Jump to content

Rahman suresi üzerine

Recommended Posts

Şair ve şiir onlar için her şeydi. Çünkü şiir, atalarının cemiyet hayatını, adet ve inançlarını aksettiren tek güvenilir ayna idi. Öyle ki, bir şairin, bir tek sözü üzerine kabileler birbirleriyle kıyasıya çarpışıyorlardı. Yine bir şairin bir tek sözü ile de yıllardan beri birbirleriyle kanlı bıçaklı olanlar bir anda barışabiliyorlardı.

kisacasi : salaktilar , hos gerci günümüzde de öyleler

Bunu genel anlamda soyledim , tekrarlanan hikayeler ve ayetler kuranın gelen ozelligidir , bir cok ayette " suphesizki allah cok merhametlidir o cok gucludur " tarzı cumlelere rastlayabilirsiniz ,

iste kuranin insan tarafindan yazildiginin kaniti : Tanri hic bu tür cümleler kurarmi

tarihinde klon tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • İleti 52
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

akıl var mantık var , adam, biz cini dumansız ateşten yarattık diyor sonra da " peki rabbinizin hangi nimetini yalanlarsınız " .. ulan ben ne bileyim ini cini nasıl yarattıgını , verdigi ornege bak , iste bu sıkışmadır muhammed kafiyeli sure yazıcam diye uydurup durmustur

tarihinde XES tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
akıl var mantık var , adam, biz cini dumansız ateşten yarattık diyor sonra da " peki rabbinizin hangi nimetini yalanlarsınız " .. ulan ben ne bileyim ini cini nasıl yarattıgını , verdigi ornege bak , iste bu sıkışmadır muhammed kafiyeli sure yazıcam diye uydurup durmustur

Daha kurana göre cinin varlığı yokluğu tartışmalı sizin anladığınız manada cin yok diyen müslümanlar bile var.

Cin yaratmış onun nimetlerinden yani zevklerinden hangisini yalanlarmışız?

bunlar ile bırak dümya yönetmeyisaçma bir şarkı bile yazılmaz adama gülerler.

Düşünsene bunlardan bir beste yapıdığını.

Sitelerde Paylaş

Cin yerine Atom deseydi sanırım 3-500 yıl önce bir akıllı aynı senin gibi bir hezeyanda bulunabilirdi... Eyer kıyamet kopmıyacak olsaydı ilim cin, melek belkide ruhun varlığını ispat edebilecek seviye ye gelseydi ve ispat etseydi yine aynı hezeyanda bulunacakmıydın... ?

Hem bazı insanlar için Cİn meselesi Gayb değil, şuhuddur... Yani seni, beni gördüğü gibi cinler ile irtibat kurabilen insanlar var..

Sitelerde Paylaş
Cin yerine Atom deseydi sanırım 3-500 yıl önce bir akıllı aynı senin gibi bir hezeyanda bulunabilirdi... Eyer kıyamet kopmıyacak olsaydı ilim cin, melek belkide ruhun varlığını ispat edebilecek seviye ye gelseydi ve ispat etseydi yine aynı hezeyanda bulunacakmıydın... ?

Hem bazı insanlar için Cİn meselesi Gayb değil, şuhuddur... Yani seni, beni gördüğü gibi cinler ile irtibat kurabilen insanlar var..

kanıt?

Sitelerde Paylaş

Delil: Son 100 sene içerisinde teknoloji ve bilimdeki gelişmeler; fotograflama tekniğindeki yenilikler; cep telefonu, bilgisayar ve dijital teknoloji devrimi... Bunların hiç birisi 100 sene önce hayal dahi edilemiyecek gelişmelerdir...

Teknoloji bu hızla gelişmeye devam ederse; kıyamet kopmıyacak olsaydı şuan gayb olan bazı akikatlerin ilmen ispat edilmesi akıldan uzak değildir...

Sitelerde Paylaş
Delil: Son 100 sene içerisinde teknoloji ve bilimdeki gelişmeler; fotograflama tekniğindeki yenilikler; cep telefonu, bilgisayar ve dijital teknoloji devrimi... Bunların hiç birisi 100 sene önce hayal dahi edilemiyecek gelişmelerdir...

Teknoloji bu hızla gelişmeye devam ederse; kıyamet kopmıyacak olsaydı şuan gayb olan bazı akikatlerin ilmen ispat edilmesi akıldan uzak değildir...

cin meselesini diyorum...cinlerle irtibata geçen insanlar varmışya

kanıtı nerde?

tarihinde predator tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

kanıtı nerde?

Kanıt vicdanidir.. Butip tanıdığım insanlar var; ben inanırım, sen inanmazsın.. Ama cinler ile irtibat kurmak mümkün... Çok merak ediyorsan kendi kanıtını kendin bul.. Şartlarına uymak kaydı ile Celcelutiyeyi oku..

Sitelerde Paylaş
Kanıt vicdanidir.. Butip tanıdığım insanlar var; ben inanırım, sen inanmazsın.. Ama cinler ile irtibat kurmak mümkün... Çok merak ediyorsan kendi kanıtını kendin bul.. Şartlarına uymak kaydı ile Celcelutiyeyi oku..

Sen de insan zihninin nelere kadir olduğunu görmek için Kuantum Fiziği üzerine okumalar yap mümkünse.

- Bey, bana gece banyoda siyah bir şey yaklaştı.

- Cindir!

- Eüzü...

Hepimiz ciniz. :rolleyes:

Sitelerde Paylaş

kanıtı nerde?

cinler vardır . allah onları ve bizi ona kulluk edelim diye yaratmıştır. cinler içerisinde müslümanlarda vardır olmayanlarda vardır. Onlar ruhani varlıklardır. Kötü cinler insanlara musallat olurlar. İyi cinler yani müslümanlar kendi işlerine güçlerine bakarlar. Onları görmediğniz için inamıyor olabilrisiniz. ama bir arkadaşıma musallat olmuşlardı ben onun yanındaydım hala tüylerim diken diken oluyor. Bir insanın tavana yapışması nasıldır bilirmisiniz görseniz kesin altınıza kaçırırdınız. Ama biz Allah cc sığındık felak ve nas sureleri ile bizler tavana çıkıp onu indiridk (merdiven ile ) hala aklım almıyor nasıl çıktı oraya

Son muska koyduk boynuna bazı anlarda eli ile koparmaya çalışıyorduda elinin yandığını gözlerimiz ile gördük. Akşamları dışarıda dolaşırken birden beni eve götürün kötü oluyorum derdi. koluna girerdik eve doğru başka biri konuşur bırakın beni derdi arkadaşımız bir anda başkası olurdu. eve götürünce etrafa kuran ve muskakoyunca kendini parçalardı sonra kendine gelince dualar okuyup rahatlardı bu böyle 2 yıl sürdü şimdi iyi arada bir görünüyorlarmış ama tamamen rahatlamış. Bu işler kötü işler alaya almaya gelmez. dikkat edin bu hikaye değil gerçeklerdir. Sadece onlardan korkmayın korkarsanız musallat olurlar.

Sitelerde Paylaş

ne güzel yazmışsınız. zaten fark tam bu noktada yani sizin veya bizim herşeyi bilmediğimizden kaynaklanıyor.

zamanla birçoğunun farkına varıyoruz.

elbette herşeyin en iyisini onu yaradan bilir.

Sitelerde Paylaş

ayrıca rahman suresinde bahsi geçen ifadelerin fazlalığı size abes gelebilir ama ne var ki ihtiyaç olduğu ölçüde tekrarda bulunulmuştur.

ayrıca bizler ders çalışırken bir konuyu konunun önemine ve anlayış durumumuza göre beş belki on defa tekrarlarız.

işte tam bunun gibi....

RABBİMİZ herşeyi o kadar güzel gösteriyor ki buradaki ayetleri, mucizeleri ve diğer olayları yalanlamanız ayetin ne kadar da doğru söylediğini ve bunun defalarca yapıldığını veya yapılacağını bildiğinden tekrarlamış.

şu an yazdığınız, yalanladığınız herşey RABBİMİN varlığına, birliğine ve el- ALİM olduğuna en büyük kanıttır.

başlatılan güya ayetlerde herhangi bir çelişkinin olduğuna inanılan konuya gelelim.

burada yunus suresi 83. ayete göre halk açısından bakılıyor ve araf suresi 120. ayette ise bu olayın bizzat uygulayıcıları yani sihirbazlar açısından bakılıyor. yani her ikiside birbirini tamamlıyor.

elbette ki RABBİM yarattığı kullarını en iyi bilendir

Sitelerde Paylaş

ha bu arada bazı arkadaşlar bende değil 23 yılda bir yılda kitap yazarız demiş. ee hadi bakalım

siz zannediyor musunuz ki bu iddialarda bulunan ilk kişilersiniz veya son? sizden öncede bu iddialarda bulunanlar oldu belki daha da ileri gidenleri ama hani kitapları nerede? yok yok yok.....

ee hadi bakalım yazacaksanız kolay gelsin ama beyhudeye bir işle uğraşmak sizi yormasın. çünkü sizde diğerleri gibi yazamayacaksınız yazsanızda okuyucu kitleniz bir tek sizin gibi düşünenler olacak.

oysa ki kur-an ı kerim e inanmıyorsunuz ama okuyorsunuz . işte bakın yine RABBİMİN varlığına bir delil daha.

tarihinde aylin tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...