Jump to content

İSA ; ASLINDA TANRI OLMADIĞINI SÖYLÜYOR

Recommended Posts

Selamlar,

Onur kardeşimizin isanın çarmıhta iken "tanrım , tanrım beni neden terkettin - ya da baba , baba beni neden terkettin " anlamındaki sorusuna cevap yazayım derken bunu ayrı topic açsam daha iyi olur diye düşündüm.

Boş yere spekülasyon olmaması için baştan belirteyim. İsa incilde kendisinin tanrı olduğuna dair bir iddiada bulunmaz hatta öyle olmadığı anlamına gelen söylemleri vardır. ama havarileri incili yazarken kendi inanışları doğrultusunda onu tanrılaştırmıştır ve incile kendi sözlerini eklerken bu anlamı vermişlerdir. Kilisenin kabul etmediği inciller de vardır. Bu incillerin ezici çoğunluğuna göre isa bizim gibi sıradan bir insandır. kilisenin kabul etmediği Bu incillere gnostik inciller denir.Bu incillerin çoğu islam öncesinde yazılmış olup islamdan etkilendikleri iddia edilemez. Ama islamdan sonra yazılan kimi inciller islamdan etkilenmiştir. mesela barnabas incili.

Neyse biz incildeki isanın bizzat kendi sözlerine bakalım. Onur diğer topikte bir örnek vermiş ama bariz örnek incildeki alttaki ayettir.

İsa yola çıkarken, biri koşarak yanına geldi. Önünde diz çöküp O'na, "İyi öğretmenim, sonsuz yaşama kavuşmak için ne yapmalıyım?" diye sordu. İsa ona, "Bana neden iyi diyorsun?" dedi. "İyi olan tek biri var, O da Tanrı'dır. O'nun buyruklarını biliyorsun: `Adam öldürme, zina etme, hırsızlık yapma, yalan yere tanıklık etme, kimsenin hakkını yeme, annene babana saygı göster.'" (Markos 10: 17-19)

isa açıkça tanrı falan olmadığını burda belirtir. ayrıca ;

romalılar 21:Tanrı'yı bildikleri halde O'nu Tanrı olarak yüceltmediler, O'na şükretmediler. Ama düşüncelerinde budalalığa düştüler; anlayışsızyüreklerini karanlık bürüdü. 22Akıllı olduklarını iddia ederken akılsız olup çıktılar. 23Ölümsüz Tanrı'nın yüceliği yerine ölümlü insana, kuşlara, dört ayaklılara ve sürüngenlere benzeyen putları yeğlediler.24Bu yüzden Tanrı, birbirlerinin bedenlerini aşağılasınlar diye, onları yüreklerinin tutkuları içinde ahlaksızlığa terk etti. 25Onlar Tanrı'yla ilgili gerçeğin yerine yalanı koydular. Yaradan'ın yerine yaratığa tapıp kulluk ettiler. Oysa Tanrı sonsuza dek övülmeye layıktır. Amin

insanlık Yaratan’dan daha çok yaratılmış olana tapınma eğilimlidir (Rom. 1:25)

dikkatli bakıldığında bu incil ayetleride şu anki hristiyanlık inancına ters olarak düşünülebilir.

ama şüphesiz nasıl müslümanlar dansözlükte ustalar ise kilise'de aynı konuda üstelik daha da tecrübeli

dansözdürler.

Çok bilinen birkaç incildeki tutarsızlıkları yazalım.

1 - Kutsal Yazılar, Şeva Kraliçesinin “dünyanın ta öbür ucundan” geldiğini söylemektedir (Matta 12:42). Dünyanın ta öbür ucu denilen yer sadece birkaç yüz kilometre uzaklıktaki Arabistandır.

2 - Bir başka tutarzılık , Kral Ahazya’nın yaşı ile ilgilidir. Tahta çıkma yaşı 2. Krallar 8:26’ya göre yirmi iki iken, 2. Tarihler 22:2’ye göre kırk ikidir.

3 - Luka, dirilişten sonra mezarın başında iki adet melek olduğunu kaydederken (24:4), Matta tek bir (28:2) melekten bahseder.

4 -ibrahimden davuda kadar matta 1.17 ayetlerinde 14 generasyon sayılırken yine matta 1.2 de 13 generasyon sayılıyor.

5 - Bir ayette ademden sonra havva yaratılıyorken bir ayette ikisi beraber yaratılıyor.

ingilizce sitelerde birçok tutarsızlıklar tartışılır. Bir kaç tanesini çevirdim. İsteyen olursa daha fazla incil çelişkileri çevirebilirim.

Sitelerde Paylaş

65 Bunun üzerine başkâhin giysilerini yırtarak, "Tanrı'ya küfretti!" dedi. "Artık tanıklara ne ihtiyacımız var? İşte küfürü işittiniz.

66 Buna ne diyorsunuz?" "Ölümü hak etti!" diye karşılık verdiler.

67 Bunun üzerine İsa'nın yüzüne tükürüp O'nu yumrukladılar. Bazıları da O'nu tokatlayıp, "Ey Mesih, peygamberliğini göster bakalım, sana vuran kim?" dediler.

saygilar..

Sitelerde Paylaş

Evet doğru.

Aynı şey diger tum dinler/ ogretiler için de geçerlidir. Aslinda hepsi ilk başta tektanrıcı dinlerken zaman içerisinde tahrif edilmişlerdir. Aynı şey içinde politeizme lanet okuyan, Allah'ın hiçbir yaratılmışa benzemediğini, doğurmadıgını, doğrulmadıgını, Muhammed'in sadece bir elçi olduğunu binlerce kere vurgulayan Kuran'a rağmen, hadis ve mezhep etkisindeki islam için de geçerlidir.

Aslinda gorebilenler için tum bunlar Kuran'ın dogrulugunu ve Yaratıcı tarafından indirildiğini destekleyen apaçık kanıtlardır.

Sitelerde Paylaş
1 - Kutsal Yazılar, Şeva Kraliçesinin “dünyanın ta öbür ucundan” geldiğini söylemektedir (Matta 12:42). Dünyanın ta öbür ucu denilen yer sadece birkaç yüz kilometre uzaklıktaki Arabistandır.

İncil yazarları için dünya Kudüs ve çevresidir zaten.

Matta 4:8

İblis bu kez İsa'yı çok yüksek bir dağa çıkardı. O'na bütün görkemiyle dünya ülkelerini göstererek, "Yere kapanıp bana taparsan, bütün bunları sana vereceğim" dedi.

Ayete göre Kudüs'teki bir dağdan dünyanın tüm ülkeleri görünüyormuş..

Sitelerde Paylaş
İncil yazarları için dünya Kudüs ve çevresidir zaten.

Matta 4:8

İblis bu kez İsa'yı çok yüksek bir dağa çıkardı. O'na bütün görkemiyle dünya ülkelerini göstererek, "Yere kapanıp bana taparsan, bütün bunları sana vereceğim" dedi.

Ayete göre Kudüs'teki bir dağdan dünyanın tüm ülkeleri görünüyormuş..

Buradan bunu mu anlıyorsunuz gerçekten .. :lol:

Şaşıyorum size ya..Tanrı iyiliğinizi versin.. :D

Sitelerde Paylaş

(Markos 10: 17-19)de isa tanrinin kendisi olmadigini soylemiyor.. Burada da baba tanriya yakarisinda oldugu gibi baba tanriyla ovunulmesi gerektigini belirtiyor..Tanrinin iyi oldugunu soyluyor.Kendisi tanri ve insan tabiatina sahip.Iyiligin tanrinin bir sifati oldugunu belirtiyor o ayette.Bunu kavrayabilmeniz icin once teslisi bilmeniz gerekir.

İsa Mesih Tanri sozudur. YOL, GERÇEK ve YAŞAM BENİM (Yuhanna 14:6)

Baska ornekler vereyim

Elçi Tomas İsa ‘ya ”Rabbim ve Tanrım”, şeklinde konuşuyor (Yuhanna 20:28). İsa onu düzeltmiyor. Titus 2:13 bizi Rabbimiz ve Kurtarıcımızı beklemeye teşvik ediyor. (2. Petrus Mektubu 1:1’e de bak).

“Ben ve Baba biriz” (Yuhanna 10:30) tanri oldugunu teyit ediyor

İzleyicilerinden biri; "Bize Baba'yı göster" (Yuhanna 14:8) dediğinde İsa şöyle karşılık verdi; "Bunca zamandır sizinle birlikteyim, beni daha tanımadınız mı? Beni görmüş olan, Baba’yı görmüştür." .

Elçi Pavlus İsa'yı; "Görünmez Tanrı'nın görüntüsü" (Koloseliler 1:15) olarak nitelendirmiştir. O halde, bu kitapta da ele isa'ya bakmak ve onu dinlemek,tanriya bakmak ve dinlemekte aynidir demek oluyor..

Sitelerde Paylaş
(Markos 10: 17-19)de isa tanrinin kendisi olmadigini soylemiyor.. Burada da baba tanriya yakarisinda oldugu gibi baba tanriyla ovunulmesi gerektigini belirtiyor..Tanrinin iyi oldugunu soyluyor.Kendisi tanri ve insan tabiatina sahip.Iyiligin tanrinin bir sifati oldugunu belirtiyor o ayette.Bunu kavrayabilmeniz icin once teslisi bilmeniz gerekir.

İsa Mesih Tanri sozudur. YOL, GERÇEK ve YAŞAM BENİM (Yuhanna 14:6)

Baska ornekler vereyim

Elçi Tomas İsa ?ya ?Rabbim ve Tanrım?, şeklinde konuşuyor (Yuhanna 20:28). İsa onu düzeltmiyor. Titus 2:13 bizi Rabbimiz ve Kurtarıcımızı beklemeye teşvik ediyor. (2. Petrus Mektubu 1:1?e de bak).

?Ben ve Baba biriz? (Yuhanna 10:30) tanri oldugunu teyit ediyor

İzleyicilerinden biri; "Bize Baba'yı göster" (Yuhanna 14:8) dediğinde İsa şöyle karşılık verdi; "Bunca zamandır sizinle birlikteyim, beni daha tanımadınız mı? Beni görmüş olan, Baba?yı görmüştür." .

Elçi Pavlus İsa'yı; "Görünmez Tanrı'nın görüntüsü" (Koloseliler 1:15) olarak nitelendirmiştir. O halde, bu kitapta da ele isa'ya bakmak ve onu dinlemek,tanriya bakmak ve dinlemekte aynidir demek oluyor..

tskr. cutie sen bana incilde bir kac sirk ayetleri daha gözterdiyin icin.

incilin bir yerinde tanri bir der baska yerindede tanri 3 der , uydurulmus ( deyistirilmis ) bir kitaptanda baska bir sey beklenmes zaten de ,

yine innatla mantikla incili yargilamak isteyen kisiler var ,buda imkansis bir sey cünki mantiksis bir kitapi mantik la yargilanamas !

tarihinde enNazzam tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

Islam ne kadar sacmaysa Hristiyanlikda bir o kadar sacma, Tanri gelmis kadini hamile birakmis bilmemne birsürü zirva akla mantiga uymayan uydurma.

Allahin karisi var oglu var belkide amcasinin oglu dayisi gilller falanda vardir, bu nasil bir inanc sistemi, bu kadar milyar insan neden dogruyu göremiyor, gözlerine beyinlerine kim perde cekti.

Sitelerde Paylaş
Buradan bunu mu anlıyorsunuz gerçekten .. :lol:

Şaşıyorum size ya..Tanrı iyiliğinizi versin.. :D

Ne yazıyorsa onu anlıyoruz ... Biz tanrıların benzetme, abartma ve edebi sanatlarını çözmeye çalışmakla ömür geçirmek zorunda değiliz, ne diyorlarsa açıkça deselerdi kardeşim ... Nedir bu din çılgınlığı ya, biraz cesur olun eleştirmekte ..."Yok aslında öyle demek istemedi de böyle demek istedi" kıvırtmaları ya ...

Sitelerde Paylaş
Ne yazıyorsa onu anlıyoruz ... Biz tanrıların benzetme, abartma ve edebi sanatlarını çözmeye çalışmakla ömür geçirmek zorunda değiliz, ne diyorlarsa açıkça deselerdi kardeşim ... Nedir bu din çılgınlığı ya, biraz cesur olun eleştirmekte ..."Yok aslında öyle demek istemedi de böyle demek istedi" kıvırtmaları ya ...

Ne kıvırtması ya deli misin sen ? :lol: Ben bir şey mi dedim ki ?

Bir olayı değerlendirirken o olayın mantığı içinde değerlendirebilirsiniz..

Örnekse değerlerine bağlı Müslüman bir ailede olan bir olayı Hristiyan bakış açısıyla değerlendiremezsiniz..

Ya da hindu geleneklerine bağlı birisine ''İslam'da inekler kutsal değildir, sende bırak'' bu inekleri diyemezsiniz..

Aynı şekilde bu olayda Şeytan diye tanımlanan insanüstü varlığın çok güçlü ve doğaüstü şeyler yapmaya gücü olduğunu görüyoruz..Kutsal Yazılar'ın kendi içinde değerlendirildiğinde Şeytan'ın bir insanı yüksek bir yere götürüp dünyanın bütün ülkelerini göstermesi o kadar zor bir şey değildir..

Tamam eleştirin, ''bu tarz doğaüstü şeyler uydurmadır'' diyin ama böyle basit mantıklar yürütmeyin komik duruma düşüyorsunuz.. :lol:

tarihinde murtimuro tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
Tamam eleştirin, ''bu tarz doğaüstü şeyler uydurmadır'' diyin ama böyle basit mantıklar yürütmeyin komik duruma düşüyorsunuz.. :lol:

Kimin komik duruma düştüğü kararını vermek için okuyanlar çok çaba sarfetmek zorunda kalmayacaklar bence ...

tarihinde Andromeda tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • 2 weeks later...

e şimdi konuşma zamanı KİMSE OLAYI SAPTIRMASIN ÖNCE Bİ DKENDİNİZE DÜŞÜNME FIRSATI VERİN SONRA CEVAPLAYIN HANİ ALLAH GÖZÜKMEDİKÇE İNANMAYIZ DİYENLERE PEKİ BU SORUYA CEVAP VERİN SÜT VARYA BİLDİĞİMİZ SÜT ONDAN YOĞURT OLUYO VE ARTIK YOĞURT OLARAK DEVAM EDİYO BİRAZ DAHA SULU YAPARSAK AYRAN OLUYO AYRAN OLARAK İÇİYOZ DEĞİLMİ ARKADAŞLAR HAZIR CEVAP OLMAYIN BİRAZ DÜŞÜNÜP CEVAP VERİN İNSAN OLARAK VE BANA O YOĞURT İÇİNDE SÜTÜ GÖSTEREBİLECEK OLAN BİRİ VARMI YOĞURDUN İÇİNDE BANA SÜTÜ GÖSTERİN GÖRÜNMÜYO DEME BU ÖRNEK YETMEZ SİZE BİLİYOM HEMEN ALAYA ALCANIZ ONUDA BİLİYOM NEYSE SONRA O YOĞURDA SU EKLEDİK AYRAN OLDU YOĞURT NERDE ONUDA GÖSTERİN YADA BU İŞLEMİ GERİYE DOĞRU YAPALIM BAKALIM AYRAN YOĞURT OLCAKMI YOĞURT SÜT OLCAKMI EVET OLCAK AMA BUNU İNSAN YAPAMAZ NASILKİ İNSAN EN SON OLAN YANİ AYRAN TABİRİ CAİZSE YANİ ANA MADDE NİTELİĞİNDE OLAN SÜT NEDEN ÇÜNKÜ ORDA Bİ GİZLİLİK VAR Bİ İMTİHAN VAR ORDAKİ YOĞURT DÜNYA VE BİRAZ SU EKLEDİKTEN SONRA OLUŞAN AYRANDA. İNSAN, BİZ ÖNCE DÜNYAYI GÖRÜRÜZ DEME NERDEN ÇIKYIĞIMIZA BAKARIZ TOPRAKTAN TEN RENGİMİZ BUNU BELİRTİR DÜNYADA SİYAH SARI HER RENK TOPRAK VAR KIRMIZI VE YİNE TOPRAK RENKLERİNDE İNSANLAR VAR NEDEN MAVİ RENK TOPRAK YOK OLSAYDI MAVİ RENK İNSAN OLURDU YARATILIŞIMIZIN GERÇEĞİ KIRMIZI İNSAN VAR SARI VAR SİYAH VAR. ESMER KUMRAL BUNLAR SİMGE ZATEN, GENEL OLARAK TOPRAK DEME NEDEN DEMİR DEĞİL RENGİMİZ BU ÖRNEK 2. NEYSE SONRA BUNUN ARKASINDA Bİ GÜÇ VARMI DİYE ARAŞTIRIRIZ EĞER BİZ SÜTE ANCAK AKILLA ANLAYABİLİRİZ DEME EVET BU YOĞURT SÜTTEN OLDU AMA SÜT GÖRÜNMEZ BAKIN BUNLAR BİR ÖRNEK AYET HADİS DEĞİL İNSAN AKILLAN BULUR ANCAK ALLAH (cc)Yİ İSTEYEN TABİ GÖRMEK İSTEYENİ ALLAH BOŞ ÇEVİRMEZ AYRICA ŞU ANDA HANGİ MÜSLÜMAN ÇOCUĞUNU KESİYO O KURBAN OLARAK KOYUN YADA KURBANLIK VERMEK İÇİN ALLHIN Bİ İMTİHANI HER PEYGAMBERİMİZ BU TARZ İMTİHANLARDAN GEÇER AKSİNE YAHUDİ HRİSTİYAN NEYSE BNUN GİBİ ALLAHA İNANMAYANLAR BİRBİRLERİNİN KARDEŞLERİNLE YATIYO ANASINI PAZARLIYO ANNESİNLEN YATIYO ANNELERİNİ ÖLDÜRÜYOLAR KASITLI OLARAK İNSANI ÖLDÜREN MÜSLÜMAN GÖRDÜNMÜ KARISINI SATAN GÖRDÜNMÜ Bİ ÜLKEYE SAVAŞ AÇIP İNSANLARI BUSH GİBİ İNANÇSIZ İNSANLAR GİBİ ÖLDÜRENİ GÖRDÜNMÜ MÜSLÜMANLARDA AZRAİL TEPESİNE VURA VURA CANLARINI ÇIKARACAK O İNANMAYANLARIN OZAMAN TÖVBEDE KABUL OLMUYO İYİ BİLİNKİ ALLAH İNKAR EDİLİNCE YOK OLAN Bİ VARLIK DEĞİL AKSİNE İNKAR EDİLDİKÇE O İNKARCILARIN HASMI OLAN YÜCE TEK İLAH ALLAH LAİLAHE İLLALAH MUHAMMEDEN RESULULLAH AKLI OLAN GELİR BUKADAR

Sitelerde Paylaş

KURANI YALANLIYONUZ ATOM MUCİZESİNİ KURAN 1400 YIL ÖNCE HABER VERMİŞ AMA BUNU İNSANOĞLU DAHA 1900 LÜ YILLARDA KEŞFETMİŞ VE BAKMIŞ ARAŞTIRMIŞLAR KURANDA ATOM MUCİZESİ YAZILI VE İMANA GELMİŞLER ÖN YARGILI OLMAMIŞLAR HATTA ARAŞTIRMIŞLAR DAHA ÇOK ŞEYLERE RASTLAYIP EŞYA İSİMLERİ İNSAN İSİMLERİ YERİN YER OLDUĞUNU SEMANIN GÖKLER OLDUĞUNU YAZMIŞ YILDIZIN YILDIZ OLDUĞUNU YAZMIŞ TOPRAĞIN TOPRAK OLDUĞUNU YAZMIŞ ALLAH VE SİZ İNANMAYANLAR BU SIFATLARLAN KONUŞUYONUZ GÖKYÜZÜ DİYONUZ TOPRAK DİYONUZ ALLAH YAZMASAYDI BEN SEMEYA ATEŞ DERDİM SEN YOK TOPRAK DERSDİN BEN ÇATALA TENCERE DERDİM SÜTE BİR BAK İNEK YEŞİL YİYO BEYAZ SÜT ÇIKIYO VE HERKES TÜM DÜNYADA BUNU KABULLENMİŞ FAKAT HANİ BİZİM DİNİMİZDE KISITLAMA VAR AMA KARŞILIĞINDA ALLAH CENNETİ VAADEDİYO E BİR ÖRNEK DAHA BİR BABA NIN ÇOCUĞU BABASINA İTAAT ETMESSE SEN BENİM BABAM DEĞİL DERSE OBABA O ÇOCUĞU SOKAĞA ATAR YÜZÜNE BAKMAZ SİZ HEMEN YOK ALLAH BİZİ ATES ATMAK İÇİNMİ YARATTI YARATTIYSA NİÇİN ATEŞE ATIYOR DİYOSUNUZ SEN GÖREVİNİ YAPMAZSAN İNKARA DÜŞERSEN ATEŞE GİRCEN TABİ HEMDE EBEDİ AMA İMAN EDENİ İBADET EDENİ ALLAH YAKARMI EVET ODA YANAR AMA ELBET ORDAN ÇIKAR VE EBEDİ CENNETE GİRER ÖLÜM YOK ARTIK ORDA SEN EĞİLCEN AĞAÇLARDA SANA EĞİLCEK MEYVEYİ ALABİLMEN İÇİN EEEE SİZ BİLİRSİNİZ BİZ ORDA SİZİN DALGA GEÇTİĞİNİZ RABBİMİZİN NURUYLA YAŞARKEN İNANMAYANLAR UNUTULUP GİDECEKLER ONLARIN SESLERİ KESİLECEK DUYULMAYACAK SİZ NİHAT HATİPOĞLU DİNLEYİN BÜTÜN İSLAM HOCALARINI DİNLEYİN BİDE HRISTYAN YADA YAHUDİLERİ DİNLEYİN SONRA ZEUS KİMSE ONUDA DİNLEYİN İNDSANLAR ARASINDA EN ADALETLİ KANUN HANGİSİ GÖRÜN NASILKİ İÇKİ HARAM NEDEN HARAM İÇENLER HASTENİK OLUYO ZARAR VERİYO FUHUŞ NEDEN HARA MSAHİPSİZ ÇOCUKLAR DOĞUYO AİDS HASTALIKLARI OLUYO YAYILIYO GIYBET NEDEN HARAM İNANMAYANDA OLSA BİRBİRİNE DÜŞÜRÜYO İNSANI ÖLÜM VAKALARI ARTIYO SEN ŞÇYLE BÖYLE DEMİŞSİN DİYE VE BUNLARI YASAKLAYAN ALLAH HANİ MUHAMMED DEDİĞİNİZ PEYGAMBERİMİZ EĞER Bİ KİTAP UYDURSAYDI NEDEN İÇKİYİ YASAK ETSİN ZİNAYI YASAK ETSİNKİ ONUNDA HOŞUNA GİDERDİ 1400 YIL ÖNCE NERDEN BİLSİNKİ OTEK BAŞINABU KADAR BİLGİYİ NERDEN BİLSİN İÇKİNİN ZARAR VERDİĞİNİ ÇÖLDE OKUMA YAZMA BİLMEYEN BİR SAHIŞ NERDEN UYDURSUN BUNU SİZ JEOLOG FİLOZOFLARIN NEDEN MÜSLÜMAN OLDUĞUNU ARAŞTIRDINIZMI HİÇ AYA ÇIKAN İLK İNSANIN AYDA EZAN SESİ DUYDUĞUNU ODA SİZİN GİBİ İNANMIYODU BU SES NE DEDİ VE O SAHIŞ AĞRI DAĞINA GELİP TIRMANIRKEN AYNI SESİ DUYUYO VE SORUYO BU NE DİYE MÜĞSLÜMANLARIN EZANI ALLAHA İNANANLARIN EZANI CEVABINI ALINCA MÜSLÜMAN OLUYO İBADET EDİYO İNKARCI Bİ İNSANKEN BAK MÜSLÜMAN OLUYO SONRA MÜSLÜMANLIKTAN DÖNEN YILDA 15 YADA 20 İNSAN VAR AMA MÜSLÜMAN OLUP İBADET EDEN MİLYONLARA ULAŞMIŞ DURUMDA SİZ DAVANIZDA DEVAM ETSENİZDE BU DİN YIKILMAZ HELAK OLUR GİDERSİ

Sitelerde Paylaş
  • 3 years later...

edremıx kardesım guzel yazmısın elıne saglık....

Evet hiç noktalama işareti kullanmamış ve hepsi büyük harf.Gerçekten güzel olmuş.Allah ondan razı olsun.

Muhammed nerden bilsin içkinin zarar verdiğini o zaman içki içen sarhoş olmuyormuş :p

tarihinde Galileo100 tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş

MAVİ RENK TOPRAK YOK OLSAYDI MAVİ RENK İNSAN OLURDU YARATILIŞIMIZIN GERÇEĞİ.

Burdan sonra okumayı bıraktım.

FİLOZOFLARIN NEDEN MÜSLÜMAN OLDUĞUNU ARAŞTIRDINIZMI HİÇ AYA ÇIKAN İLK İNSANIN AYDA EZAN SESİ DUYDUĞUNU.

http://www.frmtr.com/garip-olaylar/3618327-neil-armstrong-ayda-ezan-sesi-duymadi-asla-musluman-olmadi.html

http://www.islamiyetgercekleri.org/cousteauvearmstrong.htm

http://www.answering-islam.org/Hoaxes/neil.html

Bunlar sana yeter.Fazla zorlama.

tarihinde Joey tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

• Yeni Oluştur...