Jump to content

Geometri sevenler

Recommended Posts

• İleti 197
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Biraz da siz sorun arkadaşlar. Ben soru bulurum ümidiyle açtım başlığı, soru yazıyorum sadece. :)

post-4759-1217532843_thumb.jpg

kolay gelsin

yanlış anlaşılmasın..soruda herhangi bir uzunluk vs.. ölçüsü verilmemiş..son derece kaliteli bir soru..çözümü de inanılmaz derecede basit..

tarihinde cem81 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Fotoğraf bulanık. Yatık duran dikdörtgenin sağ üst köşesinin adı G mi Q mu? G ise söylediğim doğru. Q ise AR'yi QP ye gelecek biçimde taşıyacaksın. Çözümde bir hata yok. Paralelkenar ile dikdörtgenin taban uzunlukları ve yükseklikleri aynı olacak. AD'yi taban olarak kabul ediyorum tabi. AB de yükseklik.

Sitelerde Paylaş
Fotoğraf bulanık. Yatık duran dikdörtgenin sağ üst köşesinin adı G mi Q mu? G ise söylediğim doğru. Q ise AR'yi QP ye gelecek biçimde taşıyacaksın. Çözümde bir hata yok. Paralelkenar ile dikdörtgenin taban uzunlukları ve yükseklikleri aynı olacak. AD'yi taban olarak kabul ediyorum tabi. AB de yükseklik.

üst köşe Q dur..

çözümde hata var..böyle bir taşıma yapabilmen için bu dikdörtgenlerin eş olduğunu varsayman lazım..böyle bir bilgi yok..sallıyorsun ;)

Sitelerde Paylaş
Dikdörtgenler eş değil. Nerden çıkardın eş olduğunu? Görmüyor musun pisagordan dikdörtgenlerin eş olmadığını? Dikdörtgenin bir kenarının uzunluğu karşı kenarınınkine eşit. Niye taşıyamayayım?

iyice saçmaladın...madem dörtgenler eş değil alanları oran nasıl 1 çıkıyor..

dörtgenler elbette eş...ama soruda böyle bir bilgi verilmemiş..onu kasdetmek amacıyla söyledim

Sitelerde Paylaş
keh keh..

bilmiyorsan 1 de taktiği...yemezler.. ;)

tekrar söylüyorum..bu dikdörtgenlerin eş olduğuna dair bir bilgi yok

Oğlum sen bir de bu halinle milleti olimpiyatlara falan mı hazırlıyorsun?

Adam kendi sorduğu soruyu kavramaktan aciz...

Sitelerde Paylaş
iyice saçmaladın...madem dörtgenler eş değil alanları oran nasıl 1 çıkıyor..

dörtgenler elbette eş...ama soruda böyle bir bilgi verilmemiş..onu kasdetmek amacıyla söyledim

Salak salak konuşma. Dikdörtgenler eş falan değil. Dikdörtgenler eş olsa birinin kenarı nasıl diğerinin bir kenarı+diğer kenarından bir parçanın hipotenüsü olacak? Sen hayatında dik kenarlarından biri hipotenüse eş uzunlukta olan üçgen gördün mü?

Sitelerde Paylaş

hem dötrgenler eş değil diyorsun hem de dörtgenlerin alanları oranı 1 dir diyorsun..senin ne bildiğin ortada..

tekrar söylemek gerekirse..

soruda dörtgenlerin eş olduğuna dair bir bilgi yok..dolayısıyla taşıma yapmak imkansız..

arkadaş salladı tuttu.. sayısal oynasaydın keşke..15 milyon veriyorlardı bu hafta

Sitelerde Paylaş

düzeltme..

thecrow ile tartıştığımız soruda verilenler için dörtgenler ifadesi yazılması gerekirken yanlışlıkla dikdörtgenler ifadesi yazılmıştır..

thecrow hipotenüs falan deyince tekrar baktım..

kolay gelsin...

evet thecrow..şimdi göster marifetini..bakalım ne biliyorsun...ayrıca eş olmayan iki nesne elbette eşit alana sahip olabilir.

ama senin taşıma yaparken böyle bir önsav kullandığını düşündüm..

herneyse..sorudaki hatayı düzelttim..sorudaki şekiller dikdörtgen değil..dörtgen..o saçma taşımaları yapmazsan daha az komik olmuş olursun

tarihinde cem81 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...