Jump to content

Cennette kıdem farkı

Recommended Posts

Rica ederim aksine konuyu pekiştirici sorular olmuş redefinity. Ama konuyu ben dağıtarak bir şey soracağım. Paris Hilton'u hangi konuda yetenekli buluyorsun acaba? :lol:

Senin o aradığın yetenek muhtemelen tanrının sana ayarladığı hurilerde de olacaktır ama onların memeleri yeni tomurcuklanıyor olacak herhalde. Ayva ağacının ayağına kadar geldiği gibi hurilerin göğüslerinde silikonlar ortaya çıkıverir mi bilemem tabi... Bunu illegalTM gibi yetkin ağızlardan dinlememiz lazım.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 45
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

thecrow, cok guzel bir konuya parmak basmissin. Benim de sabah aksam dusunup icinden cikamadigim bir konudur bu. Bir zamalar buna benzer bir baslik acmistim. Pek cok sorum yanitsiz kalmisti.

Yagciligin bu kadari da pes dogrusu. Hiyerarsi icinde yukselmek icin herseyi yapabilecek kapasitede bir makyavelistin sozleri bunlar. Peygamberi sevdiginden filan degil.

"Kuantum Peygamber" terimi de buradan gelir zaten.

Sevgili illegal, ben ayvanin bana dogru geldigini gorsem korkudan olup bir daha sirat koprusunden gecmek zorunda kalirim. :lol:

Bastan soyleseydin ya sunu...

Dikkat edersen Islamdaki orneklerin hepsinde bunaltici/yakici sicak vardir, golge vardir. Ozenilen, istenen sey golgedir. Ancak, bir eskimo icin bu birsey ifade etmez. Eskimo'lar icin degisik bir versiyon lazim bence. Sicakligi hep 21C olan iglolardan, sisman ren geyiklerinden ve foklardan bahseden bir version.

Cennet konusu acilmisken, benim de bir-iki benzer bir sorum var:

Ben klasik muzige merakliyimdir (Bach filan yani). Bunlara izin var mi? Ozellikle Bach'in cennet icin uygun olmadigi kesin.

Genel olarak, sinema, tiyatro, TV gibi aktivitelerin nasil calisacagini merak ediyorum. Benim sevdigim butun yetenekli artistler (R De Niro, Paris Hilton gibi) cehennemde olsa bile, onlarin filmlerini cennette gormek mumkun olacak mi?

thecrow, konuyu biraz dagittiysam kusura bakma.

Şimdi sana bu ilk ve son mesajım olsun.

Öncelikle cennet ve cehennem gibi yüksek hakikatleri senin gibi konuşmaktan aciz bilmeyen birisi anlayamaz.

Öncelikle bu meselelere nasıl bakacağını sonra nasıl konuşacağını öğren.Saygılı ol.bunu en azından iyi insan prensiblerini dikkate alarak yap.

Cennet ve cehennemi dünyada ki kör bilimin ışığında anlamaya çalışırsan herşey sana masal gibi gelir.ahireti bilim açıklayamaz yanından bile geçemez.

Önce alay etmeden sormayı öğreneceksin.Eğer 10 konuda ciddi bir münazara yaptığını görürsem istediğin soruna cevap verebilirim

Sitelerde Paylaş
Rica ederim aksine konuyu pekiştirici sorular olmuş redefinity. Ama konuyu ben dağıtarak bir şey soracağım. Paris Hilton'u hangi konuda yetenekli buluyorsun acaba? :lol:

Senin o aradığın yetenek muhtemelen tanrının sana ayarladığı hurilerde de olacaktır ama onların memeleri yeni tomurcuklanıyor olacak herhalde. Ayva ağacının ayağına kadar geldiği gibi hurilerin göğüslerinde silikonlar ortaya çıkıverir mi bilemem tabi... Bunu illegalTM gibi yetkin ağızlardan dinlememiz lazım.

Hani bu konyyu ciddiye alıyordunuz?

Ben ciddi bir konuşma olacağına inandığım için cevapladım.Ama belli ki güvenmeme lazımmış

Sen istediğin gibi anla evir çevir bu meseleleri

Bir gün ölüm eşiği tecrübesi yaşayınca bakalım hala bu konularla alaycı bir şekilde konuşabilecek misin.

Sitelerde Paylaş
Şimdi sana bu ilk ve son mesajım olsun.

Öncelikle cennet ve cehennem gibi yüksek hakikatleri senin gibi konuşmaktan aciz bilmeyen birisi anlayamaz.

Öncelikle bu meselelere nasıl bakacağını sonra nasıl konuşacağını öğren.Saygılı ol.bunu en azından iyi insan prensiblerini dikkate alarak yap.

Cennet ve cehennemi dünyada ki kör bilimin ışığında anlamaya çalışırsan herşey sana masal gibi gelir.ahireti bilim açıklayamaz yanından bile geçemez.

Önce alay etmeden sormayı öğreneceksin.Eğer 10 konuda ciddi bir münazara yaptığını görürsem istediğin soruna cevap verebilirim

Sevgili Illegal,

Hemen kusme. Yazdiklarimda ne sana ne de dinine hic bir hakaret yok.

Ama, bana komik geldigi dogru. Bunu da hos gor. Zaten yanacaz, bi de sen vurma. :)

Sitelerde Paylaş
Hani bu konyyu ciddiye alıyordunuz?

Ben ciddi bir konuşma olacağına inandığım için cevapladım.Ama belli ki güvenmeme lazımmış

Sen istediğin gibi anla evir çevir bu meseleleri

Bir gün ölüm eşiği tecrübesi yaşayınca bakalım hala bu konularla alaycı bir şekilde konuşabilecek misin.

Neden dalga geçtiğim izlenimine kapıldın ki? Memeler konusunda mı dalga geçtiğimi düşündün? Dalga geçmiyordum gayet ciddiydim. Kuranda hurilerin memeleri ile ilgili detaylar verilmemiş olsa bundan bahsetmek aklıma bile gelmezdi.

Sitelerde Paylaş

Kıdem farkından dolayı Allah'ın cemalinden mahrum kalacaklara ne demeli

Hayatı boyunca ,en çok sevdiği rızasını kazanamaya çalıştığı mabuduyla öbür taraftada görüp tanışamıyacak...

Hayaliyle sonsuza kadar tatmin olmaya çalışacak...

Sitelerde Paylaş

Musluman arkadaslarin hepsi, cennette memeleri yeni tomurcuklanmis subyan kizlar isterler mi? Yani bu konuda Allah ile zevkleri ortak midir? Yoksa ''Lan ben subyan kiz cocuklariyla seks yapmak istemem, bu Allah'in derdi nedir?'' dedikleri olur mu?

tarihinde Onur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Musluman arkadaslarin hepsi, cennette memeleri yeni tomurcuklanmis subyan kizlar isterler mi? Yani bu konuda Allah ile zevkleri ortak midir? Yoksa ''Lan ben subyan kiz cocuklariyla seks yapmak istemem, bu Allah'in derdi nedir?'' dedikleri olur mu?

Sanırım Allah'ın zevkini beğenmiş olacaksın ki "memeleri yeni tomurcuklanmış" lafını ağzından düşürmüyorsun..

Sitelerde Paylaş
Kıdem farkından dolayı Allah'ın cemalinden mahrum kalacaklara ne demeli

Hayatı boyunca ,en çok sevdiği rızasını kazanamaya çalıştığı mabuduyla öbür taraftada görüp tanışamıyacak...

Hayaliyle sonsuza kadar tatmin olmaya çalışacak...

Allah'ın cemalinden bana ne?

Her yıl açlıktan ölen yüzbinleri önemsemeyen tanrının yüzünü bile görmek istemiyorum..

Sitelerde Paylaş

Her yıl açlıktan ölen yüzbinleri önemsemeyen tanrının yüzünü bile görmek istemiyorum..

cennetliklerin kıdem farkından dolayı hangi nimetlerden mahrum kalacağından bahsediyoruz

bir cehennemlik olarak sana zaten Allah'ın cemali vaadedilmiyorki neden üstüne alınıp ben istemem diyorsun senin isteklerini takan kim :lol:

Sitelerde Paylaş
Sanırım Allah'ın zevkini beğenmiş olacaksın ki "memeleri yeni tomurcuklanmış" lafını ağzından düşürmüyorsun..

Bir kız çocuğunun bu aşamaya gelmesi 11-12 yaşlarıdır.Bu yaştaki bir çocuğa cinsel bir obje olarak bakabilmeyi anlayamıyorum.Tekbaşına bu vaad bile tiksinti verici bir inançla yüzyüze olunduğunun kanıtıdır.

Sitelerde Paylaş
Bir kız çocuğunun bu aşamaya gelmesi 11-12 yaşlarıdır.Bu yaştaki bir çocuğa cinsel bir obje olarak bakabilmeyi anlayamıyorum.Tekbaşına bu vaad bile tiksinti verici bir inançla yüzyüze olunduğunun kanıtıdır.

(NEBE suresi 33. ayet) (Resmi:78/İniş:80/Alfabetik:79)

وَكَوَاعِبَ أَتْرَابًا

Okunuş Ve keva'ibe etraben.

Diyanet Çevirisi (31-34) Şüphesiz Allah’a karşı gelmekten sakınanlara bir kurtuluş, bahçeler, üzümler, kendileriyle bir yaşta, göğüsleri çıkmış genç kızlar ve dolu dolu kadehler vardır.

Diyanet Vakfı (31-34) Şüphesiz takvâ sahipleri için umulanı buldukları yer, bahçeler, üzüm bağları, göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar, içki dolu kâseler vardır.

Elmalılı Orijinal Ve turunç sîneli yaşıtlar var

Elmalılı Sade. 1 Turunç göğüslü yaşıt (kızlar) var.

Elmalılı Sade. 2 Memeleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar var.

Ö. N. Bilmen Ve nar memeli, hep bir yaşta (cariyeler vardır).

S. Ateş Göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar.

A. Bulaç Göğüsleri henüz tomurcuklanmış yaşıt kızlar.

Muhammed Esed müthiş uyumlu harika eşler,

Y.N. Öztürk Göğüsleri turunç gibi yaşıtlar,

S. Yıldırım (32-34) Onlara bahçeler, üzüm bağları, turunç göğüslü genç yaşıt dilberler, dolu dolu kadehler var.

Tefhimü-l Kuran Göğüsleri henüz tomurcuklanmış yaşıt kızlar.

Fizilalil Kuran Göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar ve

A. Gölpınarlı Ve memeleri yeni sertleşmiş yaşıt kızlar.

H. S. Yeter Göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar,

A. Uğur Göğüsleri tomurcuk gibi kabarmış yaşıt kızlar,

G. Onan Göğüsleri henüz tomurcuklanmış yaşıt kızlar.

Ş. Piriş Göğüsleri tomurcuklanmış yaşıt kızlar..

Yusuf Ali (EN) Companions of Equal Age;

M. Pickthall (EN) And maidens for companions,

cennet hurilerinin göğüsleri demekki 33 yaşlarında tomurcuklanıyor :D

Sitelerde Paylaş
cennet hurilerinin göğüsleri demekki 33 yaşlarında tomurcuklanıyor :D
Yok yasittan kasit; hurilerin 33 yasindaki cennet ahalisi ile yasit olmalari degil, birbirleriyle yasit olmalaridir. Yani "Hepsi subyan, hapsi ayni yasta, hic fire yok" deniyor. tarihinde Onur tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

onu açlıkdan alla öldürmüyorki . onu allahın zenginlik vermiş ve insanlara yardım eli uzatmayan komşusu aç iken tok yatan bizden değildir lafını hatırlatayım sana .

sana zekat ver dediğinde ne lan benden haraç mı kesiyor din diye ahkam kesersin .

bu zekatların doğru yere gitmesi ayrı bir konu .

ama allah yolunuzdan sapmamamız için bizlere peygamberler göndermiş ama nerde herbirini yalanlamışlar .

bu yalanlamalar insanları bencilliğie egoistliğe ve allahdan uzaklaştırmış ve materyalist düşünce yerini almışdır

konu geniş ama madem allahın cemalini göremek istemiyorsun ve madem allaha inanmıyorsun çocukların ölümünden onu sorumlu tutma . hem allaha inanma hem allahı suçlu bul .

kafan karışık senin ...

Sitelerde Paylaş

Hah eline sağlık Andromeda en son hiç hoş değildi buranın hali.

Benim de aklıma bir soru takılmıştı, ortalık yatıştığına göre sorayım bakalım.

Acaba ahirette sevap/günah durumu nötr olanlar nereye gidiyor?

Yani günah puanları sevap puanlarını %100 sıfırlayacak biri çıkarsa napcaz? İki ucu pis değnek.

madem allaha inanmıyorsun çocukların ölümünden onu sorumlu tutma . hem allaha inanma hem allahı suçlu bul .

kafan karışık senin ...

Bence senin kafan karışık. İnanmak ile itaat etmek/tapmak arasındaki farkı anlaman lazım önce :)

Sitelerde Paylaş
  • 1 year later...

anlaşıldı..

seni yaşadığın ölüm eşiği tecrübesi bu hale getirdi..

peki nerden biliyorsun e müslüman, her ölüm eşiği tecrübesi yaşayanın kuran'a sarılacağını..

mesela ölüm eşiği tecrübesi yaşayan bir amazon yerliside koşarak kurana mı sarılır..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...