Jump to content

miraç kandilinde ateistler

Recommended Posts

abi ya bayılıom sıze öldürüonuz beni .nerden vurcanızıda bılıonuz.TEBRIKLER ama ben su el opme olayına takıldım.bu dınden gelen bı seymı bılmıodum.türk kültüründen gelmıştır.ayrıca bu bı saygı gostergesı.güzel bi şey .seni yaslı bı ınsanın elını opmek küçültüyosa öpme abi .yok olursun sonra mazallah.merak etme el öpmeyenler günaha girmio.bizim inancımızda..

Sitelerde Paylaş
  • İleti 44
  • Created
  • Son yanıt

Top Posters In This Topic

hadi bakalım ateistler öpün anne babanızın ellerini :lol:

Annemim, babamın ellerini öpmek benim için zûl değildir. Ellerini, yüzlerini öpmek için kandil, bayram vs. beklemem ben.

Allah emretti, kandil vesile oldu diye değil içimden gelerek gösteririm sevgimi.

Senin peygamber diye bildiğin adamın ve çevresindekilerin biraz sağdan soldan derledikleri biraz da uydurdukları hikayeler tarih boyunca milyonlarca hayatı mahvetti. İnsanların arasını açtı, savaşlara neden oldu, kan döktü.

Ne yazıkki milyarlarca insan bu yalanlara inandı.

Benim annem, babam da bu yalanla yetiştirilmişler ve İslam yalanını beyinlerinden silememişler.

Şimdi bu başlığı açan adam diyor ki, benim peygamber bi yalan söyledi, senin anan baban da inandı, ama sen eğitiminden dolayı gözünü açtın ve gerçeği gördün, hadi bakalım şimdi git anne ve babanın inandıkları yalanlara inanıyormuş gibi yap...

Bakın müslümanlar, sizi Allah yaratmış ya hani... Akıl vermeyi, insaf vermeyi, ferast vermeyi unutmuş...

Bir de evrime delil gösterin diyorsunuz, müslümanlar, hristiyanlar, yahudilerin hepsi evrime delildir. İnsanî özelliklerden yoksunsunuz; ailemle arama giren bu sapık yalanın aileme nasıl zarar verdiğini düşünüp mutlu oluyorsunuz.

Sitelerde Paylaş

Akşam malum tüm kanallar vs. müslüman kesildiler.. Hocaefendiler vaaz veriyor, muhammedin allahın "katına", mekanına nasıl yükseldiğini ballandıra ballandıra anlatıyorlar filan..

Ama takvim değişti, bugün oldu, bakın şimdi hepsi "amanda allah zamandan, mekandan münezzehtir valla" diyecekler.. Ula, madem allah mekandan münezzeh, muhammed nasıl oluyorda, onun mekanına gidebiliyor hemde uçarak?

İşte bu kadar şapşal olanların "kutladıkları" bir mevzudan bahsediyoruz burada..

Sitelerde Paylaş
Dogal olan insanlari onlarin kendi inanclarina gore yargilamaktir, sizin kendi inanciniza gore degil.

Ornegin bir hristiyana namaz kilmadigi icin kizmak aptallik olur. Ona eger kiliseye gitmiyorsa kizmaniz gerekir. Cunki kiliseye gitmiyorsa kendi inancina saygi duymuyor demektir, kendi inancina saygi duymayan biri sizin inanciniza hic saygi duymaz.

Malesef muslumanlar bunu bir turlu beceremezler. Onlar herkesi kendi inanclariyla yargilarlar. Ornegin buraya bu konuyu acan arkadasta ateistleri anne ve babalarinin inancina gore yargiliyor. Yaptigi hatanin farkinda bile degil. cunki geneli dusunmuyor, o kendince hakli.

Yani bir budiste oruc tutmadigi icin, bir hristiyana namaz kilmadigi icin, bir ateistide kandil kutlamadigi icin yargilayabilecegini dusunuyor. Oysaki o degilmi bir karikatur yuzunden sokaklara dokulup, bizim inancimizi yargilayamazsiniz diyen.

Simdi bu arkadas diyecekki ben kimseyi kendi inancimla yargilamiyorum, sadece "annenin elini ne yuzle opup kandilin kutlu olsun diyeceksin onu merak ettim". Ben senin ne kastettigini anladim arkadasim simdi buraya kadar yazdiklarimla senin sorunun ne gibi baglantisi var onu izah edeyim.

Senin bu soruyu sorma sebebin temelinde "muslumanlarin baska inanclara saygi gostermemesine" dayanir. Cunki biliyorsunki ben ateistim demek musluman toplumlarda bazen olum riski almak demektir. dolayisi ile cogu ateist bunu gizler. Sende bu vaziyetten istifade boyle bir soru sorarak acizligini gosteriyorsun. Acizsin cunki ateistlerin inanclarini haykiramama sebebi muslumanlarin zorbaligidir. Bir ateist cevresindekilere rahatlikla ateist oldugunu soyleyemez cunki muslumanlar isi katliama kadar gotururler.

O sebeple sen bizim kandili ne yuzle kutladigimizi degilde. Bizim istemeden kandil kutlamamizin sebebi ne olabilir onu bir kendine sor? Gerci cevabini yukarda yazdim.

benim anlatmak istediğim konuyu anlamadığını emin gibi biliyorum .

ana fikir şu olucak . ya olduğun gibi görün ! yada göründüğün gibi ol .

toplumda ayrı ev halkına ayrı sanal alemde ayrı . bunu amaçlayıp ben bu topiği açtım xislam zaten dikkat et benim açtığım topikleri ve bazı yazılarımı siler kompleksden başka birşey değil .

herneyse benim dediğimi umarım anlarsın ..

Sitelerde Paylaş
Annemim, babamın ellerini öpmek benim için zûl değildir. Ellerini, yüzlerini öpmek için kandil, bayram vs. beklemem ben.

Allah emretti, kandil vesile oldu diye değil içimden gelerek gösteririm sevgimi.

Senin peygamber diye bildiğin adamın ve çevresindekilerin biraz sağdan soldan derledikleri biraz da uydurdukları hikayeler tarih boyunca milyonlarca hayatı mahvetti. İnsanların arasını açtı, savaşlara neden oldu, kan döktü.

Ne yazıkki milyarlarca insan bu yalanlara inandı.

Benim annem, babam da bu yalanla yetiştirilmişler ve İslam yalanını beyinlerinden silememişler.

Şimdi bu başlığı açan adam diyor ki, benim peygamber bi yalan söyledi, senin anan baban da inandı, ama sen eğitiminden dolayı gözünü açtın ve gerçeği gördün, hadi bakalım şimdi git anne ve babanın inandıkları yalanlara inanıyormuş gibi yap...

Bakın müslümanlar, sizi Allah yaratmış ya hani... Akıl vermeyi, insaf vermeyi, ferast vermeyi unutmuş...

Bir de evrime delil gösterin diyorsunuz, müslümanlar, hristiyanlar, yahudilerin hepsi evrime delildir. İnsanî özelliklerden yoksunsunuz; ailemle arama giren bu sapık yalanın aileme nasıl zarar verdiğini düşünüp mutlu oluyorsunuz.

demişşinki :

Güzel kardeş : Şimdi bu başlığı açan adam diyor ki, benim peygamber bi yalan söyledi, senin anan baban da inandı, ama sen eğitiminden dolayı gözünü açtın ve gerçeği gördün, hadi bakalım şimdi git anne ve babanın inandıkları yalanlara inanıyormuş gibi yap...

ben nerede peygamber yalan söyledi dedim ? sen kendi yorumuna her atist gibi yalan yorum eklediğin zaman böyle saçma yazılar çıkar tabiiki ..

olduğu gibi al yazıyı yalan yazmadığım cümleler ile başlama yazına ...

Sitelerde Paylaş

Ben hayatimda hic kandil kutlamadim. Kandillerde kutsal yapitlar gibi toplumun birarada tutulmasi icin egemen gücler tarafindan pompalandi. Bunu anlayamamak bana garip geliyor. Kandil caga uymayan bir gelenek ve zamanla unutulacak. Simdi bazilari diyecekki kac yüz senedir var unutulmadida simdimi unutulacak? Zamanimiz cok hizlandi hersey hizla sekil degistiriyor. daha önceleri bugünkü sartlar yoktu su internet olayi bile 10-15 senedir dinleri ne hale getirdi. Zamanimizda iddialar cabuk cürütülebiliyor. Bu saatten sonra ortaya bir iddia bir kural atsaniz kimse yemez ama kandiller iste biraz saygi biraz sevgi biraz toplum biraz "ya dogruysa" cilar sayesinde buraya kadar geldi. Ben yinede zamani gelince tür kandillerin yerini baska daha gercekci anmalarin alacagina inaniyorum

Sitelerde Paylaş

muhahaha..çok komiksin..

sırbistanda katliam yapan katillerdemi müslümandı..

ya ırakta milleti öldüren amerikalılar..

vede israil..

ayrıca stalin neyin nesi?

birisi çıkıpta stalin aslında müslümandı derse hiç şaşırmicam..

tezinizi doğru çıkarmak için yapmicağınız saçmalık yok

Sitelerde Paylaş

aspendos1; tırnak içine alsaydım sana ait olmayan lafları sana ithaf ediyor olurdum. Tırnak içine almadan yazdım ve açıkca belli ki senin sözlerinden çıkardığım yorumu aktarıyorum. Yani bu laflar aynen senin demiyorun. Biraz akıllı ol...

Kaybolan Yıllar; kardeşim senin anlayışın kıt mı? Ben tüm cinayetleri müslümanlar mı işledi diyorum... Müslümanlardan başka sapık katiller de gelmiş bu dünyaya... Başkaları da cinayet işledi diye müslümanların cinayetlerini unutalım mı?

Sitelerde Paylaş

Muhoyu Miracta Allahin yanina goturen bir melek, bir melek dunyaya bilmem kac bin yilda ulasabiliyor. Iyide Muho nasil bir anda gidip gelebiliyor. Colde Muhoyu ucarken goren kervanlar var, bunlar o hizda giden bir Muhoyu nasil goruyor?

HAdi bakem Muslumanlar. Kurani karistirin. HAni hep dersiniz ya Kuran bilimsel bir kitaptir diye. Belki isik hizindan daha hizli bir enerji bulursunuz, Insan isik hizindan daha hizli giden bir nesneyi nasil gorur onun aciklamasini bulursunuz.

Acaba diyorum, Isa hikayesinde Isanin goge yukselmesi olayi olmasaydi , Muho bu yalani uydururmuydu??????

Sitelerde Paylaş
Muhoyu Miracta Allahin yanina goturen bir melek, bir melek dunyaya bilmem kac bin yilda ulasabiliyor. Iyide Muho nasil bir anda gidip gelebiliyor. Colde Muhoyu ucarken goren kervanlar var, bunlar o hizda giden bir Muhoyu nasil goruyor?

HAdi bakem Muslumanlar. Kurani karistirin. HAni hep dersiniz ya Kuran bilimsel bir kitaptir diye. Belki isik hizindan daha hizli bir enerji bulursunuz, Insan isik hizindan daha hizli giden bir nesneyi nasil gorur onun aciklamasini bulursunuz.

Acaba diyorum, Isa hikayesinde Isanin goge yukselmesi olayi olmasaydi , Muho bu yalani uydururmuydu??????

biz sana miraç ı ispatlamaya mecburmuyuz ?

senin müslüman olup olmaman benim umrumda değil..ne halin varsa gör..

Sitelerde Paylaş

>>> Acaba diyorum, Isa hikayesinde Isanin goge yukselmesi olayi olmasaydi , Muho bu yalani uydururmuydu??????

Yalanı asıl ortaya koyan, Ayşe'dir, der ki, "o gün benim sıramdı, muhammed hiç yatağından ayrılmadı.."

Yanisi şu, muhammed aslında bir rüya görür, elbette bunu gerçek sanır ve sayıklar.. Bizim avare müslümanlarda, öyle bir rüyayı kutlamak üzere böyle bir mevzu ele alırlar..

Sitelerde Paylaş
Guest cigdemsariozlu

en son 2003 te kutladım.. ocak 2004 dönüm noktam oldu 4 yıllık inanış dönemim için eski ben oldum.. kutlamam kardeşim... + annemle babamda ben gibiler.. armut dibe düşmüş hesabı.. soyumda da babaannem de başı açıktır. inancı vardır ama kutlamayla işi yoktur o kadar.. abartı buluyorum o işleri.. dostlar alışverişte görsün pozları.. aman bak kutlamadı demesin amcalar teyzeler ayıp olmasın emi kızım/oğlum

Sitelerde Paylaş
  • Konuyu Görüntüleyenler   0 kullanıcı

Sayfayı görüntüleyen kayıtlı kullanıcı bulunmuyor.

Kitap

Yazar Ateistforum'un kurucularındandır. Kitabı edinme seçenekleri için: Kitabı edinme seçenekleri

Ateizmi Anlamak
Aydın Türk
Propaganda Yayınları; / Araştırma
ISBN: 978-0-9879366-7-7

• Yeni Oluştur...