Jump to content

YOK OLMAK

Recommended Posts

Ama şimdi olgunlaşmış bir ruhun var ve asla hiç olmayı hayal dahi edemezsin... Çünki hiç olmak yok... Fakat her insan bu dünyada olmayacağı bir gün olacağını hayatının bir döneminde mutlaka hisseder.. İlmen bilmenin dışında bunu bir gün gelecek his edeceksiniz... Bu his farklı boyutlarda olur... Bazıları bu hissin uyarısına kulak verir ve kendine çeki düzen verir, kimisi inat ve enaniyet ile aldırış etmez.. Kendisini sarhoşluğa ve serkeşliğe vererek bu hissiyatını öldürmeya çalışır...

Ölüm anında da bunu his edeceksiniz.... Ama iş işten geçmiş olacak.. Kabir herkese neye inanırsa öyle muamele edermiş; Hiçliğe inanlara yokluk ızdırabını taddıracak... Pişmanlık azabı, cehennem azabından büyüktür...

Sitelerde Paylaş
  • İleti 74
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Hiç olmak acı çekmekten daha büyük bir elemdir.

Ya hiçliği bilmiyorsunuz ya da biliyor ama idrak edemiyorsunuz hiçlik hiç bir mahlukat doğasına uygun değildir.

Aklımızı çıldırtacak hiçlik fikrini tatbik edemezsiniz çünkü işin kötüsü bu ki onu tatbik edemezsiniz hiçliği yaşayamazsınız çünkü bir hiç olacaksınız.

Diğer taraftan bakarsanız ceza verilen bir yaşamı veya dirilişi idrak ettiğinizde hiç olmayı hiç ama hiç isteyemeyeceksiniz. Daha cazip gelecek.

insanın en büyük zaafı.....ölümden sonrası yok ama yine de siz bilirsiniz...ne de olsa biz bu gerçeği biliyoruzz...ama siz kendinizi kandırırsını......

Sitelerde Paylaş
Ama şimdi olgunlaşmış bir ruhun var ve asla hiç olmayı hayal dahi edemezsin... Çünki hiç olmak yok... Fakat her insan bu dünyada olmayacağı bir gün olacağını hayatının bir döneminde mutlaka hisseder.. İlmen bilmenin dışında bunu bir gün gelecek his edeceksiniz... Bu his farklı boyutlarda olur... Bazıları bu hissin uyarısına kulak verir ve kendine çeki düzen verir, kimisi inat ve enaniyet ile aldırış etmez.. Kendisini sarhoşluğa ve serkeşliğe vererek bu hissiyatını öldürmeya çalışır...

Ölüm anında da bunu his edeceksiniz.... Ama iş işten geçmiş olacak.. Kabir herkese neye inanırsa öyle muamele edermiş; Hiçliğe inanlara yokluk ızdırabını taddıracak... Pişmanlık azabı, cehennem azabından büyüktür...

kaç kere gitin??

Sitelerde Paylaş
doğmadan once bir hiçtin..ozaman acıdan daha büyük birşey hissediyormuydun? hayır.bitti

Dediğim gibi hiçliği idrak edememenizin getirdiği zorluklar bunlar. Doğmadan önce hiçbirimiz ''hiç'' değildik hepimiz tekamülden ibarettik hissedemememiz böyle olmadığını göstermez. Hiç kimse hiçten bu duruma gelmedi.

Tekamül, devinim sizin kafanızın karışıklığını alır.

Sitelerde Paylaş
Dediğim gibi hiçliği idrak edememenizin getirdiği zorluklar bunlar. Doğmadan önce hiçbirimiz ''hiç'' değildik hepimiz tekamülden ibarettik hissedemememiz böyle olmadığını göstermez. Hiç kimse hiçten bu duruma gelmedi.

Tekamül, devinim sizin kafanızın karışıklığını alır.

doğmadan once bilincimiz olmadığına göre hiçliği anlamışız demektir

Sitelerde Paylaş
insanın en büyük zaafı.....ölümden sonrası yok ama yine de siz bilirsiniz...ne de olsa biz bu gerçeği biliyoruzz...ama siz kendinizi kandırırsını......

kaç kere gitin??

Bu kadar eminsiniz yani ölüm sonrası hayat olmadığına. Peki arkadaşa sormuşşsunuz kaç kere gittiniz diye siz kaç kere gittiniz?

Sitelerde Paylaş
Bir kere hissttim...

Üstad tam içimi okudun. Ölümle bir kere burun buruna geldin sanırım bu sözün çok manalıdır.

doğmadan once bilincimiz olmadığına göre hiçliği anlamışız demektir

Bilince temel olan şey yetilerin önceden verilmesi gerektiğidir anne baba adaylarına bu yetiler veriliyor genlerle de bu yeti aktarılıyor sonrası ise malum boş sayfayı doldurarak bilinç kazanmak. O halde hala hiçlikten gelmiyoruz.

tarihinde barisarock tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

'Bilince temel olan şey yetilerin önceden verilmesi gerektiğidir anne baba adaylarına bu yetiler veriliyor genlerle de bu yeti aktarılıyor sonrası ise malum boş sayfayı doldurarak bilinç kazanmak. O halde hala hiçlikten gelmiyoruz.',

boş sayfa cenin de beyin oluştuktan sonra ortaya çıkar.büyük veya küçük bunu belirleyen gendir

tarihinde predator tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Olmayan yere nasıl gidilir? Adresini biliyorsan söyle de gidelim.

Olmadığına emin olduğuna göre bu eminliğinin kaynağını sen de bilmelisin.

boş sayfa cenin de beyin oluştuktan sonra ortaya çıkar.büyük veya küçük bunu belirleyen gendir

Benim söylediklerimi tekrar etmişssiniz ama...

Sitelerde Paylaş
ben ceninde beyin olşmadan oncesini diyorum.daha beyin yok bilinç yok hiçlik var

olan tek şey ilk dna ya kadar olacak süreç

babanın ve annenin sana gelen dna sı babaannenin dededin babana gelen dnası.............

sonuçta olan şey deoksiribonukleikasit

bilinç denen şey yok..bilinç anlamında hiçlik var.hiçbirşey yok

Sitelerde Paylaş
ben ceninde beyin olşmadan oncesini diyorum.daha beyin yok bilinç yok hiçlik var

Gel bunun adına hiçlik demeyelim de bilinmezlik diyelim.

Sen de olduğuna emin olduğuna göre adresini bilmelisin en azından.

Sen yüce makarna canavarının olmadığına ne kadar eminsen ben de cehennemin olmadığına o kadar eminim.

Benim kadar biliyorsan ve ikimizde eşitsek bu konuda neyin iddasındasınız.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...