Jump to content

Büyü nedir , gerçek midir?

Recommended Posts

büyünün var olduğunu düşünmek saçma değil,büyü var ama kendisi saçma öyle mi?

"büyü vardır,hiç yaptırmadım ama kuranda geçtiği için büyünün olduğuna inanıyorum.müslümansam eğer kitabımı yalanlayamam."

dostum, şu cümleleri kuran kişiyle konuşuyorsun. ne kadar gereksiz bir soru sorduğunu fark et istedim sadece. yani demek istiyor ki "kitabımda yazan şeyler ne kadar salakça olursa olsun, ben embesil bir müslo olduğum için, beynimizi kullanmamız yasak olduğu için inanırım bunlara. "

Sitelerde Paylaş
  • İleti 50
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

"büyü vardır,hiç yaptırmadım ama kuranda geçtiği için büyünün olduğuna inanıyorum.müslümansam eğer kitabımı yalanlayamam."

dostum, şu cümleleri kuran kişiyle konuşuyorsun. ne kadar gereksiz bir soru sorduğunu fark et istedim sadece. yani demek istiyor ki "kitabımda yazan şeyler ne kadar salakça olursa olsun, ben embesil bir müslo olduğum için, beynimizi kullanmamız yasak olduğu için inanırım bunlara. "

Arkadaş valla gülmekten yamuldum... :lol::lol:

Arkadaş aynen bunu söylemek istemiş doğrusu.... :P

Sitelerde Paylaş

sanırım anlatmak istediğimi anlatamadım,senin için deil diğer arkadaşlarda anlamamış.sen zaten kuş beyninle ancak dalganı geçersin.seni hesaba aldığım için deil.anlatmak istediğim büyünün varolduğu gerçeği.büyüye inanıyorum evet var.evet kitabımda yazdığı için inanıyorum.ama bu senin hakaretlerini güçlendirmiyor.tersine kuyruk acını hatırlatıyor bana..canını fazla acıttım laflarla.ifademi yanlış algılattığımdan dolayıda fırsatı iyi değerlendirdin doğrusu..tebrik ediyorum.darısı diğer iletilerine..

senin gibi akşama kadar bu sitede kafa patlTMIYORUM DAHA ÖNEMLİ İŞLERİM VAR MALUMUN...sende olmayınca tuhaf geliyor kaldırım mühendisi

Sitelerde Paylaş
sanırım anlatmak istediğimi anlatamadım,senin için deil diğer arkadaşlarda anlamamış.sen zaten kuş beyninle ancak dalganı geçersin.seni hesaba aldığım için deil.anlatmak istediğim büyünün varolduğu gerçeği.büyüye inanıyorum evet var.evet kitabımda yazdığı için inanıyorum.ama bu senin hakaretlerini güçlendirmiyor.tersine kuyruk acını hatırlatıyor bana..canını fazla acıttım laflarla.ifademi yanlış algılattığımdan dolayıda fırsatı iyi değerlendirdin doğrusu..tebrik ediyorum.darısı diğer iletilerine..

senin gibi akşama kadar bu sitede kafa patlTMIYORUM DAHA ÖNEMLİ İŞLERİM VAR MALUMUN...sende olmayınca tuhaf geliyor kaldırım mühendisi

hah, bana hakaret edene bak! canımı acıtmışmış. kayda değer, ciddiye alınır bir şey söyledin mi sen şu forumda da, birimize kuyruk acısı yaşatmış olasın? hem neymiş bu önemli işler, zehrini öğrencilerine akıtmak mı?

tarihinde crossfox tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
hah, bana hakaret edene bak! canımı acıtmışmış. kayda değer, ciddiye alınır bir şey söyledin mi sen şu forumda da, birimize kuyruk acısı yaşatmış olasın? hem neymiş bu önemli işler, zehrini öğrencilerine akıtmak mı?

kim sana hakaret etti;lütfen rica ediyorum bak üzüyosun beni.senin hakaret diye nitelediğin lafları ben cuk diye yerine oturtuyorum zaten o özelliklere sahipsin sen safım;ondan bukadR ALINIYOSUN

ilk önce hazmet sonra bak gerisine ok;

Sitelerde Paylaş
kim sana hakaret etti;lütfen rica ediyorum bak üzüyosun beni.senin hakaret diye nitelediğin lafları ben cuk diye yerine oturtuyorum zaten o özelliklere sahipsin sen safım;ondan bukadR ALINIYOSUN

ilk önce hazmet sonra bak gerisine ok;

senin şu "cuk" diye yerine oturtma ve "mat" etme çabalarını bir türlü anlayamıyorum. bir şeyler saçmalıyorsun, utanman gereken yerde daha da pişkinleşerek nanik yapıyorsun. yazık, gerçekten yazık...

Sitelerde Paylaş
arkadasim buyu vardir.bizim komsumuz 1 sene hastalandi bayginlik gecirdi kustu falan.sonra koltugun altinda kuranin tersten yazyilmis kaatlar buldular.hocaya goturmusler hocada okumus ve denize at demis.kadin sonra bidaa bayilip kusmadi.ama gunahi buyuk tabi yapmamak lazim.

Bizim bi komşumuz vardı çocuğu olmuyordu , gitmedik doktor kalmadı ,hepsi çaresiz kaldılar hiçbirşey yapılamıyordu..

Sonra adamı hocaya götürdüler,meğer adamın donuna domuz yağı koymuşlar ..

Bunu zemzem suyuyla bir güzel banyo yaptırdılar , okudular, üflediler , şimdi 3 karısı 7 de çocuğu var ..

Bir taneside yolda..

Sonradan açıldı bizimkisi.

:P

Büyü yapmak günahmış, sanki elinizden gelse yapmazsınız..

Sitelerde Paylaş

Büyü tabii ki vardır. Ben de bir eski zaman büyücüsüyüm örneğin. Büyü biberiye yağının hücre yenileyici ve kanama durdurucu etkisidir. Büyü nanenin hazmı kolaylaştırıcı etkisidir. Sütün mide çeperini kaplayarak mide yanmasını kesmesidir. Lavanta tohumlarının insanı rahatlatan ve yumuşatan kokusudur. Melissa otunun aybaşı ağrılarını azaltmasıdır. Söğüt kabuğunun kanı sulandırmasıdır. Kakulenin uyku getirmesidir. Adaçayının antibiyotik etkisidir. Kahve çekirdeğinin uyandırmasıdır. Sarımsağın antiseptik etkisidir. Kekik'in antioksidan etkisidir. Bunları ve daha nicelerini bilmek ve kullanmaktır. Zeytini ve üzümü, zerdeçalı ve kişnişi, susamı ve çörekotunu, zeytinyağını ve şarabı, suyu ve tereyağını bilmektir büyücülük.

İnsanları iyileştirmektir.

Sonra bazı kadim bilgilerdir büyücülük;

Uyku en büyük ilaçtır.

Karnını tam doyurma.

Başını serin tut.

Ayağını sıcak tut.

Gibi basit ama etkili bilgilerdir. Sonra birinin sana elvermesidir. Karşındaki insanın derdini anlayıp çözersen bu bir büyü yapmadır işte.

Sonra tam bir tiyatro olayıdır büyü. Müthiş bir şeydir sanat tarihi açısından. Bir ışık oyunudur, bir orta oyunudur. Etkili bir öykü anlatıcılığıdır. Sağlam bir ses kullanımıdır. Müzik yapmanın sırrıdır. İnsanları etkilemenin ve istediğiniz gibi düşünmelerini sağlamanın en kadim yoludur. Işığın hangi açıyla nereden vurduğunda arkada o ayı şeklinin oluşacağını bilmektir. Davulların sırlarına sahiptir bir büyücü. Sesi, ışığı, kokuyu ve sözcükleri insanları etkilemek için kullanan bir ustadır. Basit bir resimin bir meşalenin ışığında canlanı vermesini sağlayacak bir çizim yeteneğidir aynı zamanda.

Bunlara göre çağımızın büyücüleri doktorlar ve sanatçılardır.

Ve insanlar büyülenmek isterler. İster hastahanede ister sinemada...

Ama bunların sırlarını herkes bilemez. Herkes öğrenemez. Herkes bunları öğrenebileceği doğru ustalara ulaşamaz ya da onlar tarafında kabul edilmez. Yukarıdaki şeylerin hepsini birden bilmek için gereken zeka sıradan bir zeka değildir. Bu sırların verileceği insanların iyilikleri de sıradan olamaz. Bunu haketmek gerekir. Herşeyi öğrenseniz bile hiç birşey yapamayabilirsiniz.

İşte bu yüzden insanlar büyücülerden korkar, saygı duyar ya da nefret ederler.

Çünkü büyücüler tabiat ananın ve insanın doğasının sırlarını bilirler.

tarihinde kikima tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Bizim bi komşumuz vardı çocuğu olmuyordu , gitmedik doktor kalmadı ,hepsi çaresiz kaldılar hiçbirşey yapılamıyordu..

Sonra adamı hocaya götürdüler,meğer adamın donuna domuz yağı koymuşlar ..

Bunu zemzem suyuyla bir güzel banyo yaptırdılar , okudular, üflediler , şimdi 3 karısı 7 de çocuğu var ..

Bir taneside yolda..

Sonradan açıldı bizimkisi.

:P

Büyü yapmak günahmış, sanki elinizden gelse yapmazsınız..

merak ettiğim nokta, ne okudular* hangi duada bu kadar performans arttırıcı etki var?

Sitelerde Paylaş
eee dostum, adam abdest kaçmasın diye işemiyorsa, çocukta olmuyormuş zaten uğraşmaya da gerek yok, o don ne kirlenir ne de bir kere indirilir. anca bir hoca anlar bunu.

Buradan hocaların aslında ne kadar midesiz adamlar olduğunu anlayabiliriz

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...