Jump to content

Matematik Soruları Paylaşalım

Recommended Posts

• İleti 558
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

Enerji = kütle çarpı ışık hızının karesi diyor hacı. Sen integrali çöz, istersen Elektromagnetik Sprekturum ile ilgi çok ağır sorular da sorabilirim ama konu matematik, kimya değil...

Ama ne demek?

İntegral benim ilgi alanım değil..

Sitelerde Paylaş
Şimdi bana bu konuda elektromagnetik sprekturumu anlattırma. İstersen kimya soruları bölümünü de sen aç, orda konuyla alakalı sorular üzerinde tartışırız. Şimdi matematik konusunda bir kimya veya fizik ikisini de ilgilendirir bir konuda tartışmak abes...

Bu sorunun elektromanyetik spektrumla ne alakası var?

Bize başka bir masal anlatabilirsin..

İntegral sorusunu bilmeyen birini mi arıyorsun?

O benim.

Bundan ne anlam çıkarıyorsun?

Fizik ve kimya konularını tartışmak istiyorsan ve kendine güveniyorsan, sor istediğin soruyu..

Sitelerde Paylaş
Hadi kolay bir soru bunu çözün bakalım;

Soru : Hava ile şişirilen küre şeklinde bir balonun r yarıçapının artma oranı, r=4 olduğunda 0,3 cm/s'dir. Bu anda hacminin artma oranı nedir?

Lütfen soruyu biraz daha anlasilabilir sekile getirebilir misin? r=4 oldugu anda 0,3 olan nedir, ivmelenme mi? O zaman sorunun cevabi zaten verilmis oluyor!!!

Bu arada matematik sorularini seviyorsan istedigin kadar yollayabilirsin dostum, matematigim de fizigim kadar güclüdür.

Al sana basit bir matematik sorusu

lim(x->0)[sin(x)/x]=?

Türkce meali : x sifira giderkene sinüs x bölü x'in limidi kactir?

Cevabin sonsuz olmadigini eklemek boyun borcumdur B)

Al bi de Fizik sorusu: sifir anindaki hizi v_0 olan bir x tonluk bir tankerin altinda bir delikten sivi akmaktadir. bu tankerin hizi t zamanda v_1 artmis ise tanker saniyede kac metreküp SU kaybeder?

Saygilar...

tarihinde Mrseppy tarafından düzenlendi
Sitelerde Paylaş
cm/s neyin birimidir? Hızın birimidir... dikkat et yol yani yarıçap artma oranı ve hızın değişme oranı verilmiş. Hadi sana bir tiyo hızı zaman olarak düşün...

V=4/3*Pi*r^3

dr/dt =v= 0,3*r*t

r=v*t

V = 4/3*Pi*v*t + V_0

anlatmaya calistigin sey buysa buyur.

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...