Jump to content

Sosyalist yayınlar arıyorum

Recommended Posts

Yazıdaki sakatlıkları düzeltmek sorun değilde, zihninizdeki sakatlıkları nasıl düzelteceksiniz ona yoğunlaşın.

Doğrusu "değil de" olmalıydı. Neyse...

Zihnimde bana göre bir sakatlık yok... Ben içten tavırla barış elimi uzatıyorum, benim hatam varsa siz uyarın, sizin sözlerinizde benim bilgilerime uymayan varsa ben de size bildireyim.

Sitelerde Paylaş
  • İleti 62
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Sosyalizme ilgi ve merak duyan bir gencim. Henüz yeni yeni sosyalist eserler okumaya başladım, bana sosyalizmi, kapitalizmi, emperyalizmi öğrenebileceğim kaynaklar önerebilir misiniz?

Selamlar,

Basit olsun istiyorsan Cetin Altan in Sosyalizmin Alfabesi cok guzel eger bulabilirsen. Temel eserlerden biriside Goerge Pulitzer in Felsefenin Temel Ilkeleri'dir. Kac yasindasin bilmiyorum ancak dayanabilirsen Marks ve Engels'i okumak gerekir elbette.

En onemliside cok okumaktir. her turlu eseri okusan iyi olur. Sosyalist olmak birikim gerektirir.

Hoscakal

Sitelerde Paylaş

Arkadaşım, bence yapılacak en güzel başlangıç LEO HUBERMAN'ın Sosyalizmin Alfabelerdir...Googledan pdf halinde bulabilirsin...

ondan sonra mutlaka Politzer'in Felsefenin Temel İlkeleri 'ni okumalısın....

bu arada Komünizm yada Sosyalizm saçma yada bitmiş şeyler değildir...daha yeni Nepal'de devrim oldu...allahın cahil insnları dünyadan haberiniz yok yahu sizin...Latin Amerikada neredeyse Sosyalist Yönetime geçmeyen ülke kalmadı...En son Panama ve El salvador da geçmek üzere...

bu tip cahilleride kafana takma...okumana bak sen....

ayrıca sana güzel bir site tavsiyesi

www.sendika.org buradanda gündeme dair çok değerli haber ve yorumları bulabilirsin..

Sitelerde Paylaş
Sosyalizme ilgi ve merak duyan bir gencim. Henüz yeni yeni sosyalist eserler okumaya başladım, bana sosyalizmi, kapitalizmi, emperyalizmi öğrenebileceğim kaynaklar önerebilir misiniz?

istersen e kitap arşivimi rapidler özel mesajla yollayabilirim.stalin,mao,lenin,marx,engels,mahir çayan ve THKP\C nin yayınladığı bir çok kitap var pdf olarak.

istersen özel mesaj atarsın başlığı takip etmek zor olur.

Sitelerde Paylaş

40 yaşından önce komünist olmayan eşektir,40 yaşından sonra komünist olan ise eşekoğlueşektir diye bir laf vardı. Birden aklıma geldi.

Gerçi ben de sosyalist sayılırım ama olsun yaşım kırktan aşağı zaten :)

Sitelerde Paylaş

ama komık bır sıte bence

o gune kadar kürt sorunu dıye dusunurdum yok kürt sorunu falan o sıteye gore kürt ıstılası var

ama yanlıs yapmıslar o sıtede hersey dıyarbakırla baslıyor :D :D :D yanı ilk kürtler dıyarbakırdan farklı yerlere goc ederek dıger sehırlerde kürtlerı cogunluk yapmıslar :D :D :D

Sitelerde Paylaş
40 yaşından önce komünist olmayan eşektir,40 yaşından sonra komünist olan ise eşekoğlueşektir diye bir laf vardı. Birden aklıma geldi.

Gerçi ben de sosyalist sayılırım ama olsun yaşım kırktan aşağı zaten :)

"20 yaşında komünist olmayanın kalbi, 40 yaşında hala komünist olanın aklı yoktur. " sanırım o cümlenin doğrusu bu. ukalalık yapmak gibi olmasın ama..

keeh keeeh keeh

Sitelerde Paylaş
ben hıc olmasa bunlları bılıyorum sen ne bunu bılmeden komun oldun :D :D :D

şapsal mısın kardeşim sen. ben komünist miyim dedim. oraya cümlenin doğrusunu yazdım. sen bana sataştın. sonra iki kelimeyle komünizmi tanımladın. ben de aferin iki kelime öğrenmişin dedim.

komünist olmak öyle forumla iki cümle yazmakla olmaz. pkk sempatizanı olmakla hiç olmaz. hadi şimdi go home!

Sitelerde Paylaş

eskilerin liberal, sosyalizm düşmani irkcilik yuvasi halinde olan ateistforumu bakiyorum şimdilerde sosyalizm hakkinda konusmaya başlamiş...

ne garip, aslinda garip değil. önemli olan akintiyla sürüklenmek değil, akintinin yönüne ters dogrultudayken bile hakli olani savunabilmektir.

Sitelerde Paylaş
eskilerin liberal, sosyalizm düşmani irkcilik yuvasi halinde olan ateistforumu bakiyorum şimdilerde sosyalizm hakkinda konusmaya başlamiş...

ne garip, aslinda garip değil. önemli olan akintiyla sürüklenmek değil, akintinin yönüne ters dogrultudayken bile hakli olani savunabilmektir.

belkı mıllıyetcısın ama cok guzel yazmısın

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...