Jump to content

Niye Allah Kuranda kendini bolca övüyor?

Recommended Posts

Ne kadar komik olduğunun farkındasında gfülüyorsun sanırım..

Doğru senin işin strateji üretmek değil haklısın bu konuda ..

Senin işin belli bir strateji sonucunda bu dünya üzerinde gerektiği kadar kalmak..

Başka bir işin yok...

Mantıklı bir neden buldun yada bulamadın ne fark eder???

70 yıl sonra yoksun işte..

milyarlarca yıllık döngü senin 70 yıllık hayatını mı bekliyordu??

Yok öyle bişey sen benim için duvardaki tuğlalardan birisin...

you Another brick in the wall

senin ölümün kendi kıyametin senin doğuşun kendi yoktan varoluşundur..

Maddeye bakma..

Madde sensin ve sen Another brick in the wall........

Ve işin ana fikri..

We don't need no education....

And Allah Biggest then more teacher..

o yüzden bilgilerini kendine sakla ...bilmiyorsanda oku öğren sonra konuş..

Diyelim ki eğlence Allah için bizi imtihan etmek..

Bu bilmek sana ne kazandırır?

Eğlence için bir kaçö ölümlü yaratmış diyelim ..(/neden olmasın)

Oyuncaktan farkın ne? o halde bırak bu işleri sadistlik bile olduğunu düşünsen inanmanın başlıca kuralı salt inanmaktır...

Ben oyuncaklığı kabul ediyrum sen etmiyorsan ölümü öldür...........

Ölümü öldüremiyorsan gelip karşıma bişeyler yazma bul formülü yaz ben o güne yetişebilirsem tabi :)

Evet bu dünya üzerinde yaşayacağım kadar yaşayıp sonra çekip gidecem..

Ya sen ne yapmayı düşünüyorsun başka bi planın mı var ki ? Bizede söyle cazip gelirse seninle gelelim

Uyduruma cennet hakkında söylenenler dışında elinde başka bir yer yokken nasıl bu kadar emin olabiliyorsun ki

Siz akıllısınız cennete gideceksiniz , biz salağız cennet dururken cehenneme gitmek için didinip duracaz öyle mi

Gözünde tuğlaymışımm :lol:

Hayalperest inek , otlanmaya devam et bakalım , karnın doydukçada şükret o güzel allahına ...

Ben Allahına inanmıyorum senin bi kere , sadece sizin görüşleriniz üzerinden neden yaratıldığımızı(!) tartışıyoruz ..

Sınav mı oluyoruz yoksa başka birşey mi fikir yürütüyoruz işte

İmtihanda senin gibi pc başında oturanlarda var , evine bomba yağanlarda var..

Öyle oturduğun yerden imtihandan geçiyoruz , bizi sınıyor yüce allah diye düşünmekten başka bir işiniz yok çünkü..

Küçük kardeşinin kolu bacağı kopsaydı, annen bacın tecavüze uğrayıp kurşuna dizilseydi gözünün önünde görürdüm o zaman nasıl bi sınavdan geçtiğini.. ..nasıl şükrettiğini..

Her canlı gibi doğdum , yaşıyorum ve öleceğim..

Öldükten sonra ne olacağım gibi birşeyi düşünmeye ihtiyaç da duymuyorum , zerre kadar da korkmuyorum.

Ama sizin gibi hayalperest olmadık diye de yokolup gideceksin diye saçmalamayı bırak .. Ben ne olacaksam sen de o olcaksın..

En fazla etrafındaki insanlardan dolayı arkandan daha fazla dua eden olur , o da onlara zahmetten başka hiçbir işe yaramaz

Sitelerde Paylaş

Bu millet cidden salak...

Yıllar boyunca anası bacısı cariye yapılıp Arap Fellahların elinde tecavüze uğramış 3 kuruşa mal gibi satılmış..

Ama insanın hafızası 70 yıla şahit olur en fazla..

Bu Arap yalakaları o yüzden çoktan unutmuş bu tecavüze uğrayan mal gibi satılan Türk kadınlarını..

Bu millet Arapların elinden ne acılar çekmiş oysa.

Nice ocaklar sönmüş..

Nice Kadın ve kızların ırzına geçilmiş İslam ın kitabı ve onu uyduran şehvet düşkünü peygamberi yüzünden...

Düşünün Araplar atlar ve kılıçlarla gecenin bir yarısı tatlı uykudayken sırf siz KAFİRSİNİZ DİYE SALDIRIYOR..

Yıllarca alın teri ile kazandıklarınıza el koyuyor..

Karınızı kızlarınızı alıp gidiyor...

Sizler bunları yaşamadınız..

Ama milyonlarca ibnsan yaşadı..

21 yy da Allah Muhammed diye adam öldüren aşağılıklar..

Ne çabuk unuttunuz o Allahın ve şehvet düşkünü peygamberinin zorla el koyduğu kız kardeşlerinizi* ve analarınızı!!

Namus diye kız kardeşlerine kurşun sıkan 21 yy müslümanları 8. - 12 yy da erkekliğiniz neredeydi?

Binlerce övünce sahip Allah ın inanırları bu utançla nasıl yaşayabiliyorsunuz?

Sitelerde Paylaş
Bu millet cidden salak...

Yıllar boyunca anası bacısı cariye yapılıp Arap Fellahların elinde tecavüze uğramış 3 kuruşa mal gibi satılmış..

Ama insanın hafızası 70 yıla şahit olur en fazla..

Bu Arap yalakaları o yüzden çoktan unutmuş bu tecavüze uğrayan mal gibi satılan Türk kadınlarını..

Bu millet Arapların elinden ne acılar çekmiş oysa.

Nice ocaklar sönmüş..

Nice Kadın ve kızların ırzına geçilmiş İslam ın kitabı ve onu uyduran şehvet düşkünü peygamberi yüzünden...

Düşünün Araplar atlar ve kılıçlarla gecenin bir yarısı tatlı uykudayken sırf siz KAFİRSİNİZ DİYE SALDIRIYOR..

Yıllarca alın teri ile kazandıklarınıza el koyuyor..

Karınızı kızlarınızı alıp gidiyor...

Sizler bunları yaşamadınız..

Ama milyonlarca ibnsan yaşadı..

21 yy da Allah Muhammed diye adam öldüren aşağılıklar..

Ne çabuk unuttunuz o Allahın ve şehvet düşkünü peygamberinin zorla el koyduğu kız kardeşlerinizi* ve analarınızı!!

Namus diye kız kardeşlerine kurşun sıkan 21 yy müslümanları 8. - 12 yy da erkekliğiniz neredeydi?

Binlerce övünce sahip Allah ın inanırları bu utançla nasıl yaşayabiliyorsunuz?

Milletıne salak diye hıtap eden azız nesın zıhnıyetli bır arkadas daha işte burda.Azız nesın denen serefsiz bu vatanın ekmeğini yiyipte mılletıne aptal dıye hakaret etti.Anlamak istemiyormusunuz yoksa anlatamıyormuyuz.

İSLAM = ARAB OLMAK değil dir.Bu bu kadar basıt benım ıslam anlayışım evrenseldir.Ben hiç bir arab töresıne geleneğine bağlı değilim.Sanırım senın bu yazında hıtab ettiğin sözde musluman tipleri dın adına terör estırenler olsa gerek eğer onları kasdedıyorsan dından ımandan allahı anlamaktan uzak yobazlaşmış zıhnıyete sahıp cahıl topluluklardır zaten.Bır muslumanın masum ınsanları katletmesi allah katında yasaktır.Allahın ayetlerını sızın anladığınız gibi çarpık zıhnıyetle anlayan bır takım cahıl topluluk sözde dın adına terör yapar.Bu onların cahıllığıdır tum muslumanlık alemıne mal edılemez.Gercek manada allaha yönelmiş insanlarla,allahın a sını anlamaktan bıle uzak ınsanları karıstımamak gerek.Peygamber hayatı boyunca ınsanlara allahı anlatmaya onun yolunu tebliğ etmeye çalışmıştır.Bu dın araplara ınmışse bunda arapların bır vebalı yoktur.Kuranın hiç bir yerınde arap olun dıye bır ayet te yoktur.Musluman olun dıye emretmiştir allah.Bızı bağlamıyor arapların nasıl yasadığı ne tarz gıyındığı.Bız ıslam neyı emrettıyse ona uyarız.Bızım ıcın aslolan budur.Bunun arap kölelığıyle yalakalığıyla alakası yoktur da olamaz da.Allah kullarım eşittir demiş arapa bır ustunluk vermemiştir.Hiç bir milleti diğerınden üstün tutmamıştır.Allah katında üstünlük takva allaha yakınlık iledir.Gercek manada muslumanları anlamanız dıleğiyle.

Sitelerde Paylaş

Allah sadece kendine secde edilmesini ve övülmesini istememiştir..bunu kanıtlayabilirim..

Maun Suresi

1.Dini yalanlayanı gördün mü?

2.İşte yetimi itip-kakan;

3.Yoksulu doyurmayı teşvik etmeyen odur.

4.İşte (şu) namaz kılanların vay haline,

5.Ki onlar, namazlarında yanılgıdadırlar,

6.Onlar gösteriş yapmaktadırlar

7.Ve ufacık bir yardımı (veya zekatı) da engellemektedirler.

Allah,gösteriş için namaz kılan kişileri eleştirmektedir bu ayette.

Sitelerde Paylaş

Evet Muhammed bir yetimdi..

Elbette ne demek olduğun u çok iyi biliyordu..

Burada bahsedilen yetim Muhammed in ta kendisidir..

İtilip kakılmıştır..

Yine aynı Muhammed büyüyüp güç sahibi olunca hangi yoksulu doyurmuştur?

O ancak 40 Haramiler gibi köylere, kervanlara baskın yapıp soymuştur..

Yine aynı Muhammed sürekli kapısına gelip danışanlardan sadaka da istemiştir..

Allah ın derdi mi sanıyorsun açlıktan ölenler..

Allah zekatı sadece Müslümanlara verin der..

Yani Allah ı övenlere..

Kapiş!!!!!

Sitelerde Paylaş
Allahı anlayabılmek için kuranı iyi kavramak gerekir.Çünkü allahın sözü olan kuran da allah elbetteki kendısınden bahsetmelidir.Bahsetmelidir çünkü ;

Kulları neye ıbadet edıyor nasıl bır varlığa muhtac bunu anlamaları içindir.Allah kuranda kendısınden bahsetmemiş olsaydı biz ınananlar neye taptığımızı nasıl bılecektik.Allah elbetteki kuranda kendısınden bahsederken şanına,yüceliğine layık bır sekılde bahsetmektedir.Böyle olmak zorundadır çünkü o yaratandır bizler ise ona muhtaç olan kullarıyız.Allah asla egoıstçe bır tavır sergılememektedir.Aksıne merhametını ve bağışlamasını çokça dıle getırıp kullarının kendısıne yaklaşmasını gözetmektedir.Almadan vermek allaha mahsustur.Kuran aynı zamanda bızlere allahı ne sekılde anacağımızı ve ne sekılde dua etmemız gerektiğini öğretir.Bızlere dünya nımetlerını sunan allah elbetteki övgüye layık olandır.Çünkü bizler onun var ettiği suya,oksıjene,toprağa,bıtkıye .... muhtacız bunlar olmazsa yasama ımkanımızda olmaz.Hal böyleyken butun bu nımetlerı sunan yaratıcıyı övmeden anmak olmaz.İşte bu noktada kuran bıze allahı anmanın seklını öğretir.Kuran okurken dınleyenlerde,mealını okuyup anlayanlarda allahı tanır.Kuranı okuyan ınsan bu sekılde kendı aczıyetını anlar, yaratıcıya olan saygısı artar.Bunu anlayabılmek için kıbırden uzak durmalı, ımanla butunleşmek gereklidir..

kenank, Allah kendisinden ve yarattıklarından bahsederken, şöyle yarattım, böyle yarattım diye biraz anlatsaydı daha etkili olurdu.

Biri diyor ki;

- Ben süperim

- En akıllı benim.

- En güçlü benim.

- Bi koyarım oturur kalırsın...

- Senin aklını alırım...

- Görüp görmediğin her haltı da ben yarattım...

Peki birader nasıl yarattın?

Ben diyorum ki sana;

- Şu gökdeleni ben yaptım.

O zaman "nasıl yaptın, planından projesinden bahset de teknik bilgin olduğuna inanalım, senin yapmış olabileceğine kanaat getirelim" demez misin...

Kuran, sonsuz kudretli bir yaratıcının eseri olsaydı, Kuran'da herşeyi yaratan bu büyük mühendisin, canlılığı tasarlayan bu biyoloğun izlerini görürdük.

Kuran insanın kullanma kılavuzudur, Allah bizi yaratan sonra da bu kılavuzu verendir diyorsunuz.

Ben de soruyorum, hani nerde? Kuran geldiğinden beri insanlığa ne faydası oldu? Okuyanlar anlayıp ne gibi bir fayda sağladılar?

Sitelerde Paylaş
kenank, Allah kendisinden ve yarattıklarından bahsederken, şöyle yarattım, böyle yarattım diye biraz anlatsaydı daha etkili olurdu.

Biri diyor ki;

- Ben süperim

- En akıllı benim.

- En güçlü benim.

- Bi koyarım oturur kalırsın...

- Senin aklını alırım...

- Görüp görmediğin her haltı da ben yarattım...

Peki birader nasıl yarattın?

Ben diyorum ki sana;

- Şu gökdeleni ben yaptım.

O zaman "nasıl yaptın, planından projesinden bahset de teknik bilgin olduğuna inanalım, senin yapmış olabileceğine kanaat getirelim" demez misin...

Kuran, sonsuz kudretli bir yaratıcının eseri olsaydı, Kuran'da herşeyi yaratan bu büyük mühendisin, canlılığı tasarlayan bu biyoloğun izlerini görürdük.

Kuran insanın kullanma kılavuzudur, Allah bizi yaratan sonra da bu kılavuzu verendir diyorsunuz.

Ben de soruyorum, hani nerde? Kuran geldiğinden beri insanlığa ne faydası oldu? Okuyanlar anlayıp ne gibi bir fayda sağladılar?

O, inkâr edenler görmüyorlar mı ki (başlangıçta) göklerle yer birbiriyle bitişik iken biz onları ayırdık ve her canlı şeyi sudan yarattık Yine de onlar inanmayacaklar mı? (21/30)

O, yarattığı herşeyi en güzel yapan ve insanı yaratmaya bir çamurdan başlayandır. Sonra onun soyunu bir özden, basbayağı bir sudan yapmıştır.„

(Secde Suresi, 7-8)

Sonra o su damlasını bir alak (hücre topluluğu) olarak yarattık; ardından o alak'ı bir çiğnem et parçası olarak yarattık; daha sonra o çiğnem et parçasını kemik olarak yarattık; böylece kemiklere de et giydirdik; sonra bir başka yaratışla onu inşa ettik. Yaratıcıların en güzeli olan Allah, ne yücedir.„

(Müminun Suresi, 14)

“... Sizi annelerinizin karınlarında, üç karanlık içinde, bir yaratılıştan sonra (bir başka) yaratılışa (dönüştürüp) yaratmaktadır. İşte Rabbiniz olan Allah budur, mülk O'nundur. O'ndan başka ilah yoktur. Buna rağmen nasıl çevriliyorsunuz?„

(Zümer Suresi, 6)

Preembriyonik evre:

Yaygın olarak "1. trimester" olarak anılan bu ilk evrede zigot bölünerek çoğalır, bir hücre kitlesi haline geldikten sonra kendini rahim duvarına gömer. Hücreler çoğalmaya devam ederken 3 tabaka halinde organize olurlar.

- Embriyonik evre:

"2. trimester" olarak da tanımlanan ikinci evre toplam 5,5 hafta sürer ve bu süre boyunca canlı "embriyo" olarak adlandırılır. Bu evrede hücre tabakalarından bedenin temel organ ve sistemleri ortaya çıkar.

- Fetal evre:

Gebeliğin "3. trimesteri" olarak adlandırılan döneme girildiğinde embriyo artık "fetus" diye adlandırılır. Bu dönem gebeliğin sekizinci haftasından itibaren başlar ve doğuma dek sürer. Bir önceki dönemden ayırt edici özelliği fetusun yüzü, elleri ve ayaklarıyla belirgin, insan dış görünümüne sahip bir canlı olmasıdır. Dönemin başında 3 cm. boyunda olmasına rağmen tüm organları ortaya çıkmıştır. Bu dönem 30 hafta kadar sürer ve gelişme doğum haftasına kadar devam eder.

Kuranın ılk ınmeye başladığı dönemde yasadığını bıran için dusun ve kuranı kerım dunyanın yaratılışını nötronlar,protonlar,atomlar.....diye bılımsel bır sekılde ınsanlara acıkladığını farz et.Sende diğerlerı gıbı tahtadan,tastan oyulmuş putlara taparken ve bunları ılah olarak kabullenırken nasıl olurda böyle bır cahılıyye dönemınde ıken anlatılan bılımsel oluşumu anlayacaktın.Kuran evrenseldır bunu unutma.Sen sadece kendı bulunduğun zaman içersındekı durbunle bakıyorsun.Senden önce nıce kavımler,mılletler geldı gectı.Kuran bu ınsanlarada hıtab ettı.Daha bızler dunyadan bı haber ıken.Allahu teala ınsanların arastırmasına bırakmış bazı gerceklerı kı ınsanı dusunmeye zorlamıştır.Bunu yaparkende ısaretler vermiş kuranda ışık tutmuş sadece gerceği bulmakta ınsana kalmış.Yukarıdakı ayete verdiğim acıklamada üç karanlık evrenın ne olduğunu kuran yıllar önce işaret etmiş.Kaldıkı akıl var ise bunu kullanmak gerek.Allah aklımızı kullanmamız için bızlere yardımcı olur yol gösterir.Allah kendısını apaçık göstermek istememiştir.Bunu yapmaktansa kullarından akıl ve mantık yoluyla rabbının varlığını yarattıklarına bakarak bulmasını istemiştir.Kuranda bunada işaretler cekerek kuranı aynı zamanda desteklemiştir.Kuranı okuyup kesın bır sekılde ıman edenler hayatın gercek mahıyetını kavramışlardır.Rabbının varlığını ıyıce anlamış ve onun ısteklerı doğrultusunda hayatına yön vermiştir.Bu ınsanın kendı hayatı ve bundan sonrakı ahıret hayatı için gereklıdır.Sizler yasamın sadece bu dunyadan ıbaret olduğuna kanaat getırdığınız için bundan sonrası sızı ılgılendırmediğinden kurandan nasıplenmenız beklenemez.

Sitelerde Paylaş

Nötron, atom demesine gerek yok ki..

Rigvedalarda Hintliler binlerce yıl önce atomu tarif etmişler..

Binlerce kez ben şuyum, ben büyüğüm, ben uluyum..... diyeceğine kadar bir zahmet kainatı nasıl yaptığını anlatıverseymiş..

Öyle kısaca ol dedim oldu türünden söylem masallarda olur...

Sitelerde Paylaş
Evet Muhammed bir yetimdi..

Elbette ne demek olduğun u çok iyi biliyordu..

Burada bahsedilen yetim Muhammed in ta kendisidir..

İtilip kakılmıştır..

Yine aynı Muhammed büyüyüp güç sahibi olunca hangi yoksulu doyurmuştur?

O ancak 40 Haramiler gibi köylere, kervanlara baskın yapıp soymuştur..

Yine aynı Muhammed sürekli kapısına gelip danışanlardan sadaka da istemiştir..

Allah ın derdi mi sanıyorsun açlıktan ölenler..

Allah zekatı sadece Müslümanlara verin der..

Yani Allah ı övenlere..

Kapiş!!!!!

mohammed.

ayet açık sen halen peygamberden bahsediyor diyorsun ya..

bu ayetler indiğinde peygamber 5 yaşındamıydı?

ayrıca sadece müslümanlara zekat<yardım>verin diye bi ayet yok..varsa yaz buraya..ama yazamazsın çünkü yok...

kuranda belirtilen yetim ve fakirlerin dini inançları filan belirtilmemiş..o halde herkese yardım edilebilir..

yani zekat herkese verilebilir...

ayrıca sana peygamberin yaptıkları savaşları sormadım.şuan konumuz savaşlar değil..konuyu çarpıtma..yutmam ben

tarihinde Kaybolan Yıllar tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sen Müslümanlar haricinde başkalarına zekat verildiğini nerede gördün?

Sadakalar, -Allah'tan bir farz olarak- yalnızca fakirler, düşkünler, (zekat) işinde görevli olanlar, kalbleri ısındırılacaklar, köleler, borçlular, Allah yolunda (olanlar) ve yolda kalmış(lar) içindir. Allah bilendir, hüküm ve hikmet sahibidir.

Sitelerde Paylaş
Guest cigdemsariozlu

komple narsist ve bizim onun egolarını tatmin etmemizi istiyordur.. aslında fena bi tip değil.. düşününce.. bende bundan sonra her yerde beni övmelerini bekleyeceğim ve her yerde kendimi öveceğim.. iyi fikir.. :)

Sitelerde Paylaş

Müslümanlar Allah ın kendisini övdüğünün farkında değşl ki..

Bakın gözlerinize inanamayacaksınız...

Bunu Müslümanlar Kurana bakıp söylüyor:

Yalnızca kendini övmek, Kuran ahlakına uygun olmayan bir davranıştır ve Müslümanlar arasındaki tesanüde zarar verebilir.

Bunu da Allah kendi için diyor:

" Allah... O’ndan başka İlah yoktur. Diridir, kâimdir. O’nu uyuklama ve uyku tutmaz. Göklerde ve yerde ne varsa hepsi O’nundur. İzni olmaksızın O’nun Katında şefaatte bulunacak kimdir? O, önlerindekini ve arkalarındakini bilir. (Onlar ise) Dilediği kadarının dışında, O’nun ilminden hiç bir şeyi kavrayıp-kuşatamazlar. O’nun kürsüsü, bütün gökleri ve yeri kaplayıp-kuşatmıştır. Onların korunması O’na güç gelmez. O, pek Yücedir, pek Büyüktür." (Bakara Suresi, 255)

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...