Jump to content

Aydemir Güler : Esas darbe şimdi yapıldı

Recommended Posts

Aydemir verdiği röportajda annesinden de bahsetmemiş. Bak Aydemir'e "o..spuçocuğu" demek için fırsat geçti eline...
Diğer sözlerinize yanıt verilir bilahare de bu güne kadar böyle bir hitap şeklim oldu mu.... Saygısızlığı elden bırakmayalım bence...
Sitelerde Paylaş
  • İleti 114
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sevgili thecrow

Şimdiye kadar mücadele hayatımda sol güçlerin birbirlerini acımasızca eleştirilerinden faydadan çok zarar geldiğini gözlemlemiş biri olarak. TKP hakkındaki eleştirimde de benzer bir zarara yol açmamı istemem.

Ben artık her siyasi örgütün kendi programlarının propagandasını yapmanın en iyi yol olduğunu düşünür oldum.

Başka örgütler eleştirilir ama yapıcı bir şekilde, onlara da bir şeyler kazandıracak şekilde olmalıdır.

TKP nin programı ve tüzüğünü okumadım.

Elbette güzel şeyler söylüyordur.

Aslında güzel şeyler söylemesi bile bir kazanımdır.

Ancak yazında benim sorumun yanıtı yok.

Burjuvazinin baskısı, şiddeti, engellemesi vs olur.

Görmüyor musun adamlar hem sol, hem dinci ve hemde ırkçı örgütler kuruyorlar. Bunları birbirleriyle savaştırıyorlar. Her bir örgüte üye olan gençler bu örgütlerin amaçlarına hizmet ettiklerini zannediyorlar, ölüyor, öldürüyorlar. Ama bunların tümünün dizginlerini ellerinde tutanlar hiçbirine acımıyor. Onlar perde arkasında sömürü düzeninin nemalarıyla rahat ve huzur içinde yaşıyorlar.

Yani diyeceğim o ki baskı, zülm ve zorluklar da önemli kriterler değildir.

Önemli olan, kritik anlarda kontrolden çıkmamalarıdır.

Örgütlerin kontrol inisiyatiflerinin belli merkezlerden uzaklaşmamalarıdır.

Sorum şu.

TİP ve TKP nin birleşmesiyle oluşturulan TBKP ye neden izin vermediler?

Aynı gerekçeler yeni TKP için geçerli olmasına karşın faaliyetine neden izin veriyorlar?

TKP, TBKP den daha güçlü daha geniş tabana mı hitap ediyor?

İktidardaki bir partiyi kapatma davası açan hukuk sisteminin gücü TKP ye yetmiyor mu?

İşçi sınıfı iktidarını hedefleyen bir partiyi hangi sendika/sendikalar destekliyor. Üye tabanı hangi sınıf ve katmanlardan oluşmuştur? vs. vs.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Drekinci bunda anlamayacak ne var? TBKP'nin bulunduğu dönemin şartları ile bugününkünü kıyaslarsın olur biter. TBKP nin sesi ne kadar çıkıyordu? 80 darbesinin getirdikleri ne kadar sıcaktı? Sovyetler Birliği fobisi sönümlenmiş miydi?

Seçimlerde %0.2 oy alan, arkasında herhangi bir finansman bulunmayan, cahilliğe ve aptallığa sürüklenmiş, pasifize edilmiş bir toplum içerisinde her sözüne karşılık bulmakta zorlanan bir TKP'yi belli ki tehdit olarak görmüyorlar ve demokrasi şovmenliği yapıyorlar.

Sitelerde Paylaş

Drekinci,

Eski TKP, TİP ile birleşip TBKP adını aldığı an hem TKP hem de TİP ortadan kaldırılmış oldu. Daha sonra da bu yeni partinin kadroları, komünist isminden bile rahatsız olup partiyi likide ettiler. Yasadışı şekilde mücadele edebilirlerdi ama TKPyi kendi elleriyle ortadan kadırdılar ve bunların bir kısmı liberalleşerek bugün ÖDP içinde yer alıyorlar. TKPyi likide edip yok eden eski kadroları, bugün TKPyi onca zorluğa rağmen tekrar diriltip büyütme mücadelesi veren gerçek komünistlerle karşılaştırmak yanlış olur.

Eğer bugünkü kadrolar, komünist parti yasağını delip TKPyi diriltmemiş olsalardı, hala TKP diye birşey yoktu! Eski kadrolar partiyi likide etmişlerdi. Fakat biz diriltince ortaya çıkıp ötmeye başladılar. Çünkü TKP bir daha var olmasın istiyorlardı.

Bugünkü TKP hakkında da isminde yer alan komünist sözcüğünden dolayı kapatma davası açıldı sayın drekinci, bilginiz olsun. Dava senelerdir devam ediyor ama henüz sonuçlanmadı. Sonuçlanıp kapatma kararı çıksa bile TKPliler, eski kadrolar gibi TKPyi satmaz ve yasa dışı olmak zorunda da olsa sahip çıkarlar. Ama dava sonuçlanmadı. Bence, şu an TKP yeterli kitlesellikte olmadığı için kapatma kararı vermeye gerek duymuyorlar; TKP bir yükselişe girsin, dava hemen sonuçlanıp kapatma kararı çıkar!

TKPnin günümüz kadroları, geçmişe yönelik olumlu ve olumsuz eleştiriler yaparlar ve bu da en doğal haklarıdır. Kendi tarihlerine her zaman sahip çıktılar, eleştiri yapmak buna mani değildir. Biz son eylül ayında 87. yaşımızı kutladık mesela.

TKP sosyalist ve devrimci(reformist değil) olduğunu kendi parti programında da açık açık yazmıştır, hala internet sitesinde okunabilen parti programında bu açık açık yazar. Yani TKPden yana bir şüpheniz olmasın.

Sevgiler...

tarihinde Freddie tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Sevgili freddie

Sovyetlerin eski komünistleri yeni kapitalist oldular. Onların komünizm ideasını satmalarının maddi bir karşılığı oldu.

TKP ve TİP için aynı şeyleri söyleyebilir misin?

Durup dururken yıllarca verdikleri mücadeleleri niye inkar etsinler. TKP ve TİP i niçin likide etsinler.

Komünist isminden rahatsız idiylerse neden TBKP de komünizm ismi vardı.

TBKP yi kapattılar sizlerin önünü açtılar. Aynı nedenden size de dava açıldığı halde neden sonuçlandırılmıyor. Seçimlere bile katılmanıza bir şey demediler. Kendinizin de söylediğiniz gibi binde 2 oy alacağınızı ve bunun kıymeti harbiyesi olmayacağı biliyorlardı. Bu sonuç TKP yararına mıdır? zararına mı? takdiri size bırakıyorum.

TKP nin 87. yıldönümünü kutladınız ama kurulduğunuz yıllar aynı kadrolar TKP ye söylemediklerini bırakmıyordu. Ne oldu da birden çark ettiniz.

Neyse bunları tartışmanın yeri burası değil.

Ben yanlız kuşkularımı ifade ettim.

Doğru yolda ve icazetli değilsinizdir umarım.

Sevgiler.

tarihinde drekinci tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Konu Aydemir Güler'in söylediklerinden TKP'ye kaymış.

Ben de TKP hakkında yorum yapayım madem.

1000 iletiyi geçtim,son iletim belki,kimse bunu bana çok görmez heralde :)

TKP bu ülkede devrim yapabilecek en son oluşum.

Devrim yapmak iyi siyaset yapmayı gerektirir.

TKP siyasetten anlamıyor.

Yine devrim yapmak için mücadeleye insan kazanmak,standartın üstünde zeka ve karizma gerektirir.

Aydemir Gülerde ve TKPlilerin hiç birinde bu yok.

Ne silahlı ne de demokratik yollarla hiç bizaman çoğalamayacaklar.

Parti karizmatik ve zeki insanların eline geçerse durum değişebilir.

AKP ve Tayyip Erdoğan'ı örnek verebilirim.

Mevcut sistemde değişiklik yapabilmek için AKP gibi bir parti ve Tayyip gibi bir lider olması gerekir.

Devrim güç gerektirir,güç zeka ve karizma ile elde edilir.

Aydemir Güler ve TKPliler zeka özürlü demiyorum yanlış anlaşılmasın :)

Ahmet amcadan,fatma teyzeden daha zeki değiller diyorum,belki bilgililer ama devrim için bu yeterli değil.

Devrimi ben yapacağım da demiyorum :) Bu yüzden "sen yap ozaman devrimi...vs" şeylere cevap vermeyeceğimi baştan söyleyim.

Sitelerde Paylaş

Devrimleri partiler yapmaz. Halk yapar. Partiler halkın bilinçlendiricisi ve örgütleyicisidir. Yani devrimlerde sadece öncü rol oynar.

Bunu demek istediğini varsayarak şunu sormak yerinde olur sanırım. TKP değilse bu ülkede olacak bir devrimin öncüsü hangi oluşum olabilir?

Ayrıca zeka meselesine sadece gülüyorum. Ne bolşevik ihtilali, ne Küba'nın bağımsızlık zaferi, ne Paris komünü, ne de başka bir devrim, devrimcilerin IQ seviyesine göre yapılmadı. Devrimde etken faktörler örgütlülük, kararlılık ve güçtür. Güç dediğiniz şeyi şu anki hiç bir sosyalist oluşumda bulamazsınız. Hiç birinin arkasında sermaye güçlerinin desteği yoktur. Sovyetler Birliği gibi ikinci bir dünya kutbu da yok... Dünyanın sayısız ülkesinde sosyalist oluşumlar devrim için ihtiyaç duydukları gücü halkın örgütlülüğünü, bilinçliliğini ve kararlılığını sağlayarak yaratmaya çalışıyorlar.

Ha kimileri "siz de düzenin öznesi gibi olun, sermayelerden destek alın, devrimi yapınca sosyalizmi getirirsiniz" biçiminde oportunizm kokan tavsiyelerde bulunur ama bunlar dar görüşlü insanların ümitsiz fantezileridir. Sosyalist devrimin öznesi işçi sınıfıdır. Bunun başka bir alternatifi düşünülemez.

Karizma meselesine gelince...

Karizma ölçütünüz nedir bilmiyorum. Aydemir yaşlı başlı gözlüklü sıska bir adam. Allende'nin zayıf hali gibi... Pek karizmatik görünmediği doğrudur. Bu yüzden fotomodel devrimciler klasmanında değerlendirmeyiniz...

Şimdi yurttan karizma haberleri ile sizi baş başa bırakayım:

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan

Ana muhalefet lideri Tuncay Özkan

Tayyip'in akıl hocası Fethullah Gülen

Sitelerde Paylaş

Bunu demek istediğini varsayarak şunu sormak yerinde olur sanırım.

Elbette bunu demek istedim.Mücadeleye insan kazanmaktan,öncü olmaktan bahsettim.

TKP değilse bu ülkede olacak bir devrimin öncüsü hangi oluşum olabilir?

Hiç birisi olamaz.Hiç birisi olamazsa öyleyse TKP olur :)

Karizma meselesine gelince...

Zeka ve Karizma derken Tayyip'i örnek verdim,Atatürk'ü de verebilirdim.

Atatürk'te olan şeyden bahsediyorum.

(şuan youtube'da videoları izleyemiyorum,sonra izlerim thecrow)

Sitelerde Paylaş

"Zeka ve Karizma derken Tayyip'i örnek verdim,Atatürk'ü de verebilirdim."

Şimdi tam şurada anlaşamadık. Tayyip'in zeki olduğuna sizi inandıran ne? Milletin gözünün içine baka baka "satıyoruz, ananı al git, matematik olarak üç çocuk lazım" gibisinden zeka parıltısından yoksun ifadeler kullanan biri sizce zeki midir? Bu adam neyi zekica yapmıştır? Arsızlık ne zaman zekayla eşdeğer olmuştur? Bizim bilmediğimiz bir numarası mı var bu adamın?

Sitelerde Paylaş
"Zeka ve Karizma derken Tayyip'i örnek verdim,Atatürk'ü de verebilirdim."

Şimdi tam şurada anlaşamadık. Tayyip'in zeki olduğuna sizi inandıran ne? Milletin gözünün içine baka baka "satıyoruz, ananı al git, matematik olarak üç çocuk lazım" gibisinden zeka parıltısından yoksun ifadeler kullanan biri sizce zeki midir? Bu adam neyi zekica yapmıştır? Arsızlık ne zaman zekayla eşdeğer olmuştur? Bizim bilmediğimiz bir numarası mı var bu adamın?

Sen anlayacak düzeyde değilsin de

ben gene de yazayım onda göremediğin şeyleri.

Tayyip karizmatiktir,

ticari zekalıdır,

Baykal gibi iş bilmez değildir,

halkı iyi tanımaktadır, dolayısıyla halk da onu

olayları iyi okur,

fırtınalı denizde geminin nasıl yüzdürüleceğini bilir ((Irak savaşında ekonomi batacak dendiydi, şu ya da bu şekilde olmadı bu))

iyi matematik bilmektedir

demografi ile ekonomi arasındaki ilişkiyi iyi bilmektedir ((3 bebek yapın teorisi))

dış politikayı iyi okuyor

bölge ülkeleri ile uzlaşma sağladı

vs..vs..

daha sayılacak çok özelliği var Tayyip'in.

ben olumlu yönde bakarak Tayyip'te bunları gördüm..

sen şimdi olumsuz gözlükle bak, farklı şeyler görmeyeceksin..

bu kadar milleti ikna edip senin başına geçen adam

tabi ki akıllıdır, zekidir..

imam hatipli ama

senin başkanın işte

ona başbakanım diyeceksin, kastı mı? sayın başbakan dersin:)

sana göre bu adam yalancı mı?

ikna edici yalanı yalan değilmiş gibi göstermek zeka işidir..

hasılı kelam

Tayyip senden de, senin sülalenden de zeki bir adam..

Sülalende atomu parçalayan adamlar olabilir

onların fiziko-matematik zekası

Tayyip'in generalist zekası ile ölçüşemez..

nice zekiler vardır

hayat arenasında başarısız olur..

zeka olabilir, ama onu kullanmayı bileceksin..

yani, politika zekayı iyi kullanabilmektir

Tayyip bunu başarıyor..

Sitelerde Paylaş

Şu anda TKP'yi savunanlar, bu TKP'nin hangi tarihine sahip çıktıklarını söylerlerse daha iyi bir tartışırız. Yani, geçmişten günümüze yazılan tüm tarihe mi yoksa kurulan yasal partinin tarihine mi...

Tüm tarihe sahip çıkıyorlarsa, TKP'nin Türkiye devrimci hareketinde nasıl bir gelenek yarattığı konusunda ne düşünürler? Mesela, sol içi çatıyma konusunda nasıl bir geleneği vardır bu TKP'nin... Devrimci literatüre yakışmayan Maocu bozkurtlar- sosyal faşistler çatışmasının taraflarından biri kimdir? Böyle bir gelenekle girilen 1 Mayıs 77'de, kontrgerillanın ekmeğine yağ süren kimlerdir?

Bu ülkede teslimiyeti bir gelenek haline kim getirmiştir. Devrimci mücadaleyi gerek 80 öncesi gerekse 80 sonrası düzen partilerinin kuyrukçuluğuna indirgeyen, devrimci dinanizmi, oy sandıklarına hapsedip, burjuvaziden icazet alınarak partileşen kimdir. TSEP, TBKP ve TKP bu anlayışın ürünüdür...

saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Sevgili Hallaç

Devrimci dinamizmi; nasıl yönlendirmeyi veya nasıl yönlendirilebileceğini düşünüyorsun?

Devrimci dinamizm nerede satılıyor. Hangi ağaçta yetişiyor. Gidip satın alalım, devşirelim, yönlendirelim.

Devrimin yerini, zamanını ve şeklini sen mi tayin edeceksin?

Hiçbir mücadele biçimine burun kıvırmaya hakkımız yok.

Yeterki, güdümlü ve icazetli olmasın.

Başka değirmenlere su taşımasın.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş
Devrimci dinamizmi; nasıl yönlendirmeyi veya nasıl yönlendirilebileceğini düşünüyorsun?

Devrimci dinamizm nerede satılıyor. Hangi ağaçta yetişiyor. Gidip satın alalım, devşirelim, yönlendirelim.

Devrimin yerini, zamanını ve şeklini sen mi tayin edeceksin?

Hiçbir mücadele biçimine burun kıvırmaya hakkımız yok.

Yeterki, güdümlü ve icazetli olmasın.

Başka değirmenlere su taşımasın.

Sevgili hocam, bir şeylerin saksıda, ağaçta yetiştiğini veya bir yerlerde satıldığını mı düşünüyorsunuz da bu soruları bana sordunuz. Buna benzer tartışmalarımızda, ekonomik ve demokratik mücadelenin yadsınmaması gerektiğini savundum. Bundan dolayı bir burun kıvırma söz konusu değil. Ayrıca benim yukarıda yazdığımdan da burun kıvırma sonucunu çıkarmanızda ilginç..

sevgilerimle

Sitelerde Paylaş
Şu anda TKP'yi savunanlar, bu TKP'nin hangi tarihine sahip çıktıklarını söylerlerse daha iyi bir tartışırız. Yani, geçmişten günümüze yazılan tüm tarihe mi yoksa kurulan yasal partinin tarihine mi...

Tüm tarihe sahip çıkıyorlarsa, TKP'nin Türkiye devrimci hareketinde nasıl bir gelenek yarattığı konusunda ne düşünürler? Mesela, sol içi çatıyma konusunda nasıl bir geleneği vardır bu TKP'nin... Devrimci literatüre yakışmayan Maocu bozkurtlar- sosyal faşistler çatışmasının taraflarından biri kimdir? Böyle bir gelenekle girilen 1 Mayıs 77'de, kontrgerillanın ekmeğine yağ süren kimlerdir?

Bu ülkede teslimiyeti bir gelenek haline kim getirmiştir. Devrimci mücadaleyi gerek 80 öncesi gerekse 80 sonrası düzen partilerinin kuyrukçuluğuna indirgeyen, devrimci dinanizmi, oy sandıklarına hapsedip, burjuvaziden icazet alınarak partileşen kimdir. TSEP, TBKP ve TKP bu anlayışın ürünüdür...

saygılarımla

TKP hangi tarihe sahip çıkıyor?

TKP düzen partilerinin kuyrukçuluğunu mu yapıyor?

TKP sol içi dayanışmayı sabote mi ediyor?

1. TKP Türkiye tarihinde baş göstermiş tüm sosyalist devrimci hareketlere sahip çıkıyor. TKP'nin farkı kuru kuruya sahiplenmemesi. TKP aynı zamanda bu hareketlerin başarılı ve başarısız olduğu noktaları inceleyerek eleştirebiliyor.

2. TKP'nin düzen partilerinin kuyrukçuluğunu yaptığını iddia eden adam iddiasını ispatlayamazsa iftiracıdır. TKP ne yapmış da düzen partilerinin kuyrukçusu olmuş? Revizyonistl liboşlarla ayrılıkçılarla kafa kafaya verip de bağımsız milletvekili projelerine mi katılmış? Hayır... Aksine "inadına sosyalizm, inadına komünizm" demiş.

3. TKP; Halkevleri, EMEP, HÖC ya da sendikaları düzene karşı hangi hareketinde yalnız bırakmış? TKP'yi sosyalist dayanışmayı sabote eden bir parti olarak niteleyen birisi var. Bu kişi sensin Hallaç. Yaptığın şeyin sol içi dayanışmaya ne yararı var?

TKP devrimci dinamizmi oy sandıklarına falan hapsetmemiştir. Demokratik imkanlardan faydalanıp devrimci hareketin halk içindeki meşruiyetini korumak devrimi silahla yapmaya çalışan insanların yalnız kalmamasını sağlamaktır. Aksi takdirde dağdaki bir avuç düzen bozucu olarak bilinirsiniz, halktan gördüğünüz desteği yitirirsiniz. Halktan kopuk, halkı bilinçlendiremeyen hatta halk tarafından nefretle karşılanan silahlı hareketler ne zaman başarılı olmuştur?

Aksine bugünkü TKP 80 sonrasında halkın zihninde yaratılmış "komünist" kelimesinin anlamını temize çıkarıyor. Komünizm ile halkı yeniden barıştırıyor. Üstelik bunu arkasında hiç bir destek olmadan yapıyor. Bunun adı "devrimci dinamizmi oy sandığına hapsetmek" değildir.

Bu başlıktaki son sözüm:

Aydemir kötü adam diyorsanız, Aydemir'in bir röportajda bahsetmediği şeylerden yola çıkarak bir şeyler ispatlamaya çalışmayın. Aydemir'in siyasi fikirleri bir sayfalık röportajda yazanlardan ibaret değil. "Aydemir neler demedi?" temalı bir muhalefet ile bir yere varamazsınız.

TKP'yi bir şeyle suçlayacaksanız örneğini tutup getireceksiniz. TKP sosyalist dinamizmi nasıl ehlilleştiriyormuş, düzen partilerine nasıl kuyrukçuluk ediyormuş, parti üyelerinin sırtından nasıl geçiniyormuş çat çat sayacaksınız. Daha programından haberdar olmadığınız bir parti hakkında üç kuruşluk leninizm anlayışınızla atıp tutamazsınız.

Sitelerde Paylaş
Devrimci mücadaleyi gerek 80 öncesi gerekse 80 sonrası düzen partilerinin kuyrukçuluğuna indirgeyen, devrimci dinanizmi, oy sandıklarına hapsedip, burjuvaziden icazet alınarak partileşen kimdir. TSEP, TBKP ve TKP bu anlayışın ürünüdür...

saygılarımla

Bu ifadelerde bir burun kıvırma yok mu?

ekononik demokratik çerçevede mücadele etmek isteyen bahsettiğin partilerin mücadelelerini icazet kapsamına almak gayreti ve beyenmeme yok mu?

Ekonomik demokratik mücadelenin yatsınmamasının yolu nasıl olacaktır. Nasıl bir ekonomik demokratik mücadele verilmeli ki beyenesin?

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Sevgili hocam burada burun kıvırma sonucuna nasıl vardınız. Kemalizmin kuyrukçuluğuna takılarak, kapatılacak olan bir parti olan TSEP'i kurmak, çok partili hayata geçilmesiyle halkın umut bağladığı DP'yi demokrasi yanlısı faşizm karşıtı olarak görmek, 80 öncesi (Kİ bu dönemi bizzat yaşayan birisiniz) CHP kuyrukçuluğu, 12 Eylül karanlığında Avrupa kapılarına dayanıp, icazetle geri gelinerek kurulan TBKP deneyimi ve son olarak TKP...

Hedeflenen ney? Hedeflenen legalleşme, parlemento. Benim göremeyip sizin gördüğünüz ne var ki benim eleştirimi burun kıvırma olarak değerlendiriyorsunuz.

ekononik demokratik çerçevede mücadele etmek isteyen bahsettiğin partilerin mücadelelerini icazet kapsamına almak gayreti ve beyenmeme yok mu?
Şu sonuca çıkmanız hiç hoş değil. Ekonomik ve demokratik mücadale verilmek zorundadır. Ama bunu temel mücadale biçimi olarak sunmak yanlıştır. Devrim iddiasıyla çıkan bir oluşumun görevi, tüm mücadele yöntemleriyle devrim hedefine yönelmektir. Bu oluşumun görevi, demokratik ve ekonomik mücadalelerle sistemi daha yaşanılabilir bir hale getirme hayaliyle yaşamak değil, sistemi alaşağı edip sosyalizmi kurmaktır. Umarım ikisi arasındaki farkı anlamamazlığa gelip yine "İşte yine burun kıvırdın" demezsiniz.

Ayrıca alıntıladığım cümlede "icazet" sözünden dolayı beni eliştirirken kendinizle de çeliştiğinizin farkında mısınız?

Peki TBKP yi kapatan iktidar güçleri ve hukuk sistemi. Neden TKP ye bir şey demiyor.

İktidardaki bir partiyi kapatmaya soyunmuş bir hukuk sistemi neden TKP nin faaliyetlerine bir şey demiyor.

Bunu da söyleyen sizsiniz yukarıdaki sözü de. Sizde adını koymadan icazetten bahsetmişsiniz ama ben ismi açıkça söyleyince karşı çıkıyorsunuz...

sevgi ve saygılarımla

Sitelerde Paylaş

Evet sevgili hallaç

Tam beklediğim yanıtları verdin.

Artık ben bu yaştan sonra.

Tüm mücadele biçimleri devrime yönlendirilmelidir.

Legalleşme, parlamento çıkış yolu değildir. vs türünden polemiklere girmem.

Bunlar çok gerilerde kaldı.

Belli ki senin yolun ayrı.

Belli ki sen azınlıkta olsan da güç kullanarak devrim yapıp, kafandaki sosyalizmi kurmaya çalışacaksın. Yolun açık olsun!

Yine de nacizane tavsiyelerime kulak ver.

Legal, parlamentoya yönelik çalışma ve örgütlenmeleri gündeminden çıkarırsan devrim falan da yapamazsın.

Sosyalizm plan ve programını, sosyalizm projesini geniş emekçi kitlelere illegal örgütlenmelerle anlatamazsın.

Üstelik sosyalizm, parlamento dışı oluşumlarla kurulamaz. Senin başka önerin varsa söyle öğrenelim.

Sosyalizm mücadelesinde hakim güçlerin tavrı önemlidir. Bu tavra göre strateji belirlemek akıllı davranmaktır.

Hakim güçler aptal değildir. Neye izin verip neye izin vermediği önemli kriterdir.

Üstelik niçin izin vermediğini geniş kitleler karşısında savunmak durumundadır.

Thecrow a sorduğum soruyu hakim güçlere sorsam ne yanıt alırım acaba?

Sorunun yanıtını bilir ama dile getirmezler.

En olası yanıtı da şudur.

TKP ve TİP in uzun yıllara dayalı mücadele deneyimleri vardır. TKP den daha hızlı tehlikeli bir büyüklüğe ulaşabilir.

Tabi, bırakınız bu işleri, burjuvazi güçlüdür. Bu yollarla bir adım bile ilerleyemezsiniz! sosyalizm çöktü, güvendiğiniz dağlara kar yağdı! diyerek daha hokkalı bir laf etmiş olabilirsiniz.

Sevgiler.

Sitelerde Paylaş

Henüz Tayyib'in herhangi bir başarısını görmüş değiliz..

Zekasına dairde herhangi bir emare görebilmiş değiliz..

Saydığın şeyler ise, çobanları dahiler ilan etmek gibi bir şey.. Sürünün koyun olması, çobanın dahi olduğunu göstermez..

Şerefsizliği sabit olan tanrı allaha tapacak kadar haysiyetsiz ve bedevi masallarına kanacak kadar akılsız insanların oylarını almış olmakla, zeki filan olunmuş olmaz..

Senin hesabınla, Galata köprüsünü satan meşhur dolandırıcı sülün osmanı asrın dehası ilan etmek gerekiyor sanırım.

Her neyse, senin bu lafların müslümanların "dolandırıcılığı, kandırmacayı zeka olarak görmeleri" gerçeğini hatırlatıp nasıl mendebur adamlar olduğunu görmemizi pekiştiriyor..

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...