerden daha "asil" olduğu sonucunu ortaya koymak isteyeceksin.

Peki asalet nerden geliyor? Belki sana göre askeri güç sahibi ve sağı solu işgal/feth edenlerin en asil olmasına mı karar vereceğiz? O zaman Romalılardan başla. Ve Britanya İmparatorluğundan günümüz Amerikasının en asil olduğu sonucunda dur. Hiç olmassa düşüncenin ilkeleriyle tutarlı ol.

Yok eğer asalet kültür ve medeniyetse, o zaman unutmaki Türkler daha Orta Asya'da göçebe bir şekilde at sırtında çelik çomak oynarken, Homeros İlyada'yı yazıyordu, tarih milattan önce 800. Atina'da demokrasi tarih milattan önce 400. Büyük İskender, ve sonra da Romalılar. Romanın bütün Avrupaya temel olan Hukuku, altyapısı, şehirciliği ve mimarisi.

Araplar bile tarihe milattan sonra 600 lü yıllarda girmelerine rağmen, ve medeniyetlerinin bütün temeli Yunan, Roma ve Yahudi kültürü olmasına rağmen, Türklerden daha ileriydiler, ve Türkleri aslında medenileştiren İslam oldu. Yani düşün; çakma bir medeniyet olan Araplar Türkleri "medenileştirdi". Bu kadar rezil bir tarih.

O ismini aldığın Moğol (Türk değil) hakanı Hülagü, o tarihin bilim ve kültür merkezi Bağdatı yakıp yıkan bir barbardı. Sen belki bunla gurur duyuyorsun.

Komplex hakikatleri kabul edememektir. Komplex kendini, kendinle ilgili etnik vs. kimliğini "üstün" olması için hakikatlerle yüzleşememek, onları çarpıtmaktır.

Bsg ya, Orta Asya'da göçebeymişiz...

Bir de müfredata laf ediyorsunuz, o müfredat sizin gibi etnik kırıntılara koz vermekten başka bir işe yaramıyor...

Bak yine cahillik yapıp, Türk değil demişsin Hülagû için..

Hülagû, Türk oğlu Türk Cengiz Han'ın soyundan gelir, kaldı ki Moğollar bize en yakın akraba millettir...

"Araplar Türkleri "medenileştirdi". Bu kadar rezil bir tarih."

Hunter için hazırladığım menüden sana da lazım anlaşılan...

Sitelerde Paylaş

Beyaz ve Alman ırkçıları eğer bilseydi Türkiyede bazı insanlar Türklerin en üstün ırk olduğuna inanıyor, heralde "ah canım ne şirin :)" derdi. 1.70 boyunda kara kuru bir sürü adam, medeniyete hiç bir katkıları yok, sanatta bilimde hiçbir deha gösterememişler. Kıçıkırık demokrasileri bile tamamen batıdan ithal edilmiş, ve kendi köklerinde demokrasi felan yok. En komiği de eski Anadolu halklarının belki %5-10 bir Orta Asya kanıyla karışmış olmasına rağmen bu zavallılar kendilerini "safkan" felan zannediyor. Bari Anadolu kanını sahiplensen Beyaz ırka daha yakın olursun, ama Moğollarla akraba olmayı seçiyorlar nedense.

Moğollar da eğer bilseydi Türkiyede Cengiz Han'ı "Türk" diye sahiplenen bir gürüh var, heralde kızarlardı bu yüzsüzlüğe. Sırada ne var? Büyük İskender'i, Jül Sezar'ı felan da mı sahipleneceksiniz?

Cengiz Han %100 Moğoldur, ve Moğollar Türk değildir. Kaldı ki Cengiz Han bir barbardan öte birşey değildi. Medeniyet Çindeydi, Moğolistanda değil. Moğollar Çinlerin barbarıydı. Aynı Gotlar Romalıların, Persler de Yunanlıların barbarı olması gibi. Ki sonunda barbar Hulagu medeniyetin bir incisi olan Bağdatı yakıp yıktı. Dikkat edersen Moğolların da Türkler gibi medeniyete bir katkıları yok zarardan başka, ve kısa bir dönem süren askeri başarıları dışında da söz etmeye değer bir yanları yok.

Sana bir soru. Senin taşıdığın kanın "asil" ve "üstün" olduğunu nerden anladın?

Sitelerde Paylaş
Aynı Gotlar Romalıların, Persler de Yunanlıların barbarı olması gibi. Ki sonunda barbar Hulagu medeniyetin bir incisi olan Bağdatı yakıp yıktı. Dikkat edersen Moğolların da Türkler gibi medeniyete bir katkıları yok zarardan başka, ve kısa bir dönem süren askeri başarıları dışında da söz etmeye değer bir yanları yok.

Sevgili dostum! Persler, Yunanlıların barbarı değildi, Persler en az Yunanlılar kadar medeniydi. Her iki medeniyet her konuda birbiriyle rekabet halindeydi. Her iki medeniyetin de çok değerli filozofları ve şairleri vardı.

Damanın ve satrancın icad edildiği şiirin ve felsefenin kaleme dolandığı medeniyet barbar olmaz..

Sitelerde Paylaş

Doğru tabi, Persler de eski medeniyetlerden biridir. Yunanlıların Persleri barbar olarak nitelemesi, Çinlilerin Moğolları barbar olarak nitelemesinden biraz farklıdır. Persepolis de Büyük İskender tarafından yok edilmeden önce efsanevi güzeller güzeli bir şehirdi.

Zerdüştü Avestayı da tabi eklemek lazım.

tarihinde ludwig tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Milletlerin menşelerini bilmediğin gibi, ırkçılığı da bilmiyorsun evladım...

Moğollar elbette en ateşli şekilde sahpilenecektir Cengiz Han'ı, aynı Turanî'liği kabul etmeyen Macarların Attila'yı sahiplenmesi gibi...

Cengiz Han'ın soyu hakkında daha fazla konuşmayacağım, dolikosefal kafan anlamaya pek niyetli değil gibi...

Cengiz Han dediğin adam ki; bizim özlemini çektiğimiz Turan ülküsünü gerçekleştirdi, Türk ırkını yok olmaktan kurtardı; dünyada en fazla toprağı feth etti...

Sen Hülâgû'nün niye Bağdat'ı yerle bir ettiğini, halifeye etek giydirip çengi muamelesi yaptığını, kestiği arap kafalarından tepeler yaptırdığını bile bilmiyorsun evlat...

Benim kanım asildir, yeryüzünde en fazla kahraman bu kandan çıkmıştır...

Benim asla takdir etmediğim Osmanlı bile, Arapçı zihniyetine rağmen üç kıtaya hükmetmiştir; yine tasvip etmesem de zamanın ideolojisini yaymıştır her gittiği yere...

Milletçe Çin'e defalarca esir düşüp; beş buçuk asrın yarısını savaşta geçirip, soyu kurumamış bir millet var mı dünya tarihinde?

Küllerinden doğup doğup, m.ö 200'lerden bu yana devletini daim tutabilen kaç millet var?

Tarihimizi buraya yazsak senin anayurdun olan dağlara yol olur be ludwig...

Sitelerde Paylaş

Atatürk'le Deniz Gezmiş'i aynı kefeye, resimlerini yan yana koyan bir gruptan zaten cacık olmaz.

Ancak, deli kıro saidin kitabını yazdığı -kürt dini- "nurculuk", islam senteziyle tam anlamıyla bir "Kürt-İslam faşizmi" bayrağı taşımaktadır. Buradaki tespit doğrudur. Hap niyetine yuttuğunuz kalıplaşmış ideolojilerinizden ve önyargılarınızdan lütfen kurtulun. Türksolu'ndan bile bazı zaman, doğru tespit ve fikirler çımaktadır. Bu da onlardan biridir.

Tayyoş, Türklerin şeriatı asla kabul etmeyeceğini tahmin ettiğinden bu işi kürtlerle çözmekte kararlıdır. 10'ar 10'ar çocuk yapanlara "en az 3(mecazi anlamda) çocuk yapın" derken bunu kanıtlamıştır.

Sitelerde Paylaş

İçinde bulunduğun medeniyet tipini yaratanlar, kapitalist sistemi geliştirenler ve katkıda bulunanlar onlar olduğu için, onların kurduğu sistem içinde onları öveceksin tabi ki. Atlar ahırdan dışarı bakmış, pislikte oynaşan domuzları görmüş, "ne de güzel sıvıyorlar dışkılarını, bir de insanlara bak hiç de sıvayamıyorlar. Dışkı sıvamaya hiç katkıları yok. Bir de övünüyorlar efendiyiz diye." demiş.

Neyse, bu raundu sizler kazandınız. ama umudum var. Söylediklerinin hepsinin tamamen yanlış olduğu ispatlanacak. şöyle ki: cümlelerin hepsinin anlamını tersine dönecek şekilde.

Sitelerde Paylaş
İçinde bulunduğun medeniyet tipini yaratanlar, kapitalist sistemi geliştirenler ve katkıda bulunanlar onlar olduğu için, onların kurduğu sistem içinde onları öveceksin tabi ki.

yanlış anlaşılmasın. Onlara yalakalık yaptığın için onları övüyorsun demiyorum. Onlar kendilerini öyle gösterdikleri için sizler öyle görüyorsunuz diyorum. ve onlar "türk" denen şeyi "hiç" göstermediği için siz de görmüyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Senin entellik zannettiğin anti-tapitalist duruşun da mucidi ve teorisyeni gene batıdır. Bunu unutma. Sanki büyük dehanla bir b.k geliştirdin de. Yarım yamalak kulaktan dolma komunist beylik cümlelerle hayatını idame ettiriyorsun. Kendini Mongol zanneden diğer salatalıktan çok da farklı değilsin entelektüel seviye açısından.

Sitelerde Paylaş

ludwig türk tarihi konusunda cok objektif ve dürüst davranıyor. keske en azından su çabadan bir seyler ogrenseniz

bugun anadolu toplumunun yalnızca % 12si orta asya kokenli, geri kalan kesim anadolu, ortadogu, akdeniz ve dogu avrupa topluluklarından olusuyor. turklerden once dahi bu cografya belki de en cok göce ve ticarete maruz kalan yer oldugu icin, dunyanın en melez toplumlarından biriyiz bugun. tarih boyunca farklı genetik ozellikler burada bulusmus ve melezlesilmistir. oguz turklerinin anadolu tarihindeki onemi; genlerini degil, kulturlerini anadoluya yaymalarıdır. buna ragmen anadolunun bircok yerinde hala eskiden kalan veya sonradan gelen kültürlerin varlıgı acıkca gorulur. ornegin kimi ege koylerinde helenistik donemden kalan gelenekler hala surduruluyor

ha bana sorarsanız, dogada "üstün gen" zaten yoktur

Sitelerde Paylaş

Ewet çok doğru übermensch. Wikipedia da "turkification" ve "genetic origins of turkish people" başlıklarında okuduğuma göre Malazgirt savaşı öncesi Anadolu nüfusu 12 milyon insanmış. Bu savaş sonrası dönemde gelen Türk göçü ise 1 milyon insan. Burda bir Türkleşme meydana gelmiş, ve Anadolu halkları Türkçeyi ve Müslümanlığı zamanla kabul etmişler. Mesela Lazlar Türkler gelmeden önce Hristiyanmışlar. Bunun sonucu etnik olarak Anadolulu bir halkız ve kanımızda Orta Asya geni %10 cıvarında. Ama %90 Anadolulu ve Akdenizliyiz.

http://en.wikipedia.org/wiki/Turkification

http://en.wikipedia.org/wiki/Genetic_origi..._Turkish_people

Sitelerde Paylaş
Senin entellik zannettiğin anti-tapitalist duruşun da mucidi ve teorisyeni gene batıdır. Bunu unutma. Sanki büyük dehanla bir b.k geliştirdin de. Yarım yamalak kulaktan dolma komunist beylik cümlelerle hayatını idame ettiriyorsun. Kendini Mongol zanneden diğer salatalıktan çok da farklı değilsin entelektüel seviye açısından.

Çok haklısın Ludwing!

Antibiyotikten elektriğe kadar, arabadan uçağa ve insana ilşkin hukukun en güzeline değin hep batıda icad edilmiş ve bizimkiler tepe tepe kullanmış ve utanmadan da bunların mucidine "kafir", "karanlık içinde yaşıyan hani şair Baki olsa gerek "ferengistanın içinde bulunduğu karanlık şöyle toplaşıp sevgiliye ben olmuş" diyen.. Kendi ürettiği bişey yok, kendi bedava yaşıyor, bilime katkısı sıfır... Neyse benim diyeceğim bu bilimum kafatasçı ve aşırı dinci yobaz batı düşmanı takım bari bu adamların icat ettiği araçları kullanmasa da birazcık bile olsa erdemlik gösterseler...

Sitelerde Paylaş

Ewet çok doğru diyorsun Hunter. İşin komiği bilgisayar ve internet teknolojisini kullanarak Batıya hakaret etmeleri. Onlara bu imkanın sağlanmasının ardında elektriğin kullanımından, bilgisayarın matematik temellerine, Quantum fiziğinden semi-konduktor teknolojisine ve onun kimyası ve fiziğine, bir dünya bilim insanının, mucidin, matematikçinin emeğine dayanıyor, hepsi de Batı medeniyetinin insanları. Doğulu tepe tepe kullandığı teknolojik nimetleri özellikle tıp alanında hayat kurtaran teknolojileri teknikleri alet edavatı ve bilgiyi küçümserken, ardındaki emeği cahilce görmezken, ve Batıya verip veriştirirken sadece üreten yaratan düşünen icat eden birinin sırtına binmiş geçinen ama hep şikayet eden birini andırıyor.

Kafatasçı Mongol kardeşimiz de kullandığı "kafatası bilimi" terimlerinin Latince olduğunub acaba farkında mı? Bu sahte-bilim 19. yüzyılda daha bilim yeni yeni yolunu bulurken ortaya çıkmış sahte-bilimden sadece biri. Bu zavallı Mongol da Batıdan demokrasi, insan hakları, felsefe, liberalizm değil bula bula bunu bulmuş kendine ışık edinmek için. Çünkü derdi başka. O sadece o çirkin eblek suratının ardında büyük bir panik içinde kendini iyi hissetirecek bir dünyagörüşü arıyor. Hakikati, bilimselliği felan önemli değil. Bunu iyi hissettirsin yeter.

Sitelerde Paylaş

anti-kapitalist olmak her zaman komünist olmak demek değil. sadece durum tespiti yaptım. domuz benzetmesini de batıya hakaret için kullanmadım aklıma nedense başka bir örnek gelmedi. tespite devam;

batı medeniyetine hakaret değil, "çalışkanlıkları" övmek isterim. Ama bunu Türkleri aşağılayarak yapmam. Benimki onlara imrenme ve onları aşmak isteğidir, (japonlar gibi). Ama bu, cevherin kendinde bulunduğuna inanmakla oraya çıkar. Geçmişte "turan" kültürünün bunu başarmış olduğu gibi mit söylemi sizden zaten beklemiyorum. Atatürk'ün Türk olmaktan gurur duymasını da "gaz vermek" olarak tanımladığınızı biliyorum. Amma aşağılamak fazla geldi bana. Protesto ediyorum. Bu anlayıştan bi b.k olmaz. Küreselleşmiş piyasaya yamanmış, hizmet işinde çalışan robotlardan başka bişey çıkmaz bundan.

Ewet çok doğru diyorsun Hunter. İşin komiği bilgisayar ve internet teknolojisini kullanarak Batıya hakaret etmeleri. Onlara bu imkanın sağlanmasının ardında elektriğin kullanımından, bilgisayarın matematik temellerine, Quantum fiziğinden semi-konduktor teknolojisine ve onun kimyası ve fiziğine, bir dünya bilim insanının, mucidin, matematikçinin emeğine dayanıyor, hepsi de Batı medeniyetinin insanları. Doğulu tepe tepe kullandığı teknolojik nimetleri özellikle tıp alanında hayat kurtaran teknolojileri teknikleri alet edavatı ve bilgiyi küçümserken, ardındaki emeği cahilce görmezken, ve Batıya verip veriştirirken sadece üreten yaratan düşünen icat eden birinin sırtına binmiş geçinen ama hep şikayet eden birini andırıyor.

Ben de onların hepsinin neden sadece alman bilim adamları tarfından bulunduğunu merak ediyorum ya başka mesele... bi tek abd'li Tesla var ki o da aslen yugoslavyalı..

Medeniyet dediğin eninde sonunda topluluklar arasındaki kapitalist ilişkilerin ve anlaşmaların bütünüdür. Kapitalizm, Grekten itibaren roma , avrupa ve abd medeniyetlerini oluşturmuşsa takdir ederim. Çünkü paralı ortam içinde bilim kenidine yer bulabiliyor. ama batıya da bunlar gökten gelmedi. Ortadoğu medeniyetinin köprüsüyle rönesans ve sanayi devrimine ulaştı. medeniyet onlara şükran duymalıdır en azından.

Bir de, Batı medeniyeti, teknolojisi, deyince sanki sadece oradaki kara kuru ya da eblek suratlı olmayan asil bati insanını anlaşılıyor. (nedense en çok nobel alan yahudi bilim adamları bu tipten değil) Medeniyet öyle bir şeydir ki, kendine yeryüzünde bir mesken tutar ve orada kök salıp gelişir. bin yıl önce doğudaydı. Şu anda batıda.... doğudaki biri tek başına kendi ülkesinde birşey geliştiremez, kökü tutmaz. Batıya gider; beyin göçü.... Ya da topluluk olarak batıya entegre olursun, o zaman yaptıkların batı medeniyetinden sayılır.

son olarak; ortadoğu medeniyeti çoktan çürümüştür. Medeniyete hiçbir katkısı olmayan işte şimdiki ortadoğudur. Tekrar "islam" ile canlandırmaya çalışmak şariat faşizminden başka bişey değildir. roma medeniyetini mussolini, helen medeniyetini de cuntacılar canlandırmaya çalışır gibi oldular. (ab kurtardı zavallı küçük hellası). Yani eski yıkıntılardan bina yapılmaz. Şimdi de batı alarm veriyor. Yıkıldıktan sonra yeniden şimdiki kapitalist bir anglo sakson uygarlığı aramayın. Onun yerine uzak doğu medeniyeti gelişiyor gibi. Daha da sonra medeniyet hangi coğrafyaya kök salacak bakarız...

Batı fetişisti olmaya gerek yok. İlim Çinde de olsa alacaz. Ama en iyisi o ilimi biz de yapalım. Geçmişte ya da gelecekte...

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...